Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

twininky
15. máj 2012

@evickav asi ano, pamatuju, tééééééda to jsou velké věci, to je naprosto úžasný a moc Ti to přeju, jak je vidět tak zázraky se fakt dějou 😉 🙂 MOC VELIKÁ GRATULACE, A HÁDAM ŽE SI TA NEJŠTASTNĚJŠÍ ŽENA 😉 jako z toho co píšeš se tomu jinak než zázrak vážně říkat nedá 😉 , držim palečky ať si vpořádku až dokonce 🙂 ...jsem šťastná i za Tebe fakt, já jsem ale ráda že i u mě to je tak jak to je, já jsem za darovaný vajíčko taky šťatsná, no blížím se k půlce těhu takže ještě velký kus přede mnou 🙂 ale věřím že bude taky vše OK 😉

zeina62
15. máj 2012

dakujem baby za odpovede velmi ste ma podporili, dufam ze sa im bude darit u mna.a budu bojovat 🙂

evickav
15. máj 2012

@twininky je to naozaj zázrak 🙂 a moc si toho vážim,,, a som naozaj moc vďačná repromede, že mi takú možnosť ponúkli,,, u nás na SK to hneď vzdali,,, je vidno,že v Čechách sú väčší odborníci 🙂 môžem to porovnať a u nás by som už nikdy na ivf nešla,,, aj ten prístup je úplne odlišný,,,
držím nám moc palčeky, nech to dotiahneme do zdarného konca 🙂 lebo tam na nás čaká najväčšia odmena - bábenko v náručí 😲 😀

zeina62
15. máj 2012

baby chcem sa vas este opytat, mne lekar teraz predpisal miesto estrofemu estrimax. vraj je to to iste, mate niekto s tym skusenosti?

luca77
15. máj 2012

Ahoj holky,tak jsem si přečetla asi posledních cca 50 stránek zpětně.U mně je to tak,že jsem byla v listopadu 2011 na prvním pokusu o IVF,dlouhý protokol (Menopur,Fostimon) a po 14ti dnech mi to bylo zrušeno pro nedostačující odpověd vaječníků na stimulaci.V CARu mi vzali krev,aby zjistili,jak jsem na tom se zásobou vajíček AMH 5,32. Dr. mi naznačila, jako že mi stárnou vaječníky a napsala mi žádost do Fr.Lázní.Koncem února 2012 jsem frčela.Teď v květnu jsem začala druhý pokus o IVF a tentokrát krátký protokol s Puregonem..no a po 10ti dnech mi byl opět zrušen! Začínala jsem s dávkama 300,pak 250 a poslední dva dny 300 a opět stejný problém,žádné folikuly,jenom drobné.Hormonální výsledky + AMH nemám zase tak špatné říkala dr. a že to nechápe! Mám anovulační cykly,zrovna včera jsem začala zavádět Utrogestan,bez něho to nedostanu,ikdyž už se mi 1x stalo,že jsem to nedostala ani po něm! A nevím,jak pro vás,ale je to otrava,pořád nosit slipovku 😒 Vím,že se to dá i polykat,ale já radši zavádím.No a bylo mi nabídnuto dárkyni vajíček, 29.5. jedeme do CARu a máme se rozhodnout.Ještě mi dr. říkala,že máme ještě dva hrazené pokusy,což nechápu a samozřejmě jsem se jí na to hned nezeptala! Myslela jsem,když nedojde k embryotransferu,že se ten pokus nepočítá.A ještě se rozhoduji,jestli nemám zkusit jiný CAR,jiný názor..ale jestli mám už jen dva pokusy,tak se bojím,že by to v jiném CARu také nedopadlo a myslím,že bych asi ani tam nereagovala 😒 Třeba by mi stačil jenom názor,než se rozhodneme pro dárkyni,ale tím se asi nikdo zabývat jen tak nebude.V CARu mi dr. říkala,že se platí 25tis. té dárkyni a pak klasika pojištovna injekce na stimulaci(no prostě stejné,jako jsem stimulovala já,když nestačilo,tak jsem si připlácela)!A měla bych třeba už pak jenom jeden pokus a nikde není napsáno,že se to hned povede,že? 😒 Tak fakt nevím co mám dělat.

zeina62
16. máj 2012

@luca77 ja na tvojom mieste by som skusila vsetky moznosti teda aj to darovane len aby bolo mimi,ale ty musis vediet ci dokazes zit s tym ze to neni s teba. ja napriklad to vobec neberem ze to je darovane ale tak to berem ze to je moje a uz sa teraz tesim na to ze ked sa to podari ako ho budem drzat v naruci 🙂

kerkyra
16. máj 2012

@luca77 presne jak píše @zeina62 ,už jsem z hlavy vypustila,že vajíčka nejsou moje,jen to chvilku trvalo(pár týdnů ).Teď jen doufám,že se transfer vydařil.U Dv je mnohem větší šance ,jsou to vajíčka od mladých zdravých holek.A cena?My měli odměnu pro darkyni 15tisíc ,příplatky za její stimulku 3tisíce ,mrazení 5tisíc.To není tak hrozný,měli jsme za ty peníze 10 oplodnenych vajíček.pokud máš ale hormon.profil dobrý,zkusila bych ještě konzultací v jiném.caru .Přeju hodně zdaru.

kerkyra
16. máj 2012

@zeina62 s estrimaxem zkušenosti nemám,zkus kouknout na složení,někde jsem četla ,že je to oboje estrogen 😉
jak jinak Je?já mám pořád mořskou nemoc,nevím,jestli to nemůže být z prednisonu,protože ten jsem ještě neměla a ty stavy taky ne.jo a taky pořád spím 🙂

evickav
16. máj 2012

@luca77 ahoj,,, ak sa môžem spýtať, nemáš náhodou PCOS - polycystické ováriá? to AMH by o tom svedčilo,,, normálne je do 3,,, vtedy vlastne vajíčka nedozrievajú a ani nemusíš reagovať na tie hormóny pri stimulácii,,, ja mám AMH 0,19 a to už je veľmi malá rezerva vajíčok,,, mne ponúkli v repromede minimálnu stimuláciu a podarilo sa nám oplodniť len jedno embryjko zo štyroch vajíčok a aj to sa nám uchytilo 🙂 tiež som predtým veľmi zle reagovala na normálnu stimuláciu - aj dlhý aj krátky protokol,,, mne povedali,že nemá zmysel nastimoluvať veľa vajíčok, lebo sa buď nevytvoria, alebo budú veľmi nekvalitné a nezrelé,,, že oni mi ponúkajú kvalitu a nie kvantitu, preto tá minimálna stimulácia clostilbegytom,,, tam sa vytvoria max. 4 folikuly, ale pekné kvalitné,,, ja som si najskôr písala mail do repromedy, aké mám výsledky a čo mi odporučia,,, lebo tiež mi doporučili na SK už len darované vajíčka,,, viac sa o tomto probléme dočítaš v téme DHEA ALEBO INé MOžNOSTI NA ZLEPšENIE AMH,,,
určite by som ešte konzultovala dg. s iným centrom a aj sa spýtaj priamo v poisťovni na počet pokusov, lebo ak nedošlo k odberu, tak by sa nemal pokus zarátavať,,,
my sme išli tiež do repromedy na darované vajíčka, ale príroda to chcela inak 🙂
držím palce 🙂

zeina62
16. máj 2012

@kerkyra ahoj mam sa dobre necitim sa zle nemam dajake divne stavy akurat citim trochu tlak v maternici, a tie lieky som si pozrela na nete a aj som volala s doktorom a je to to iste ako estrofem len je to ako vyhodnejsie balenie tym ze jedna tabletka ma 2mg a nie 1mg ako u estrofem, takze budem jest len jednu tabletku miesto dva.
a tak snazim sa oddychovat a nenamahat sa velmi a viac menej na to nemyslim aby som sa nestresovala. a ty si nevolala svojmu lekarovy ze ti je tak spatne?

kerkyra
16. máj 2012

@zeina62 já mám 2mg estrofem,beru 1-1-1.Do car jsem nevolal,ta nevolnost není nějak hrozná,jen mi není normálně 😉 .Při tom množství léků se nemůžu divit 🙂 .Taky se asi moc pozoruju 😀 .Většinu dne trávím v posteli,tak už se nudim .

zeina62
16. máj 2012

@kerkyra aj ja vacinou lezim, snazim sa co najviac lezat, tak dufam ze nam to uz konecne vyde. aj ja to mam tak ten estrofem 2mg mam brat teda dve tabletky tri krat za den, ja som si to rozdelila tak ze kazdych 8 hodin sa dam a vtedy to vychadza tak 3 krat za den presne, a ten utrogestan berem 2 tabletky tiez 3 krat za den ale ja to berem vaginalne. a berem este vitaminy s kyselinou listovou. a snazim sa na to nemysliet. ozaj ked lezis tak lezis len na chrbat alebo aj na boku? niekedy mam az strach lezat na boku aby som nieco nepokazila, ale na brucho nelezim.

clera
17. máj 2012

ahojky všem, ještě jsem se z toho čekání uplně nezbláznila ale daleko už nemam. pocity rozporuplné snažim se nehledat žádné náznaky a moc se nepozorovat ale nemyslet na o zda to vyšlo dost dobřenejde. jak jste na tom vy co čekáte na ortel TT?

kerkyra
17. máj 2012

@clera Co testik,neláká tě?Já měla při prvním et 10.den // 😉 .Nebo vydrzis do krve?Já bych chtěla tentokrát vydržet,ale nevím.Dnes mi je o něco líp,už se to se mnou nehoupe .Snažím se taky na výsledky moc nemyslet,kupodivu nervy jsou zatím v klidu.Ty máš krev v pondělí ?Už se těším na výsledky,doufám ,že postupně rozsirime seznam tehulek 😀 .

clera
17. máj 2012

@kerkyra - mam v pondělí dělat zatim testík .. láká mě to dřív proto doma žádný nemam 😀 a přízanky naprosto žádný je občas křeče v břiše po různu někdy v bokách někdy podbřišek ale to přisuzuju Utrouši .. ale jinak naprosot nic ...ale v neděli to rozřešim 😀

zeina62
17. máj 2012

@kerkyra
@clera ahojte baby ako sa mate? uz sa vam to trochu krati, ako sa citite? ja som v pohode, dost spim a tiez ako pisala clera nemam nejake extra priznaky az na tie krce v podbrusku, v bokoch a tak a tiez sa snazim velmi nesledovat sa, a snazim sa nemysliet na to a tiez chcem vydrzat do Krvnych testov , nebudem si robit tehotensky test aby som sa nestresovala co ma byt bude .drzim vam palce🙂

clera
17. máj 2012

@zeina62 -budem si je držet navzájem 😀 moc bych nám přála úspěch už jen za to vše čím jsme prošly :_d

zeina62
17. máj 2012

@clera ja verim ze sa toho raz dockame🙂

kerkyra
17. máj 2012

@zeina62 @clera @reklamka
já nám držím pěsti pro štěstí 😉

reklamka
17. máj 2012

ja verim, ze nam to vsetkym vyjde. 😵

ja nelezim. iba par dni po som prespala. teraz uz v pohode chodim do roboty. v pohode spim na bruchu, boku, chrbte, ved to nema na to ziadny vplyv. snazim sa pracovat a nemysliet na to. ale fyzicky sa setrim. 🙂 😉
drzte sa. 😎

twininky
17. máj 2012

@reklamka já myslim, že děláš úplně nejlíp, a seš na dobré cetsě k mimi, takhle se ta psychika drží asi nejlíp na uzdě, jo a hele já sem ve 20tt a na břichu spím ještě teď 😉

Holky spaní a ležení na břiše se nebojte, a pokud má některíá z vás zakloněnou dělohu dozadu jako já, tak to Dr. doporučují, alespoň se pak dřív narovná 😉

luca77
17. máj 2012

@evickav Ahoj,tak to netuším,jestli mám PCOS,nikdy o ničem takovém dr.neříkala. To se dá poznat z krve? 😉 Ptám se hloupě,nerozumím tomu.Na pojišťovnu zkusím ještě zavolat,abych se ujistila.Na jedné diskuzi jsem se dočetla,že mi nahradí jeden neúspěšný pokus a že pak už se počítají všechny i ty neúspěšné!!! ☹ Tohle ti už ale nikdo neřekne!!! A dr. už na mě rovnou vyhrkne ,že už mám jen dva pokusy! 😒 Pokud je tomu opravdu,tak zřejmě není co řešit a začnu uvažovat o dárkyni.

luca77
17. máj 2012

@zeina62 ,@kerkyra Holky díky za reakce.Já myslím,že bych se s tím dokázala poprat,že to v podstatě nebude mé mimčo,hlavně že by bylo 😉 Tak bude aspoň partnerovo 😉 Ale zase si říkám,já si ho odnosím,porodím,vypiplám,takže to bude moje 😉 Dr. mi říkala,když mi oznamovala to o DV,otěhotníte,budete šťastná! A pokud budu mít už jenom ty dva pokusy,tak asi o ničem jiném přemýšlet nebudu.Přeji Vám hodně štěstí a sil.

clera
17. máj 2012

já do DV šla s posledním pokusem a jsme ráda že mám šanci byť takovou .. a pokud to dobře dopadne nebude šťastnější osoby pod sluncem 😀

evickav
17. máj 2012

@luca77 ja sa presne v tom nevyznám, ale je tu aj taká téma, kde by ti baby presne vedeli poradiť,,, každopádne je to tvoje rozhodnutie a ja držím palce všetkým ženám,ktoré sa rozhodli toto podstúpiť 🙂 neviem čo mne prinesie budúcnosť, lebo teraz sa nám síce podarilo otehu s mojim vajkom, ale moje AMH je veľmi nízke a keď budeme chcieť bračeka alebo sestričku, tak sme rozhodnutí aj pre darcovské 🙂 vlastne to ani neriešim, chcem deti a to je pre mňa podstatné 🙂

zeina62
18. máj 2012

@clera
@reklamka
@kerkyra
baby kedy idete na krvne testy? ako sa inac mate?

reklamka
18. máj 2012

@zeina62 - ja o tyzden, mam sa v pohodice. 🙂 mohla by som sa trosku viac setrit ale aspon na to nemyslim. 🙂

zeina62
18. máj 2012

@reklamka super tesim sa s tebou, aj mas nejake pocity? alebo priznaky?

reklamka
18. máj 2012

@zeina62 - zo zaciatku som mala ale teraz uz mam pocit ze ani nie. 🙂 akurat vsetky podprsenky su mi male. 😀 a obcas mam este taky tlak v podbrusku. 🙂 a uz ma aj ta unava presla. zo zaciatku bola ovela ovela vacsia. a ty ako? 😉

zeina62
18. máj 2012

@reklamka presne ako ty,na zaciatku som bola hrozne ospala, a viac ma pobolievali prsia, teraz som menej ospala ale zato si dost este stale pospim, v podbrusku mam stale take zvlastne pocity a tiez mam pocit ze mam vacie prsia a bradavky mam citlive ale inac sa citim velmi dobre. pry prvom transfere som mala dost silne krce v podbrusku, a ovela viac ma boleli prsia a boli viac citlive, ale nespala som tolko co teraz, a vtedy este ma nenormalne svrbelo cele telo neviem preco ale uplne cele telo! az do krvy som sa dokazala skrabat! teraz to chvala bohu neni

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre