Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

misha83
30. apr 2011

@envy Já si dělala první test 12. den po ET a byl pozitivní, tak snad bude vše ok. Na UTZ jdu až 16. 5.

denda1301
30. apr 2011

@envy no super to sa dobre cita taketo spravy 😉
@rebo drz sa nech a nech tych tehotenskych priznakov je viac
@misha83 bodaj by😉 som sa uz aj ja zaradila medzi vas ale to je este daleko ak vobec bude 😢 cim to mam blizsie tym saviac obavam uz mam nachystane vsetky doklady do Zlina a ked si to tak citam tak ani neviem co je tam napisane,lebo je to po latinsky 😲 to mi gyndos urobil naschval

denda1301
30. apr 2011

Ktora vie co je to teratozoospermia partnera ?ja rozumiem len tomu zoo 😀 a partnera 😀

jada1
30. apr 2011

@denda1301 tu máš odpoveď:
Otázka:

Prosim o vysvetlenie terminu oligo-astheno-teratozoospermia a ci v takomto pripade existuje nejaka liecba ktora by mohla zlepsit stav.
Odpoveď:

Dobry den, oligospermia je stav, kedy je v ejakulate menej ako 20 milionov spermii astheno = znizena pohyblivost teratozoospermia je, ak je morfologicky dobrych spermii v ejakulate menej ako 60%.

jada1
30. apr 2011

@denda1301 myslím, že sa nemusíš obávať, ak idete do darovaných , určite budete mať ICSI , takže vyberú len tých najlepších manželových bojovníkov 🙂 .

jada1
30. apr 2011

@misha83
@envy
@rebo
@aja37 držte sa tehilky, ale sa vás tu nazbieralo 😵 , len tak ďalej 😉 .

denda1301
30. apr 2011

@jada1 dík moja za vysvetlenie muž bol na vyšetrení spermonogramu /na podnet mojho gyndoša/ a ten mu povedal ,že je ako rujný jeleň,ale v MT mu zase povedali,že to tak nieje nakoľko má toto 😕 😕 😕 no tak ja dúfam,že odtiaľ niečo vyberú.....
a kedy ty ideš na transfer už máš darkyňu?

jada1
30. apr 2011

@denda1301 neboj, určite bude z čoho vyberať 🙂 .
Transfér by mal byť okolo 20.5 😉

denda1301
30. apr 2011

@jada1 až tak neskoro? Fuha všetko to tak dlho trva 😠 no co uz drz sa hlavne a ne 😠 ch ta hlava neboli. 😵 Ja ked som bola na IVF a pchali do mna tie injekcie a tabletky tak ma tiez hlava bolela a bola som taka naliata len prasknut

jada1
30. apr 2011

@denda1301 16.5 by mala mať dárkyňa odber vajíčok a vraj 20,21.5 by mal byť ET. Už nejako musím vydržať 🙂 . Hlava ma už chvalabohu nebolí, včera poobede ma prestala a odvtedy nič. Musím si poklopať 🙂 , asi si telo už zvyklo na ten Estrofem. 🙂 Od dnes už dávkujem 1-0-1. Dúfam, že sliznica bude ok, 9.5 by som mala ísť na kontrolu výšky sliznice k svojmu Dr.

denda1301
30. apr 2011

@jada1 ty maš taký prehlad povedz mi od coho viac zavisi donosenie? Od kvality embrya alebo od maternice?

jada1
30. apr 2011

@denda1301 máš IP

standifous
1. máj 2011

Ahojte holky, moc sem nepřispívám, ale čtu vás pravidělně. Absolvovala jste některá z vás prosím nativ ? A když ano kde? Chceme to s manželem zkusit v červenci, ale ještě nevím jak to bude. Z pronatalu Praha k nám do města jezdí pan doktor, ale když jsem si ho dala do vyhledavače tak jsem zjistila, že asi už v pronatalu není a je v jiném caru, ktetý se specializuje na dar. vajíčka a spermie a tak. Nemáte někdo s tímto centrem zkušenost? Europe ivf. Když jsem u něho byli tak nic neříkal. Tak uvidím kam vůbec půjdu. Jinak máte nějaké tipy a babské rady aby se tam vůbec nějaké vajíčko našlo 😉 .

misha83
1. máj 2011

@standifous Tak s nativem zkušenost nemám☹.

jada1
1. máj 2011

@standifous ja som mala len soft stimulku a brala som clostyl a pichala merional. Tu skús pokukať, niektoré baby píšu, že sója je lepšia ako clostyl.
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/sojove-isoflanovoidy-ako-nahrada-clostilbegytu/

denda1301
1. máj 2011

No tak uz som nachystana na zajtrau 😉 uz sme si aj z mm presli ako ma darkyna vyzerat(teda aspon si myslim ze sa nas to zajtra uz opytaju) tak nech v tom mame jasno 😀 a ak by to nevyslo dame si aj zamrazit ak bude teda co ,ale hadam ano 😉 a vy ako co ste porabali dako sa vam dnes nechcelo pisat 😕 myscha83 a rebo dufam,ze vsetko ok a onedlho nAm poslete fotecky miminiek 😵 bondy sa ozve vraj cez tyzden pisala ma IP

misha83
1. máj 2011

@denda1301 Zítra budu držet moc pěsti, ať dobře pořídíte a určitě pak dej vědět 😉 .

gammaray
1. máj 2011

@denda1301 tak taky,přeji zítra dobré pořízení...

denda1301
1. máj 2011

@gammaray
@misha83 jasne hned ked pridem domov tak pisem 😅 dobru noc idem kukat ako nasi dnes dopadnu v hokeji hraju s Nemcami 😵

rebo
1. máj 2011

denda1301 na zajtra veľa šťastia. Tak zatiaľ sa držíme, len mám problém so zápchou.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
2. máj 2011

@bondy ahóóój 🙂 ty stratená. HCG krásne, gratulujééém a teším sa s tebou. Bondy, kľudne nás tu otravuj každý deň, my ťa tu máme radi 🙂, rozdávaš nám pozitívnu energiu amy sme ti za to vďačné, teda aspoň ja určite 😎.

Uf baby vy tu tehotniete jedna radosť 😵 😵 😵 , dúfam, že sa k vám zanedlho pripojím 😉 .

denda1301
2. máj 2011

@bondy 😀 😀 😀 ako sustrediť??? ja na nič iné nemyslím,už mi je teraz všetko ukradnuté mám pred sebou len vidunu môjho veľkého brucha 😉
@rebo
@jada1
@misha83
@gammaray 🙂 🙂 🙂 Zdravím Vás všetky.....tak ja som sa akurát vrátila zo Zlína 😉 ,no poviem vám dnes som sa pobavila.Ráno volám na kliniku,že si to upresním kedy som objednaná 😕 nik mi nebral tak sme sadli do auta a vyrazili sme na cestu...... už ked sme boli v Trenčíne tak mi zavolala od nich baba a tvrdila mi,že dnes som objednaná neni a že ma nemajú ani zaregistrovanú,a že kedy som sa objednávala?????? nakoniec mi povedala aby sme prišli,že ma doktor vezme že sa nemusíme vracať 😝 😝 😝 prišli sme tam vyplnili sme dáke tlačivo a potom mi povedala sestrička,že DR. má veľa že nás nezoberie,ale pôjdeme ku inému DR. 🙄 🙄 🙄 no s tým som nesúhlasila tak sme si odsedeli v čakárni 2hodiny a nakoniec nas Dr.Chovanec zobral.Môj bol nasratý ako hrom,mal byť totižto o 17,00 hod v práci,a to trvá cesta 2hodiny 😒

No ale k veci,rozprávali sme sa teda hlavne my,on len počúval,a zaznamenával do PC.Podla neho ak pôjde všetko OK mal by byť transfer na konci augusta skôr nie nakoľko potrebujeme ešte kopec vyšetrení.Mne idú dávať dáku sondu a skúmať či moja maternica je schopná vôbec na donosenie 😖 a mužovi idú robiť genetiku/mne nie lebo to netreba pri darovanom/ a tá trvá vraj mesiac ak nie viac.Ináč som mal dobrý pocit zo všetkých okolo nás to sa nedá porovnať s Heliosom.... je to v krásnom prostredí na kopci z výhladom na Zlín a klinika je krásna veľká.Vraj uspešnosť on vidí /ak budú všetky výsledky dobré/na 70% 😵 to sa mi zdá slušné.

jada1
2. máj 2011

@denda1301 no ako?

denda1301
2. máj 2011

@jada1 ahoooj jasné,že pripojíš a potom som na rade ja,ale až v lete 😎 😎 😎 😎

jada1
2. máj 2011

@denda1301 vidíš aká intuícia, akurát som na teba myslela, že idem napísať a príspevky sme napísali obidve naraz 🙂 .
Idú ti robiť hysteroskopiu, to ťa uspia a takou kamerkou ti popozerajú vnútro maternice, či je všetko ok. Tak to sa tvojmu mužovi ani nečudujem, že bol nas*atý, môj by bol tiež 🙂 . Ja si vždy deň dopredu zavolám, či termín platí (pre istotu), predsa len my to máme 3,5 hod. cesty.
No ale.... zlý začiatok, dobrý koniec , nie? Takže v auguste bude z teba určite tehuľa 😉 .

denda1301
2. máj 2011

@jada1 no ja som tiež truba mala som aj ja zavolať v piatok no ale napadlo by ťa to ?? no ale boli zlatí,že sme to tam nakoniec zvládli 😵 Dr.vravel,že ma nemusia uspať,pokiaľ u nás majú sondu 3mm vraj sa to len pozrie a pacientka ide domov.Tak ak by to tu nemali tak mi to spravia v Zlíne ja sa uspať už nechcem dávať koli takejto veci.Ja som už bola uspatá toľko krát,že raz sa im nepreberiem 🤐

dana7
2. máj 2011

@bondy Ahojky!!! Moc ti gratuluji!!! Hlavně se s mrňouskem opatrujte!!! Držím palce, ať všechno pokračuje tak, jak má!!!
Koukej se tady ukázat, ať nám naliješ optimismus a dobrou náladu do žil!

Holky, těm co se snaží i těm co už jsou štěstnější, přeju hodně moc štěstí!!!!

jada1
2. máj 2011

@denda1301 tak ale hlavné je, že ste ste vybavili a nabudúce si radšej deň pred cinkni a potvrď stretnutie.

Ak by ťa nemuseli uspať, tak to je naozaj super. Tie narkózy sú pre organizmus nie bohviečo. Už ste vypĺňali aj požiavky na dárkyňu?

jada1
2. máj 2011

@dana7 mali to byť požiadavky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre