Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
28. máj 2010

rebo : to je mi moc líto...ach jo 😔

carlin : tak už ses rozhodla pro Brno? To je dobře, sejdeme se tam 😉

carlin
28. máj 2010

Gabikri : V pondeli jdu podebatit s Dr. v Pronatalu, mam dost otazek 🙂. Pote budu kontaktovat Reprofit a uvidim. Ale zatim se priklanim k Reprofitu, i kdyz je pekne daleko a cena bude myslim take o dost vyssi.
Vaham mezi Koudelkou a Machacem....
Ty uz jsi je kontaktovala ? Pojedes na konzultaci, nebo az bude darkyne ? Ja jsem volala predbezne na termin konzultace a cekaci lhuta nebyla moc dlouha, tak 2/3 tydny Machac a 4 tydny Koudelka.

rebo
28. máj 2010

carlin neviem, či je nejaká veková hranica u adopcii. Budem múdrješia budúci týždeň. My to máme ešte komplikovanejšie. S priateľom nie sme manželia, bývame 83 km od seba, spolu sme len cez víkendy a on mal tohto roku 51 a ja 42, tak neviem ako dopadneme.

gabikri
28. máj 2010

carlin : mě doporučila kámoška přímo dr. Štecla a dala mi na měj mail. Tak jsem mu napsala a prý maximálně 6 měsíců. Poslal mi dotazník a teď budu asi jen čekat 😉 Vše zatím po mailu....no snad z toho něco bude a nezapomenou na mě 😝

rebo : tak to držím palce, ať to vyjde. Ale myslím, že je manželství potřeba. Určitě neříkejte, že nebydlíte spolu, ale oni si to vlastně stejně zjistí.....prý obcházejí sousedy atd.... 😒

carlin
28. máj 2010

Rebo :
tak jsem vygooglovala http://deti.centrum.cz/miminko/prakticke-rady/2...
bohuzel tam nejsou moc dobre zpravy.... Co treba pestounska pece, tam nejsou tak prisne podminky.

Gabikri :
Ja se asi objednam na konzultaci, v mezicase mu namailuju nastin nasi situace. Myslim, ze neni nad osobni setkani. Milacek muze dat rovnou sperma, oni ho zmrazi a pak uz jen jedes na ET.
Snad nam to obema vyjde, vid ?

gabikri
28. máj 2010

carlin : tak to je tedy pěkně blbej článek 😖 Snad nám to vyjde v tom Brně, jinak jsme víš kde 😒

carlin
28. máj 2010

Gabikri : Me zatim pripada, ze tam jsem castecne uz ted, ale snad se mi podari vydrapat se jeste ven 😵 . Musi se to podarit , sakra prace. Dneska mam sice relativne docela dobrou naladu, ale jeste vcera to byl des bes. Je tezky tim vsim prochazet, vzdyt to znas...

gabikri
28. máj 2010

carlin : ani mi nemluv........do té doby, než jsem začala navštěvovat CAR jsem žila jako normální člověk. Teď si připadám jako štvanec........děsím se toho, když se to nepovede. Přijde mi, že společnost bezdětnou ženskou bere jako prašivou 😖 Dneska jsem byla u řezníka kupovala trochu lepší maso....řezník zahlaholil " to máte pro děti, že?" To by čuměl, kdybych mu odpověděla že to je pro manžela, že jsem totiž neplodná. Tak jsem jen kývla 😝

carlin
28. máj 2010

Gabikri : Uplne si predstavuji scenku u reznika, pokud by jsi mu takhle odpovedela. Pro vylepseni scenare navrhuji plesknout ho tou flakotou pres papuli.
Ja na spolecnost kaslu, udelej to taky tak. Ale trapi me to kvuli manzelovi a nasi rodine.
Jeden bonbonek - mam sousedku, ma 4 deti, skvela mama. Ptala se me jednou na deti, ja jsem ji to tak nejak vylicila, vcetne IVF a ze NEMAM VEJCOVODY. Ona ze to chape, ale at nevesim hlavu, ze se mi to treba povede nakonec prirozene, jako jeji zname.
😒 Nejak uz jsem nemela silu ji to vyvracet....

gabikri
28. máj 2010

carlin : no mě taky radí všichni " nesmíš na to myslet" 😀 a já jim pořád dokola vysvětluju, že když se mi netvoří vajíčka, tak mi myšlení bude platné jak mrtvému zimník 😒

carlin
28. máj 2010

Gabikri : Ale na druhou stranu, s vysokym FSH uz se taky nekomu podarilo otehotnet. Takze kdybych ja nahodou mela malinkou nadeji, absence trubicek to jisti. Jsem totiz bohyne plodnosti. Ty tu malinkou nadeji s vlastnima vajickama mas. A velkou s darovanyma.
Urcite se nam obema povede // v Reprofitu a budeme mit nadherny deti po tatinkovi. Docela se tesim, az mi nekdo bude rikat, ze je miminko cela maminka 😠. Kez by.

gabikri
28. máj 2010

carlin : tak to se těším, doufám, že nás vezmou brzo 😵 😵 😵

beruska64
30. máj 2010

Ahoj dievcata. Ja sa tiez tesim na ten den, ked niekto povie, ako sa ten vas drobec podoba na maminu 😀 U nas to teraz vypada tak, ze by mal byt v tomto cykle transfer, okolo 15-steho. Tak dufame, ze sa to podari. Drzte prstiky. Budem vas informovat. Vsetkym snazilkam drzim moc prstiky, nech sme coskoro tehu. 🙂

carlin
30. máj 2010

Ahoj berusko, moc drzim palce, aby ti vyslo. Kam chodis ?

Tak me napada - Je to docela zvlastni si ze zacatku zvyknout na fakt, ze geneticky miminko nebude mit z maminky nic. Ale je pravda, ze jakmile jsem byla po ET, vubec jsem na ne jako na "cizi" nemyslela, byly to moje embrya/miminka. Ale asi se jim u me nelibilo, skoda, skoda.

Jak se zpiva v jedne pisnicce " Az poznas svoji tvar v detske tvari" , kdyz jsem ji slysela, rekla jsem si, to nikdy nepoznam..... A kdyz me muj manzel nekdy treba opusti, zustanu sama s defacto cizim ditetem. Tedy geneticky cizim.

Jak to prozivate Vy ? Jak Vam dlouho trvalo se s tim smirit ? A nebo to neresite ?

lenka20
31. máj 2010

carlin - tak v tej detskej tvari spoznas manzelovu tvar 😉 a urcite najdes na dietatku aspon jednu vec, ktora bude podobna s tebou, ved sa aj hovori, ze manzelia, ktori dlho spolu ziju sa na seba casom zacnu troska podobat a je to fakt, videla som vela starych manzelov a naozaj mali niektore crty spolocne.. 😉 ja to neriesim, budem moc rada ak sa mimi bude podobat na manzela a ak nie, nevadi.. ked budes citit ako v tebe rastie tak ti ani nenapadne mysliet si, ze je to cudzie dietatko.. pre mna je toto prijatelnejsie momentalne ako adopcia...
beruska aj ja mam transfer tento mesiac, ale 14-teho, tak budeme potom testovat spolu 😎 😵

mircalla
31. máj 2010

Carlin - ja to tiez neriesim
Trochu ma to sice mrzi, ze zo mna nebude mat nic, ale nie je to pre mna to podstatne. Otec dietata nas navyse opustil, takze budem mat babo - otec nezvestny plus anonymna darkyna.
Ale to babo nosim v sebe ja a vychovam ho najlepsie ako budem vediet

rebo
31. máj 2010

Carlin díky za info o adopcii. Ale neviem ako to je, ale moja kamoška mala 36 keď začali adopciu vybavovať a 37 keď dostali z nemocnice dieťatko. Malý má už tri roky.

Mircalla, tak to teda je riadny šok. Držím Ti silno palce, aby si to zvládla. Určite budeš mať v bábätku veľkú oporu.

carlin
31. máj 2010

Ahoj holky, dekuju moc za nazory, bude to opravdu tak, ze jakmile mate miminko v brisku, uz je Vase a nejake geny se neresi.

Rebo : To je zajimave, vid? Vubec to neodpovida tomu clanku... Tak uvidis, co Ti reknou, dej nam pak vedet.

Mircalla : Cetla jsem Tvuj pribeh ....je to moc smutne, co nam nekdy zivot pripravi za trapeni. Ale nikdy nevime, k cemu je to dobre. Myslim, ze casem potkas toho opravdu praveho, ktery bude mnohem lepsi, nez tenhle darebak. Moje kamaradka se rozvedla po 10 letech, poridila si s velkym usilim nove bydleni a po pul roce se stehovala ke svoji nove lasce. Ted je moc stastna a byt pronajala 🙂 . Takze moc drzim palce, ten pravy na Tebe urcite nekde ceka.

gabikri
31. máj 2010

Ahojky všem 😵

mircalla : teď jsem to dočetla, to snad není možné, co Ti ten bídák udělal!! Úplně mi z toho Tvého příběhu šly slzy do očí. Holka drž se, jediné na co mysli, na Tvého chlapečka, který Ti to jednou všechno vynahradí. Něco podobného se stalo jedné mojí kamarádce 6 x na IVF a když se to nakonec povedlo, narodily se jí dvojčátka - holčičky, tak jí opustil s jinou. Prý zjistil, že takhle žít nechce. Bych ho nakopala do řiti, jaký mám vztek!!!!! 😠 No jediné teda, co, tak jak se cítí provinile, tak ji docela slušně zabezpečil, že nemá hmotnou nouzi......ale stejně, co je to platné 😝 Ale na Tebe určitě někde čeká někde pan " Božský" Tenhle bezcharakterní chudák ať táhne 😎

carlin : no já na to tedy myslím dost. My jsme s mm docela podobné typy, takže když to bude po něm, tak to bude i po mě, ale stejně....určitě to znáš, jde po ulici nějaká vyloženě nesympatická ženská..tak si říkáš....jéžiš, aby takhle nevypadala ta dárkyně 😕 Nebo tuhle šla přede mnou holka, křivé nohy to jste neviděly.......a minisukni.........tak to jsem si taky řekla......já jediné co jsem kdy mohla ukazovat, tak byly dlouhé rovné nohy........a co když mi dají nějakou takovou s nohama do bž 😀 Co té holce pak řeknu, po kom to má 😀 Já vím, jsou to naprosté banality..........hlavně aby to bylo zdravé, ale ty myšlenky mi zkrátka hlavou proběhly 😉

beruska : držím palečky na transfer 😉

mircalla
31. máj 2010

ahojte...dakujem za podporu🙂
no ja som aj docela rada, ze to bude chlapcek, i ked som mala tusaka na dievcatko...
odkedy bol maly v brusku, tak uz som to neriesila ako bude vypadat...ale dufam, ze bude aspon trosku fesak🙂)

poznam deti, co su taki mix, alebo skor po niekom inom z rodiny, na rodicov sa az tak nepodobaju. jasne, ze som velmi zvedava.

gabikri
31. máj 2010

mircala : já myslím, že přesně jak píšeš, od té chvíle, co se objeví // na testu, tyhle kraviny přestane každá z nás řešit 😵 To si piš, že budeš mít fešáka 😉

carlin
31. máj 2010

Berusko : Drzim palce, chceme slyset pozitivni zpravy, tak se koukej snazit 😉 .

Stejny pribeh - Manzel ma v praci kolegu, ten opustil svoji pritelkyni potom, co se jim z IVF narodily dvojcatka. Nasel si jinou. I kdyz nechapu ty zensky, ze si zacnou neco s chlapem, ktery opusti miminka, nebo deti vubec. Cim mensi, tim horsi. To ukazuje na nejakou zakladni charakterovou vadu, proste zmetek. Co tak asi od nej muze cekat ? Stejne se to v budoucnosti nekde projevi....

Ja jdu dneska odpoledne za Dr., tak Vam napisu, jak jsem dopadla. Musim se rozhodnout, co dal. Tedy spise kde dal.
Tesim se na dalsi kolo, ale zaroven se desne bojim, ze to nevyjde....

Jeste se Vas zeptam - resite financni stranku veci ? Ja se trochu bojim, kolik penez nas to bude stat a ze treba se nam to vubec nepovede. Jasne, ze kdyz budeme mit miminko, tak me vydane penize nezajimaji... Jen si rikam, kdyz nam to nevyjde, budu smutna a jeste me budou mrzet ty penize.

mircalla
31. máj 2010

moja znama pri druhom pokuse s darovskymi platila len polovicu zatial....ze ked to opat nahodou nevyjde, tak druhu polovicu uz platit nebude. v Reprofite to volaju delene riziko. treti pokus je zadarmo.
mne aj dali po tom ako som mala prve MA termin ovela skor ako je standard. peniaze boli to posledne, co mi vtedy bolo luto. mrzelo ma, ako to dopadlo
brala som to tak, ze aj tak nemam inu moznost ako darcovske, tak co uz....ale pri darcovskych je vyssia uspesnost ako pri klasickom iVF. ja som ostala tehu pri oboch pokusoch, zial o prve som prisla, ale s darkynou to nic nemalo, ako ukazali neskor vysetrenia, tak som mala problem so zrazanlivostou
takze sance su pomerne velike

carlin
31. máj 2010

No jo, ach jo, my uz budeme ted samoplatci a pri cene 94.000 CZK za cyklus s darovanymi vajicky je tezky na ty penize nemyslet... tedy nekdo nemusi, pro nekoho to treba nejsou velke penize, pro nas ale ano.
Jsem ted totiz trochu skepticka, mela jsem luxusni sliznici, krasna embrya ( celkem 3 broucanky, 2 nejlepsi kvalita, 1 dvojkove), i dr. si myslela, ze to urcite vyjde a nic. Ani jedno se nechytlo...

mircalla
31. máj 2010

no chapem...je to vela, ja som to financovala sama a vlastne vsetky pokusy, priatel mi prispel minimalne. pre mna to tiez boli velke peniaze.

mircalla
31. máj 2010

teraz sa to musi podarit🙂)))

mimka29
31. máj 2010

Ahojte babule,
tak som prišla iba na skok, lebo už za 9 dní mám štátnice, tak sa stále učím.

mirca čo to čítam 😕 Teda ja to nechápem, že najprv to všetko s tebou podstúpi a potom ťa opustí, ale chlapov sa nedá chápať. Určite ťa čaká niekto lepší 😉

Mňa malá začala v sobotu tak kopať, že je to vidno aj na bruchu, takú hrčku, ktorá prípadne aj putuje po bruchu (to sa malá asi naťahuje) a už to vystihol aj manžel, tak teraz viac pozornosti venujem bruchu ako učeniu 😅 A od soboty sa tie kopance stupňujú viac a viac.

Baby ja viem, že je to drahý špás, ale všetky peniaze stoja za to a ako píše mirca, tak s darovanými vajkami je oveľa väčšia šanca ako pri klasickom IVF a aj keď to teraz ani jednej z vás nevyšlo, tak teraz to musí zase vyjsť všetkým, veď v tých centrách musia mať od niekiaľ tie štatistiky.

gabikri
31. máj 2010

carlin : tak penízky teda litovat nikdy nebudu......dělám to přece pro mimi 😉 Daleko víc třeba lituju, že jseme vloni byli na prodlouženém víkendu v Římě ( manžel mi chtěl udělat překvápko) padlo na to skoro se vším všudy 50 000,- a celý pobyt pršelo, takže to stálo za h.... 😒 Tak tyhle peníze mě fakt mrzí.....teď si představuju, že kdybychom seděli doma, tak bychom mohli mít na půlku pokusu v Reprofitu.

vika34
31. máj 2010

ahojte
ja som s mojim prvým manželom 2 razy potratila a potom pod clostilom sme splodili dceru/pri rozvode povedal,že som ho donútila/a 6tt po pôrode mi oznámil,že má inú čo ho viac chápe,viac potrebuje a viac miluje 😒
Mesiac p našom rozvode sa sňou rozišiel a to sa aj ona rozviedla kvôli nemu.Zostala som s kojencom sama ,bez peňazí,bez dalšej výhliadky do budúcna a po 4 mesiacoch som sa dala dokopy s terajším manželom a dieťa malo zrazu dvoch otcov.
Teraz sa tpmu už iba zasmejem,ale vtedy mi nebolo všetko jedno
mirca držím palce,vždy si hovorím,že aspoň nikdy neostanem sama a myslím,že je jedno,či vajíčko bolo tvoje,ty si vynosila a ty porodíš ,ty budeš mama 😅
mimka vydržať 😀 ,poznám to ,síce si to už moc nepamätám 😉

mircalla
31. máj 2010

vika, no vidim, ze fakt nie som sama...zasnem...ja tych chlapov fakt nechapem
mimka - ten moj sa tam v kuse vlni, kope, prevaluje....vsak vyckaj ked budes v 8. ci 9. mesiaci🙂)...este ani ja tam nie som, a uz teda mi dava riadne zabrat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre