Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

vika34
8. feb 2010

na krv nemusíš ísť na lačno ,ja som mala výsledky do dvoch hodín,držím palce

minka051
8. feb 2010

no tak to je dobre lebo neviem v ktorej téme písali že čakali aj 4 dni. No to by ma porazilo. A teraz ako pokračuješ?

vika34
8. feb 2010

zajtra mám ísť na kontrolný UTZ a doktor mi povie,kedy môžem ísť na KET,predpokladám najskôr za dva mesiace

minka051
8. feb 2010

Aprečo musíš čakať 2 mesiace nemôžeš hned 🙂

selmice
9. feb 2010

gabikri: co jsem mela moznost videt ostatni darkyne tak vsechno byly mlady krasny holky, vetsina se skriptama v ruce... fakt jsem si rikala, ze to budou krasny mimca! ja sem uz na tretich kapackach(zrovna ted to do me lijou), po transferu se mi udelal vypotek v brichu tak ted si pripadam jak tehotna, mam bricho jak balon 🙂. snad uz to bude zitra dobry. jinak vajicek bylo urcite pres 15. tak drzim palce dal 🙂

mimka29
9. feb 2010

Ahojte babulky,
ako sa dnes máte? Ja som bola ráno u obvoďáčky pre PN-ku a boli zo mňa hrozne šťastný. Dali mi dokonca neobmedzené vychádzky, aby som mohla chodiť na prechádzky kedy sa mi chce. Potom som to išla odniesť do roboty a od tiaľ som sa nemohla dostať 😀 kolegyne hovorili, že nech už do roboty ani nechodím, len nech sa im prídem niekedy ukázať. Taká som prišla domov unavená, že som si 2 doďky pospala, ale v mojom stave si to môžem dovoliť 😀

vika ako si dopadla dnes u Pintera? Včera sme tam boli s manželom zastavení, keď sme išli z ultrazvuku. Len sme otvorili dvere a sestričky hneď na nás, že Zámečnikovci nám nesú dobré správy. Neverili vlastným ušiam, že sa nám to podarilo prirodzene. Držali nás tam, kým nevišiel Pinter, ževraj mu to musíme povedať sami, no boli super.

minka ako sa cítiš? Už dajtra je deň D.

selmice tak ty musíš takto trpieť ☹

bobjan
9. feb 2010

Ahojky,

Mimka, gratulujem a nech sa dobre darí 😵 Si ma potešila 😉 Nedočítam, nestíham, ale akurát som ťa tu našla 🙂

beruska25
9. feb 2010

Ahojte dievcata. Uz dlho sledujem tuto diskusiu. Lebo aj my potrebujeme darovane vajicko. Mam veeelmi vysoke FSH a LH a diagnozu predcasne ovarialne zlyhanie. Uz dlhsie sledujem osud mimky , a tak ma velmi potesila sprava ze sa vam to podarilo, tak sa pripajam do zastupu gratulantiek. Zo srdca vam to prajem. 🙂 My sme boli v pondelok na prvej navsteve v Pronatalspa, v KV. S pristupom sme boli velmi spokojny, tak sme sa dohodli ze do toho ideme. Bude to moje prve ivf a dufam ze sa zadari a coskoro uvidime dve //. Ak mate niektora skusenosti s pronatalspa, tak budem rada ked sa podelite so skusenostiami.

minka051
9. feb 2010

Tak zajtra krv a uvidím čo mi osud nadelil 🙂

sue
9. feb 2010

Minka, keď už sa to Mimke podarilo tak sa musí aj tebe...zo srdca vám to želám 😵 tfuj tfuj tfuj 😵 nech sú tu už len úsmevy 😵

vika34
9. feb 2010

ahojte
dnes som odvolala UTZ u Pintera,zostala som sa doma liečiť,tak sa musím objednať
Mimka voláš sa rovnako ako moja sestrenica,možno sme aj nejaká vzdialená rodina 😀
Minka zajtra poobede nakuknem,dúfam,že bude dobrá správa

mimka29
9. feb 2010

minka zajtra držím palce 😉

vika asi nie, lebo tak sa volá už iba moja švagrová a jej sesternica určite nebudeš. A čo že je s tebou? Si chorá?

bobjan dík, dlho som ťa nevidela.

beruska, sue ahojte 🙂

Babule idem si ľahnúť, lebo zase prišiel večer a mne je nejak blijno 😝 ešte že viem z čoho to je 😀

bobjan
10. feb 2010

Ahojky,

Mimka, mala som také hektické obdobie, menilo sa mi zamestnanie, atď...
Zablúdila som tu dlhej dobe a som rada, že hneď takáto správa. Praktizovala si niečo, alebo to bol blesk z jasného neba?

Všetky ostatné pozdravujem a držím vám všetkým palce 😉

minka051
10. feb 2010

Ahojte tak bola som na krv ale výsledok až zajtra. Robila som si test a nič povedal som to aj doktorke no tá že to je skoro a nemám sa na to spoliehať. Aj ked mrchu nemám tak už tomu neverím lebo mi je moc dobre a nijaké príznaky nemám.

mimka29
10. feb 2010

Ahojte,
bobjan nič sme nepraktizovali, teda okrem sexu 😀 Prišlo to ako zázrak z neba 😉

minka prízneky nemusíš mať žiadne, veď mne je zle tak dva-tri týždne, takže sa to aj u mňa začalo prejavovať až neskôr. Držím palce. A výsledok máš volať do Brna?

vika34
10. feb 2010

kuk takže až zajtra
minka 😉

andri79
10. feb 2010

ahoj holky, slejuji Vás každý den a obou mikách držím hrozně moc palečky...
sama čekám na dárkyni a chtěla bych se touhle cestou zeptat, zda některá z Vás neví, zda může darovat vajíčka žena, když nemá dělohu? Hned jako první mě napadlo ne, ale přoč by to nešlo, když vaječníky normálně fungují ? děkuji za odpověď...akorát tam bude asi problém s hormonálním profilem :( pořád mě to vrtá v hlavě 🙂 díky A.

sue
10. feb 2010

Andri, baba ktorá ide darovať vajká by mala byť úplne zdravá, prechádza sa tam veľmi veľa testami. Je ale rpavda, že všetko je individuálne, najlepšie poradí Dr.z centra... no...a tiež veľmi záleží od toho, či tá žena bez maternice ju nemá z genetických dôvodov alebo z nejakého ochorenia získaného počas života...

mimka29
10. feb 2010

Ahojte,
andri ako písala sue, každé centrum má trošku iné požiadavky na darkyňu, ale ak nemá maternicu, kvôli genetike, alebo rakovine, alebo inej zákernej chorobe, tak to pravdepodobne bude problém, lebo darkyňa by mala byť úplne zdravá. Držím ti palce nech čoskoro idete do toho 😉

Babulky dnes som urobila skúšku a som hrozne unavená, tak idem zachvíločku do postele. Ale zajtra vôbec nikam nemusím, tak budem doma leňošiť. Ja nemávam ani tak ranné nevolnosti, ale večerné 😝 a to jem celý deň fakt maličko a častejšie.
Prajem vám, nech je vám už čoskoro tak krásne zle 😀

lulu107
11. feb 2010

Ahojte babušky, pár krát som bola na vašej téme mimka 29 by si ma možno pamätala, veľmi sa teším z mimkyného zázraku, veď nádej umiera posledná. Bolo to poriadne prekvapko, pre vás. Mimka ty si bola teraz v poradovníku, keď sa vám to podarilo?
Držím palčeky spolu s drobčekom ktorý je v brušku, nech sa vám to všetkým podarí.

gabikri
11. feb 2010

Ahojte ženušky 😵

Tak už budu definitivně do vaší diskuse. Dnes mi řekl doktor, že s mým vysokým FSH nemá cenu se pokoušet
o další IVF a jít rovnou do darovaných. No chvíli jsem to rozdýchávala, ale co se dá dělat.
Chodím do státního CARu, kde mají úspěšnost a reference dobré, ale protože je to státní nemocnice, tak je čekačka na dárkyni dlouhá ( 2 roky) Sehnala jsem jednu dárkyni, která teď čeká na výsledky genetiky a když jí to dobře dopadne, mohla bych jít hned. Když ne, tak budu muset hledat soukromý car, kde to bude rychlejší.

Mám pár otázeček 😉

Myslíte, že je rozdíl ve výběru dárkyně ve státní nemocnici a soukromé?

Kolik to stojí v soukromém CARu a jaký by jste mi doporučily poblíž Prahy?

A nechce se mi pročítat diskusi celou, je tady někdo, komu se to vůbec nepovedlo i s dárkyní po více pokusech?

A to budou tedy stimulovat tu dárkyni a ne mě..takže já už do sebe žádné hormony prát nebudu??

Moc díky za odpovědi 😉 😉 😉

abjuska
11. feb 2010

Ahoj Gabikri, měli jsme cyklus s darovanými vajíčky od dárkyně a platili jsme bez mála 80000 kč 😝 (máme už veškeré hrazené cykly vybrané), ale stejně to nedopadlo dobře a u mne se nechytly, ještě máme sice dvě v mrazáku, ale ty budeme nakonec dávat k náhradní mamce, protože zjistili, že nemám šanci mimčo donosit, tak snad se chytnou aspoň u ní a aspoň jeden drobek bude konečně doma.

gabikri
11. feb 2010

abjuska: . Tak to mě moc mrzí. No jám ještě dva cykly na pojišťovnu. A kam chodíš do CARu? A ta náhradní matka, to je v ČR zakázané, ne? To půjdeš někam do zahraničí? No já se právě bojím, abych to taky donosila. Byla jsem na operaci myomu, doktor sice říkal, že je vše o.k. ale znáš to, jak se jednou řízne.. 😒

abjuska
11. feb 2010

Gabikry, soukromý car Brno, ale je všude zhruba stejná cena, pokud už nemáš hrazené pojišťovnou. 😒 To jo, to znám, po tolika letech co vším procházíme...

gabikri
11. feb 2010

abjuska : takže když mám pojišťovnu, tak mám počítat + - 30 - 40 000,- ?

abjuska
11. feb 2010

Mám dojem že to je kolem 45000,-, záleží na centru plus částka 4000 za léky na sladění cyklů s dárkyní pokud je nebudete první mrazit a čekat na přirozený cyklus. Určitě je to ale lepší jít do toho sladění cyklů, čerstvé je dycky lepší 😉

mimka29
11. feb 2010

Ahojte,
lulu ďakuje, trošku si ťa pamätám, ale vôbec neviem či čakáte mimi z darovaných vajíčok, alebo z tvojich. Napíš niečo o sebe, nech tu máme aspoň chvíľu ďalšiu tehuľku a prinesieme do tejto témičky šťastie. Ja som bola už po neúspešnom pokuse IVF s darkyňou. 9.9.2009 bol transfere - neúspešné no a niekedy koncom roka sa nám zadarilo prirodzene 🙂

gabikri nám nevyšlo IVF s darkyňou. Bolo sme v Brne v Repromede a platili sme okolo 5.000,- eur + lieky, takže celkom dosť, ale keď ty máš ešte hradený pokus poisťovňou tak to bude oveľa menej. Stimulovať budú iba darkyňu, ale ani ty sa nevyhneš hormonom. Najprv vám dajú pravdepodobne antikoncepciu, aby vám zladili cyklus a ty budeš brať hormony aby ti narástla sliznica pred transferom. Ale to všetko je vpohode 😉

abjuska ahoj 🙂

kde máme minku ☹

vika 🙂

gabikri
11. feb 2010

mimka : moc děkuji za odpověď 😵 Takže ty jsi přirozeně...jééééé to je ještě lepší zpráva 😵 😵 😵 😵
Promiň, nemůžu to najít, a ty jsi měla co za problém, že jsi šla do dárkyně?

mimka29
11. feb 2010

gabikri ja som 3x stimulovala , ale za tie celé tri pokusy sa mi len raz urobilo jedno jediné vajíčko a aj to sa nepodarilo oplodniť, takže mi vaječníky prestali úplne pracovať. Manžel má zlý spermiogram a lekári nám nedávali žiadnu šancu, že sa nám prirodzene zadarí. V jednom centre mi dokonca lekár povedal, že už budem asi v prechode a tak som si aj vysvetľovala to, že prečo som nedostala mrchu, je mi stále zima a zle. Ani vo sne by ma nenapadlo, že už som v druhom mesiaci tehotenstva.

abjuska
11. feb 2010

Ahoj Mimka, sleduju také trošku tvůj "osud" a vidím že zázraky se dějí, tak všecko nej nej 🙂 . Ještě by to chtělo i nějaký zázrak pro nás, ale to i nehrozí ☹ .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre