Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

stastenka42
29. aug 2014

@dejna0412 ahoj. ...drzim palceky k pozitivnemu testiku 🙂 myslim ze ta cakacia doba je individualna, zalezi aj na tom ake mate naroky. ..my sme mali darkynu behom mesiaca ake kym nas zosuladili hned to boli tri mesiace 😉 niekde sa caka aj rok. ..co sa tyka ceny tak cca 3500 -4000 eur, aspon u nas 😉 ale peniaze nelutujeme, zmrzlinka nam lezi doma v postielke 🙂

dejna0412
29. aug 2014

@stastenka42 ahoj,dakujem velmi pekne a samozrejme gratulujem k Tamarke;)je prekrasna🙂no neviem co mas na mysli,ze ake naroky?tak jeden mesiac dasa🙂rok je niejako dlho uffff ...cena je tiez super...no ved ked nam to neklapne tak ideme do Brna a dohodneme sa.Ty si bola v Brne?

stastenka42
29. aug 2014

@dejna0412 vypisujes dotaznik, kde si zadavas napr. od farby vlasov, oci, krvnej skupiny, vysky, vahy, vzdelanie, sportove aktivity, konicky a podobne....cim konkretnejsie tym zlozitejsie. .. 😉

stastenka42
29. aug 2014

@dejna0412 boli sme v Reprofite v Brne

dejna0412
29. aug 2014

@stastenka42 aha,tak uz chapem🙂tak aspon uz viem co ma caka🙂dakujeeeem;))do Brna chcem ist aj ja🙂síce mam to ďaleko ale to je jedno🙂)

dejna0412
29. aug 2014

@stastenka42 po akom dlhom čase si zostala tehu?to bolo tvoje prvé Ivf???aky ste mali vy problem?prepac ze sa tak vypitujem 🙂)

ivka3901
30. aug 2014

@zuzika72 super teším sa s tebou aj my budeme mať dilemu ak budeme mať kvalitné embryjká či vložiť 2 alebo 1 uvidíme kolko sa oplodní 🙂

ivka3901
30. aug 2014

@dejna0412 ahoj aj my ideme na darované a 3,9 ideme na inekciu do brna a už mám doma aj rozpis a bude nás to stáť ako ti písala stastenka42 4000 eur 😒 len aby sa nám to podarilo

dejna0412
30. aug 2014

@ivka3901 Ahoj,tak drzim silno palce aby to dobre klaplo🙂suma to je jedno,len aby bolo vela vajok....na sk som bola samoplatca stalo mato 2.300e mala som 3 vajka a s toho jedno prezilo,Viem,ze darovane maju az 75%uspesnost 🙂ty musis brat tiez niejake lieky ci injekcie?aky tam je vlastne postup???diky moc🙂

ivka3901
31. aug 2014

@dejna0412 ahoj díky moc 🙂 no čo sa týka peňazí je to strašne veľa,ale ked to vyjde tak nebudem lutovať ani cent 🙂 no čo sa týka tých vajok tak uvidíme lebo je to otázne kolko bude mať darkyňa vajíčok može mať veľa aj málo 😒 no určite na slovensku je to lacnejšie,ale dosť peňazí som dala do GF v blave a viem,že každé centrum len na nás zarába v REPROFITE sme spokojný 🙂 inak tá úspešnosť je dobrá tak hádam budeme mať šťastie 🙂 postup je taký,že teraz pojdem len na 1 inekciu a potom len tabletky akú medrol,estrofem,utrogestan atd. nie je to také namáhavé pre organizmus ako klasické IVF 🙂

adkanr
31. aug 2014

ahojte, prosim vas o radu,ci je jedno ci podstupim ivf s darovanymi cerstvymi vajickami, kde sa teda musi zosuladit cyklus s darkynou ako som sa tu docitala, alebo cyklus s mrazenymi vajickami,kde sa necaka. Mam uz 40 rokov, preto mi je kazdy mesiac k dobru lepsi ako dlhe cakanie. Na stranke Reprofitu som sa docitala ze ak by som mala zaujem o mrazene vajka,tak sa necaka a moze sa zacat hned. Alebo je vacsia pravdepodobnost tehotenstva s tymi cerstvymi?
Tiez vas poprosim ak viete ci robia aj v Iscare Blava cyklus s darovanymi mrazenymi vajkami,alebo je to mozne len v Reprofite Brno?
A este do tretice otazka kolko asi vyjde ivf s darovanymi vajickami ci uz v Iscare Blava alebo v Reprofite Brno, zive vajicka alebo mrazene ak mate skusenost. Dakujem!

stastenka42
31. aug 2014

@ivka3901 ahoj,a na aku injekciu ides ked mate darovatka?? Ved ty musis mat dobru len sliznicu,nič viac..či?
@dejna0412 neboj ,maju dobre darkyne..my sme vždy mali tak minimalne 7-8 vajok a vždy sa všetky krasne oplodnili a boli z nich blastocystičky 😀 😀 😀 co sa tyka problemu,mala som nekvalitne vajka,v GF som bola na 4 ivf a nikdy sme sa tam nedopracovali ani k jednemu tehu 😠 😠 vždy to bolo šup šup ,čo by ste ešte chceli a pod... potom sme odišli do čiech lebo tam boli dobre referencie a nesklamali,už len ten prístup bol iný..medzitym som prišla do menopauzy a tak sme išli na darovane vajka..otehotnela som hned na prvýkrát ale nedopadlo to dobre,potom ešte niekolkokrát až mi zistili mutaciu na trombozu a zrejme to sposobovalo tie potraty...pred poslednym mrazačikom som pichala fraxiparín a podarilo sa 😀 😀 teraz mi chrapka v postielke 😀 😀 😀 😀 takže dievčata nevzdavajte to,aj nam vyšiel sice až 13 pokus,ale stálo to za to...dočkali sme sa..moc vam držím palčeky nech ste skoro tehulky 🙂

stastenka42
31. aug 2014

@adkanr ked už sa rozhoduješ,určite by som šla do Brna,u nas nie...vyjde ta to finančne rovnako..presne ti povedia na konzultácii kolko to bude stat a hned si tam možete dohodnut už aj všetko ostatné,dalej komunikuješ emailom a prídete si už len pre mimi 😀

ivka3901
31. aug 2014

@stastenka42 ahoj no vlastne na utlmenie vlastnych vajickovodov ci co a vlastne 12.9 mam poslednu tabletku antiky a 17.9 zacinam brat medrol,estrofem atd.ty si bola aj na hematologii?

stastenka42
31. aug 2014

@ivka3901 ano bola,poslala ma tam moja gyndoška a dobre urobila...ta mi hned naordinovala fraxík a ten som pichala cele tehu a ešte som si sama naordinovala prednison 5 mg,ten som brala 8 týždnov pred vkladom a až do 14 tt potom som všetko aj utrogestan aj estrofem vysadila...neboj dobre to dopadne,hlavne mysli pozitívne a už na stole ked ti vložia bambulku si povedz som tehotna a budeš 😀 😀 😀

ivka3901
31. aug 2014

@stastenka42 no tak ja mam na figu gyndosku,lebo ledvaj mi vypise PN a to sa okunala a spomenula som jej hemato a ona,ze hemato je drshe vysetregnie a ked mi robili genetiku tak by nieco nasli a co sa tyka toho prednisonu tak mi nssadil medrol,ale kratko pred ET

stastenka42
31. aug 2014

@ivka3901 ale ty sa nedaj odbit tym ze je to drahé vyšetrenie,ved to neplatí ona,alebo platí za teba zdravotne odvody ??? Mna ide roztrhnut s týchto premudrelých doktoriek 😠 😠 😠 maš na to právo a aj na PN po vklade,nedaj sa ,trvaj na tom...ja som chodila na Kramare v BA k Dr. Drakulovej,úžasná lekárka..a čo sa týka toho prednisonu alebo medrolu tak to aj mne pred tým davali pred transferom ,ale imunoložka mi povedala že ak sa to neberie minimálne 6-8 týždnov pred tak to nemá vyznam a samozrejme sex s ochranou 😉

ivka3901
31. aug 2014

no vlastne tedak nemám moc dobrý pocit z toho,ked budú kvalitné embryjká budem rada a ked sa náhodou podarí tak budem trpnúť do 3 mesiaca aby som zas nepotratila ☹ no vlastne PN mám vybavenú 2.9 idem k nej nech ma vypíše inak ozaj kamoška mi hovorila,čo bola na viac krát na IVF tak mi hovorila,že ked mi robili genetické a bolo by niečo v neporiadku tak by mi povedali 😒 no a ten medrol mi dr. štelcl predpísal až 17.9 tak to dosť neskoro kedže asi 6.10 bude transfer ☹

dejna0412
31. aug 2014

@ivka3901 tak je to dost peňazí to ano,my to budeme mat trosku drahšie,myslim aj z cestou, nakolko žijem vo Švajčiarsku.Na to Gf som pocula len negatívne odpovede.Ja chodím do Iscare Ba a docela som spokojná,tam to stoji 3.700€.Ale ja chcem ist do Brna nakolko maju dobre ohlási,dost vela ľudí z cudziny si ich chváli.Zo začiatku som sa rozhodovala,ze kam pojdem ci Ba alebo Cz tak šla do Ba,povedala som si ved mam dovolenku tak budem z rodinou aspon🙂)No čítala som,ze Darkyna musi mat minimálne 5vajicok,ked nemá hľadajú novú.Tak ti silno drzim palce aby si ich mala co najviac🙂)inak chcem sa spytat,ake vyšetrenia si musela podstúpiť než pôjdeš na darované?chcem si to tu u nas v Ch spávať,nakolko som
Tu poistená🙂dik moc

dejna0412
31. aug 2014

@stastenka42 ahoj,gratulujem ti k dieťatku🙂som rada,ze vam to klapol🙂ja som dnes 12 den po ET a negatívne :(pretrvalo som cely den:(bolo to moje prvé Ivf,Ja som mala len 3 vajka,jedno nedozrete,druhe pól k.o a tretie živé,krasne sa delilo,bolo 4 bunkové tak si mYslǐ ze to vzdalo?!no som velmi rada,ze maju vela darkyn🙂nie som naštastie niejaku špeciálny typ 🙂ze blond modré oči;)take sa dlho hľadajú;)chcem si dat do januára pausu,a v Januári zacat z darovanych.Ako to tam prebieha vsetko ?zavolam si tam a dohodnem si s nimi termin ci ako???Diky moc🙂

adkanr
1. sep 2014

@stastenka42 jeej,dakujem ti za odpoved stastenka,a gratulujem k babatku! 🙂 bola by si taka zlata a napisala mi, ci sa vas v Brne pytali ci chcete zive vajka od darkyne alebo ci vam stacia zmrazene?na ich stranke som sa docitala,ze ak chce zaujemkyna darovane zmrazene vajicka,ze sa to da hned a nemusi sa zosuladovat cyklus. Ja by som pristala aj na tuto moznost,lebo by som chcela babatko cim skor ak by sa podarilo,a nemusela by som teda zosuladit cyklus. ale ak je vacsia pravdepodobnost na tehotenstvo s cerstvymi darovanymi vajkami,tak radsej pockam na darkynu 😉 . a ano,rozhodujeme sa co spravit,strasne som bola sklamana teraz,lebo prvu stimulaciu mi zastavili kvoli nerasteniu vajicok,druhu som dokoncila,nakoniec bolo len jedno vajko a neoplodnilo sa. vraj aj vekom,aj ze mam nizku kapacitu vajecnikov.uz pri prvom raze mi lekarka vravela,ze ak nevyjde druhy pokus,lepsie budu darovane vajka. z coho som smutna,ale ked vidim kolko pokusov si absolvovala ty a ine baby...fuuu,obdivujem!

adkanr
1. sep 2014

@dejna0412 ahoj dejna,je mi luto ze to bolo negativne,aj ja som smutna,tiez mi to nevyslo,vcera mi volali ze moje vajko pri prvom ivf sa ani nezacalo delit,a mala som len jedno. takze tiez asi budeme musiet darovane vajicka,aj kvoli veku moju aj tomu,ze sa mi malo tvoria vajicka. drzim nam vsetkym co sme tu palce! 🙂

adkanr
1. sep 2014

@ivka3901 ahoj Ivka,docitala som sa tu ze si presla do Brna do Reprofitu,napises mi prosim kolko dni od zavolania na ich recepciu ti vedia dat termin prvej navstevy? a ci je dobre ist napr. tesne pred menstruaciou,alebo cez menstruaciu na prvu konzultaciu,ze by si tam hned aj vedeli urobit nejake vysetrenia?
a ked si presla do brna,ci si si so sebou zobrala aj kopie nejakych tvojich vysetreni z centra na slovensku,alebo tam nemusim so sebou zobrat nic.Dakujem! 🙂

stastenka42
1. sep 2014

@adkanr ahoj,ty sa rozhodneš,oni robia ako ty chceš.Čo sa týka uspešnosti to ti nikto nezaručí,ja som bola tehu z čerstvých a malu mame z mrazačika 😀

adkanr
1. sep 2014

@stastenka42 a priniesla si si so sebou aj nejaku dokumentaciu z centra zo Slovenska alebo si tam isla len tak s "prazdnymi rukami"? 🙂

stastenka42
1. sep 2014

@adkanr nie nemali sme nič 😀

ivka3901
1. sep 2014

@adkanr ahoj sory,že ti odpisujem až teraz,ale až teraz som sa dostala k pc boli sme pre mojich rodičov na letisku v bratislave,boli na dovolenke a dosť skoro sme vstávali tak sme si išli poobede trošku zdriemnúť 🙂 no čo sa týka tej prvej návštevy do centra cez menštruáciu vlastne ja som teraz nebola ani na prehliadke len sme sa boli dohodnúť,že ideme na darované vajká že čo a ako a vlastne som vysvetlila dr. všetko čo mi zistili v GF aké vyšetrenia mi robili atd.jemu to stačí 🙂 zobrala som výsledky genetických testov povedala som aké problémy mám já a drahý 😒

dejna0412
1. sep 2014

@adkanr ahoj,oh to mie je velmi luto☹neboj urcite sa to podar🙂drzim ti silno palce🙂no ja mam dr v stredu o 9.45 hod tak sa tam potvrdi ci som alebo nie.No uz sme na 100% rozhodnuty ze ked to neklapne tak sa ide na darovane vajka a vobec si s toho nerobim hlavu,ze to bude nase na 50%🙂))))nastastie ano moj manzel nakolko on je moslim🙂))

dejna0412
1. sep 2014

@ivka3901 uz sa ti to krati🙂zachvilu budes mat vklad jupiiiiii 🙂drzim ti silno palce 🙂vidim,ze si z Ba🙂odkial z Ba si?ja som tiez z Ba🙂

ivka3901
1. sep 2014

@dejna0412 nie niesom z Ba moja som z okolia Nitry len dneska sme boli v Ba ns letisku 🙂 no vlastne už nabudúci mesiac si budem robiť testík

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre