Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
20. dec 2010

@carlin : jj, neschopenku stále mám 😉 Já si zaplatila před nástupem jako OSVČ to maximum, takže mě to vyhovuje 😝 Jinak potratila jsem 3.12. a krvácím stále. Tedy jen špiním, ale jde to pořád 😖

carlin
20. dec 2010

@gabikri Tak nejlepsi by bylo, kdyby Ti nechali neschopenku az do KETu, ne ? 😀 Alespon by jsi byla hezky zrelaxovana 😀 .

gabikri
20. dec 2010

@carlin : to mi nechají určitě 😉 Mám to vypozorované od jiných holek z RF 😉 Nejideálnější by bylo KET, pak rizikové a pak plynulý nástup na mateřskou 😉 Pokud by mi to takhle vyšlo, jsem při těch zálohách, co mám zaplaceno za vodou 😝

beruska64
20. dec 2010

@carlin Ahoj Carlin. To mi je velmi luto 😖 Take zle spravy pred vianocami. ☹ Tak si aspon riadne uzite dovolenku, a potom sup sup na dalsi pokus. U nas ked sa to skoncilo ako u teba, tak sme sa tiez isli preliecit na dovolenku do Turecka. Na dovolenke sme sa ukludnili, konecne si uzili trochu sexu 😀 A potom isli na dalsi pokus. A zadarilo sa. 😀
@gabikri ja som po potrate tiez dlho krvacala, tak styri tyzdne a potom som este tak dva spinila. Ale aspon sa ti to tam riadne vycisti a pohnoji 😀

Ja som bola dnes na ultrazvuku, drobecek od poslednej kontroly riadne podrastol, uz ma 2,2 cm. 🙂 Srdiecko mu krasne bije a aj sa raz pohol, tak to bolo take krasne. Za tri tyzdne ma caka daky velky ultazvuk. Kde zistuju, ci nema mimi dake vyvojove vady, davnov syndorom. Ale verim, ze bude vsetko v poriadku. A potom mi konecne vysadia lieky. Uz mi riadne lezu na nervy. Ale prednison je najhorsi, a toho som sa uz zbavila od dnes. Este prikladam fotku nasho obra

beruska64
20. dec 2010

@aja37 Ahoj ja som sa citila uplne normalne, 8 den je este moc skoro, na to aby si nieco citila. Test si este neskusala?

gabikri
20. dec 2010

@beruska64 : ahoj beruško. Moc gratuluju ke krásné fotečce, 😵 Jenom když jsem se koukla k tobě do pasu, tak jsme byly jen o den....... já měla termín porodu 29.7.........no jo, co se dá dělat, určitě to vyjde příště 🙂 Přeju, aby všechna vyšetření dopadly dobře 😵

carlin
20. dec 2010

@gabikri Tak budu drzet palce, at embryo/a pekne spolupracuje 😀 , kdyz to mas tak pekne naplanovany !

@beruska64 To je ale nadherna fotka, takovou by chtela kazda z nas 🙂 , moc blahopreju. Urcite bude vse v poradku, vyzarujes pozitivni energii az sem 😉. Ted myslim, ze uz do dalsiho pokusu nepujdeme, ale treba zmenime casem nazor....ted je jeste brzo.

gabikri
20. dec 2010

@carlin : no a příští rok dovolená v Jugoslávii 😀 Co si naplánuješ, většinou nevyjde 😝 Ale bylo by to fajn, protože od Nového roku se tenhle zákon ruší a pak už bych dostala prd 😖 Minimální mateřskou a na nemocenskou bych nárok neměla.......... tak proč stát neoškubat, když to jde, ne 😝

carlin
20. dec 2010

@gabikri Nemam za Tebe "nacpat" prani mezi kameny ve Zdi narku v Jeruzaleme ? Meli bychom tam byt 21.1., to se stiha, ne ? I kdyz ja uz na to moc neverim, modlila jsem se, kde se dalo ( ruzny zeme, ruzny nabozenstvi ) a vsichni se na me v...... 😉

beruska64
20. dec 2010

@gabikri
@carlin Holky buduci rok ma byt podla horoskopu rok plodnosti. Tak to uz urcite vyjde. Budem vam nadialku posielat tu pozitivnu energiu. Mam jej teraz na rozdavanie 😀

gabikri
20. dec 2010

@carlin : jooooooo, to bys pro mě udělala??? Huráááá 😵 😵 😵 😀 A těším, se až budeš vyprávět zážitky z cest 😵 😵

carlin
20. dec 2010

@gabikri Tak si to nejak zformuluj, posli mi to do IP, ja to vytisknu a predam 😀 .

gabikri
20. dec 2010

@carlin : jééé, tak to vůbec nevím, jak se to píše 😀 a chtělo by to v angičtině, ne? 😝

carlin
20. dec 2010

@gabikri Asi jako, kdyz se pise Jeziskovi, ne 😀 ? Kdyz uz bys to chtela psat v cizim jazyce, tak asi spis v hebrejstine.
Myslim, ze to cesky taky pochopi, kdyz zna vsechno, ne ? 😉 Odjizdime az 14.1., tak mas jeste spoustu casu na vymysleni.

gabikri
20. dec 2010

@carlin : ha ha, tak já se pokusím něco sesmolit 😀

zufalka
20. dec 2010

@beruska64 krasna fotečka,moc držím palčeky 🙂 Rok zajaca -plodnosti začína 22.februára,len tak pre info,takže šup šup ,rýchlo sa nachystajte,januárová mrcha posledná a ideme všetky do toho!!!!!! Potom všetky aj s miminkami dáme návštevu v RF !!!

puzzlik
20. dec 2010

@gabikri
Ahoj Gabriki, děkuju za milý přivítání. 🙂 Při 1. IVF se nám všechna embryjka rozpadla. Tak při 2. IVF zkusili ty darované, aby se zjistilo, jestli je to vajíčkama nebo spermijkama. Zase to nedopadlo, část se rozpadla, část byla opožděná. Proto jsme se s doktorem domluvili na těch darovaných.

puzzlik
20. dec 2010

@carlin

Carlin, to je mi líto, že vám to nedopadlo. A to jsi měla ten 2. pokus novou stimulaci nebo to byl KET? Měli jste něco do mrazáčku? Řekli vám, čím by to mohlo být?

gabikri
20. dec 2010

@puzzlik : já žasnu, co všechno se může stát 😕 To jsem nikdy ještě neslyšela, že se rozpadly embrya 😕 A manžel má spermiogram v pořádku? 😉

puzzlik
20. dec 2010

@gabikri
No, taky jsme koukali jak blázni, nějak to v CARu nazvali odborně, ale napamatuju si jak. Jinak manžel má spermiogram docela špatnej, má živý spermijky, ale moc se nehýbou a dost jich je defektních. Doktor ale říkal, že kdybych měla v pořádku vajíčka, tak by ty spermijky stačily...
Gabriki, než jsem se sem odhodlala napsat, tak jsem tu pár stránek přečetla. A co vy? Kolikátý pokus máš, máš teď nějaká v mrazáčku? Mrzí mě, jak to u vás dopadlo. 😖

lucka1987
20. dec 2010

ahojte mozem sa spytat? mna sa to konkretne netyka no velmi dobra kamaratka mojej segrenky sa jej stale stazuje ze nemoze otehu (ma 21 rokov) ze jej rednu kosti a tak... a inak sa jej neda otehotniet ako cez darkynu vajicok... no a ona ma vraj za darkinu svoju setstru, ktora uz deti ma.... tak neviem ci to nie je zakazane, (mala som pocit pri tom jej rozpravani ze si vymysla) ale nevyzna sa v tejto problematike... tak som sa chcela opytat ci moze byt darkyna aj vlastna sestra....
nie je to nahodou anonymne darcovstvo?? pretoze podla mna je neeticke poznat darkinu a zvolit si k tomu este sestru,,,,
vraj sa na seba podobaju takze dieta sa nebude citit "ine"
neviem akosi mi to nesedi 😕

gabikri
20. dec 2010

@puzzlik : no já jsem celkem byla na čtyřech pokusech, z toho na dvou s dárkyní. Akorát jsem změnila car, protože v tom prvním se čekalo dva roky. Teď máme naštěstí dva mrazáčky, tak musíme doufat 😉 Chystám se hned po novém roce. Kam chodíš do caru, v Praze? 😉

@lucka1987 : ahoj, nevím, jak je to na Slovensku, ale určitě stejné jak v Čechách a tady to možné v žádném případě není, je to protizákonné. Jediné co se dělá, že přivedeš nějakou dárkyni a tak tě posune v pořadníku a nemusíš čekat tak dlouho. Ale v žádném případě nedostaneš její vajíčka......jak píšeš, bylo by to neetické. Takže kamarádka asi s největší pravděpodobností kecá 😝

carlin
21. dec 2010

@puzzlik Ahojky, to Ti nikdo nerekne, proc to nedopadlo, protoze je mnoho duvodu. V takto casnem stadiu pry vetsinou geneticka anomalie embrya. Meli jsme 2 x stimulaci darkyne. Jednou 3 cerstva embrya. Podruhe jsme meli 5 embryi, ale nemohla jsem na transfer, tak se zmrazili a rozmrazeni prezili jen 2. Takze mi zavedli 2, jedno se zavrtalo, ale pak se zase pustilo. Drzim Ti palce, je to drina. Narocne jak na psychiku, tak na penezenku.

Heledte devcata, nejsou Vam divne ty "tabulkove vysledky" Caru ? Vsichni se tak +- drzi kolem 50 % uspesnosti na jeden pokus s darovanymi. Ale zda se Vam, ze by tady polovina z nas otehotnela na jeden pokus ? Ja uz bych mela byt statisticky tehotna, Gabikri taky. Napiste mi, kolik jste kazda mela pokusu s darovanymi, at to secteme 🙂 . Dalsi moznost je, ze ty tehotne nechodi sem na diskusi 😀 .

gabikri
21. dec 2010

@carlin : ahojky 😉 No ale já to beru, že jsem otěhotněla 😉 Poprvě ve svém životě. Dotáhla jsme to až do srdíčka. Že to nedopadlo, za to už může jenom příroda, ne doktoři. To už Ti žádný doktor nezaručí, že se to udrží 9 měsíců 😝

carlin
21. dec 2010

@gabikri No jo, Tebe vlastne povedou ve statistice jako "uspech", protoze bylo tehotenstvi potvrzene ultrazvukem. Me proste jenom zarazi ty hromadne neuspechy tady na diskusi. Rozhodne jich je mnohem vic, nez uspechu a melo by to byt tak pul na pul. Coz neni.

scandya
21. dec 2010

ahojte, ako a kde sa daju darovat vajicka? ja viem ako sa vsetky citite, preto by tu na MK mohla byt reklama ako darovat vajicko 🙂 , ci je to zly napad?
aj tak Vam prajem zdrave aspon jedno miminko!!!

mircalla
21. dec 2010

@scandya to je rozne v kazdom CAR. podla mna je to dost osobne a nemyslim, ze by sa to malo nejako moc medializovat. kto ma o to zaujem, si to vie lahko zistit. najlepsie info mu poskytnu v CAR, kde sa tomu venuju....a kde sa tomu venuju sa da docitat aj v tejto diskusii

scandya
21. dec 2010

@mircalla ahaaa to ma nenapadlo, ze by to nemalo byt medializovane. ☹

mircalla
21. dec 2010

@scandya neviem, ide o dost intimnu vec a je to aj strikne anomymne, myslim, ze to reklamu nepotrebuje.

gabikri
21. dec 2010

@mircalla : přesně, souhlasím s Tebou. myslím si, že v době internetu, kdybych chtěla darovat vajíčka, tak si potřebné informace zjistím 😝

@scandya : promiň, ale rekalma, jak darovat vajíčko mě teda fakt dostala 😖 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre