Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lenca78
11. aug 2011

@denda1301
@marca22 ahoj holky, driv jsem casto prispivala, ale ted uz ne. Jen jsem vam chtela napsat, ze vam moc drzim palce, at vam to vyjde. Ja mam FSH kolem 70 a vice, stala se nejaka chyba uz pri dospivani, nikdo na to nikdy neprisel. Po pokusu s mymi vajicky (nebyly zadne) jsme sli do darovanych a zadarilo se, meli jsme fakt stesti. Nejvesti problem bylo u me dostat sliznici alespon na minimalni hodnotu, pomohl mi nakonec krome hormonu kontryhelovy caj. Budu na vas myslet a v zari drzim palce 🙂

gabikri
11. aug 2011

@mimka29 : ahojky ráda Tě vidím, Nelinka je kouzelná 😵 😵 😵

@lenca78 : lenco ahooj, tak jak rostou berušky a jak se máte? 😉

andika10
11. aug 2011

ahojte dievčatá, zvyknem si vás čítať aj keď k vám nepatrím ale aj naše deti sú z darcovských spermií, len by so vam chcela popriať vela šťastia a hlavne trpezlivosti a nech vám to každej vyjde a vďaka tejto téme som sa rozhodla darovať vajíčka, už to mám úspešne zasebou, a dúfam že aj o rok pôjdem. A išla som aj preto lebo viem aký je to pocit nemôcť mať vlastné dieťa ☹

denda1301
11. aug 2011

@lenca78 ahoj dakujem za povzbudivé slová 🙂 ja verím že sa na mna konečne usmeje štastie som na to pripravená mat dieta 😵 😵 😵

mimka29
11. aug 2011

Ahojte 🙂

@lenca78 malinké už majú 8 mesiacov 😕 ale ten čas letí 🙂

@gabikri jéééj aj ja ťa rada vidím. Nezmenilo sa niečo u vás??

gabikri
11. aug 2011

@mimka29 : zatím ne, ale v říjnu se připravuji na další boj, tentokrát věřím, že se šťastným koncem 😵

mimka29
11. aug 2011

@gabikri říjen, to je ktorý mesiac v roku. Napíš mi to číslom prosím 😅

gabikri
11. aug 2011

@mimka29 : október 😀 😀 😀 😀

mimka29
11. aug 2011

@gabikri tak to je čoskoro 🙂 Ja mám s tými vašimi mesiacmi večne problém, ale inak sa mi čeština hrozne páči 🙂

julka31111
11. aug 2011

@mimka29 JASNE CHAPOEM TA AKO JA SOM ODPOVEDALA JEDNEJ PANI NO LEBO CHCELA VIES AKO JA NEVIEM CI POTO BY SOM MOHLA ESTE MAT DETI AK NIE TAK BY SOM TO ANI RADSEJ NEPODSTUPILA CHCEM VELDMI BABETKO VIES

gabikri
11. aug 2011

@mimka29 : a mě sa zase páčí slovenčina 😀 Pozdravuj Nelinku, už se těším, až budu mít taky takovou princezničku 😵 😵 😵

mimka29
11. aug 2011

@julka31111 jasné, že potom ešte budeš mať deti. Tebe sa tvoria vajíčka, keď si zdravá žena každý mesiac a oni ti len v ten jeden mesiac odoberú, ale na ďalší sa ti vytvoria zase. Ono je to trošku zložitejšie, ale najlepšie bude, keď navštíviš priamo centrum na IVF a tam ti to všetko vysvetlia, no a potom sa rozhodneš či do toho pôjdeš. Veľa šťastia.

mimka29
11. aug 2011

@gabikri pozdravím 🙂 dám jej za teba pusinku. Teraz je taká bozkávacia. Hocikedy za mnou prištvornožkuje, vyškriabe sa na mňa, dá mi pusinku a povie "ba"

marca22
12. aug 2011

@denda1301 Tak hlavně že alespoň existuje ta možnost darovaných vajíček 😉

marca22
12. aug 2011

@lenca78 Ahojky,děkuju,doufám že nás také čeká šťastný konec už se moc těším 🙂

julka31111
12. aug 2011

no jasne ajsne chapem ta... a kolko to asi clekovo vsetko zabera casu?? tie vystetrenia a tak??? je to niekde aj v ke?? nevies,??dakujem

gabikri
12. aug 2011

@julka31111 kolik to zabere času, Ti nikdo na den přesně neřekne, záleží na konkrétním centru a také jak budeš potom reagovat na léky. Nejprve musíš projít důkladným vyšetřením, zda jsi vůbec vhodná dárkyně ( to může trvat i dva měsíce) a pak si domluvíš, kdy budeš stimulovat, doba stimulace je u každého jiná, podle toho jak reaguješ na léky, tady si to přečti : http://www.darkyne.cz/pruvodce-pro-darkyne/
Ale jak píše mimka29 je to celé poměrně složitý proces, není to tak jednoduché, jako když chlapi jdou darovat spermie 😀 Hodně štěstí 😉

lenca78
13. aug 2011

@gabikri ahoj Gabi - takze v rijnu? Budu na tebe moooc myslet a drzet palce.
Holky rostou jako z vody, jsou to pekne dracice, Zuzka leze po ctyrech, Stepka se zatim jen plazi, ale uhlidat je sama je nemozne. Jsou to zlaticka, Stepanka uz brumla mamamamama, vim, ze to neni mama, ale krasne se to posloucha 😀 Porad je kojim, ani jsem v to nedoufala, myslela jsem, ze kdyz jako zenska jsem na odpis, kojit nebudu moci a nakonec kojim holky plne uz 8 mesicu. To mi vysvetlete 😀 😀

@mimka29 Ty jo, mala uz bude mit 11 mesicu? To to leti. Je krasna, koukala jsem se na fotky do tveho blogu. Pamatuju si to dodnes, nasla jsem tuhle diskuzi a ty jsi zrovna prekvapene oznamovala, ze jsi tehotna 😀

mimka29
16. aug 2011

Ahojte 🙂

@lenca78 no za chvíľu oslavujeme rok, to bude ale žúrka 😀 A ako je na tom Zuzanka so sluchom?

denda1301
16. aug 2011

@mimka29 ahoj máš krásnu dcerku musíš byt nesnierne stastná,že ti to vyslo,a hlavne že je zdravá a aj strasne krásna 🙂 ja som v stadiu cakania chodím do Zlina a teraz by mi uz mali vyberat darkynu ET by mohlo byt 20.9 ak všetko pojde dobre.Ty si bola kde a podarilo sa to hned na prvý pokus?

mimka29
16. aug 2011

@denda1301 ahoj 🙂 My sme absolvovali 4 x IVF a posledné bolo s dárkyňou v Brne v Repromede, ale aj to bolo neúspešné. Malinká sa nám podarila prirodzene a nikto nechápe ako, pretože nás testovali v troch centrách nezávisle a v každom potvrdili, že sme neplodní. Mne sa teda ani po tých najväčších dávkach hormónov netvorili vajíčka a manžel má 90% patológiu spermií, takže naša Nelinka je úplný zázrak 🙂 Vy už máte zavedenú súkromnú tému, tak nemám o vás prehľad, ale prajem ti, aby vám to vyšlo, lebo je to krásne byť mamou.

denda1301
16. aug 2011

@mimka29 tak to je fakt zázrak ta vaša malá a preto je aj taká krásna 🙂 pozerala som fotky a je neskutočná 😵 😵 😵

mimka29
16. aug 2011

@denda1301 Ďakujeme, malá je po maminke 😅 😀

denda1301
16. aug 2011

@mimka29 no ja som ináč bola 2x s mojimi vajkami,ale nič z toho nebolo,lebo tiež som po velkých dávkach skoro žiadne vajká nemala prvý krát žiadne a na druhý pokus minulý rok sa nám podarilo jedno embrijko do stádia blastocysty,to mi zaviedli,ale nevyšlo to 😢 a potom mi zistili vysoke FSH tak jedinný možný sposob je darované tak som zvedavá či to bude uspešné......

denda1301
16. aug 2011

@mimka29 no jedine si kočka 😉

mimka29
16. aug 2011

@denda1301 ja som bola 3x so svojimi a raz aj bolo jedno vajíčko, ale to sa ani neoplodnilo, inak sa mi vždy počas stimulky narobili iba cysty 😒 Vždy som čítala na koníkovi takéto príbehy, že niektorá zázračne otehotnela a vždy som si hovorila, že tie sa ale majú, že mne sa to nemôže stať a predsa 🙂 Treba veriť, ja som zase verila, že budeme mať niekedy bábo, proste som aj lekárom vždy hovorila, že stačí aj jedno vajíčko a jedna spermia a môže to vyjsť a vždy mi povedali, že nemáme žiadnu šancu. Príroda je silná 🙂

elis84
16. aug 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás o nějaké informace o oplodnění s darovanými vajíčky. Asi to bude naše jediná možnost jak mít vytoužené miminko. Budu vděčná za jakékoli informace. Můžete mi prosím někdo napsat jak je to po finanční stránce - přispívá i v těchto případech něco pojišťovna ? Jsme z toho s manželem celkem zničení . Jdeme 6.září na konzultaci s dr.Machačem. Děkuji moc

carlik
17. aug 2011

@elis84 zkus si na stránkách RF najít ceník na darované vajíčka. Já už jsem přes pojišťovnu neměla hrazené nic, páč jsem "stará babka", ale myslím @gabikri s tímhle má zkušenosti, co by ti pojiš. mohla proplatit. Určitě to vyjde o pár desítek tisíc méně než samoplátkyním. Jinak @mimku29 jsi živě pamatuji v téhle diskuzi, jak pořád nedorazila menstruace a všechny baby radily, ať si udělá test a prý "to by nebylo možný otěhotnět přirozeně", a ejhle Nelka bude mít za chvilku rok 🙂) Takových případů znám víc, takže holky, chce to vydržať a nevzdávat to i doma pod peřinou!!!

iwusa
21. aug 2011

@gabikri @lenca78 @mimka29 žeby sa tu stretla stará parta? 😀 😀 😀 kočeny všetky Vás zdravím a prajem krásnu nedeľu.
@gammaray asi si si neni toho vedomá, ale vykúzlila si mi obrovský úsmev na tvári 🙂

gammaray
21. aug 2011

@iwusa já jsem ti napsala ipéčko,nebot jsem tě nemohla dohledat.dlouho si se neozvala.a já nezapoměla.kdepak je tvůj klobouk?snad se máš ok a nějak pokračuješ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre