Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

misha83
22. apr 2011

@bondy Nééé, na prdel nechci🙂, já už tomu začínám věřit. Jsem stála na zastávce a přistihla jsem se, že se culím jak blb.
@jada1 Strašně moc doufáááám.

Tak výsledky budou po dvanácté 🙂 .

jada1
22. apr 2011

Kočky, tie čo užívate alebo ste užívali Estrofem, chcem sa spýtať aké dávky máte? Ja som si bola včera dať u Dr. predpísať lieky. Mám užívať 1-0-0:3 dni, potom 1-0-1:4 dni, potom 1-1-1 :13 dní (do OPU). U nás na Slovensku sú ale len 1mg, 2mg nie sú v kategarizácii. Takže mi predpísal 1mg a mám si dávať po dve. Keď som ale čítala príbalový leták, tak som sa priznám sa aj dosť vydesila. Však to je taký umelohmotný krúžok (ešte som tieto lieky nikdy neužívala) na 28 dní a ja naládujem do seba 6 tabliet za jeden deň. Uf, dúfam, že si s tým moje telo poradí.

misha83
22. apr 2011

@jada1 Neboj, já beru estrofem 2mg brala jsem od 7. dne cyklu 3 dny 1-0-0, pak 3 dny 1-0-1 a poté 1-1-1 až do teď.

jada1
22. apr 2011

@misha83 tak to máš také dávkovanie ako ja. Ja len že v tom letáku píšu hrozné veci, ale skôr, keď sa to užíva dlhodobo. Tak hádam to nie je také tragické, keď to užívame nejaký mesiac, aj keď .......zhltnem lieky z jedného krúžka za 4,5 dňa namiesto za 1 mesiac 😀.

Na obed prosíme nahlásiť výšku HCG. Určite bude pekné číselko 😉 .

misha83
22. apr 2011

@jada1 Jj, určitě to nevadí, oni nás prostě musí předávikovat 😀 . Samozřejmě jsou to taky hormony, takže prostě... víš jak to je, určitě to není nic dobrého, ale co bychom pro mimi neudělaly, že... 😉

denda1301
22. apr 2011

@bondy Zdravim no dnes nerobim,ale od utorka makam na kocik,lebo taky co sa mi paci stoji 950eur fuha to su palky 😕 uz sa mi to blizi za 2tyzdne mam pohovor

misha83
22. apr 2011

Holky, tak mě pěkně napínají, nejede jim prý "mašina", takže až po 14 hodině.

misha83
22. apr 2011

Holky, tak to hcg je 130,5, myslíte, že je to na 13. den po ET ok?

gammaray
22. apr 2011

@misha83 tak to je super,gratuluji !!!!

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denda1301
22. apr 2011

@misha83 Jupi tak je to tam krpec sa uhniezdil a mozno aj obaja.Ja tomu zacinam verit,ze to vyjde aj mne ze da panboh zlutuje aj nado mnou 😵 mo a inac mam od vcera vypoved koncim 30.6.a ked vsetko pojde ako po masle tak na leto mi vlozia embryjko a to uz budem ja tiez oddychovat a tesit sa 🙂

denda1301
22. apr 2011

@jada1 no tie lieky(nemyslim len tie tvoje ale vseobecne vsetky)su svinstvo ja som sa po nich rok spamatavala bola som taka naliata daka 😠 no ale co uz led je to potrebne tak musime vsetko vydrzat 😉 len aby nam to vyslo

jada1
22. apr 2011

@misha83 je to tam 😵 😵 😵 . Jedno sa určite chytilo. Gratulujéééém. Opatruj sa 😉
@denda1301 je to svinstvo, ja sa ale obávam,aby to nezanechalo také iné následky- najhoršie. Ale zasa na druhej strane sa utešujem, že ke´d je to len také jednorázové, tak si hádam s tým telo poradí. 😒

misha83
22. apr 2011

@bondy Moc děkuji za přímluvu ve vesmíru 🙂 .
@denda1301 Děkuji, a jak vzali v práci výpověď, všechno v pořádku?
@jada1 Taky děkuji, jste všechny zlaté. Já taky někdy přemýšlím co vše to může zanechat, zvlášť když jsem ještě podstupovala stimulaci vlastních vaječníků s maximálními dávkami hormonů... Ale lepší na to nemyslet ☹ .

denda1301
22. apr 2011

@misha83 Celkom v pohode uvidime este aka zmena nastane po sviatkoch ☹ baby su smutne,ze im budem chybat(ja som totiz vraj vesela kopa)a vzdy som ich trosku pozabavala ked sme mali toho dost 😎 kedy ides na sono? To by uz tam nieco malo byt vidno asi 😵

misha83
22. apr 2011

@denda1301 Já mám oficiálně testovat až v neděli a pak volat do CAR. V pondělí jsou Velikonoce, takže to tam budu volat až v úterý. U nás v CAR to je ale tak, že Tě objednají až na UTZ na srdíčko, takže až tak potom za 2 týdny ☹.

denda1301
22. apr 2011

@misha83 no hlavne musis tomu verit ze je vsetko ok 🙂 a nakoniec bude vsetko ok

misha83
22. apr 2011

@denda1301 Jj, ale je to těžké, potom všem věřím, ale zůstávám při zemi, takže žádné oslavy zatím nebudou 🙂 .

denda1301
22. apr 2011

@misha83 no ja sa tiez bojim zaciatku ci sa chyti a potom druha vec ci sa udrzi 😒 to ti je normalne na nervy 🙄 ale co mi je sudene tak to bude

misha83
22. apr 2011

@denda1301 No já za celou dobu jsem nervózní dnes 😀 , fakt těch 14 dnů bylo celkem v klidu až když jsem začala testovat, tak nervozita nabírala na intenzitě 😀 . Tak moc si to přeješ a když to přijde, tak tomu nemůžeš věřit, to je na palici 😀 . Ale uvidíš, že to dobře dopadne!!!

denda1301
22. apr 2011

@misha83 no asi tak nejak musime to vydrzat a verit tomu 😵

misha83
22. apr 2011

@denda1301 A to my zvládneme, že 🙂 .

dana7
22. apr 2011

@misha83 Míšo, nedalo mi to a mrkla jsem na tebe!!! Tak to vypadá dobře. Vím, že se ti pořád nechce věřit, ale bude to v pohodě!!! Pořád držím palce!!!
@bondy Ahojky!!! Máš tam z vesmíru nějakou zprávu pro mě? 🙂 Jak se jinak máš? Doufám, že dobře!!! 😉

Přeju všem dobrou noc!!!!

gammaray
22. apr 2011

@denda1301 sice mi nějak uniká,kolik ti je,ale když si jdeš v létě pro embryjko,tak to do té 40 určitě stihneš 😀 😀 :jinak není možná 🙂 a pán bůh to vidí,tak musíš věřit ve štastný konec a on už brzy příjde..

přeji všem veselé velikonoční svátky...

denda1301
22. apr 2011

@gammaray mam 38 🙂 takže do tej 40-tky by som to aj mohla 😉 😉 😉 ja vam prajem tiež kràsne sviatky a už aj dobru nôcku dáko ma berie 😕 😅

misha83
22. apr 2011

@dana7 Moc děkuji, jsou to teda nervy, ale stojí za to 🙂 .

gammaray
23. apr 2011

@denda1301 tak to ještě stihneš v pohodě,jsi skoro slečna 😀 😀

gammaray
23. apr 2011

@misha83 i holky ostatní...,našla jsem pro tebe toto.. 😵 snad tě to uklidní,koukni na:

http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

tak co,myslím,že podmínky splnuješ už ted'ka ,ne....

misha83
23. apr 2011

@gammaray Jj, to jsem včera taky našla, jsem na té dolní hranici, ale ono je to hrozně individuální, důležitý je spíš růst než absolutní hodnota a právě proto se držím při zemi. Když se podíváš třeba tady http://www.naseporodnice.cz/hladina-hcg-v-krvi-..., tak to rozmezí je fakt hrozně velké!

misha83
23. apr 2011

@gammaray Jsem tele v tom tvém odkazu je to rozmezí úplně dole taky🙂.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre