Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

anubis
13. feb 2012

@twininky
Tak hlavně žádnou námahu-když špiníš chvíli,může to být roztahování a tak,ale když je to delší bud v klidu a lež-může to být prasklá cévka,nebo hematom,nechci tě vůbec strašit,ale možné je vše...hlavně dej pozor na jasně červenou krev,to není vůbec dobré 🤐 ale když je to jakoby nahnědlá starší krev-nemusí to nic znamenat,můžeš si na to v lékárně koupit ascorutin-je to céčko proti krvácení a bez předpisu a hlavně to řekni dr.A koukej se šetřit-to je jediný,co na to pomůže-já měla hematom měsíc.nic jsem nedělala a při další KO už jsem jich měla šest...nedělala jsem fakt vůbec nic,a už vše OK 😵

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
13. feb 2012

@twininky
Tak to nevím,ale když nekrvácíš a jen špiníš,tak počkej do čtvrtka na dr.Já taky brala utrouš 2-2-2 a nechaly mi ho kvůli těm hematomům až skoro do 13tt.Ale ted už super,už se mi začíná i boulit bříško-spíš teda večer,ale ufounek si dělá místo,já už se tak těším na KO v pátek 😀 a tobě držím palce na čtvrtek,jedeš tam s chlapem?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
13. feb 2012

@twininky
Ne ted jdu jen ke svý dr.na malej utz,ale stejně se na ufounka těším 🙂 na druhotrimestrální jdu až ve 21tt-to je doba 😨 a utrouš a estrofem jsem vysadila najednou,jen medrol na imunitu jsem vysazovala postupně asi týden 😉 to víš,že jsem se bála,ale ufounek už byl v placentě,tak jsem věřila,že to zvládne už bez hormonů 😵 taky se dočkáš,neboj 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
13. feb 2012

@twininky
Jo chodím už ke svý,jen na screeningy a triple testy pojedu do caru,a pohlaví furt nevíme,jestli to chceme vědět-já jsem ted strašně nerozhodná,přelétavá,každou chvíli chci něco jiného, je vše vzhůru nohama,fakt nevím-ale když se rozhodnem,že to chceme jako překvápko tak musím na tom druhotrimestr.screeningu poprosit dr.aby mi to pohlaví napsal do obálky,jinak mě mamina se ségrou asi vyděděj 😀 jsou strašně zvědavé 😀 ty budeš chtít vědět pohlaví?jedno nebo dvě?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
13. feb 2012

@twininky
Když já jsem tak na 90% přesvědčená,že to vím 😀 nevím proč,ale cítím,že to bude kluk 😀 a je mi to taky jedno a manželovi taky....hlavně at je vše v pořádku a narodí se nám zdravé krásné a hodné miminko 😀 jj máš pravdu,že my to máme opravdu hoooooodně vymodlené 😵 to bude rozmazlených spratečků 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
13. feb 2012

@twininky
Zpětně mi každá kartářka řekla,že budu mít dvojčátka,před ETem u ní byla ségra a ptala se na mě-ona jí řekla,že jestli půjdu v listopadu-že se to povede na první pokus,ale bude jen jedno-žádná dvojčátka-jen jeden a kluk...né že bych tomu stopro věřila,ale hezky se poslouchalo,že budu těhotná 😀 a když na mě osmý den vykoukly // měla jsem až do prvního utz za to,že tam jsou dvě 🙂 no nic,doufala jsem v to,ještě do 10tt,že se tam ten druhej drobek objeví,ale karty mi řekly,že bude jen jedno a kluk 😀 a jinak-ani jeden pupínek,vlasy,nehty vše super,tak třeba tam ten pindourek fakt je 😀 na co se cítíš ty?a u kartářky jsi někdy byla?

brita
13. feb 2012

@anubis Ze "ufounek" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To je kraasne. 🙂

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
13. feb 2012

@brita
Kdybys viděla co dělal na tom screeningu,jinak by jsi mu taky neřekla 😀 prostě je to můj ufounek 😀 -manžel mu jednou řekl i vetřelec-ale to jsem zatrhla-on je vítanej přece 😀 a co vy,jak se máte?

anubis
13. feb 2012

@twininky
Přesně takhle jsem blbla já,když jsem nevěděla,jestli je tam jedno nebo dvě-to bylo tabulek o hcg-taky mi všichni psaly jak tam jsou dvě a prd-je tam jedno,je zdravé a je mi fuk,jestli chlapeček nebo holčička 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
13. feb 2012

@anubis Ano, ja viem, ake kotrmelce vam robil na poslednom UTZ. 😀 Ja som si na teba spomenule v stredu, ked som bola na kontrola, jeden z mojich "zajacikov" (ty mas ufounka, ja mam zajaciky 😀), sa nechcel dat odmerat, stale sa prevracal hore-dole, no sranda. 🙂 Druhy bol kludnejsi. 🙂 My sa zatial drzime, uz si aj vidim vacsie brusko. 😉 Najblizsie idem 22.2. na KO, to budem 12 + 2tt, som zvedava, co sa bude diat. Bral mi krv na nejake PAPP, akoze genetika, tak som mu povedala, nech tam napise aj rok narodenia darkyne a jej krvnu skupinu. Som zvedava, ci v labaku zoberu do uvahy jej udaje a nie moje! Ak to dopletu, Stelcl mi slubil, ze mi to prerataju v Reprofite, tak uvidim. Tebe robili aj to meranie NT? Je to povinne vysetrenie?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
13. feb 2012

@twininky U nas bude strasne ziarlit zase nasa macicka 😀 😀 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
13. feb 2012

@twininky
To mi povídej,ta moje mrška ze mě celou dobu ještě neslezla-a v noci jsme si funěly z pusy do držtičky,pěkně na polštáři,pod dekou,jooo-vždyt má asi jen šest pelíšků,proč by v nich spala,že jo?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
13. feb 2012

@brita
Nějaké měření dělal,ale jestli se mu povedlo-netuším 😀 i velikost mám cca 😀 fakt se nenechal 😀 a kočky jsou nebezpečné zhruba do 7tt a to jen jejich výkaly-u nás to uklízel manžel a OK a ted už to neřeším-je zdravější než já 😀 i když taky jsem ji musela nechat vykastrovat-měla na vaječnících samou cystu,dr.říkala,že ještě nic takového neviděla a že by se mi umrouskala k smrti-taky jsem to ořvala a říkala si,že ted já mám ten svůj přechod za to 😀

anubis
13. feb 2012

@twininky
Závisláci-co budou dělat až nebudou středem vesmíru? jooo-budou milovat manžílky 😀 😀 😀 to se ten můj půjde zastřelit,nebo zastřelí Bédu-stačí,když nespím doma a manžel je pak dva dny hotovej,že se to nedá 😀 😀 😀 chlap no 😎

brita
13. feb 2012

@twininky Nie, nebojim. 😉 A poviem ti preco. 😉 Ten kto ma informacie, je vzdy vo vyhode a ja som typ, co sa neda obalamutit recami. Strasne ma hneva, ked tehotne zeny, alebo zeny, co chcu otehotniet, stale niekto strasi mackami. 😖 Ak mas macicku aj ty, nemusis sa naozaj bat. Zasada je, mat macku zaockovanu a ked ju hladkas, treba si vzdy umyt ruky. Macaci zachod cistim vzdy v gumenych rukaviciach. Totizto vela ludi nevie, ze toxoplazmozu mozu chytit aj bez vlastnenia macky. Ale macky si to vzdy odnesu a keby bol stredovek, hadam by ich aj napichovali na kol 😒 Toxoplazmoza sa nachadza aj vo vykaloch psov, lisiek a podobne. Staci sa babrat v hline a zle si umyt ruky. Alebo ist do lesa a odtrhnut si jahodu, ktoru si neumyla.Ja byvam na dedine a keby som nemala vlastnu macku, do zahrady mi chodia kakat aj tak cudzie macky a tie veru ciste a zdrave nie su. Ja som si dala robit test na toxo kedysi davno, dokonca mam na nu imunitu, lebo som mala protilatky. Iba dodam, ze cely zivot som mala psov a po lesoch som velmi vela behala a psa som aj dost bozkavala. 😀 Macku mam len 7 rokov. Teraz mi tiez robili test na toxo, vsetko v najlepsom poriadku. Macku som tiez davnejsie dala testovat, tiez vsetko OK. Takze moja, vobec sa netreba maciek bat. Len si treba umyvat ruky a nemaznat cudzie macky 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
13. feb 2012

@twininky Nemas za co. 😉 Ja som to napisala detailne preto, lebo presne viem, ako ta asi druhi strasia mackami a somarinami a ty sa budes uplne zbytocne stresovat. 😒 Presne tak, staci len umyvat ruky. 😉 A teraz ti poviem, ze vobec macku nebozkavam, ani psika, ked som tehotna. Proste pre istotu, kvoli nejakym bakteriam, nie kvoli toxoplazmoze. Su to proste len zvieratka. 😉 Ale hram sa s nimi, hladkam ich, psika mam u nasich a macku mam u seba. Ona chodi aj dnu aj von, lebo byvame v dome a aj chodi ku mne lezat na gauc a ja sa s nou hram, ale fakt ju teraz nebozkavam, co je teda pre mna nesmierne tazke. 😀 😀 😀 😀 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
13. feb 2012

@twininky Ale aj moja chodi ku mne spat, nie kazdy den, ale chodi mi az do postele. 😀 A zasadne spava vnutri, aj v lete. Nasa macka je teraz v zime 99% casu vo vnutri a to 1% sa pyta von a ide sa len vyvetrat, ani tam nekaka a necika, to vnutri v zachodiku. Aj v lete je dost casu s nami vo vnutri.Teraz napriklad lezi vedla mna na deke a ja ju kazdu chvilku pohladkam.Neboj sa, nerob si stresy, vsetko je v poriadku. 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre