Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bondy
9. máj 2011

rebo, rebíčku superky. Ty jsi byla v centru na kontrole nebo u svojí gyndošky?
gammaray, dětičky jsi uhlídala? To víš po takovém pokladu je poptávka 😀
mysycka no konečně, že koukneš.
Zdravím všechny ostatní.

mysycka
9. máj 2011

rebo obrovská gratulace, moc vám to přejem 🙂
jinak i nadále stíhám dvě práce, ale je to docela záhul 🙂

gammaray
9. máj 2011

holky moje zlaté,děláte mi všechny radost 😵
@bondy ,děti jsme uhlídali,největší zážitek byl pro ně vlak 😵
@jada1tak a ted jsi na řadě ty,zlatko...jo,jeli jsme na slov.vlastně na černo,manžel to zjištoval na pasovém-děti do 15 let musí mít pas,rodný list nikoho nezajímá..nikdo nás ale nechytl,cha cha...

gammaray
9. máj 2011

@jada1 omlouvám se,to s tou gyndoškou patřilo Rebo...jsem z těch dobrých zpráv taky nějak mimo..

nika832
9. máj 2011

Ahoj dievčatá 🙂 🙂 🙂
Prosím o radu. Po 3 neúspešných IVF na Slovensku sme sa rozhodli obrátiť sa na Reprofit v Brne , kde nám navrhli liečbu s darovaným ocytom a manželovými spermiami. Máme už aj termín na august. Som z toho vyplašená, ale zároveň sa teším, že by to konečne mohlo vyjsť a zase mám strach - keď sa to nepodarí....určite ste si každá prešli takými zmiešanými pocitmi.
Poprosím vás - tie ktoré ste uz absolvovali liečbu s darovaným vajíčkom - podelte sa so mnou o svoje skúsenosti 🙂
Čo musím pred tým absolvovať, aká je úspešnosť takejto liečby, aké je to mať v brušku cudzie vajíčko... ospravedlňujem sa , že píšem zmätene, lebo som aj sama zmätená - odkedy máme darkyňu 🙂 Aj mi to trvalo - kým som sa odhodlala sem napísať 🙂 Chodím na koníka , čítam príspevky, radujem sa s mamičkami a plačem s mamičkami....🙂 Budem vám vďačná za každú odpoveď 🙂

silvinnka
9. máj 2011

@nika832 ahoj,mozem sa prosim opytat ako dlho si Reprofite cakala na pridelenie darkyne?Dakujem 😉

misha83
9. máj 2011

@rebo Hrozně moc gratuluji, to je paráda!!!!! U nás v CAR to také počítají od transferu.

nika832
9. máj 2011

Ahoj: -) Sme tam od leta 2010. Darkynu mi našli koncom februára, termín mám v auguste. Máme krvnú skupinu 0, tak to dlhsie trvalo.

misha83
9. máj 2011

@nika832 Před vlastním transferem embryí nemusíš podstupovat stimulaci a další vyšetření, která je nutná v případě použití vlastních vajíček. Bereš "jen" léky na podporu růstu sliznice atd. Nám Dr. řekl, že je to pro nás šance až 60 %, což je hodně. Chápu, že to nebylo lehké rozhodnutí, nicméně ty myšlenky přejdou. Vůbec mi nepřipadne, že bych v bříšku měla cizí vajíčko, mám tam naše ebryjko/ka a ani by mě nenapadlo o tom uvažovat jinak 🙂 .

jada1
9. máj 2011

@gammaray na veru som na rade ja, už sa mi to blíži 😉 .
S tými pasmi pre detičky, to som nevedela, že musia mať svoje., to je nová info pre mňa. Asi aj u nás na SK to tak bude.

jada1
9. máj 2011

@nika832 ja idem na IVF s darovanými oocytmi teraz. 16.5 by mala mať darkyňa OPU. Som z toho tiež trochu nervózna. Jasné, že každá sa bojíme neúspechu, ale máme tu našu bondy 🙂 , ktorá je mimoriadna optimistka, našťastie optimizmu má na rozdávanie a rozdáva nám ho tu každej. 🙂 Takže ja ani nepripúšťam, že by mi to tentokrát nevyšlo 😎.
Ako ti napísala Miška, musia ti zladiť cyklus s dárkyńou, potom budeš brať lieky na rast sliznice a po OPU, prípadne ďalšie. Vyšetrenia nemusíš absolvovať žiadne, ak máš všetko ok, ale predpokladám, že áno, ke´d si už absolvovala IVF. Pred ET ideš len na sono, kde ti skontrolujú výšku sliznice.
Pocitu, že budeš mať v brušku cudzie vajíčko sa určite zbavíš, áno je to taký zvláštny pociť, treba si to celé v hlave usporiadať.ke´d bude v brušku, už bude len tvoje, nikoho iného 😉
Ak sa chceš popýtať niečo konkrétne, kľudne napíš IP 😉 .

denda1301
9. máj 2011

@jada1 no ja sor 🙂 m tiez myslienly mala vseliake ale uz som v pohode a tiez to beriem tak,ze ked to vide bude to len nase dieta

jada1
9. máj 2011

@denda1301 my už máme myšlienky v hlave utriedené 🙂. Mňa čo najviac teraz trápi, aby mala v pondelok dárkyňa čo najviac kvalitných vajíčok. 😕

jada1
9. máj 2011

@denda1301 tým my som myslela seba a teba 😎

gammaray
9. máj 2011

@rebo
@misha83
holky nezlobte se,já nechci být za chytrou,ale 40 týdnů těhotenství se vždy počítá od prvního dne poslední menstruace a tak to je, jak u normálního početí, tak i u ivf. 😖 vždyt i termín porodu ti každý doktor jednoduchým vzorcem počítá a stanoví podle prvního dne posl.menstruace .máte to ale zvláštní lékaře...ale co,hlavně,že je to tam..

denda1301
9. máj 2011

@jada1 neboj bude este aby si plato nemusela na ne zhanat 😀 😀 😀 nemam ani kedy pisat z roboty do roboty doma sadim kvety co sme kupili v sobotu.vy uz ste na tom dobre niektore tehule a niektore uz v pripravnej faze ja zatial ani neviem ci darkynu zozenu ja mam vela poziadaviek 😒

nika832
9. máj 2011

@misha83 ďakujem za odpoveď 🙂 Ako som pochopila, ty máš už svoje bábätko v brušku 🙂Srdečne gratuľujem a držím päste 🙂 Ja som mala údajne pekné vajíčka, ale nikdy sa mi neudržali, nikdy sme nemali ani mrazáčikov - vždy zahynuli aj tie v miske. Dúfam, že keď budú vajká od mladšej ženy - verím, že to vyjde. S manželom si robíme srandu - že dokopy máme 80 rokov /obaja po 40/ a keď bude mladá darkyňa, tak náš vekový priemer klesne na 60 😉
Vám sa to podarilo na 1. raz s darovaným ?

jada1
9. máj 2011

@denda1301 😀
Neboj, dárkyňu ti určite zoženú. V databáze vyňúrajú extra pre teba 😎

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
10. máj 2011

@gammaray U IVF se to má správně asi počítat podle OPU, protože ne každý má OPU uprostřed cyklu. Podle transferu mi to přišlo taky zvláštní, ale jak u nás v CAR, tak i moje Dr. se ptala jen na transfer. Podle poslední MS je to samozřejmé u přirozeného těhu a zase i někteří Dr. to berou i při IVF. Ale jediné přesné datum při IVF je dle OPU. A stejně se to pak upřesňuje dle UTZ.
@nika832 No, já se ještě neraduji, ale vlastně můžu říct, ano zadařilo se s darovanými, teď už to je jen o štěstí, na UTZ jdu teprve příští pondělí.

bondy
10. máj 2011

misha83, taky máš pravdu 😀
Já to ale beru tak, že když se miminko dělá ve zkumavce, tak se musí připočíst 14 dní, protože tak dlouho to trvá než se spermie s vajíčkem spojí než se uhnízdí.Někde jsem četla že je to od OPU + 14 dní ale asi fakt záleží jestli není např. posunutý cyklus uměle. Ale ono to je jedno , hlavně že na nás sedlo štěstí. Na UTZ neplaš, uvidíš to na vlastní oči, že jsi těhotná 😀 .

gammaray
10. máj 2011

@bondy zdravím...hele,ty si budeš tak nějak o vánocích oslintávat už svojeho chlapečka, 😀 za pusy dík....
@misha83 to máš fuk,jestli budeš rodit podle tvého mudr. ve 38tt nebo ve 40tt.tvé děti už stejně budou veliké a donošené. 🙂 já to všechno měla vypočítané právě podle toho prvního dne posl.menstruace,14 týdnů v nemocnici se doktoři podle toho data řídili,všechny utz mi odpovídaly danému tt.a plánovaný císař se konal taky podle toho data.ale jak říkám,hlavně,že je to tam a dlouho to tam vydrží.. 😵 dáš to ještě ten týden bez utz.nebo ještě skákneš na hcg ?hezký den..

misha83
10. máj 2011

@bondy @gammaray Je to fuk, jak píše gammaray, hlavní je UTZ a podle toho to na nějaké datum sedět bude🙂. Vydržím to, jak se to přehouplo už na 6 dnů, tak to utíká, o víkendu slavíme sestřiny narozeniny, takže ten taky uteče a v pondělí jdeme na to. Já se už vlastně těším🙂.

nika832
10. máj 2011

@misha83 tak prajem veľa štastíčka maminke aj bábatkám. určite tam sú a pekne ti zamávajú 🙂 🙂 🙂
moc držím päste !!!

misha83
10. máj 2011

@nika832 Děkuji, já zase přeji hodně štěstí!!!

nika832
10. máj 2011

@bondy ďakujem a verím ti 🙂 🙂 🙂

nika832
10. máj 2011

@misha83 Ďakujem, ďakujem 🙂 🙂 🙂 A ako je to teda s tým potvrdením tehotenstva? Po IVF som isla o 14 dní na krv a potom som vzdy odchádzala s plačom - lebo mi vždy povedali ,že sa to nepodarilo. Myslela som - ze ked je tehotenský test z krvi pozitívny - je už vyhrané. Ale ja som sa nikdy tak ďaleko nedostala ☹
Mám už síce 1 dospelého syna /prišiel prirodzene / a pri nom som netušila 4 mesiace ze ho mám v brušku 🙂 Hlavne lekár tvrdil - ze mám myóm a pichal mi vyvolávačky po ktorých som dostala MZ. Az v 4. mesiaci mi na ultrazvuku povedali ze som tehotná 🙂. Ked som to povedala Dr. vyvalil na mna oči - veď som bola podla neho neplodná 🙂 Ale to bolo už veľmi dávno 🙂

misha83
10. máj 2011

@nika832 Ano, po cca 14 dnech jsem si dělala test. V případě negativního se jde u nás v CAR na krev, v případě pozitivního výsledku tě objednají na UTZ (já si raději zašla i na krev).

jada1
10. máj 2011

@bondy no ja by som chcela aby ich bolo aspoň 10, aby zostalo aj na mrazenie 😀 . 20 nie, ja som skromná 😀 Takže podľa tvojej teórie ich bude 10+2? 😀 😀

mysycka
10. máj 2011

ahojte kočky, jdu vás pozdravit něž půjdu na noční 🙂. Jinak hlásím, že asi padlo definitifní rozhodnutí, na 99% proběhne adopce 🙂 je to sice na dlouho, ale je to jistota 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre