Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

andrik79
11. jan 2011

jejda, já to nechtě poslala 3x 😀

misha83
11. jan 2011

@andrik79 Já tedy taky vždy slyšela, že sliznice by měla být min. 9 mm.

gabikri
11. jan 2011

@andrik79 : ahoj, nechci nic říkat, ale co je to za car, že ti nesladili cyklus s dárkyní? proč Ti dávali estrofem až od 3 dne cyklu? Tohle by se teda u nás v caru nestalo, tam garantují jenom čerstvé.

gabikri
11. jan 2011

@carlin : sílu nabereš, uvidíš.........odpočiň si, zregeneruj tělo i duši.........mezitím pozjišťuj něco o té adopci........v pořadníku můžeš být vždycky........a pak třeba ještě jeden pokus zkus 😉

zufalka
11. jan 2011

@andrik79 ahoj,ja neviem,ale ak ti dajú predlženú kultiváciu na embryjka,tak to máš ešte 5 dní a to ti ešte sliznica niečo narastie,tak možno že to bude ok..nezúfaj možno to dobre dopadne.Ja som mala sliznicu 8,4 ked mi vkladali a ujali sa 🙂 ja by som na tvojom mieste trvala na tom aby ťa ešte pozreli na ten 5 den kultivácie a ak bude mat aspon 7 a niečo tak nech ti vložia,ved nemáš čo stratit a ostatné nech vám zmrazia.Možno motyka vystrelí,nikdy nevieš 🙂

zufalka
11. jan 2011

@eta1 ahoj,prečo nevyskúšaš niektorý český Car,ved to nieje taká dialka a nakoniec tam nechodíš viac krát ako tri krát a niekedy len dva.Všetko sa dá riešit emailom a ultrazvuk sliznice ti urobí aj tvoj gynekolog.Ideš na konzultáciu,hned može mm odovzdat spermie a potom ideš len na vklad.To je podla mna lepšie ako hocijako zhánat darkyne a pod.Tie čakacie doby sú v čechách kratšie ako na slovensku.

kvakuska
11. jan 2011

@andrik79 ahoj, náhodou jsem narazila na tvůj problém ... doufám že jsi stimulaci sliznice neukončila ... pokud byl dnes teprve odběr vajíček, tak do transferu máš nejmíň 4 dny, když budeš pokračovat ve stimulaci tak za čtyři dny můžeš mít klidně sliznici 8 mm a víc ... navíc dávka estrofemu se dá zvednout ... na tvém místě bych vyžadovala v pátek nebo v sobotu další ultrazvuk a pokud bude sliznice vyšší a ty budeš mít dost vajíček, tak by stálo určitě za to do transferu jít ... spousta žen otěhotněla i při mnohem nižší sliznici ... pokud cheš slyšet i názor jiného lékaře, tak napiš dotaz sem: http://www.neplodnost.org/forum/forum55-asistov... ... odpovídá tam doktor Machač z Reprofitu ... každopádně pokud by ti měli embrya zamrazit, určitě bych ti radila požadovat slevu, nebylo to tvojí vinou že jsi nezačala stimulaci včas ... držím palce 😎

rebo
11. jan 2011

Depa, počula som o takom meste.

kvakuska
11. jan 2011

@andrik79 jo a jinak si teda myslím, že jim ve tvém CARu nějaká příjemkyně vypadla a tak rychle někoho hledali aby zaplácli uvolněný termín, jinak by se jim to nevyplatilo, dárkyně je nastimulovaná, musejí jí vyplatit odměnu a neměli by z toho ani korunu, ještě by na to doplatili kdyby vajíčka neudali ... nechat tě začít stimulovat jen 14 dní před odběrem vajíček a navíc začít až třetí den cyklu, to mi fakt přijde dost neseriozní ... a to ani nemluvím o tom, že jsi nejspíš ani neměla 14 dní před stimulací depotní injekci k zastavení tvých vlastních hormonálních pochodů ... nevím do jakého centra chodíš a kolik tam platíš, ale ve mně to jejich chování moc důvěry nevzbuzuje 🙄

gabikri
11. jan 2011

@andrik79 : přesně co tady píšou holky, tohle není normální postup 😒

minka051
12. jan 2011

@paja1
@gabikri Ďakujem dievčence, ja na vás tiež stále myslím a určite sa nám to podarí všetkým. 😵 😵

aja37
12. jan 2011

@kvakuska Mozem sa spytat, co je to ta depotna injekcia? Ja idem teraz na cyklus s darovanymi vajickami. Menstruaciu by som mala dostat cca 28/1 a oni potrebuju, aby som ju dostala az 12-13/2, pretoze odber vajicok je 25/2 a ET tak 4-5dni potom, takze mi to budu nejak predlzovat. Este nemam predpisane lieky, mala by som ich dostat kazdu chvilu, ale uz som pocula o Estrofene, Ultrogestane, ale o depotnej injekcii nie. To ste dostavala kazda? Dakujem za odpoved.

andrik79
12. jan 2011

holky já nu ta dárkyňi čekala rok a půl...no protože mi zavolali a ptali se který den cyklu jsem a bylo to už 3den,ale nikdy jsem se sliznicí problém neměla a mohla klidně dorůst, tak jsme to prostě zkusili no i po zvýšení estrofemu po dobu užívání 14dnů sliznice prostě vyrostla jen do 6 mm, teď jsem už 19 den, tak paní doktorka říkala, že to už nevyroste..s tou důvěrou jsem si právě 100% jistá protože mi sama paní doktorka poradila, že pokud jsem samoplátce, tak může být hrazený pokus od dárkyně, která darovala přes pojišťovnu, což mě jako samoplátkyni vyjde pokus na srandovních 18 tisíc..což jsem nikdy od nikoho neslyšela a když se zeptáš někde jinde, tak Ti tohle nikdo neporadí...a řeknou Ti, že to není pravda, a naúčtují si to ještě 2x..

beruska64
12. jan 2011

@andrik79 tak to uz je vela 19-sty den 😖 to je asi lepsie si pockat na buduci mesiac. Skoda, ze si sa neozvala skor poradila by som ti papat cervene grepy, chili papricky, kokos a pit caj z alchymilky. Mam to na sliznicu odskusane a paradne vyrastla. A chili papricka sa ma papat az do potvrdenia srdecnej cinnosti, je dobra na prekrvenie maternice. Tak trebarz nabuduce skus.

carlin
12. jan 2011

@andrik79 Mne stimulovali sliznici od 2.dne, par dni pred transferem byla jen 7,1 mm, ale rozhodli jsme se to i tak zkusit. Tech 7 mm je uplne hranicnich, i kdyz samozrejme je lepsi vice nez 9 mm. Pridali mi naplasti a behem asi 5 dnu do transferu mi sliznice zazracne narostla na 9,5 mm. Embryo se chytilo, ale bohuzel jsem pak potratila. Zkus ty naplasti, je to jina forma vstrebavani a muze zafungovat. Drzim palce.

@gabikri Ahoj Gabi, tak uz je polyp pryc ? 🙂 Takze polyp ven, embryo dovnitr a za 9 mesicu bude vymalovano 😀 😀 .

paja1
12. jan 2011

@aja37 to budeš mít prodloužený protokol.Neboj mívám to pokaždé.nijak to nevadí.Jen musíš být sladěná s tou dárkyní.A´t to máte +- jeden den přesně.To se vždycky podaří sladit dohromady. 🙂

jzelinova
12. jan 2011

Andryk79,
napíšu ti do IP, prosím o odpověď a předem za ni díky. Nechci to tu rozvádět. 🙂

paja1
12. jan 2011

@andrik79 Tak to jsem taky neslyšela a to se informuji kde se dá.Já jsem jeden pokus měla na pojištovnu a to ten poslední placený od mé švagrové a darované sperma a dostala tehdy odměnu asi 5tis.Ted dávají 15-20tis,jak kde.Je pravda od té doby mám vše darované mnohokrát.Bud celá embrya-ty platím asi 25tis.A když jsem ted platila dárkyni vajíček v říjnu stálo nás to 82tis a ted jdu koncem ledna zase to mám platit.Doktoři mi nakonec přes pana ředitele atd...zařídili pro tolik neúspěchů nějakou slevu asi 15tis.Ale proč to píšu můj doktor přemýšlel jak mi pomoci ,abych mohla jít znovu a přemýšlel,ale prostě nic nevymyslel.Jen tu slevu a to byl osobně za ředitelem centra.Taky je neštastný ,že se nám to nedaří.Myslím si ,že kdyby to nějak šlo udělá proto všechno..Vždyt i ty peníze přes pojištovny vlastně nakonec mají oni.Tak proč by nám neporadili.Spíš jestli to neudělali nějak tajně na tu dárkyni,ale to by ti zase neřekli.Vrtá mi to fakt hlavou,je to divné.My už víckrát nepujdem,neměla bych už na to.Je to mazec,tolik peněz a žádný dobrý zprávy.Tak at se ti zadaří.

paja1
12. jan 2011

@andrik79 Tak ať to zvládneš a písni nám.Držím pěsti.

aja37
12. jan 2011

@paja1 : Aj ty to tak mavas? Ja som dnes dostala info o tom, ake lieky mam brat. Je ich docela dost: na predlzenie menstruacie mam Norethisteron a potom od 1.DC budem brat: estrofem, prednison, anopyrin, clexane injekcie no a od odberu vajicok este aj ultrogestan. Ty jo, toho je docela dost. No ale nech, hlavne ak zaberu.

kvakuska
12. jan 2011

@aja37 přemýšlela jsem jak ti vysvětlit co je to depotní injekce a našla jsem to pěkně popsané tady: http://www.reprofit.cz/page.php?id=64&rodic=8&l... ... je to pod bodem 9 ... věřím, že třeba Gabikri také stimulovala na darovaná vajíčka tímto způsobem, protože, jak jsem se tu dočetla, chodí do Reprofitu ... výhoda této stimulace je, že se nemusí slaďovat cyklus příjemkyně s dárkyní, příjemkyně se takhle může připravit třeba pár týdnů předem a potom jen čeká na OPU dárkyně, odpadají tak jakékoli nervy z toho jestli bude sliznice a jak vysoká apod. 😉

paja1
12. jan 2011

@aja37 Mívám.Sice jinou injekci,ale ony vesměs mají stejné složení,jen jiné dodavatele a i názvy.Měla jsem to i ted.Měla jsem tu injekci asi (ted nevim přesně)12.12.2010 a vlastně mi to prodloužili až do tedka.moje dárkyně má odběr 20.1. a já asi transfér 25.1..Tak snad.Opravdu to jde a léky jsem brala taky konské dávky a pak i s utrogestanem mě to dělá myslím 14léků denně.Záležé na druhu léků.Mívám estrimax 3x1+prednison 1x+anopyrin 1+ +kyselinu list.+vitamíny od lékaře doporučené + utrogestany 2+2+2+ ještě 2vag.tak se neděs.Ale já zze všeho kynu.I tak jsem kula.Co jsem pracně shazovala 3roky a taky si to pak dlouho držela,tak už mám polovinu zpátky.A to jsem si po těch letech říkala zhubla jsem hodně zkusíme to ještě.A zase kynu.Ale počítala jsem stím a člověk proto obětuje hodně.Každý asi reaguje jinak.Jinak mám vždycky i vysokou sliznici kolem 16-18.Fakt prý ukázkovou.Ale nedaří se.tak se drž a piš. 🙂

gabikri
12. jan 2011

Ahoj holky, tak jsem zpět, polyp odstraněn a já mám čekat dvě menstruace.

@kvakuska : ano, já ji měla taky, jmenovala se Diphereline a v ceníku jsem si za ni zaplatila 5000,- .pojišťovna ji nehradí. Při minulém pokusu ve státním car mi ji nedávali a vyšlo to taky, že mi vkládali čerstvá, tak asi všude mají jiné postupy. 😉

kvakuska
12. jan 2011

@aja37 a třeba na téhle klinice je to popsané stejně jako v tom předchozím odkazu co jsem ti dávala: http://www.pragueivf.com/cs/darcovsky-program/i... ... je to asi třetí odstavec

aja37
12. jan 2011

@kvakuska: Aha, tak ja uz asi viem co to je. Ked som mala raz dlhy protokol, tak mi niekde okolo pupku pichli injekciu s takym drobnym valcekom, v ktorom vraj boli hormony a postupne sa uvolnovali. Len ma prekvapuje, ze sa to picha aj pri darovanych vajickach. Vy ste takuto injekciu tiez dostali? Mne ju tusim nepredpisali.

@paja1 : a nie je anopyrin tiez na riedenie krvi? naco potom mame este aj ten clexane. Aby som nevykrvacala, ked sa pichnem 😀 . Inak ja som pri prednisone tiez pribrala. Nemam rada tento liek 😢 no ale ked pomoze, tak nech.

@gabikri : je super, ze to mas vsetko v poriadku. Rada by som ti napisat, ze 2 mesiace ubehnu jak voda, ale nejak mi to nejde. Ja mam teraz pred sebou 45dni do OPU darkyne a pride mi, ze sa to straaaaasne vlecie. Kazde rano sa budim s tym, ze pocitam 47,46,45 ... ach jo. Takze predpokladam, ze to tak budes mat aj ty 😉

aja37
12. jan 2011

@kvakuska : rozumiem a dakujem. ja ale taku injekciu predpisanu nemam. tak snad vedia, co robia.

gabikri
12. jan 2011

@aja37 : ta injekce zastavuje činnost vaječníků, to mi řekl doktor 😉 No a moc super to není, zase čekat dva měsíce, to už mi asi fakt hrábne....cítím se pod psa 😒

carlin
12. jan 2011

@gabikri 2 menstruace ? to jsem necekala. Takze to vychazi na brezen / duben ? Zase Te muze potesit, ze jarni/letni IVF ma vyssi uspesnost 🙂

gabikri
12. jan 2011

@carlin : nevím, kdy přijde ta první 😝 Teď po tom zákroku. Jinak já mám cyklus 25, někdy i míň díky vysokému FSH, tak doufám, že to bude dřív. Zapoměla jsem se doktora zeptat, jestli tu druhou myslí už brát léky a nebo až tu třetí.

paja1
12. jan 2011

@gabikri Já platím za ten diprednyl-injekci taky samoplátce 3800,kč.Ted jsem to vlastně dostala a též stejná cena.Je pravda jiný centrum,jiná lékárna a pak se divíme.Vlastně nedivíme.jen platíme.Asi to tak bude jak psala myslím ,že Májka ta musela čekat 3 měsíce.Ale hlavně at to pomůže a drží se nás to.Tak zatím nám drž pěsti a my ti to oplatíme-věř. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre