Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

zeina62
26. mar 2012

@kerkyra jaj tak velmi si to prajem a aj tebe, nechcem zazit uz dalsie sklamanie. aj ked viem ze to nemusi vyst ale ja som stale pozitivne naladena🙂 aj beres dajake vitaminy? kyselinu listovu alebo take nieco?

rosalu
28. mar 2012

Ahoj holky 🙂

@zojaaa @twininky @zeina62 @kerkyra dlouho jsem tu nebyla, mám potže s připojením. Stále krvácím, ale mám jedno bijící srdíčko, tak snad to ten jeden bojovníček zvládne 🙂 Za 14 dní jdu na další UTZ
Copak je u vás nového ?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosalu
28. mar 2012

@twininky teď jsem v pátém týdnu

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosalu
28. mar 2012

@twininky moc děkuji 😉 mám neschopenku, tak jen ležím a ležím, ale bolí mě teda fest v podbříšku, nevím jestli to je tím krvácením nebo že se mimi roztahuje, ale pořád se bojím, aby to krvácení neznamenalo něco špatného. V nemocnici jsem na to nic nedóstala

kerkyra
28. mar 2012

@zeina62 beru kys.listovou a po KET mám od minule mamavit,tak zas začnu brát.Taky jsem pozitivně naladěná,ani si nepřipouštím,že by to nevyšlo.Já měla hned 2 nepříznivé faktory-virózu s horečkou a nedostatečnou výživu-mám bandáž žaludku.Dala jsem si bandáž povolit a doufám,že jarní virózu mám už za sebou,tak by v tom byl čert,aby to nevyšlo 😀 😀 😀 Už v pátek se snad dozvím termín KET.Moc se těším na těhotnění 😉 .

kerkyra
28. mar 2012

@rosalu kamarádka krvácela do 10.týdne a teď už je ve 20.a vše ok.Hlavně odpočívej a buď na sebe opatrná 🙂 .

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojaaa
28. mar 2012

@rosalu
@twininky
@kerkyra
@zeina62
ahojte, ja zatial nic nove.....na dalsi utz idem az 12.4., tiez mam neschopenku....
posledne dva dni mi je divne......ani zle ani dobre......zaludok taky neisty, aj ked som nevracala.......ale inak sa citim dobre, ked idem pozriet kolegyne do roboty, tie len neveria, ako dobre vyzeram, aka som vysmiata...uzivam si to 😵 😵
inak na nete pozeram kociky pre dvojicky, mena pre dievcata a chlapcov 😵 😵 a desim sa toho, kolko vela veci treba pripravit a ze ja vlastne nic neviem, kedze budem prva v rodine, ktora bude mat deti....nemam ani skusenosti, co vsetko treba....... 😀 😀

cuddle
28. mar 2012

ahojte - mela bych dotaz - jestli tu některá podstoupila KET s darovaným embryem - zjistuju si vice informaci a podrobnosti ohledne teto moznosti - chtela bych darovane embryo , ne cely cyklus s darovanyma vajickama, ty mam v poradku , manzel ma horsi morfologii - kazdy zvlast to nejak jde, ale dohromady nam to haze nejaky problem 😒

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojaaa
28. mar 2012

@twininky
no v podstate mam paniku, ze su to dvojky, bojim sa......ale biju dve srdiecka a som stastna, ze su v poriadku, to je najdolezitejsie, aby sa im darilo a ja to potom nejak zvladnem.....
asi uplny ideal by bolo keby to bolo dievca a chlapec, ale chcem si pripravit radsej dve dievcenske mena a dve chlapcenske mena......
uz som bola pokukat aj v nejakych baby obchodoch - bola som sa namotivovat 😀 😀

cuddle
28. mar 2012

@twininky jo jasny, jen jsem sondovala - no on manzel ma trosku blok s tim, ze by byla " jeho " cast darovana , ale pokud je to darovane cele, tak to bere lip, proste nejaky blok a nechci to vice resit a tlacit ho nekam kam nechce, mame zazadano o adopci , ale toto je jedna z moznosti o ktere uvazujeme

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cuddle
28. mar 2012

@twininky no relativne " zdrava" sama mam problemy , ale vajicka mam - ale samo jen po stimulaci a odberu pri IVF - jinak mam anovulacni cykly - spise neovulacni, ci-li sama bych stejne neotehotnela, na stimulaci dostavam konske davky, abych reagovala, 2x jsem mela odber vajicek vzdy 17-18 folikulu - a z toho bylo 11-12 vajicek, vzdy se skoro vsechny ( mozna az na 1 ) oplodnily a vyvijely, ale do stadia hatchujici blastocysty nebo expandovane blastocysty co u nas vkladaji a mrazi dojdou vzdy tak 2 kousky, a i kdyz vypadaji hezky , tak uz jsem 2x potratila, 1 embyo vyloucil pri 2 IVF test genetiky jako abnormalni , proste i kdyz to vypada jako pekne zdrave embryo vznikne tam nejaka chyba pri spojeni - i kdyz kazdy sam za sebe mame genetiku v poradku - zkouset dalsi a dalsi IVF se stejnym vysledkem nechceme - a ono je i mozne, ze by stejny vysledek byl i s darovanym spermatem, nikdo nam nerekl kde je problem, chyba - proto by prichazelo v uvahu to darovane embryo, otehotnet umim ...

cuddle
28. mar 2012

@twininky ne deti nemame - uz 3ti rok chodime do CARu zacinali jsme IUI, pak 2x IVF a pokazde z toho SP v 6tt, takze i proto ta adopce, odpocinout si, prijit na jine myslenky
mam zjsiteno v Brne v carech nejdrazsi 2 embrya 55 tis, pak 2 cary kolem 35 tis za 2 kousky, nebo i 1 za cca 27 tis - stejne je to dost, 30 tis jsme dali i za to IVF jako doplatek, takze by to bylo asi jako ty 2 predchazejici pokusy

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojaaa
28. mar 2012

@brita
ahoj brita 😀
uz si si pozerala kocik pre dvojicky??

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zlatanka30
28. mar 2012

@cuddle ja mam za sebou KET s darovanymi embryami.

zeina62
29. mar 2012

@rosalu ja teraz krvacam , mam si dat mesiac pauzu a potom idem na druhy pokus tak dufam ze to vyde🙂 a drzim ti velmi palce aby vsetko dopadlo dobre a aspon ze jedno sa ujalo aj to je uspech opatruj sa hlavne🙂

zeina62
29. mar 2012

@kerkyra jaj tak ti drzim palce, ja si myslim ze aj mne to nevyslo lebo som 3 den po trasferu letela a tiez som bola chora, vela som kaslala☹ a tu kyselinu listovu myslis ze mozem od teraz brat aj ked este neidem na transfer hned?

zeina62
29. mar 2012

@zojaaa jej tak sa tesim s teba, nech ta hlavne vsetko zle obchadza a uzivaj si to na plno 🙂)

cuddle
29. mar 2012

@zlatanka30 aha a jak to u tebe dopadlo? mela jsi 1-2 kusy? pokud ti to nevadi kolik jste platili? dekuji moc

cuddle
29. mar 2012

@twininky ne prave nejsme rozhodnuti - mame jedno zamrazene vlastni embryo - ktere nam zustalo z posledniho IVF, to ale neni nijak otestovane, takze tam vubec nevime - ale urcite ho u ledu nenechame - nejdriv pujdeme zkusit ho , jenze bohuzel ted si prelecuju nejaky zanet , ke kteremu jsem prisla ani nevim kde, takze mam dalsi mesic pauzu , a to uz jsem mela domluveny termin KET a napestovanou sliznici, a pak se to den predtim rusilo, pac z cytologie doslo, ze tam nasli ten zanet , predpokaladam, ze snad nekdy v kvetnu to vyjde a podle vysledku hematologie na ktere jsem byla vcera jestli nemam poruchu srazlivosti krve, kdyz uz mam ty 2 SP, a toho KET se uvidi jak dal

brita
29. mar 2012

@zojaaa Ahoj, uz ho mam aj doma 😉 😉 😉 Je perfektny, Jane Twin Two, taky za sebou a deticky budu mat vela miesta. Nie je to taky za sebou, ze su na seba tie vanicky "narachane" 🙂 Je to trojkombinacia a mam k nemu vela veciciek. Samozrejme kupeny ako uz pouzivany, ale absolutne nic mu nechyba. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre