Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

evelinas
11. nov 2011

Ahojky holky, fakt nekecám🙂. Nechci tvrdit, že dárcovství řeší takovýmhle diletanským přístupem, ale jelikož jim musím každý měsíc hlásit termín mé menstruace, aby mě s případnou dárkyní sladili, tak předpokládám, že otázku krevní skupiny by snad řešili až když by nějakou měli a u mojí 0RH negativní by nastal problém a nebo vůbec neřešili!? A typologie by se nejspíš taky ani neřešila. Celou dobu od léta jsem se sama se sebou prala, jestli si něco nenamlouvám a nemám z toho jen já špatný pocit, vždycky jsem si připadala, že s mojema otázkama otravuju a proto jsem se nakonec obrátila na Reprofit, abych "můj problém" zkonzultovala jinde🙂)
Co se týče předcházející léčby a stimulací, tam to probíhalo v pohodě, až na ty výsledky, ale za to oni nemohli. Ale pocit, že jsem jeden kus z mnoha na běžícím páse, jsem měla vždy, to je asi dneska všude.☹. A tak hurá do Brna, já se tam snad i těším...🙂 Holky díky! a pa

carlik
11. nov 2011

@evelinas taky jen a jen doporučuji Reprofit v Brně!!!! Je to tam úplně o něčem jiném než o penězích a né jak na běžícím páse 😒 Jsou tam všichni doktoři a všechen personál tak milí, že to je neskutečný a dodá ti to hodně sil a optimismu. Prostě z tama odejdeš s mimčem v bříšku !

kacorek
12. nov 2011

@evelinas
Ajojky, uvidíš, že budeš spokojená jako spousta dalších holek !!!! Já bych neměnila ani náhodou. I to dojíždění z Prahy do Brna za to stojí..... 😀 Ten přístup, psychika atd. dělá hodně. A tam mám teprve poprvé pocit, že fakt dělají maximum, prostě jsem tam nebyla ani jedinkrát nervózní. 🙂 Kdežto v GESTu vždycky, kdykoliv jsem tam přišla..... 😖 Tak štěstíčko kočičko !!!!!!!! 😉

kacorek
12. nov 2011

@carlik
Naprostý souhlas !!!!!!!! 🙂 Říkám jim "bílé nebe"...... 😀

carlik
13. nov 2011

@kacorek to je prd, z Prahy do Brna, lítají tam až z Ameriky Anglie, strašně moc holek ze Slovenska.....Bílé nebe" je super, každá si to tam musí otestovat a přijde na to, že nekecáme a odejde dřív nebo později s tím svým obláčkem 😉

kacorek
13. nov 2011

@carlik
To je pravda, co jsem byla vždycky v Brně, pokaždé nějací cizinci..... Naprostý souhlas, každá si to musí vyzkoušet sama, aby pochopila, proč je to tak chválené..... "Obláčkem" taky hezké..... 😀

anubis
14. nov 2011

Ahoj holky,tak jsem dnes byla na ultrazvuku,kvůli sliznici a je 7,5mm a to mám ještě 14dní do ET,to je dobrý,že jo?vždycky jsem ji měla 2-3mm 😝 kolik má být minimálně?měla jsem radost,že jsem se zapoměla zeptat 😵

evelinas
14. nov 2011

@kacorek Ahojky, tak to jsi mi udělala moc velkou radost, že se mám těšit na "lepší zacházení" 🙂.Na mě taky, po psychické stránce, působí přístup ke mě a k mým otázkám. Zatím jsem jen zvyklá na šup, šup a na nic se neptat, vše je jasné, ne ☹. A co ty, jak se připravuješ na prosinec, už se to blíží viď? A další dotaz, podstupovala jsi nějaká vyšetření, než ti daly dárkyni, nebo se jen čekalo až budou pro tebe nějakou mít? Jsem zvědavá, co, ale já fakt nejvíc čerpám od vás, v předchozím centru mi neřekli ani BLA. Takže ještě jednou díky, měj se krásně, i vy ostatní a páááááááááá.

silvinnka
14. nov 2011

@anubis minimum na transfer je 7mm,takze ty mas uz teraz krasnu sliznicu 😉

anubis
14. nov 2011

@silvinnka
Díky za info,tak to mi spadnul šutr,protože vždycky jsem měla sliznici 2-3mm...a co ty jak je,vše v pořádku,co děláš,odpočíváš?a jsi na neschopence?

monny89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvinnka
14. nov 2011

@anubis 😉 ano,snazim sa viacej lezat a oddychovat,dnes som bola na 2 hodiny v praci ,ja si robotu sama zadelujem....no nic nove,v piatok mame sono,tak som zvedava kolko miminiek mam v brusku 😉

anubis
14. nov 2011

@silvinnka
Tak to jo,jsem ráda,že je vše v pořádku,hezky se opatrujte a na pátek držím palce,určitě dej vědět 😉 a jaké jsi měla hcg?když ještě nevíš kolik mimísků tam máš?chtěla by jsi dvě?

silvinnka
14. nov 2011

@anubis hcg na 10 den som mala 951 co je dost vysoke a zodpoveda dvojickam,vsetko sa moze ,ale zmenit 😉

kacorek
16. nov 2011

@evelinas
Ajojky, no právě já taky koukala jak puk, když se se mnou začal dr. tak bavit a povídal si se mnou a vše vysvětlil.... 😅 Tak to má prostě být... Jj, už se to přibližuje, jedu na UZ a na kontrolu 1.12., tak snad vše bude v pořádku. Víš vyloženě žádné vyšetření, až na krevní skupinu, jsem kvůli dárkyni nepodstoupila. On mi ji hledal ten můj dr. Macháč. Když mají v té jejich databázi cca 2500 dárkyň, tak se vždycky nějaká najde. No a bum bác a je to před náma.... Jsem z toho tak trochu napjatá, ale hlavně se snažím myslet na jiné věci, aby to prostě vyšlo....ale to uvidíme. Já taky hodně infa vyzvěděla od holek tady a taky ještě na "mojetěhotenství". To jsou moc fajn stránky. Jim vděčím za Reprofit. A neděkuj, je to moc fajn si moct s někým o těch našich problémcích popovídat....sice sejít se osobně by bylo ještě lepší, ale jsme z různých koutů, tak by to bylo těžší.... Tak se měj krásně a hurá do toho !!!!!!!! 😉

kacorek
16. nov 2011

@silvinnka
Taky Silvi držím palečky, ať je vše v pořádku a budu se těšit na nové zprávičky !!!! 🙂

kacorek
16. nov 2011

Ahoj holky,
chtěla bych se vás zeptat ohledně Utrogestanu. Brala jsem ho vaginálně cca 9 dní, ráno 4 a večer 4 a od včerejška mám pauzu, aby přišel menzes. Prosím za jakou dobu by měla "teta" dorazit? Díky za vaše odpovědi..
Všem přeju hezký večer !!! 🙂

11112
16. nov 2011

Pěkný večer holky tak po kratší odmlce jsem tady a hlásím pozitivní HCG a UTZ 28.11. snad bude vše v pořádku. 🙂 Ještě se chci zeptat mám brát léky pořád stejně,beru utrogestan a Estrofem,ale spousta holek bere prednison na ředění krve a já nic?Myslíte,že to nevadí?

silvinnka
16. nov 2011

@kacorek uvidis,coskoro bude z teba tehulka...pekne sa tes na mimiska,ktore budes mat o chvilku v brusku....inak ja som po vysadedi utrogestanu dostala menzes na 3-4ty den 😉
Drz sa!!!

anubis
17. nov 2011

@11112
No huráááá,to to trvalo,než jsi se ozvala 😀 a kolikátý den jsi testila a kolik máš hcg?ale ty jsis vlastně nechala zavést jen jedno,že jo?hrozně moc gratuluji 😝 mě už se to taky blíží 😎

11112
17. nov 2011

@anubis Ahojky testila jsem 8 den,protože jsem měla takovej zvláštní pocit v noci jsem se hrozně potila a přes den jsem měla třesavku,myslela jsem si že mám chřipku,ale tajně jsem doufala,že to není chřipka.Dala jsem si zavést pod nátlakem paní doktorky jen jedno.Volala jsem na HCG,ale sestřička mě jen řekla,že je pozitivní a já se na hodnotu neptala.Mám pocot že je lepší to raději moc nestudovat,at mě nenapadají špatné myšlenky.Kdy to čeká Tebe? 😉

kacorek
18. nov 2011

@silvinnka
Díky Silvi moc !!!! Taky v to věřím. No dneska je to už 4 DC, tak uvidíme.... A jak se Ty cítíš ??? 😉

kacorek
18. nov 2011

@11112
Tak to jsou super zprávy !!!!! 😀 Mocinky držím palce, ať je to všecičko jen a jen v pořádku !!!!!!!! 🙂 Víš, myslím, že dr. vědí sami, co bys měla a zase co třeba nemusíš brát..... Jen vím že Utroš se bere ještě nějakou dobu, ale nevím přesně jak dlouho. Ale to Ti řeknou..... Tuž se opatruj a mysli jen na hezké věci !!!! 😉

kacorek
18. nov 2011

@anubis
Ajojky.....a jak to zvládáš 😉 ? Už jsme tu zůstaly jen my dvě, co nás to čeká, že? Ale vypadá to super, jedna po druhé budem mít těhu // dálničky 🙂 ..... Tak se měj moc krásně a přeju hezký víkend !!!! A vám všem taky holky !!!! Je tu normálně radost chodit a číst ty nové zprávičky !!!! 😀

nika009
18. nov 2011

@kacorek, @anubis nie ste same, je nas urcite viac 🙂 Mna caka ET v Decembri. Drzim vam palceky.

anubis
18. nov 2011

@11112 @kacorek
Tak to je super 😀 no a s tím,v uvozovkách studováním,nevím,nevím...já jsem naopak ráda,že vím co a jak,jelikož se mi dnes stalo něco,co by se asi stávat nemělo.....mám napsanej estrofem 3krát denně,z koníka vím,že se nesmí vysadit a v těhu se bere cca do 3měsíce...a tak si jen tak počítám pilule co mi zbývají do návštěvy caru a o tři dny mi to nevychází!kdybych si tam nezavolala,tak co?a ještě mi suveréně řekli,že se to v žádném případě nesmí vynechat a mám si přijet pro recept 😲 já si mám počítat a kontrolovat léky?to už si je rovnou můžu ordinovat sama,jsem vytočená,snad mě to přejde do příštího týdne 😝 jinak ve čtvrtek jedu na ultrazvuk,v pátek má dárkyně opu a pak asi pětidenní kultivace a šup šup miminka do bříška 😀

anubis
18. nov 2011

@nika009
Ahoj,jj,je jasný,že v tom nejsme samotinký,a určitě nám to taky vyjde😀 a kdy jdeš v prosinci?

11112
18. nov 2011

@anubis To máš pravdu,že někteté informace jsou důležitá a u IVF mám pocit,že si musím spoustu věcí hlídat sama 🙂 Jinak pěkně se uklidni a už se nerozčiluj,škodí to zdraví a ted musíš být zvlášt v klidu 🙂

anubis
18. nov 2011

@11112
Já vím,ale fakt mě to vytočilo,vím,že jsou taky jen lidi,ale asi by se to stát nemělo...a o to hůř,že to stojí takový peníze.Zbytečně by se to prodloužilo a musely by(moje,naše oplodněný embryjka) zbytečně mrazit,jen kvůli špatně spočítaným lékům.....

nika009
18. nov 2011

@anubis zatial mam termin na 16.12. a mam dost strach z dalsieho sklamania. A ty uz mas termin?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre