Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lenca78
10. jún 2011

Ahoj holky, moc Vas zdravim a mam radost, kolik je tu tehulek. Moc drzim palce, at to dobre dopadne a ostatnim cekatelkam preju dve carky co nejdrive 🙂.
My se s holkama mame dobre, jen uz to neni takova pohodicka, zacaly se pretacet, jenze na sebe navzajem, takze co chvili je doma ukrutny rev a ja ze sebe sundavam deti. Taky uz couvaji, uz odcouvaji treba i dva metry z podlozky 😀

astrid55
10. jún 2011

@jada1 dakujem Ti za obe odpovede, potesila si ma. Urcite budem skusat este co sa da. Ked je to druhy a treti den cyklu, tak je to spravny udaj, dik za info.Tebe drzim tiez palce, pekny den

jada1
10. jún 2011

Ahoj @lenca78 , tak už to máš s beruškami doma veselo. 🙂 . Potom ke´d už budú väčšie bude dobre, zabavia sa spolu 😉

denda1301
10. jún 2011

@nali1 ahoj dako nestiham sem pisat...nove nemam nic,cakame na mm genetiku a v juli ideme do Zlina.Je uz dlho cakam od februara 😢

denda1301
10. jún 2011

@jada1 ahoj na teba myslim stale pevne dufam,ze sa to druhe este objavi 😉 hlavne nech to dobre dopadne ci uz s jednym alebo dvoma

denda1301
10. jún 2011

Inac vas zdravim vsetky opatrujte sa

nali1
10. jún 2011

@denda1301 ahoj,už to uteče.To ,čekání na všechno je to nejhorší.ALE MY DVĚ jsme teď na řadě.Na to nezapomen. 😉 Já taky nějak nestíhám.Snažím se v práci vše dodělat a naddělat,protože po ET plánuju být doma.
@jada1 a já taky předpokládám,že se druhý mimísek objeví 🙂

jada1
10. jún 2011

@denda1301
@nali1 či už objaví, alebo neobjaví, ja budem šťastná ako blcha, ak bude aj len jedno a v poriadku.
Presne tak baby, to čakanie je najhoršie a ako vidíte, aj keď máte potvrdené tehu, stále sa človek bojí a čaká a čaká a čaká 😕 . Ale verím, že sa dočkáme všetky toho šťastného konca 😵 .

@nali1 ty to už máš za chvíľku, už pestuješ sliznicu?

nali1
10. jún 2011

@jada1 snažím se,už beru estrofen a přemýšlím zrovna ,čím bych to ještě podpořila.Máš nějaké rady?,

nali1
10. jún 2011

@jada1 věřím,že budeš štastná i s jedním miminkem.Já jen,že je dobré být připravena i na tu druhou možnost.Takové krásné překvapení je určitě vítané. 🙂 A s tím čekáním máš úplnou pravdu.Ale zase jak se říká-kdo si počká,ten se dočká.

beruska64
10. jún 2011

@astrid55 presne tak ako pise jada, to nie je az tak zle. Urcite by si este mala skusit zo svojimi. Neviem kolko ma byt v strede cyklu ale kontroluje sa to vzdy zaciatkom cyklu myslim ze to ale je 3-5 den. Ja mam FSH cez 80, a az vtedy, ked bolo okolo 60 usudili, ze to je predcasne ovarialne zlyhanie. Urcite si zajdi na zaciatku dalsieho cyklu k dokimu nech ti urobi krvne testy.

jada1
10. jún 2011

@astrid55 áno, ako píše @beruska64 , treba tie odbery spraviť opakovane, lebo to zvykne aj kolísať. Veľa šťastia. Ozvi sa potom ako si dopadla 😉

jada1
10. jún 2011

@nali1 aké máš dávkovanie Estrofému?
Ja som na sliznicu : každý večer pila kvalitné červené vínko-2dcl.
Ako mi poradila @beruska64 jedla som aj kokos, grepy a chilli. Grepy ale veľmi nemusím, tak som si kúpila kartón 100% grepového džúsu a ten som pila 0,5-1l denne. Chilli veľmi nemusím , nie som na to zvyknutá, tak som si dávala chilli omáčku. Raz som zjedla včer 4 naraz (aj s tými jadierkami) a na druhý deň mi bolo tak špatne, že som ich potom nemohla ani vidieť 😀 .
Keď pôjdeš na ET neumývaj sa žiadnym mydlom, len čistou vodou, žiadny parfém a žiadne parfumované intímky.Ja som to vyčítala tu niekde na fóre ako jedna pani embryologička toto odporúča, lebo embryjká sú na to citlivé. Ja som sa až do pozitívneho tehu testu umývala len čistou vodou, žiadne parfémy, žiadne pleťové mlieka. 😉 .
Samozrejme ak ma ešte niečo napadne, tak ti písnem 🙂

denda1301
10. jún 2011

@jada1 to vino som pocula ze je dobre pit jedna baba to tu spominala... aj po vklade si vraj cuckala,ale to by som ja asi neriskovala...este by si male zvyklo a vyleze zo mna alkoholik 😀

nali1
10. jún 2011

@jada1 díky, díky , takové nejaké rady jsem uz taky vyčetla , tak budu dodržovat. 🙂Jinak estr. První tři dny 1 další tři dny dva a pak 3x1.

jada1
10. jún 2011

@denda1301 😀 áno niekde to aj po transfére lekári odporúčajú, dať si 2dcl ako lepidielko, nech sa tam prilepia, ale potom by som už ani ja neskúšala 🙂
@nali1 ja som mala tiež to dávkovanie takto vzostupne. Aj Prednison ti naordinovali, Vlastne aké lieky ideš užívať?

diadiana
autor
10. jún 2011

@mimka29 gratulujem k dcerke a dakujem ze si napisala, je to tak velmi povzbudzuje pre vsetky nas ostatne dievcata cakajuce alebo snaziace sa 🙂 Zelam vela zdravicka tebe aj dcerke.

astrid55
10. jún 2011

@beruska64 baby,vy ste fakt zlate..dakujem pekne za rady a velmi vam drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 🙂

diadiana
autor
10. jún 2011

Ahoj Marketka @markiivo Dakujem za podporu, ja som uz cyklom IVF s darovanymi vajickami presla, tiez som cakala na vhodnu darkynu 6 mesiacov ale zda sa mi to oproti tym uplynulym 7 rokom co sa snazime nic 🙂 Nemam absolutne ziadny problem s tym ze je to darovane vajko, ani ja ani manzel sme s tym nemali ziadny problem od zaciatku, vdaka tejto moznosti mam sancu mat zdrave dieta aj ja so svojou diagnozou a to je podstatne. Zelam vela zdravia tebe aj dvojkam, su super 🙂

denda1301
10. jún 2011

@diadiana ja tiez s tym nemam broblem bude to nase a hotovo ved ja ho budem mat v brusku a to je to najdolezitejsie.Ja uz teraz rozmyslam aku si zvolim darkynu co vsetko chcem aby sme mali spolocne ale vlastne chcem len aby bola uplne FIT.Aku si mala diagnozu?

marca22
10. jún 2011

Ahojky,takže koncem srpna a začátkem září by jsme měli čekat darované oocyty,jen mě vyšokovali s tou cenou,nakonec se to vyšplhá na 50000,- nechápu že když berou cyklus z mé pojišťovny co v něm teda platí,jen můj transfer? Léky dárkyni prý hradíme my 😨

jada1
10. jún 2011

@marca22 môže sa to vyšplhať do takej výšky, lebo je tam plno úkonov, ktoré poisťovňa neprepláca. Podľa mňa práve tie lieky dárkyni poisťovňa prepláca, potom prepláca ten zákrok, keď jej odoberú vajíčka (OPU) a embryotransfér (ET),keď ti embryjká vložia do tvojej maternice.
Neprepláca sa napr.
odmena dárkyni: to je cca 15-17000Czk
ICSI: to robia vždy pri darovaných, to je pri 10 ks oocytov cca 10000Czk
(predĺžená kultivácia embryí (PK): v každom CAR je iná cena
mrazenie embrií: 4500Czk/rok

a hneď sa dostaneš na cca 50.000Czk. 😒

diadiana
autor
10. jún 2011

@denda1301 presne si to vystihla 🙂 ja som na darkynu okrem teda zdravotnych podmienok, ktore dava CAR, mala iba 3 poziadavky: hnede vlasy, hnede oci a vzdelanie aspon s maturitou. A moja diagnoza je geneticka - chromozomova aberacia - Robertsonovska translokacia 13,14 chromozomu - je to taka atrakcia, ze ak by som mohla mat vlastne deti tak len s IVF a PIGD a ani to nie je zarucene a s tym som sa uz dost vytrapila, este ze existuje tato moznost s darovanymi vajkami 🙂

marca22
10. jún 2011

@jada1 Dnes nám řekli že odměna dárkyni je 23000,pak 16000 za léky pro dárkyni na stimulaci a 7000ICSI + 3000mražení,takže pojišťovna hradí čistě jen odběr těch oocytů a mě transfer,potom + 2000 kdyby jsme chtěli ICSI u více jak 10 oocytů a ta prodloužená kultivace 2500,no máme co dělat 😕

jada1
10. jún 2011

@marca22 je to riadna finančná pálka ☹ . My sme si všetko hradili sami- 98500Czk, takže viem pochopiť. Ale človek by aj posledné dal.

nali1
10. jún 2011

@jada1my jsme zatím na stejne sume. Máme složenou zálohu 98500,- a doufám ze nebudeme uz nic doplácet. Jinak z těch léku beru kyselinu listovou, prednison a estrofem. Mám doma ještě Pregyl který si pichnu až mi zavolání z caru a po transferu agolutin.

jada1
11. jún 2011

@nali1 ja som si kúpila ešte Femibion 800, vraj je lepší ako samotná kys. listová, obsahuje ešte nejaké iné látky okrem nej.

nali1
11. jún 2011

@jada1 a ten jsi kombinovala s listovkou? Ja mám předepsanou tu z Caru a ta je jen na předpis. Acidum folicum. A jak jinak?Jak se citis TEHULKO? 🙂

misha83
11. jún 2011

@astrid55 Já měla FSH ještě o něco nižší a stejně už bylo vše špatně, záleží také na poměru s LH.

misha83
11. jún 2011

@jada1 To u nás v CAR máme přímo v pokynech, že na transfer máme přijít bez parfému a nepoužívat žádné deodoranty atd. Myslím, že když už máš pak embryjka v sobě, tak to nevadí 😉 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre