Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kacorek
16. dec 2011

@ea09
Ahoj já do Reprofitu do Brna....a můžu jen doporučit !!!!! 😉

anubis
16. dec 2011

@amatka
Ahoj,tak co ještě se držíš a netestla jsi?

kacorek
17. dec 2011

Ahoj holky,
mám k vám všem dotaz. Nevím jestli je to normální, tak budu vděčná za každou vaši odpověď 😉 . Včera jsem jen tak lehce špinila 😒 ....trochu jsem se lekla, ale v noci čisto. Ale co mi je hodně divné, od ETu mám hlavně na večer hodně nateklé břicho 😖 , tu spodní část. Jinak občas tam zabolí, píchne, včera mi bylo tak zle, že jsem se málem po...la, ale jinak je to dobré. Měla jste to některá taky? Nikdy jsem neměla tak nateklé břicho a to mě trochu děsí.... ☹ Předem děkuju za vaše zkušenosti a přeju krásný víkend !!!! 😀

carlik
17. dec 2011

@kacorek to špinění si myslím je v pořádku, z toho by nic nemělo bej, horší kdybys začala dost krvácet. No a nateklý břicho máme po práškám myslím všechny....ty jsi nebyla na punkci, takže hyperstimulák by to neměl být. A na zvracení ti už může být, i z léků,bereš Utroš a Estrimax?

anubis
17. dec 2011

@kacorek ,já první večer po ETu měla šílený křeče a bolesti,tři hodiny jsem strávila na záchodě,měla jsem průjem a zimnici,bála jsem se,že se jim u mě nelíbí a jdou pryč,ale vše v pořádku,bobísek je tam 😉 každá máme jiné příznaky,mě třeba břicho nebolelo,jen jsem měla citlivější prsa a bolesti hlavy 😒 a to špinění je prý od toho,jak se roztahuje děloha a může prasknout nějaká cévka,tak bud v klidu,nestresuj se,dokud nekrvácíš je vše OK,dnes už máš u sebe mimíska týden vid?a svrběj tě prstejčky?

kacorek
18. dec 2011

@carlik
No díky bohu žádná krev.....Víš, já ty prášky beru cca 2 měsíce a předtím mi tohle vůbec nedělalo. Až ode dne po ETu. Je to každý večer a připadám si jak balón, ale ráno je to lepší. Až zas k večeru to začne. Estrimax beru 1-1-1 a Utroš 4-0-4. Ale myslím, že to bude dobré..... A děkuju za Tvou odpověď...... A co Ty, mamino? 😉

kacorek
18. dec 2011

@anubis
Ajoj, tak tos měla veselý zbytek dne po ETu 😖 !!! Ale hlavní je, že tam je bobánek 😀 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Já vím, že je to dost individuální, jen mě to trochu polekalo, že prášky beru už dýl a tohle jsem nikdá neměla, až po tom ETu. Ale věřím, že bude vše v pořádku 😉 . Aha, tak o té děloze jsem věděla, že se roztahuje, ale zrovna to co mi píšeš s tím špiněním né. Říkali mi, že to špinění je, že měl dorazit menzes. Tak děkuju za info !!! Jj, dnes je to týden !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak v pátek hurá !!!!!! To víš, že mě svrbějí, ale ne ne, počkám do toho pátku..... 🙂 A jak je Tobě?

carlik
18. dec 2011

@kacorek tak to máš úplně stejný dávky léků jako jsem měla já a až do 12-13tt se s něma smiř 😀 No a já jsem jako balon, nejenom že si připadám 🙂 Mám ještě k tomu nějakou virozu, ANTB jsem už sice dobrala, ale rýmu a kašel mám ještě pořád 😒 Už aby to vše skončilo a já měla zdravý miminko u sebe...
Takže ty vydržíš netestit do pátku jo? Kdo si počká,ten se dočká 🙂 Tfuj, tfuj

irinka
18. dec 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak probíhá cyklus s dárkyní? V lednu se chystáme na konzultaci do Pronatalu, ale moc o tom nevíme a tak bych se chtěla optat vás, které už máte nějaké zkušenosti jak to funguje, jak dlouho se čeká a tak. Děkuji moc za odpovědi 🙂

brita
19. dec 2011

@irinka Ahoj irinka, my chodime do Reprofitu a tam darkynu najdu dost rychlo. U nas to bolo tak, ze nas uz po jednom mesiaci, odkedy sme sa dohodli, doktor volal, ze ma pre nas darkynu a kedy bude mat darkyna OPU. Doktor ti pripravi protokol, aby ta liekmi a injekciou zosynchronizoval s cyklom darkyne. My sme si v centre nechali zamrazit spermijky, takze my sme tam vzdy isli uz len na embryotransfer. Udaje o darkyni su anonymne, v Reprofite ti povedia o nej len krvnu skupinu a rok narodenia. Ty si samozrejme mozes dat na darkynu nejake poziadavky a oni ti ju podla toho vyberu. My sme asi cakali tak kratko preto, ze vzhladom na nase krvne skupiny moze byt nasa darkyna akejkolvek krvnej skupiny. My sme mali poziadavku len jednu, aby sedela krvna skupina a nic ine. Darkyne su prisne testovane na rozne choroby. Niektore pary maju ale viac poziadaviek, napr. na farbu vlasov, oci, vysku, atd. To sa potom asi caka dlhsie. 😉

irinka
19. dec 2011

@brita Ahoj, a jaké léky se berou na srovnání cyklů s dárkyní? A můžu se ještě zeptat na cenu? My už budem samoplátci, tak abysme věděli, kolik šetřit...

brita
19. dec 2011

@irinka Berie sa najskor injekcia decapeptyl depot, to si pichnes doma, potom neskor sa zacne brat estrimax, anoyprin, prednison a neskor, v den OPU darkyne, zacnes aj utrogestan. V reprofite takyto cyklus stoji cca. 93 000 CZK, plus este lieky a injekcia, co som spomenula.

irinka
19. dec 2011

@brita Nooo tak to jsi mě moc nepotěšila, tohle dohromady nedáme asi ani kdybysme nejedli.... ☹ no uvidíme, kolik to bude stát v Pronatalu, počítali jsme s 50...

brita
19. dec 2011

@irinka To mi luto. ☹ Tak si skus pozriet este ine centra, napr. Helios, Repromeda, mozno budu lacnejsi. My chodime len do Reprofitu, lebo tam podla mna maju perfektny pristup a cely ten ich program darcovstva sa nam najviac pozdava.. Ale je to dost vela penazi, to je jasne.
Tu je link na Reprofit, je tam aj linka na cennik: http://www.reprofit.cz/page.php?id=59&rodic=8&l...
Ahoj

irinka
19. dec 2011

@brita Děkuji, no uvidíme co nám řeknou v lednu v Pronatalu a jakou přesně určí cenu, ale kdyby šlo jooo do velkých peněz, snad bysme i auto prodali....uvidíme jak to bude, jinak děkuji za info

amatka
20. dec 2011

@anubis ahoj....no tak testiky su negativne ☹ ☹ ☹

anubis
20. dec 2011

@amatka
To mě moc mrzí,vůbec nevím,co napsat-snad jen hlavu vzhůru a doufat,že vyjde KET 😵 a máš testy na imuno,nebo víte,kde by mohl být problém?Moc držím palečky,aby to už konečně vyšlo 😉 je mi to fakt líto ☹

kacorek
20. dec 2011

@amatka
Ahojky, tak to mě moc mrzí !!!!!!!! ☹ Tak jsem se těšila, kdy tady přibude další dobrá zpráva...... Ale určitě to nevzdávej !!! A taky máš udělaný test z krve? Kamarádka mi říkala, že z normálních těhotenských testů ji to vycházelo neg. a až z krve se ukázalo, že byla těhotná !!!Tak třeba....držím strašně moc palečky !!!!!!! 😉

amatka
21. dec 2011

@kacorek ahoj...uz to mam potvrdene aj z krvy.....nevzdavam sa koncom januara ideme na KET tak mozno to bude o.k.......prajem krasne sviatky a ten najkrajsi darcek pod stromcek , nech mas // 🙂 na testiku ,moc moc drzim pesticky nech to vyjde aspon tebe ked uz mne nie.........
Dnes mam stretnutie s mojou lekarkou tak urcite nieco vymyslime,dam vediet....zatial pa drz sa....

amatka
21. dec 2011

@anubis mam snad vsetky testy a vysetrenia co existuju uz zasebou a vobec nevieme kde je chyba.....ked som volala lekarke tak som jej povedala ze sa dam na dva tyzdne uspat po KETe aby som nic nerobila len lezala a nemala myslienky len nato........prajem krasne vianocne sviatky a vsetko dobre do noveho roku

anubis
23. dec 2011

@kacorek
Tak co paní,čekám na výsledek testíku 😀 máš testovat dnes nebo zítra?mám v tom zmatek 😕

kacorek
24. dec 2011

Ahoj holky, tak na včerejším testu byly // dálničky ! 😀 !! 😀 !! 😀 !! 😀 !! 😀 ! Tak mám letos ty nejkrásnější Vánoce v životě !! 🙂 !! 🙂 !! 🙂 !!
"Amatko", Tobě přeji štěstíčko do bohužel dalšího kola a hlavně to nevzdávej, výjde to, uvidíš, musíš tomu věřit ! 😉 !! 😉 !! 😉 !!!!
A "Anubisku" Tobě krásné očekávání !!!!!!!!
A jinak vám všem moc krásné vánoční svátky a do toho NR hlavně zdravíčko a štěstíčko !!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉

anubis
24. dec 2011

@kacorek
Mooooc obrovská gratulace 😵 😵 😵 😵 😵 tak se koukej šetřit maminko 😉 u mě už začaly první nevolnosti 😝 a né ranní,ale včera to bylo celodenní 😝 Jinak Vám všem krásné a klidné svátky,a do Nového roku jen to nejlepší a hlavně splnění všech přáníček 😵

kacorek
26. dec 2011

@anubis
Móóóc Ti děkuju 😀 😀 !!!! Určitě se budu šetřit. A Ty koukej taky 😉 !!! Tuž ať je těch nevolností čím dál míň....říkáš že je máš celý den? Tak to je něco.... 😒
Zítra budu volat do Reprofitu, abych se objednala na UZ, má to být cca dva týdny po testování a když tam budu, tak je jasné, že mi napíšou rizikáč. Ty 12-ti hodinové směny mi nedělají dobře.
Holky a kdo vypisuje nemocenskou, Macháč a nebo přímo moje gynekoložka?

anubis
26. dec 2011

@kacorek
Ahoj,mě objednali 3 týdny po testování....a neschopenku mi napsala moje gyndařka-s neomezenýma vycházkama 😵 já jdu až 2.1 na ultrazvuk-jsem zvědavá jestli dostanu k narozeninám jednoho mimíska nebo dva 😀 ale hlavně at je vše v pořádku 😵 A co,jakpak ti je?

nika009
27. dec 2011

@kacorek Velmi ti gratulujem 🙂 🙂 🙂 Super spravicka! Ja som 6. den po ET a netrpezlivo cakam na vysledok...

anubis
27. dec 2011

@nika009
Fakt?tak držím palečky at se dočkáš // 😉

brita
27. dec 2011

@kacorek Kacorek, prosim ta, mala si nejake priznaky, napr. spinenie a tak, este pred hcg testom?

anubis
28. dec 2011

Tady je to nějaké mrtvé 😝 kde jste všechny?

kacorek
28. dec 2011

@anubis
Ajojky, tak na UZ jedu 12.1. do Brna. Takže i mně to vychází tak po třech týdnech...... Víš, já právě nevím, jestli mám zajít pro tu neschopenku ke své gyndařce už dříve a nebo to nechat na později, až budu mít potvrzení z Reprofitu. Přeci jenom dělám 12-tky v obchodě a moc dobře mi to nedělá 😖 Tak asi radši zajít za svou gynekoložkou, že?
Jeej, tak to jsem zvědavá, co se dozvíš !!!!!! Moc Ti držím palce, aby bylo hlavně vše v pořádku !!!!!!!! A jak je jinak Tobě? Jak se cítíš? A vidíš a nebo pozoruješ na sobě nějaké změny? Já jsem celkem v pořádku, jen když moc lítám a dělám dlouho nějakou práci, tak mě začne pobolívat bříško. A když peču maso, natahuje mě.... 😅 ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre