Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mircalla
2. mar 2010

martin nerobi darcovske...aspon vtedy to nerobil, ze cakacka je 4 roky. a co sa tyka stimulky s mojimi vajecnikmi uz nevedeli nic vymysliet, kedze som nereagovala

u nas to robi pokial viem gynfiv a to len kratko

isla som tam aj kvoli tomu, ze si myslim, ze v Brne su CAR daleko pred nasimi v istych veciah...s dracovskymi urcite

iwusa
2. mar 2010

martin robi darcovske, ja som tam sama ako cakatelka, ale bez darkyne to trva fakt dlho... mne to aj tak pride, ze bez darkyne sa tam v podstate vobec neposuvas ☹ no urcite su ceske centra napred oproti nasim, to verim, ale po majkinom otrasnom pripade v repromede som zostala sklamana. ale vidim, ze ty si zdravy a hlavne tehotny pripad reprofitu, super 😉

mircalla
2. mar 2010

ahoj, ja som na repromedu nepocula najlepsie ohlasy, ale neviem posusit....neviem ani o tom mnajkinom pripade, nechcem vyzvedat, ked to neni tajne napis...

darcovske v martine som sa na to informovala v roku 2008, a vtedy mi len povedali 4 roky, odvtedy sa vselico moholo zmenit....ako to tam funguje? v reprofite ti daju termin, darkyn oni maju dost, nejde o to nejake posuvanie v poradovniku, daj termin a ten plati....dokonca prvy raz boli v den odberu 2 pary a 2 darkyne na punkciu, tak sme si mohli vybrat

mimka29
2. mar 2010

Ahojte,
teda chvílku tu nie som a vy tu klábosite 😀

iwuska rada ťa vidím 😉

mircalla gratulujem k tehu. Ja som ten nešťastný prípad z Repromedy, teda už by som tam nikdy viac nešla. Zachovali sa úplne inak ako na začiatku sľubovali, ale asi to tak malo byť, lebo potom sa nám zadarilo prirodzene.

mircalla
2. mar 2010

fuha, ak chces napis do IP. hlavne, ze sa zadarilo prirodzene, ja by som tiez samozrejme preferovala to, ale uz to neslo.

iwusa
2. mar 2010

ahoj majka,
no po dlhsej odmlke ma tu mate 🙂 clovek sa musi asi z niektorych veci vyspat a ja som zaspala zimnym spankom 😀

mircalla - no tak od roku 2008 sa toho moc nezmenilo, stale je to o tom, ze ked si neprivedies darkynu, tak sa nikam neposunies, proste úpravy v poradovniku... akoze ja som heliosu vdacna za vela veci, co mi pomohli, ale ked som im volala vo februari, tak mi v podstate nepovedali nic nove, stara otrepana fraza... musite cakat, cakat, cakat...

vika34
2. mar 2010

ahojte mimka,tak čo je už lepšie?

mircalla normálne si ma navnadila ísť na tú konzultáciu do Reprofitu,ešte idem študovať konkretnu tému

mimka29
3. mar 2010

Dobré ránko,
vika nie stále mi je blééé 😝 , ale už sa stane aj, že mi je celý deň dobre, tak to možno ustupuje. Dokonca už môžem jesť skoro všetko a nedvíha sa mi pri tom žalúdok. Len mám hrozné problémy so stolicou, idem tak raz za 3-4 dni a to ma už v bruchu pichá a bolí každý pohyb. Musím si niečo naštudovať a ísť kúpiť do lekárne, čo mi pomôže. Ten Reprofit by som vyskúšala, možno ti niečo poradia. Veď vieš, že som naštvaná na FC, že ťa nevyšetria, prečo sa embryjka neuchtia a len proste skúšajú jeden pokus za druhým. Možno keby si dlhšie predtým brala Prednison a niečo na prekrvenie, alebo ja neviem.

Vonku svieti slniečko, tak dnes budeme mať krásny deň 🙂

vika34
3. mar 2010

mimka pi na lačno šťavu zo slivkového kompotu,alebo aj teplá voda pomáha.Neboj a dúfaj,že tie nevolnosti po 12 tt prejdú

Stále premýšlam,že ma nikto nikdy /oprem Pintera/neposielal na hystero,preto by som chcela ísť ešte pred Ket na tú konzultáciu.Aaj Pinter,ked počul ,že som už rodila ,tak hystero viac nespomínal.Sama som ,ale neni presvedčená o tom ,že by som znovu išla pod narkozu,bola by to už 10 narkoza.

mimka29
3. mar 2010

vika narkoza podľa mňa nevadí, ja som ich už mala tiež dosť, ale veď to musí vedieť najlepšie lekár. Urobíte si s manželom zase výlet do Brna a uvidíš čo ti tam povedia. V Reprofite je to tuším iné ako v RM, veď tam sme tuším už za vstupnu konzultáciu platili 2.000 alebo 3.000,- Kč, už si nepamätám, ale viem, že nás pri odchode na recepcii skásli, ako vždy 😒

vika34
3. mar 2010

aj nás skásli a ešte raz toľko ako povedali pred tým,lebo dokiaľ preštudovala tých 5 kg mojich papieroch,trvalo jej to dlho 😀

macka1980
4. mar 2010

Ahojte dievčatá, sledujem Vás nejaký ten mesiačik. Majka gratulujem k tehotenstvu, určite je to zázrak 😀 V minulosti som si tu čítala aj o tvojej sestre, že chce pomôcť iwuške, zmenilo sa niečo keď ona teraz píše, že nemá darkyňu? Keď som si to čítala spätne, nič som nenašla a zaujala ma jej ochota pomôcť druhým, len teraz neviem, či si tým už prešli a neúspešne, alebo to vzdala. 😨

mimka29
4. mar 2010

Dobré ránko,
macka ďakujem. Didlinke počas toho ako minulý rok stimulovala, tak jej v Martine zistili vysoké aslo (to je nejaký zápal v tele) tak jej stimulku stopli. Teraz berie ešte stále každý deň nejaké lieky, už by asi mala ísť ma kontrolu a keď budú výsledy stále zlé, ako doteraz, stále sa jej to zvyšuje, tak jej budú musieť vybrať mandle, takže sa musí dať do poriadku. Didlinka bola z toho, že to nevyšlo hneď ako chcela z nás asi najviac sklamaná a stále bulila. My sme tu na podobné sklamania už naučené, len ona to hrozne zle prežívala a bolo mi jej hrozne ľúto.

Jaj babule už nech je pondelok. Tie kontroly u gyndy raz za mesiac sú hrozne málo. Ja by som chodila aj každý týždeň 😀

macka1980
4. mar 2010

Ahaaa, tak budem držať palčeky nech sa uzdraví a nech jej to s tým darcovstvom vyjde 🙂

A ten pondelok, prepáč, ale my pracujúce ženy, takúto vetu nemáme veľmi v láske 😝

mimka29
4. mar 2010

Vieš čo, je to čudné, keď som teraz stále doma, ale aj ja sa teším vždy na piatok 😀 Len teraz v pondelok ideme na ultrazvuk a nejaké testy či je drobček zdravý, tak mám bobky a nemôžem ani poriadne spávať. Potom sa už zase budem tešiť ako každý normálny človek na piatok 😀

vika34
4. mar 2010

mimka ,ked budeš na materskej ani nebudeš vedieť aký je deň,iba ked manžel nepôjde do roboty,zistíš ,že je asi sobota 😀

mimka29
4. mar 2010

vika to ti verím. Teraz mám zatiaľ iba problém, keď sa ma niekto opýta aký je dátum 😀 Dnes ma vytiahla didi po týždni von, tak sa aj trošku namalovala, aby sa ma nezlakli 😀 ale inak je to so mnou bieda. Keď nikam nemusím, tak sa mi nechce vystrčiť ani nos z bytu.

sandrina30
4. mar 2010

Vika, pri prvom IVF som mala 3 foliky, 3 vajicka, 2 sa oplodnili (ale to bolo take divne, najprv mi totiz volali, ze sa neoplodnili a na dalsi den mi volali, ze predsa len sa oplodnili) , no ale nechytili sa.. prvy raz som stimulovala merionalom a teraz druhe ivf gonal+merional. No ale ja to mam komplikovane, jeden vajecnik nemam a druhy je operovany..kvoli endometrioze.

mircalla
4. mar 2010

ahojte, chvilu som tu nebola...no mimka mi pisala o repromede, neozaj neprijemna skusenost

ak chcete nieco o reprofte viac - je tu tema slovenky a ivf v reprofite brno, tak si urobite lepsi nazor..staci si precitat par stranok

iwusa - tam ti darkynu najdu, nemusis si nikoho hladat...ja som tiez heliosu vdacna, bola som tam na ivf s vlastnymi vajkami, boli mili zlati, nemozem krive slovo povedat. ked uz mi ostavali darcovkse, som isla niekam, kde sa tomu dlhsie venuju, necakas dlho a maju v tom prax

ako som uz pisala, za vstupnu konzultaciu a vysetrenie sa neplati. celkovo bolo vzdy ustretovi, este do 9tt som tam chodila zadara na UZV, dokonca mi v ich labaku aj robili zadara nejake vysetrenia a nie raz, mam vela dobrych skusenosti...kopec veci mi robili nadstandardne a zadarmo....

nemusis im robit reklamu, treba skusit🙂)

mircalla
4. mar 2010

preklep...nemusim...

mimka29
5. mar 2010

Ahojte babule,
konečne je tu piatok. Prišla som vás pozrieť, lebo mám takú dobrú náladu. Čo si píšem s kočkami v druhej témičke, tak tento týždeň sa tam narodili tri bábätká.

Nech vám práca rýchlo ubehne a môžete si užívať víkend 🙂

amalka25
7. mar 2010

Ahojte. Ak by niekto potreboval darkynu vajicok, kontaktujte ma na mojom maily amalka25@inmai.sk a dohodneme sa. Jedno darovanie budem mat uz o chvilu uspesne za sebou prostrednictvom sanatoria Helios v Martine. Som z Trencanskeho kraja. Viem, ze v sanatoriach sa na darkynu dlllho caka a ak si zozeniete svoju, posunie vas to v poradovniku na prve miesto. Myslim to seriozne-vazne, preto mi piste tiez len ak to myslite naozaj vazne, s konkretnym navrhom a ste na 100%rozhodnute.
Amalka

mimka29
8. mar 2010

Ahojte babulky,
tak mám dnešnú poradňu za sebou a môžem vám povedať, že je to poriadny ciťák. Keby som sa nehambila, tak by som pri ultrazvuku plakala ako malé decko. Toto musí zažiť každá jedna z vás. Drobček je už krásne veľký, normálne ako človiečik. Stále sa metal a cmúľal prštek. To je úplne neuveriteľné, že mám niečo také u seba v brušku. Všetky vyšetrenia sú zatiaľ v poriadku až na to, že som asi o 9 dní popredu, takže podľa ultrazvuku a veľkosti drobčeka by som už mala byť v 13tt. Pridala som foto z ultrazvuku.

papa

didlinka3368
9. mar 2010

Ahojte všetky snažilky..... 🙂 Dlho som tu nebola, iba som vás stihla sem tam omrknúť, tak vás idem pozdraviť ... 😉
Ako určite viete, tak moja sestra mimuška okúsila na vlastnej koži čo je to zázrak a musím povedať, že sme celá rodina a aj všetci známi čo mimku "naše zlatíčko" poznajú z toho fakt namäko.....keby ste ju poznali osobne ako aj jej život, tak by s pochopili význam mojich slov keď poviem, že ona si to naozaj a opodstatnene zaslúži....ja mám chuť každý deň od radosti plakať a hlavne ďakujem Bohu, že jej to bolo dopriané.... 😵 Ja viem. že sme iba ľudi a je veľmi ťažké sa úprimne tešiť z radosti druhých kým sami už pomaly plávame v beznádeji a trápení, ale verím tomu, že mimka naozaj tie lady tu vo vašej témičke naozaj prelomila a o chvíľku sa to tu spustí ako lavína a bude každá jedna z vás tehulkovať jedna radosť.....som rada, že môžem s mimkou prežívať tú radosť z rastúceho bruška ako aj z každej jednej fotečky toho zázraku a hlavne správičky od lekára a to po mnohých rokov iba snívania o tejto situácii.....no tak ako ona ani po strašne veľa neúspechoch a trápení sa nikdy nevzdávala, nevešala hlavu a hlavne bojovala stále naplno ďalej, tak verím, že aj každá jedná z vás bude stále bojovať.... 😵
Len som vám chcela povedať, že sa s mimkou úprimne tešíme z každého pokroku, ktorý u vás nastane a budeme si navzájom držať palce, lebo ani otehotnením ten boj a hlavne strach nekončí....
Babuľky sme s vami 😵

Iwuška zlatko všimla som si, že si mi minule písala a moc sa ti ospravedlňujem, že som neodpísala skôr, ale terazsom mala toho naozaj veľa ako aj v škole, tak aj v osobnom živote a naozaj nebolo času, no v najlbližšej dobe ti napíšem IP, keď sa podarí.....ale ako ťa už aj mimka informovala, sama teraz neviem ako na tom som, lebo asi najbližší mesiac budem chodiť po lekároch a potom ma čakajú státnice a nechcem ti podávať nepresné informácie, takže keď sama budem vedieť ako na tom som, určite sa ti ozvem a verím, že "to" dotiahneme do konca...... 😵

mimka29
9. mar 2010

Dobré ránko,
didi ty si teda trdielko, takto ma rozcítiť hneď ráno 🙂 So všetkým súhlasím a rada by som bola keby sme si tu všetky mohli vymieňať podobné zážitky a pocity ako prežívam ja.

Otehotnením ten strach len začína. Keby ste vedeli ako som sa bála toho včerajšieho ultrazvuku, veď som drobca mesiac nevidela a hrozne som sa bála, že či bude všetko v poriadku. Tak som sa ráno v čakárni klepala, že som ani nemohla vytiahnuť z púzdra kartičku poistenca. Ešte, že tam bol môj manžel, ten sa vôbec nebál, na všetkých dookola sa usmieval a stále ma hladkal, že to bude určite v poriadku. No a potom keď som ho videla na monitore ako sa hýbe a cmúľa si prštek, tak mi padol taký kameň zo srdca. Sú to zvláštne pocity, najprv hrozný strach, potom zase veľká radosť, dúfam že to prežijeme v šťastí až do pôrodu.

Prihodila som foto mega brucha 😀 v 12 tt aj keď podľa včerajška som už v 13 tt.

Pekný deň 🙂

vika34
10. mar 2010

veľmi gratulujem mimka,strašne to letí a bruško máš ešte menšie ako ja teraz 😀

minka051
15. mar 2010

mimka ahoj
Tak pekné fotečky máš. Už aj ja by som také chcela. Vo štvrtok idem na UTZ sliznice dúfam že bude OK. Teraz si musím lepiť 4 náplaste a ide ma poraziť, lebo stále sa bojím aby sa mi neodliepali. Tak mi drž palce nech sa mi to už konečne podarí a napíšem také dobré správy ako ty.

vika34
15. mar 2010

MINKA AJ JA DRžíM PALCE ,ABY SA TO podarilo

mimka29
15. mar 2010

Ahojte babule 🙂
minka jasné, že ti budeme všetky držať palce. Je to otrava s tými náplasťami, to viem, ale 4 ti určite zaberú.

vika a ty ako?

lenca78
15. mar 2010

Ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem takhle lezu, ale mela bych na vas dotaz. Minuly mesic jsem byla poprve na IVF s darkyni. Byla jsem na kontrolnim ultrazvuku 11. den a sliznice byla v poradku (zobala jsem Estrofem 7x denne). Pak jsem byla na kontrole 15. den - den odberu vajicek darkyne a sliznici jsem mela jen v polovicni vysi. Takze k transferu nedoslo. Stalo se vam to nekdy? Je do vubec normalni, ze napred je v poradku a za 4 dny klesne? Chytla jsem teda v mezidobi nejakeho bacila a mela dva dny horecky 39, tak doufam, ze to bylo z tohoto duvodu. Bojim se ale dalsi stimulace, aby se to neopakovalo, clovek se tesi a pak nic :(. Diky za odpoved.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre