Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sambuca
27. júl 2012

@jitu27 můžu se Tě prosím zeptat na kolik Vás ten Váš darovanej drobeček vyšel?

hope222
27. júl 2012

ahojte dievcata ,

chcela som sa spytat , ja uz dva tyzdne beriem estrofem a posledne dva dni citim take bolesti v podbrusku ako pri menstruacii a mam svetl vytok , mali ste to niektora ? teraz v pondelok mam ist na utz ,tak dufam, ze to neni nic vazne a ze nebodaj sa mi este aj menstruacia nepusti :((( tak to by bol pruser 🙂)))

jitu27
29. júl 2012

@sambuca no, mě dr. doporučil zavést 1 embryjko, jsem hodně drobná. Taky jsem váhala, ale nakonec jsem si řekla, když máme ještě mrazáčky... 🙂 . Pozitivní test jsem měla myslím 11 dní po ET. Dřív jsem netestila, ale pak už jsem byla s nervama na dně, objevila se už pěkná dálnice. Jinak ten 1 cyklus darovanými vajíčky nás vyšel asi 50 tis. Nemůžu už říct z hlavy úplně přesně, měla jsem těch pokusů víc před tím s PGD, tak mi to nějak splývá.
Jinak těhu ok, až na začátek, kdy jsem měla hematom, ten se pak vstřebal. Na PN jsem byla asi 14 dní. Asi bych mohla být doma jak bych chtěla, jenže mně by doma hráblo. Budu ti moc držet palečky a vůbec všem tady.

silvinnka
29. júl 2012

@sambuca ahoj,trosku Ta povzbudim...mam za sebou 3 ivf..posledne bolo uspesne(darovane vajica) pred tym sme skusali s mojimi,zial neuspesne...dala som si vlozit dve blastocysty...podotykam vazim 50 kg a meriam 159 cm 😉 ujali sa obe...a stala som sa najstastnejsou maminkou na svetemdvoch krasnych zdravych deticiek...neboj sa dat vlozit si kludne dve embryjka...da sa to zvladnut,je pravda,ze som mala rizikove tehu,odlezala si dlhe mesiace v nemocnici,ale stalo to zato...drzim silno paste!!!

zojaaa
30. júl 2012

@silvinnka
Ahoj, mala si aj tehu cukrovku? A kolko si pribrala? Lebo mne lekar strasne naklada, ze priberam strasne rychlo.....uz mam na sebe 13kg.......mam aj dietu, no hrooozne.....🙂

zojaaa
30. júl 2012

@twininky
@anubis
@brita
Ahojte, neviete ako je na tom anubis?uz urcite porodila 😵
Co mate nove? Uz mate vsetko prichystane?
Ja idem v stredu na kontrolu, tak som zvedava, co sa zasa dozviem..... V poslednej dobe som dost vydrazdena, to z tej vahy.... 😠 🙄
Ale myslim, ze chalani sa maju dobre, pekne kopu 😵 😵 uz som na nich tak strasne zvedava, ze by som chcela pretocit cas 😀

sambuca
30. júl 2012

@silvinnka ahojky, super dvojičky!! Moc děkuji za slova útěchy a naděje zároveň.. trošku bych se těch dvojčat bálal, ale asi si nechám dát opravdu 2. Mám taky 51 kg a měřím 171 cm, takže si to nějak neumím představit, ale zvládly to jiné, zvládla bych to taky! Místo na 2 pokojíčky máme taky, akorát jsme dostavěli dům, takže vlastně proč ne? 😉 teda takhle teď dělám hrdinku, ale přijít na UTZ a mudr mi říct, tak gratuluju maminko, čekáte dvojčátka.. to by mě ten humor asi rychle přešel..

sambuca
30. júl 2012

@jitu27 díky za info, tak nějak jsem s tím počítala.. těch 50 je ještě v pohodě celkem, víc by se mi ale dávat nechtělo! Však uvidíme.. Tak mnoho zdravíčka pro všechny ty Vaše prcky, ať už v bříšku, nebo v postýlce.. teta Sambuca musí jít prát.. ač bytostně nerada! 😠

hope222
31. júl 2012

Mozno sa mi to len zda ,ale vela zien uz do tejto temy neprispieva ,ale predsa len este budem dufat v nejaku tu radu , od niekoho , kto sem este aspon raz zacas nakukne a bude ochotny poradit. Rada by som sa spytala, ci sa vam uz niekomu stalo , ze darkyna nereagovala dostatocne,ako mala a tym padom sa odsunul ET .Ja som mala ist na ET uz tento piatok,ale teraz v pondelok som bola na tz , u mna vsetko v poriadku , sliznica maternice 10,5 mm, vsetko super pripravene a darkyna vraj zabudla uzivat lieky, alebo ich zle nasadila, neviem presne a tym padom sa jej folikuly netvorili ako mali :(Najhorsie je , ze ja estrimax, prednison a anopyrin uzivam uz skoro 3 tyzdne a kedze mavam skrateny menstr. cyklus, ja by som mala uz pomaly cez vikend dostat cyklus a k ET by podla lekarky mohlo dojst az niekedy po vikende .Zufala som z toho , je mi do placu ,stale sa mi nieco kazi a uz som z tej smoly, co sa na mna lepi, zufala :( viete niekto , ci estrimax brzdi menstruaciu , resp. zabranujej jej spusteniu ? lebo mne jeden gynekolog povedal, ze nie ,ze menstruacia sa mi normalne spusti :( zajtra budem volat na kliniku ,ale dovtedy je este dlha noc predo mnou :(

jitu27
31. júl 2012

@hope222 Já jsem přesvědčená, že pokud užíváš estrimax, tak ms nepřijde. Mně v Caru kladli na srdce, když jsem otěhotněla estrofem v žádném případě nevysazovat, nebo by došlo k potratu. Myslím, že se bojíš zbytečně a určitě vše dobře dopadne. Nakonec se můžeš podívat na stránky Carů, kde píšou, že pokud jde o cyklus s darovanými oocyty, čeká se na TT a pak podle toho vysadit nebo nevysadit léky. Tak neboj, ale do centra si určo zavolej!

hope222
31. júl 2012

@jitu27
Ahoj , dakujem za Tvoj nazor , popravde ma naozaj trochu viac ukludnil . Ja som dnes pisala do jednej online poradne a odpisoval mi nejaky gynekolog tam a napisal , ze menstruacia by sa mi mala pustit normalne aj pri uzivani estrimaxu , tak som z toho zostala taka vyplasena . Kazdopadne zajtra doktorke zavolam a zistim, co a ako ,ale moje nervy su uz na prasknutie 🙂 tolko som verila, ze uz teraz v pondelok konecne dojde k ET a moja darkyna pristupila k tomu akosi nezodpovedne a posunula to cele o min.tyzden dozadu a tak dufam, ze vsetko bude ok a ze sa jej tie vajicka nakoniec krasne vytvoria a ja nedostanem dovtedy ten menzes :( este raz dakujem za odpoved

silvinnka
31. júl 2012

@zojaaa nie,nemala som tehu cukrovku....som krpata 159 cm a pred tehu 51kg....v 33+1 tt ked som porodila som mala +23 kg navyse....vsetko mi islo do brucha,neprejedala som sa....deti mali obe cez 2 kg...dnes su dva mesiace od porodu a vazim 49 kg,ani deko navyse mi neostala,ani jednu striu nemam nic 😉 klud 13 kg. je pohodicka 🙂

silvinnka
31. júl 2012

@hope222 estrimax(estrofen) nema vplyv na menzes,rastie zneho akurat sliznica.ked dostatocne narastie,embryjko sa neuhniezdi,zacne sa odlupovat a pride menzes(pokial pride ku vkladu),ak nie menzes dostanes ci uzivas alebo neuzivas liek....akurat duphaston a utrogestan mozu oddialit menzes....mam stym skusenosti...od darkyne je nezodpovedny takyto pristup,drzim palce,nech si coskoro tehulka 🙂

jitu27
31. júl 2012

@hope222 Mně se stalo, že mi odložili ET o 3 dny, což je u mě dost, neboť při nevydařených pokusech s vlastními vajíčky mi vždy ms dorazila tak 10. den po ET, ale při užívání estrofemu se to nestalo. Některé holky, jak jsem četla, čekají na dárkyni při užívání estr. i 3 měsíce! Všechno bude dobré, uvidíš, pak napiš, co ti v centru řekli

hope222
31. júl 2012

@silvinnka .ahoj . presne tak nejak mi to napisal aj ten lekar. ze pri uzivani lieku estrimax sa mi menstruacia pusti normalne ,ako by v danom mesiaci mala :( sliznica mi teda krasne po nom narastla, ale co z toho , ked v podstate mi menstruacia pride a nepredpokladam, ze by pocas menstruacie mohlo prist k ET 🙂 Prave preto je to cele tak zle, ako je :( Menstruacia by sa mi mala pustit teraz cez vikend a moju "zodpovednu " darkynu caka este zajtra UTZ ,ci sa to vyvija lepsie , kedze to tak odflakla,ako odflakla a bol by u nej odber vajicok trebars vo stvrtok , nasledne oplodnenie este a vklad potom trebars v pondelok, utorok , zial pocas mojej menstruacie ? :((( absurdne a hlupe a v danej chvili sa mi to zda aj neriesitelne a cele zle, ale tak zajtra zavolam tej mojej lekarke a uvidim , co este . Kazdopadne, zaplatit ako samoplatkyna skoro 5000 euro / pocitam uz v tom aj vsetky vysetrenia predtym , co mi robili / a nakoniec,sice mam mladu,krasnu , zdravu darkynu , kt. vsak ma akurat ako na potvoru skuskove obdobie v skole a tak sa akosi pozabudla, sa mi zda velmi nekorektne :(

nadej1
31. júl 2012

Ahojte vsetky snazilky, buduce maminy a maminy.
Tak si tu po veceroch citam vsetky vase prispevky, vsetky vase vydarene a nevydarene pokusy o dieta, vsetko cim ste si presli, cestami klukatymi plnych nadeji a tuzob s jedinym cielom - mat to vytuzene dieta !
A preco ma vlastne tato tema zaujima ...?
Po dlhorocnom rozpanutom vztahu, z ktoreho som sa spamatavala 2 roky, som sa rozhodla pre IVF od anonymneho darcu spermii. Kedze nase zakony na Slovensku taketo nepovoluju, rozhodla som sa pre Barcelonu. 5.okt. mam dohodnuty termin. Tuzba po dietati je tak silna, ze si znova a znova kladiem otazku : Nie je to len egoisticke ? Alebo neeticke ? Na druhej strane sa pytam samu seba : Nie je to len egoisticke, ked zena vobec nechce mat deti ? /ale je to len jej a jej slobodne pravo a rozhodnutie/ alebo je to eticke, ked deti rodicov maju a vyrastaju v domovoch ? Dala by som vsetko na svete za to, stat sa matkou. Ani peniaze a aj napriek riziku, ze to nevyjde na prvy raz, chcem ist do toho ! Srdce mi puka, ked vydim deti v kociku alebo tehotnu zenu...
Vsetkym ktorym sa to z vas podarilo, prajem vela vela zdravicka a hlavne respekt, za to cim ste si vsetkym presli, aby ste mohli darovat novy zivot !

zojaaa
1. aug 2012

@silvinnka
No ja mam 165, pred otehotnenim 58kg a teraz plus 13kg, zacinam 23tt......ani mne sa nezda, ze by som nejak brutalne pribrala, tiez mam pocit, ze to je hlavne v bruchu a este som trochu naliata vodou......ale brucho mam velkeee......
Ja naozaj neviem, co ma tak s tou vahou stresuje.....dnes vecer idem zasa na kontrolu, uz teraz mam gucu v zaludku, co mi zas povie....

rosalu
1. aug 2012

Ahojky holky,

@zojaaa byla jsem na testu a zjistili mi těhu cukrovku, zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá co mi tam řeknou. Já dost ujíždím na sladkém, ale i na ovoci i džusíků, tak možná to mám z toho. Dneska jsem 24+5 tt a mám 7 kg nahoře

Holky kdy se nastupuje na mateřskou ? Měsíc před termínem porodu ?

zojaaa
1. aug 2012

@rosalu
Tak daj vediet, aku dietu ti nasadia......a nejake tipy a recepty...jedalnicek....a kolko ti namerali cukor?
Ja mam doma glukomer a meram si niekolkokrat denne....

Vcera som bola u diabetologicky,tak ma pochvalila, ze zatial to na inzulin nevyzera a dalsia kontrola o 2 tyzdne....
Dnes vecer idem ku gynekologovi, tak sa tesim, ze uvidim chalanov.......som zvedava co mi doktor povie..kolko vazia a tak.....

rosalu
1. aug 2012

Já teď nemám u sebe ten papír, ale myslím, že tam byla hodnota 8
Zítra dám vědět a tobě přeji příjemnou návštěvu u gynekologa a ať se chlapáci pěkně ukázají 😉

anubis
1. aug 2012

Ahoj holky,konečně nás dnes skoro po měsíci propustily z porodnice,ufounek už není ufounkem,ale Honzíčkem... 🙂
Rodila jsem ve 37+1tt,25.7 ve 4.11h po provokačkách,malej měl 2930g a 47cm 🙂 jsme oba v pořádku,krásně bumbáme,kakáme a spinkáme a vůbec nepláčeme 😉

slavka_2012
1. aug 2012

@anubis srdecne blahozelam 😉 malemu a mamine prajem hodne,hodne zdravicka,stasticka a lasky 🙂 drzte sa 😉

julinka87
1. aug 2012

Ahoj holky mám prosbu nebrali ste některá náhodou hormonální antikoncepci LOGEST?? A nezbylo Vám něco? Díky za odpověď.

hope222
1. aug 2012

ahojte . tak dnes som sa dozvedela, ze chvalabohu je uz vsetko ok a k transferu by malo odjst v utorok /7.8./.Zajtra by mal byt u nej OPU a teda v piaty den by i to davali , tak dufam, ze vsetko bude tak ,ako ma byt . Uz tych sklamani bolo akurvat tak dost a uz snad bude vsetko ok. Lekarka mi dnes upravila davkovanie toho estrimaxu a od zajtra uz budem zavadzat aj utrogestan a tak by som sa rada poradila . Kedze to mam od zajtra zacat tak , ze dve tabletky vaginalne a vecer budem v aquacirkuse :D,ze ci treba pri tom zavadzani lezat ,alebo to proste len hlboko zasuniem dovnutra a basta .Dakujem za kazdu jednu skusenost a radu 🙂

clera
2. aug 2012

@hope222 - ahojky, gratuluji že se hnete z míta a budu držet palečky. já Utrouš zaváděla 2-2-2 a bylo to ok ale je pravda že jsem se nikde neráchala ve vodě 😀 na druhou stranu si ho můžeš zvít až po ... ono se to pro jednou nezblázní. Dá se také polykat ale co jsem četla tak po tom je holčinám většinou blbě a já to ani nezkoušela .-D. přeji hodně úspěchů. mám tohle vše zdárně za sebou.

twininky
2. aug 2012

@zojaaa ahojky, jé to je dobře že je všechno dobře... 😉 já byla na kontrole včera, tak malá váží 1640g a je zatím hlavičkou nahoru, velikostí odpovídáme 32tt, jinak vše ok, teda kromě nateklých noh a už dalších opětovných nevolností, asi jak mi malá tlačí na žaludek. No a Dr. se mi včera už ptal, jestli připravuju tašku do porodnice, takže asi už začnu balit no... 😀
no ti tvý kluci to musí být asi mazec 🙂 osm končetin na okopávání 😀

hope222
2. aug 2012

@clera dakujeeeem...trosku stale chaosim a stresujem ,ze aby sa mi dovtedy ta menstruacia pustila,ale tak snad to nejak vydrzi a nepusti sa 🙂 boli ma fest lava strana vajecnikov, tak neviem , co to ma akoze znamenat : ja sa kupat a svacat do vody nejdem , i keby som velice rada ,ale nechcem riskovat , idem len vecer do takeho cirkusu a predstavenie je akurat vecer a ja si mam vecer zaviest tie dve tabletky 🙂 Tak to som myslela, ze ked si to trebars zavediem na zachode ( koniec - koncov, kde inde :Dpriamo v hladisku by to bolo asi blbe :D) a pojdem si zase hned potom pekne sadnut na sedadlo , ci by to nejak nevadilo . Ze si nepojdem po zavedeni lahnut .dakujem za odpoved a ako si ty na tom, ked uz mas vsetko zdarne za sebou ? Cakas po ET alebo uz sa tesis z pozitivnej spravy ?

clera
2. aug 2012

@hope222 - já jsem zaváděla a pak rovnou jezdila do práce pak zaváděla v poledne v práci a až ten večerní byl s ležením 😀 a dneska jsem v 5 MT. 😀 takže buď to zaveď na WC a mazej si užívat představení nebo si to nech až dorazíš domu po ono se to nezblázní ... zas tak dramatickej rozdíl pár hodin to nebude 🙂 taky jsem měla některé třebas až v 22.00 až jsem dorazila domu nebo naopak kolem 20.00 když jsem se zakotvila tu TV .. a přes den chce to slipovku a ranní a polední jsem většinou proseděla v kanclu protože jsem to pak brala až do 3 MT.

hope222
2. aug 2012

@clera Tak to je uplna parada . moc gratulujem a uzivaj si to 1v 1 , popr. 2v 1 ,ak by to boli dvojicky 🙂) ten cirkus praveze zacina o 18 tej , co sa mi da zavcasu na zavadzanie ,alebo to je jedno ? lekarka len povedala, ze vecer : ) a konci to o 20 tej a odtial musim rychlo fofrovat na bus domov a dorazim domov okolo polnoci a to sa mi zda uz extremne neskoro zavadzat . ja som rozmyslala , ze tak cez prestavku okolo 19 tej by som skocila na zachod , zaviedla to tam a isla sa dalej vytesovat na predstaveni 🙂

zojaaa
6. aug 2012

@twininky
Tak super, mala je fakt velka 😀 moji chalani mali v 25tt+0 800g a 815g takze vraj su tiez o tyzden vacsi....doktor povedal, ze o 10 tyzdnov ideme na to 😵 teda ak vydrzim...... Uz sa neviem dockat, ale na druhej strane ma chyta panika, ci to zvladnem, ci sa budem vediet postarat o dvoch naraz a taaak........ja si este musim nakupit nocne kosele do porodnice, tie kojace podprsenky a taak......
Ja zatial az take opuchy nemam, ale v tychto teplach neviem v noci vobec spavat......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre