Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evickav
8. feb 2012

@twininky áno,,, dohodli sme sa mm,že je to naša súkromná vec,,,
takže to tvoje hcg svedčí o dvojičkách? 😀 to by bolo super
a koľko x si absolvovala Et alebo KET než sa zadarilo?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evickav
8. feb 2012

@twininky ja mám FSH 15,29 a AMH 0,19,,,
s tým FSH by sa možno ešte dalo skúsiť stimulovať,ale odrovské dávky hormónov,,, ale to AMH svedčí o tom,že moje rezervy už sú vyčerpané,takže by to bolo asi zbytočné
aj si to cítila,že sa to podarilo? alebo až krvička ti to prezradila?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evickav
8. feb 2012

@twininky to je krásnéééé,,, s takým HCG musia byť 2, o tom nepochybuj

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosalu
8. feb 2012

Ahojky holky 🙂
tak jsem včera dostala léky a že jich není málo 🙂
Potřebuji od Vás poradit, léky mám začít brát 1 den MS, která mi začala dnes odpoledne, mám to brát jako, že léky, až od zítra ? Prý když začne ms odpoledne, tak se počítá, až následujicí den ???
Holky prosím poraďte ...

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosalu
8. feb 2012

1 den MS si mám vzít estrimax, ráno a večer, tak nevím jak to udělat

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosalu
8. feb 2012

tak jo 🙂 a nebude mi ten jeden ranní chybět ?

evickav
8. feb 2012

@twininky určite áno,,, naše gény by boli síce fajn,lebo my sme taká potreštená rodina,ale v živote sa dejú aj horšie veci,,, a ja viem,že deti mať budem, veď budú v mojom brušku a ja si ich porodím, tak nejaký ten gén hore-dole ma nerozhádže 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evickav
8. feb 2012

@twininky keď sme zistili,že má mm zlý spermiogram,tak tiež sme začali robiť všetko pre zlepšenie,,, 3 ivf mu našli len jednu potvorku a tak sme si dali darcovské,,, ja som s tým ale vôbec nebola vyrovnaná a tak nejak vnútorne som to odmietala,,, keď to nevyšlo,tak som si zas vyčítala,že je to moja chyba,,, samozrejme sme skúšali stále,že čo ak náhodou,,, potom sa mm vo vnútri zlomil a začal trpieť ťažkými depresiami,že to on je na príčine,že nemáme deti,,, ale postupne sa z toho dostal a stále sa dobrovoľne niečim napcháva,aby sa mu to aspoň ešte viac nezhoršovalo,,, a záver urológa je,že darca v jeho prípade je zbytočný,že určite sa bude dať niečo vybrať,ale musí sa urobiť icsi,,, on mal na to podstate viac času sa s tým zmieriť,,, mne moc času nezostáva - vek 38 - a ani nechcem čakať,,, už chcem by tehu a tešiť sa z nášho miminka

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kerkyra
8. feb 2012

@brita dárkyně měla 18 vajíček a dnes mi říkali,že to vypadá na všechny oplodněný 😀 .Nechápu,manželovi je 50,kouří 30 denně 😠 a oplodní všechna vajíčka bez ICSI.A já v 37 nemám už nárok ☹ Ale hlavně,že ty vajíčka jsou a já snad budu jednou máma 😉 Zítra zas volám do laborky,a možná mi už řeknou,kdy bude ET.

brita
9. feb 2012

@kerkyra Tak to je super, to som este ani nepocula, ze sa oplodnili vsetky a bez ICSI. Paradicka!. 😉 Drzim palceky, nech si uz coskoro tehulka. 😉 😉

rosalu
9. feb 2012

Ahojky holky 🙂
Dnes jsem začala brát léky a 21.2 mám přijet na UTZ.
Teda @kerkyra moc gratuluji, to byla úrodička, moc držím palečky, ať jdeš brzo na ET a brzičko zjistíš vytoužené // 🙂

kerkyra
10. feb 2012

ET mám už zítra,budem vkládat na doporučení laborky 2 vajíčka-jednoho osmibuněčného šampiona a jednoho čtařbuněčného výborné kvality. 😀 😀 😀 Já snad ani nebudu spát.Holky,co už jste těhu,poraďte,berete nějaký vitamíny???Doporučili vám něco v CAR,nebo jste si něco naordinovaly sami?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koudelinda
12. feb 2012

Ahoj holky, já jsem 9 den po ET - šla jsem do dvou embryjek 🙂 - prodl.kultivace do 5.dne blastocysta .
Dárkyně měla 8 vajíček a z toho zůstaly nejlepší dvě ,u ostatních se zpomalil vývoj. Takže na mražení nakonec nic.Sice jsem si nejdřív plánovala ,že bych si nechala zavést jen jedno ,ale když jsem si pak četla různé zkušenosti,že se pak může chytit jen jedno atd..no a s tím jak mi to dopadlo ,už nebylo co řešit a bylo rozhodnuto ! Tak teď čekáme co se z toho vyklube 😉 Za týden bych měla dělat test ,tak to zkusím vydržet ,ale jsem napnutá 😕 Jinak mě bolí a mám nateklý prsa ,cítím plný , nafouklý břicho a trochu mám taky křeče podobně jako před MS.Ale asi je to normání , beru hormony - Utrogestan, Estrofem,Prednison , takže tím je to také ovliněno.
Jinak se snažím být hlavně v duševním klidu ,ale provozuju běžné činnosti jako doposud,kromě cvičení a plavání v bazénu.A co Vám doporučili dělat po ET ?A jak se cítíte ? A jestli z Vás některá navštěvujete
Gennet -Archa tak jaké odtamtud máte zkušenosti ? Díky ,pište .Lucie

kerkyra
12. feb 2012

@koudelinda zdravím a držím palce.Včera mi vložili 2 osmibuněčný embrya 😵 ,bohužel jsem zároveň dostala děsnou rýmu 😠 ,tak zatím jen ležím v posteli a doufám,že to prckové nevzdají.Ani na to moc nemyslím,jen pořád tahám kapesníky ☹ .Já se chystám testnout už 8.den,koupila jsem si RapiClear s citlivostí 10,říkám si,že když jsem měla PK 4 dny,tak už by aspoň dušík mohl být 😉 .Jinak mám stejný tělesný pocity jako ty,ale už byly i před ET,přeci jen ty hormony dělají svý,já beru 3x1 estrofem 2mg a 3x2 utrogestan vaginálně.Můžu se zeptat,proč jste šli do DV? Já jsem v předčasné menopauze 😢

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kerkyra
13. feb 2012

@twininky Koukala jsem,že už tě tenhle týden čeká UZ.Jsem zvědavá jak dopadnete,jestli budou dvojčátka.Já bych si 2 moc přála.Pořád mě trápí rýma,naštěstí mě míjí teplota,tak snad ještě šance je.

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
13. feb 2012

@twininky
Se ti to krátí co?neboj srdíčko bude a minimálně jedno 😀
Jinak všem novým držím pěstičky at na ně brzy vykouknou // 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre