Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

danielll
2. feb 2011

Tak promiňte, jestli jsem se někoho dotkla, jen jsem se chtěla zeptat, asi je to jen můj problém....

gabikri
2. feb 2011

@danielll : tak pokud ti to přijde divné, tak si zažádej o tu adopci, kde budeš mít skoro jistotu, že dítě bude po nějakých špatných rodičích. 😝 Jinak všechny to tady zkoušíme dlouho, nejsi jediná, ale díky bohu, že je tato možnost, já bych adopci například vůbec nechtěla. 😝

mircalla
2. feb 2011

@danielll Opytat sa je ok, ale nesir tu nepravdy o darkyniach, ked to nemas overene...Mna si sa teda dotkla dost a uz davno mi nic takto nezdvihlo adrenalin. Ja svojho syna milujem, i ked je z darcvoskych, nikdy som ho nebrala, ze neni moj, tvrdenia akoze umela existencia mi pripada surove az moc

gabikri
2. feb 2011

@danielll : jo a mimochodem, když se bojíš, že jsou dárkyně striptérky, co jsou podle tebe ženy, co odloží svoje dítě do děcáku ? 😒

zlatanka30
2. feb 2011

ja po babetku tuzim moc a nebude mi vadit,ze bude aj z darovaneho embrya 🙂

danielll
2. feb 2011

jasné, to už je debata o něčem jiném, s těmi co jsou v děcáku se už nedá nic dělat, ty tu na světě už jsou... ale tady jde o moje rozhodnutí... je to pro vás možná stejné jako rozhodnout se pro vlastní dítě, ale pro mne zatím ne...

mircalla
2. feb 2011

@andika10 pekne si to napisala.
ja som mala prvy pokus od mladej mamicky, druhy bola studentka, nic ine moc neviem, okrem farby oci, vlasov a krvnej skupiny.
moj syn je uzasny chlapcek a podla mna darkyna je urcite slusna osoba, asi by vsetky tie pohovory a vysetrenia nerobili nadarmo

mircalla
2. feb 2011

@danielll To je v poriadku, ze ide o tvoje rozhodnutie. Ale tu si v teme darovane vajicka, tak trochu mozno taktu ci diplomacie voci tym, co maju alebo sa chystaju na darovane vajicka by nezaskodilo

danielll
2. feb 2011

Máš štěstí, že ti to vyšlo. Já k tomu třeba taky časem dojdu... Tohle byla moje první reakce, samotnou mě to překvaprilo, proto jsem napsala, abych trošku zjistila, jak to cítí ostatní, nemám si ve svém okolí o tom s kým promluvit...

gabikri
2. feb 2011

@danielll : a navíc, miluji svého manžela a můžu mu dát "jeho" dítě, které bude třeba jako on, a to není málo, ne? 😝

aja37
2. feb 2011

@danielll : Je to sok, ked ti oznamia, ze by si mala ist do darovanych vajicok. Rozumiem ti, poznam to. Myslim, ze kazda z nas to pozna. Nemame ti za zle, teda aspon ja nie, ze v tomto "soku" pises, co ti slina na jazyk prinesie. Boli to, velmi to boli. Hovoris si, preco ja? Som zly clovek alebo co?

Nechaj to v sebe dozriet. Mne trvalo tiez niekolko mesiacov, nez som sa s tym zmierila. Tuzila som po vlastnom, malom dietatku. Mam za sebou 10pokusov IVF, takze ver mi, viem o com hovorim. Ta tuzba je velka. Ty proste musis spracovat informaciu, ze to nejde. Ked som podpisala papiere k darovanym vajickam, este chvilu som rozmyslala nad tym, ci som nikdy nemohla mat vlastne deti, napr. ked som mala 25 alebo ci som jednoducho presvihla svoju sancu. Uprednostnila karieru a dieta zacala riesit az v 36. Dokonca som to vyslovila nahlas a to uz je co povedat. Ale potom mi padol OBROVSKY kamen zo srdca a na to darovane vajicko sa strasne tesim. este musim pockat 22,5dna! A strasne rada by som podakovat tej babe, ktora sa rozhodla darovat vajicka, ale neda sa.

Vezmi si svoj cas a spracuj to v sebe. A budes rozmyslat rovnako ako my, uvidis.

aja37
2. feb 2011

@danielll : a mozno casom dojdes k tomu, ze o tom budes vediet nahlas hovorit. Neplodnost je choroba ako kazda ina. Len sa o nej az tolko vela nerozprava. Ale mozno ak sa zacne, tak nase deti uz nebudu mat len 3 pokusy na IVF platene poistovnou. Mozno niekomu dojde, ze je lepsie liecit neplodny par,nez alkoholika alebo narkomana.

Keby sa o neplodnosti nerozpravalo pred tymi 30rokmi, tak by sme dnes nemali moznost ist na IVF. A takto je to so vsetkym.

.... tusim som dnes mudra jak radio 😀 😀 😀

monnn
2. feb 2011

@danielll jestli můžu přidat názor,souhlasím s holkama mi jednou řekla má gyn. matka je ta co to dítko odnosí a to si myslím,že je podstatné a jak už tady padl názor budeš zdravě žít a s láskou k němu promlouvat už v bříšku - není to krásný pocit?a adopce to je taky velký boj než se vše vyřídí a taky u darovaného nikdo nemusí vědět,že je to tak ale když máš dítko adoptovaný a pak mu to nějaký chytrák špelí a dušička malého je kde?

mircalla
2. feb 2011

@monnn ja uz som na to zabudla, ze filip je z darcovskych. ked sa to narodi, tak sa nad tym clovek vobec uz nezamysla. podoba sa navyse dost na ocina.
u mna to bolo jednoduche, nevahala som ani sekundu, pre mna to bolo prijatelnejsie ako cely dlhocizny proces adopcie, navyse som chcela mat dietatko v brusku a od narodenia, chcela som kojit a byt tehotna a vsetko okolo toho, ale keby to nevyslo, idem aj do adopcie, ale az po vyskusani tohto. adopcia je dobra vec, dakomu navyse pomozes, ale cela procedura, cakanie a nervy okolo adopcie ma desia priznam sa. ja som sa nevedela stotoznit s tym, ze sa mi niekto bude vrtat v sukromi, zdravotnych kartach a pod....obdivujem tych, co sa na to daju. mozno to v skutocnosti neni az tak komplikovane, ako sa zda, neviem

monnn
2. feb 2011

@mircalla jj úplně souhlasím nosení v bříšku,kojení a hlavně nikdo nemusí nic vědět,já proti adopci taky nic nemám,jen je jak píšeš ta čekací doba dlouhá,pak kontroly ze sociálky a nakonec se musíš rozhodnout kdy a jak to tomu dítku říct protože lidi jsou zlí,ale vše má pro i proti a tobě Filípek podařil na 1.pokus?

suezana
2. feb 2011

@mircalla nie je to až také komplikované ohľadne rodičov - to sa celkom dá... horšie je to u dieťatka - stáva sa, že zatajujú informácie, alebo dajú neúplné, nevieš, čo ťa čaká - keďže pôrod je anonymný napr. .... Ale na druhej strane, môžeš mať aj šťastie na krásne, zdravé dieťatko... a potom súdy - na tie sa najviac sťažujú - trvá to dlho, presúvajú sa papiere hore dolu 😔 a trpia tým najviac deti, ktoré by už dávno mohli byť v rodine...

gabikri
2. feb 2011

@mircalla : přesně jak píšeš, neměla bych strach z toho, jaké dítě mi dají, ale nesnesla bych to vrtání v soukromí 😖

mircalla
2. feb 2011

@suezana toho by som sa tiez bala, ze zrazu sa zacne zaujimat o dieta biologicka matka atd
@monnn na druhy, aj prvy vysiel, ale missed v 8tt

gabikri
2. feb 2011

@mircalla : a nebo dítěti když řekneš pravdu tak v pubertě začne hledat svoje pravé rodiče 😖

paja1
2. feb 2011

Holky my jsme tu dnes tak nějak stávkovali,ne?
Tak už obratme list,vidím,že nás to rozhodilo všechny,ale danielll to asi nějak špatně podala.Taky jsem se do ní pustila.No už jsem vychladla a neřeším to,a věřím,že to bylo neúmyslně.A možná zrovna takové naše reakce jí pomůžou. 🙂

mircalla
2. feb 2011

@gabikri tiez otehotnies, porodis, ziadny stres, ziadne sudy, dietatko je tvoje a nik ti ho nevezme. ja som to napriklad povodala gyndosovi aj pri porode, a nijako to nik neriesil, dokonca ani na slovensku, kde to je este v plienkach. zopar mojich kamosov to tiez vie, vobec nik sa nad tym nepozastavoval ci to nevnimal negativne

mircalla
2. feb 2011

@paja1 no ja uz som tiez vychladla🙂

monnn
2. feb 2011

@mircalla já jsem po 2 IVF s PGD obě bez výsledku tak přemýšlím jestli se k vám nepřidám,u mě 2.IVF skončilo v 7tt. ☹

gabikri
2. feb 2011

@mircalla
@paja1 : no daniell to tak asi nemyslela, ale taky se ve mě řádně vařila krev 😝 Napsala to hezky aja 😉 Musí to člověk vstřebat a to chvíli trvá 😉

gabikri
2. feb 2011

@monnn : a co Ti radí doktoří? Ty máš tedy svoje vajíčka špatné? 😉

paja1
2. feb 2011

@monnn Upřímně máš ještě jeden pokus na pojištovnu a asi bych uvažovala o dárkyni,at si ho nevybereš zbytečně?Já vím,taky jsem to prošla vše,ale vyčerúala jsem si všechny pokusy a ted jen platíme a jsou to daleko větší peníze.Tehdy mě to ani doktor nenabídl a pořád jsme zkoušeli moje,zbytečně. Mě se vajíčka netvoří,a po těch léčbách max 2-4- a vždycky špatné.Drž se

mircalla
2. feb 2011

@monnn nebolo to u mna uplne, ze tragicke, ale zase ani nic moc. prvy pokus 5 vajicok, dokonca 2 blastocysty, tehotenstvo skoncilo v 6tt, potom som mala dalsi pokus stopnuty, nereagovala som na lieky, dalsi 2 embrya vkladane na 3. den, jedno jednotkova a jedno dvojkova kvalita, dalsi bol soft a mala som ET na 3. den jedno jednotkove embryo. vzdy som sa dopracovala k transferu, ale vzhladom na vek a dost nizke sance (vedela som, ze u mna viac embryiji nebude) som sa rozhodla pre darcovske. FSH bolo 15, co tiez neni malo.
mam aj 2 myomy, okrem toho softu som vzdy brala konske davky hormonov, ktore nie su pre myomy najlepsie, lebo mozu narast....zvolila som vacsiu istotu...uz som nemala energiu na dalsi pokus s vlastnymi, ked som vedela, ze to pravdepodobne aj tak nevyjde. ono v mojom veku a s mojim FSH uz clovek moc nenavymysla. su zeny, co maju viac rokova a vajicka maju pekne, u mna to uz tak nebolo, mam z oboch vajecnikov zobrate, mala som operaciu dermoidnej cysty, takze to tiez tvorbe vajicok asi nepomohlo. sama som prekvapena z teho prveho pokusu (mala som vtedy 35), potom to uz bolo len horsie, nikdy som sa uz k takemu vysledku nedopracovala

mircalla
2. feb 2011

ja som inak vsetkym darkyniam vdacna, bez nich by to neslo....ta odmena podla mna po odratani nakladov na cestovanie a pod. je dost mala vzhladom na to, co musia podstupit. takze dakujem

envy
2. feb 2011

holky, když mě se to darovaný vajíčko taky muselo dlouho rozležet v hlavě...já s tím taky bojovala...

ale teď jsem štastná, že mám ty dva prĎolky v břiše a modlím se každou hodinu, aby to aspoň jeden z nich vybojoval...moje malý miminko...moje a mýho manžela 😉

monnn
2. feb 2011

@gabikri
@paja1
@mircalla ted jsem se dostala na PC takže kvůli potratu 08 jsem byla odeslána na genetiku,tam doporučeno IVF s PGD šli jsme do toho na celou lečbu jsem reagovala dobře no ve finále s 11 oocytů se 6 oplodnilo uděláno PGD v den ET 0 embryjek přestali se vyvíjet,zde začali padat 1.slova o darovaném vajíčku(nic ve zlém,ale překvapila mě cena až 90tisíc?) no na rozhodování trochu čas,mezi tím vyšetření na IMUNO já menší problém nasazen prednison,manža vše o.k. no a tak jsme si řekli půjdem do dalšího,tak jsem měla 5 vajuch všechny se oplodnila,ale pouze 2 vhodná k transveru,ale v den ET pouze 1,které se chytlo měla jsem // HCG taky super ale celé svátky mě bylo mizerně a když jsem šla do CARU na kontrolní UZ tak zjistili,že jde o cervicalis graviditu(uchycení embryjka v děložním hrdle) a je nutno těhotenství ukončit,můžeš přijít o dělohu anebo vykrvácet a mimino do stavu přežití nedonosíš,naštěstí je to rarita moje gyn. pracuje v týto oblasti 23 let a setkala se s tím po druhé.takže je to opravdu ojedinělé: takže mám 2 respektivě 1 pokus vybraný,když nedojde na ET se pokus nepočítá,takže nevím jestli mám jít ještě do jednoho pokusu nebo jít hned na darované 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre