Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lenca78
11. nov 2010

@gabikri tak to neni ani 14 dni. Kdyz se podivas do te tabulky, co sem vkladala carlin, tak u tridennich embryi je miminalni hodnota 12 .den 17. Ty mas ctyrdenni, takze muze byt trochu vyssi a tomu podle me tvych 41 odpovida. Takze to je vlastne hezka hodnota. Hlavu vzhuru!

beruska64
11. nov 2010

Ahojte holky, ja som sa konikovi poslednych sedem dni trosku vyhybala, aby som sa nestresovala, komu sa to poddarilo, a komu nie, a potom by som si myslela, ze ani mne sa to nepodari 🙂 Ale jasne, ze som to nedala a vcera tu nakukla. Sa nas tu zislo vela namornikov naraz.
@gabikri nemaj strach, hlavne, ze tam dake hcg je, to je predsa super znamenie. A to ze rastie pomalsie, este nic neznamena. To je uplne normalne. Kazda sme ina, a tie hodnoty stupaju inak. Tak sa hlavne nenechaj vyviest z miery, na zle spravy je predsa casu vzdy dost, tak si uzivaj to obdobie, ze mozno to vyslo!!!! A vela sa usmievaj 🙂

Vsetkym ostatnym, ktorym to teraz nevyslo, zelam nech uz ten dalsi pokus vyjde. Cim viac pokusov, tym vedcsia sanca, ze to vyjde.
So mnou je to tak, ze som dnes 7 den po transfere 5 dnovych blastocyst. Celu dobu som sa drzala, a ani na to skoro vobec nemyslela, az sa manzel divil, ze aka som kludna. Ale vcera sa to dako zlomilo, a nervicky sa dostavili a zacali pracovat. Som taka divna chvilku nervozna, ze by som niekoho zahrizla. A potom placliva. Tak som dnes skusila test, a je tam duch, tak dufam ze uz nikam neodleti 😀 Ale idem sa dat do kludu, a nerozmyslat stale nad tym. Ci hej alebo nie, lebo este nieco pokazim. Skusala som prvy krat test Women secreat, citlivost 25, nemate s nim niektora skusenost?

dadinka99
11. nov 2010

cauko,
chcem sa opytat je tu nieto kto mal vysoke FSH a pokusil sa o to s darovanim vajicka ?

dakujem

lenca78
11. nov 2010

Teda holky, ja uz se v tom ztracim, je Vas tu spoustu, kdo je po transferu a ceka na vysledky. To je dobre, vsem drzim palecky 🙂 A komu to nevyslo, tak hodne sil do dalsiho pokusu, to uz urcite vyjde.

@beruska64 Ten test vubec neznam, ale jestli mas ducha u testu s citlivosti 25, tak to je dobre znameni 🙂. Tak at nikam neodleti

@dadinka99 Ahoj, ja jsem mela FSH nekde kolem 80 a sla jsem proto do darovanych vajicek. U me je prakticky vyloucena moznost mit vlastni vajicka. Zakrnele vajecniky, velmi nizka hodnota zenskych hormonu. Pry zeny po sedesatce maji nizsi hodnoty FSH nez ja 🙂

dadinka99
11. nov 2010

@lenca78
caukom dik za odpoved, prosim ta a FSH ktory den si mala take ja som mala 2den 23,58
10 den 41,21
18 den 57,41
neviem, ktora hodnota sa uvadza : (
Vidim, ze tebe sa to podarilo gratulujem a drzim ti palce .

paja1
11. nov 2010

@gabikri Nevěš hlacu,jak jsi psala vem si čokoládu a nestresuj se .Jsi rozumná ženska a víš ,že to neudělá dobře..Věřím,že jsi to ty ,která tu prolomí ty ledy.už je to zapotřebí,bud hlavně v pohodě. 🙂

lenca78
11. nov 2010

@dadinka99 ja jsem byla tak 180.den cyklu 🙂. Vysadila jsem hormonalni antikoncepci a menses sama nedostala vubec. Tak po sesti mesicich napadlo doktora nabrat mi hormonalni profil. Takze v tomto ti neporadim. Ja si na dny cyklu nehraju.
Dekuju za drzeni palcu. Doufam, ze je jeste chvili udrzim. Pak vam se hodim fotecku, jak vypadaji miminka z darovanych vajicek 🙂 Urcite budou krasna a prinesou stesti i ostatnim.

dadinka99
11. nov 2010

@lenca78
To boli moje posledne vysledky, teraz mi budu brat znovu..... ked dostanem ms a potom vraj len s darovanym.
Mna , len mrzi to, ze preco nemozes priviest si darkynu a mat jej vajicka :((((((((((

carlin
11. nov 2010

Ahojky vsem, tak jsem po kontrole sliznice, zatim mala - 6,2 mm, pokracuju v papani Estrimaxu. Dalsi kontrola v utery a kdyz naroste, tak transfer ve ctvrtek/patek.
Nevim, ale jsem nejak negativne nalozena, myslim, ze to stejne nevyjde. Totiz minule mi davali 3 cerstva embrya a nevyslo to, tak si rikam, ted jsou chudaci zmrzli, tam je horsi pravdepodobnost... No jo, musim se nejak oprostit od tech blbych myslenek.
Preju vsem hezky den !!!

beruska64
11. nov 2010

@dadinka99 Ahoj Dadinka, ja mam tiez vysoke FSH, naposledy 80. A teraz som cakatelka po transfere z darovanymi. Moje vajecniky su zakrsle, a uz z nich nic nebude. Ale u teba je urcite dolezite brat hodnoty este aj pri druhom cykle, obcas sa stava ze ti klesne. Ale pri takychto vysokych hodnotach je to uz prakticky nemozne. Dolezity je odber 3-5 DC, a normalne hodnoty su asi do 11. Kolko mas rokov ak sa mozem spytat. Ja mam 26 a diagnozu predcasne ovarialne zlyhanie. Skusali stimulovat aj moje vajecniky, ale nic z toho nebolo. Teraz som po druhom IVF z darovanymi occyty, dak dufam, ze to uz vyjde. Este jedna rada mojho doktora z kliniky, odporucil my aby som vzdy, mimo to ako budeme tehotna, alebo v priprave na transfer, vzdy uzivat antikoncepciu, staci daka nizkohormonalna, kvoli tomu, ze by sa mohlo stat, ze by maternica nebola prekrvovana, a ze je dolezite aby cyklus bol zachovany. Aj kvoli tomu aby sa zabranilo prejavovaniu priznakov menopauzy, cize nadmerne potenie, problemy pri styku, nemoznost dosiahnut orgazmus, predcasne starnutie pleti, atd. Dufam, ze som ta nevylakala, ale ja to berem ako uplne normalnu vec, a budme radi, ze zijeme v dobe, ked je mozne mat dieta z darovaneho vajicka. A pri iVF z darovanymi je vedsia pravdepodobnost otehotnenia ako ked idu holciny zo svojimi.

lenca78
11. nov 2010

@carlin Neboj se, carlin. Znam par holek, u kterych to s mrazackama vyslo. Ja bych je tak nezahazovala. Cerstvi jsou lepsi, ale treba zrovna tobe sednou ti mrazacci vice. Hlavne ze mas dostatecnou sliznici a vse smeruje k transferu.

beruska64
11. nov 2010

@lenca78 Ahoj Lenca, mozem sa spytat, ake si uzivala lieky pri transfere a potom. Mne by mali, ak sa zadari, hned po potvrdeni tehu z krve zvysovat davkovanie. Vraj to pri vysokom fsh treba. Minule mi davkovanie nezvysili a v 6tt a potom v 8tt som potratila. boli to dvojcata, tak preto dvakrat pri jednom ivf. Chcem sa ich na klinike este spytat, ze ci by nebolo dobre mi robit hormonalny graf aby vydeli, ake su tie hodnoty, ci nie su moc nizke. Predsa len tych svojich hormonov moc nemam☹ tak ako ty

carlin
11. nov 2010

@lenca78 Dekuju moc 😉 , musim se nejak preprogramovat, doktorka mi taky "vynadala", at myslim pozitivne.....
Jinak moje kamaradka ma taky krasnou holcicku z mrazacku, tak to budu mit na zreteli 🙂

dadinka99
11. nov 2010

@beruska64
dakujem, dufam, že ti to vyjde mas este dost casu, tak neboj 🙂 . Mne sa to zhorsilo po IVf a mam 40. Niekedy to ,co ti ma pomoct ta polozi. Inac vajecniky mam vraj ok..... tak neviem ☹

beruska64
11. nov 2010

@dadinka99 tak to som este nepocula, aby mal niekto funkcne vajecniky a takto vysoke FSH. Trebarz je to iba chvilkove, a FSH ti este klesne. Tie lieky pri IVF su ale kazdopadne riadny zaberak na organizmus. Ja by som prave kvoli liekom, uz asi na dalsie Ivf nesla, ak to nevyjde tak to budeme asi riesit inak- adopcia. Velmi tuzime po miminku, ale nehodlam kvoli tomu prist o vlastne zdravie.

dadinka99
11. nov 2010

@beruska64
mas pravdu, ja to tiez nechapem a tiez za kazdu cenu do toho nepojdem. Problem v centrach a celkovo je, ze je to hnusny biznis a vobec sa nehlada pricina....hned, ta pchaju n ivf. Vela bab ma problemy zo stitnou a kazdy si mysli , ze to nie je podstatne a pritom na endokrynologii pomohli viacerym a az potom sa to ma riesit gynekologicky. Potom tiez genetika, robia ti vysetrenia, ale nie vsetky a potom to tak vyzera...... mozes si studovat veci sama.
No cest vynimkam, ktorych je malo 🙂

lenca78
11. nov 2010

@beruska64 To je mi lito. Ani jsem nevedela, ze je potreba leky zvysovat a kontrolovat hladinu hormonu. To mi nikdo nedelal.
Brala jsem pred i po transfero do 13.tydne 3x2 Estrofem 2mg, naplast Dermestryl 50 (taky estrogeny, s tou jsem skoncila dva tydny po transferu) a Utrogestan 3x2. Porad stejne, ve 13. tydnu jsem kazdy den vysadila dve tablety, takze za dva dny jsem byla uplne bez hormonu. Nikdo uz mi hormonalni profil nesledoval.

lenca78
11. nov 2010

@carlin no tak vidis, koukej myslet pozitivne. Jenze ono se to rika, co?
Ja si teprve ted asi opravdu zacinam vazit otho, ze se nam to povedlo, meli jsme fakt obrovske stesti. Tak snad to jeste zvladneme dotahnout do konce.

lenca78
11. nov 2010

@dadinka99 Ja jsem mela asi "stesti" v tom, ze mi tri doktori nezavisle na sobe rekli, ze ja deti vlastni mit nemuzu, jak endokrynolog, tak gynekolog, tak doktor v CARU 🙂. A bylo rozhodnuto. Ale i ten doktor v CARu se snazil, i po teto diagnoze mi rekl, ze muzeme zkusit IVF s mymi vajicky, at si to potom jednou treba nevycitam. Tak jsme zkusili a 6.den ukoncili, vajecniky vubec nereagovaly.

Neplodnost je dnes opravdu velky business, ale ja jsem za ne hrozne rada. Bez nich by nam s manzelem zbyla jen adopce. A jsem rada, ze jsme v CR, v rade zemi neni povoleno pouzit darovane oocyty ci embrya.

carlin
11. nov 2010

@lenca78 Moc Ti to preju, je to vzdycky zazrak. Jasne, ze to dotahnete do konce, v lednu se Ti narodi zdrave miminko a pak uz jen budes vzpominat, jak jsi mivala cas na internet, protoze zacna to pravy rodeo 😉 😉 😉 . Tak se na nas i pak obcas mrkni, jak tady "valcime"

lenca78
11. nov 2010

@carlin Dekuju mockrat. No ja doufam, protoze tam jsou dve mimina, ze uz na vanoce budou tady s nama. A verim, ze na net pak hned tak nevlezu 😀

beruska64
11. nov 2010

@lenca78 ja mam zatial Duphaston 3x1, Estrofem 3x1 a Prednison 1/2x0x1. Takze vlastne polovicnu davku ako ty, a v pripade ze bude krv pozitivna, na tu idem 14 dni po ET, tak mi to zvysia. Ale ak uvidim, ze moja druha ciarka je silnejsia, tak im zavolam, ci by nebolo lepsie to davkovanie zvysit. Predsa len sa bojim, aby sa neopakovalo to co minule. Ale ty si kedysi pisala, ze zle reagujes na lieky, tak asi preto ti dali hned vyssie davky. Ja reagujem na lieky dobre. Ale moc dakujem za info, je to dobre si to z niekym porovnat.
@dadinka99 v tom mas pravdu, ze si kazdy musi po moznostiach patrat na vlastnu past. Doktori sa pozeraju, na vsetky pacientky ako keby mali ten ist problem a vsetky hned poslu na IVF. Ja ako sme zistili, ze je daky problem tak som si ale presla vsetkymi moznymi vysetrenia, teda okrem genetiky, ale doktor mi povedal, ze teraz je uz zbytocne patrat, ze preco sa stalo to co sa stalo. A, ze geneticke vysetrenie je u mna zbytocne, ze vyzram normalne, tak ze to musi byt ok🙂

lenca78
11. nov 2010

@beruska64 Duphaston jsem brala drive, proto, abych odmenstruovala a mohla jit do cyklu s darkyni.
A ja opravdu na nizke davky nereagovala, mela jsem problem hlavne se sliznici, byla moc nizka. Proto jsem mela i ty estrogenove naplasti.
Utrogestan se ale obecne dava na udrzeni tehotenstvi a bere ho tu skoro kazdy. Ty ho nemas nebo nenasadi ti ho pozdeji?

dadinka99
11. nov 2010

@beruska64
co sa tyka genetiky.... toto ma tiez zaujalo.... 🙂

http://korzar.sme.sk/c/4440165/geneticke-vysetr...

beruska64
11. nov 2010

@lenca78 Ja som zo sliznicou problem nikdy nemala, reaguje aj na tieto davky. Do 15dc som brala iba Estrofem 3x1 a prednizon 1/2x0x1. A od 15stehu dna, kedy boli odbery mi pridali duphaston 3x1. Duphaston je to iste ako utrogestan. Len Duphaston je setrnejsi, a nema tolko vedlajsich ucinkov. A celkovo, ze ho zeny lepsie znasaju ako utrogestan. No budem dufat, ze to momentalne davkovanie je este dostatocne.
@dadinka99 Super clanok, maju tam vela informacii. Urcite geneticke vysetrenie nie je na skodu. Ja som sa tam aj chystala, ale mi to casovo nevyslo, zijeme v zahranici, tak to je trochu horsie z tym dochadzanim, na kazde vysetrenie. Ale do buducna, to mozno podstupim. U nas v rodine asi bude neco z tou genetikou, lebo aj dalsie styri sesterky mali a aj maju problem otehotniet. Ale nemame blizky vztah, tak neviem ake maju problemy.

beruska64
11. nov 2010

@dadinka99 Este, ze budeme mat miminka z darovaneho vajicka, aspon po nas nezdedi dake zle chromozomy 🙂 😀

lenca78
11. nov 2010

@beruska64 Zavidim, ze ti staci takove nizke davky. Ja takove stesti nemela.

Jinak holky, ja jsem byla na genetickem vysetreni a jsem pry "uplne zdrava". 🙂 Tak nevim, hormony zadne, vajicka taky nemam, ale nic nezjistili. Ale ja jsem asi nejaky zvlastni pripad... 😀

dadinka99
11. nov 2010

@beruska64
mna tam zaujalo to, ze aj darovane vajicko aj partnera by mali takto posudzovat ohladne genetiky. Urcite to nie je na skodu, no viem, ze na genetiku sa dlho caka. A este , ked nevyjde IVF a KEt, tak nikto neriesi preco ?
Bol este clanok, ale neviem ho najst ohladne reproduktivnej endokrinologie ☹ , dovtedy so si myslela, ze to su len problemy zo stitnou.... ludia priberaju a chudnu.... o prolaktine... a pod. som nic nevedela.

Dufam, ze som aspon trosku pripela....... prajem vsetkym, aby vsetci mai // a stale usmev .
Ked budem mat nieco nove , pripejem............... 🙂 , cakam na ms

beruska64
11. nov 2010

@dadinka99 ked ides na IVF s darovanymi, tak vzdy robia geneticke vysetrenie darkyne. A manzel teda na genetike nebol, ale u neho sa nenasiel ziadny problem, ma ukazkovy spermogram. Tak to nie je potrebne. .....nech sa ti dari dadinka, a nech sa zadari 🙂

beruska64
11. nov 2010

@lenca78 tak dik, mas co zavidiet 😀 Mne tu davku minule zvysili ked som zacala v 6tt krvacat, a to uz bolo neskoro, mala som tiez po 3x2 a bol to docela zaberak. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre