Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bobjan
22. apr 2009

mimka, nedával šancu?? no to musí byť teda na prd.....

depky ma niekedy chytia, ale už nie tak často ako kedysi....

u nás fičí ordinácia a panelák 😉

musím makať, tak vás nestíham moc 😝

iwusa
22. apr 2009

bobjan - v pohode, aj tak som tu cez den zvacsa len ja a mimka a ostatne kocky sa pridaju poobede, ale to nestiham zasa ja, lebo som v takomto krasnom pocasi vonku a venujem sa konickom, ale aj kvoli ociam (ked som od cely den pri pc, tak ma bolia oci a potom aj hlava), takze poobede to nestiham zasa ja. ale vzdy si precitam a rano, hned po ranajkach uz tukam pismenka ako datel 😀

k tym serialom - aj u nas fici ordinacia, ale prave kvoli tomu, ze sme aj do 21:30 vonku, tak v letnych mesiacoch dost vynechavam, ale da sa predsa pozriet na nete 😉

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaajha, no co sa tyka depky, to by sme mohli rovno otvorit novu temu, ze baby? ja som mala minuly tyzden, ale uz je ok. osobne si myslim, ze to pride na kazdeho raz za cas. ja som mala strasny minuly rok hlavne z toho dovodu, ze som nevedela co mi je, ci budem moct mat deti, ci sa to da nejako liecit a pod. proste vela nezodpovedanych otazok a ziadne riesenia, takze v hlave boli same hororove scenare. no a este ma chytia depky kvoli peniazom, nie aby ste si mysleli, ze som nejako strasne na peniaze, ale takisto ratam kazdu korunku a obcas sa bojim, ze kde zoberiem na to mimco a z coho ho vychovam... ale verim tomu, ze toto takisto chyti kazdu z nas, teda aspon dufam 😀 😀 , ze som neni iba ja taka zufala 😀

bobjan
22. apr 2009

iwusa, to aj mňa sem-tam napadá, ale poviem si, že to budeme riešiť keď to príde....

my dorábame dom, veľa splátok, úvery....neušetríme nič....takže si musíme aj teraz ušetriť nejako na IVF a potom budeme hľadať ďalšie riešenia keď budeme v danej situácii....

mimka29
22. apr 2009

Ja sa dnes nestíham veľmi zapájať, lebo dve kolegyne majú dovolenku tak makám ako divá.

bobjan - nie nedával, Pinter nás už od 3. stimulky dokonca odhováral, nech sa netrápime a ideme rovno na darcovstvo. Mne sa pri stumulke totiž urobia foliky, aj pekne rastú, ale nakoniec sú vždy prázdne.

mimka29
22. apr 2009

Fuha, dnes to bola v robote poriadna fuška, makala som za troch 😝 Ale už som si dala doma na balkóne kávičku s manželom a dala sa do kľudného režimu.

Baby aby som sa pridala k téme peniaze, tak ani my nie sme na tom najlepšie. Máme na krku dva úvery, ktoré nie su až také veľké, ale aj tak nejak nedokážem ušetriť. Ja robím v štátnej firme a môj muž podniká a to je niekedy fajn, ale niekedy (ako napríklad teraz) dosť bieda. Robotu má urobenú a faktúry už dávno po splatnosti ešte stále nevyplatené. No a keď mu ich vyplatia, tak budeme musieť veľkú časť dať na IVF-ko v Brne a zase budeme na nule, ale dúfam, že nás potom bude za deväť mesiacov viac 😀

mimka29
22. apr 2009

Nakúkam tu ale nikoho nevidím, asi sa už chystáte do hajan, tak aj ja už pôjdem.

mimka29
23. apr 2009

Dobré ránko, pekne si tu sama so sebou píšem 😀

barbora77
23. apr 2009

Ahojte baby 😉
Nakúkam čo nové, akosi nestíham...

bobjan - vitaj! Ja som mala podobné problémy s embr., najskôr všetko vyzeralo pekne, aj sa oplodnili (síce som nemala nikdy veľa vajíčok) a potom postupne degenerovali, na transfer som bola rada, že aspoň jedno, mrazenie 0 no a keď už po poslednom IVF nebol ani transfer, povedali sme dosť..., nemá to asi význam stále dookola, tak dúfame, že darcovstvo nám pomôže, zatiaľ si neúspech ani nepripúšťam. A vy idete na IVF už ako samoplatci?

Ináč včera som sa dozvedela takú smutnú informáciu - sestra jednej mojej známej čakali na bábo 3 roky a keď sa konečne dočkali, po cisárskom sa neprebrala ☹ , mala problém s vysok. tlakom. Tak teraz musia iba čakať, jej manž. je úplne hotový. Tak som z toho taká smutná, aké je to nespravodlivé, že niekto sa ledva dočká a ešte aj toto ☹
Včera som bola pozrieť kamošku, prišla na návštevu domov, býva v zahraničí, má 9 mes. chlapčeka, taký je zlatý, som ho riadne vystískala, nech sa na mňa tiež niečo nalepí 😀
Volala som do Brna, či im prišla žiadosť v poriadku a rozprávali sme sa o tom transfere až po pol roku, čo som spomínala, tak hovorila, že bežne robia transfer s čerstvými, že sa nemusíme báť, že sú tak riadne tie darkyne vyšetrené, že žiadna nákaza nehrozí, tak neviem, však bude ešte dosť času a potom sa ešte osobne popýtam.

mimka29
23. apr 2009

Konečne živá duša 🙂
Ahoj Barbora - som ti hovorila, že sa nákazy nemusíš báť a z čerstvých je väčšia úspešnosť ako z ketov, ale ako si napísala ešte máš dosť času na rozmýšlanie.

bobjan
23. apr 2009

Ahojte🙂

Barborka, ďakujem 😉 Ešte nejdeme ako samoplatci....máme posledný pokus, lebo jedno IVF som mala v Olomouci - minimálku....

moc ma mrzí o tej žene, čo sa neprebrala....je v kóme vlastne, že? ☹ aj ja mám vysoký tlak 😝

ty chodíš do RF do Brna?

sue
23. apr 2009

AHojte babulky, ja z opačnej strany 😅 už som absolvovala takmer všetky vyšetrenia - okrem psychologických na ktoré som teda veľmi zvedavá a teraz čakám na výsledky genetiky - vraj až DVA MESIACE 😲 ☹ tak som z toho trošku smutná, že prečo to tak dlho trvá ☹ ´prečo ľudia čo si detičky nezaslúžia a nechcú ich,tak ich majú bez problémov a tí čo ich chcú tak sa musia dlho trpáiť?

bobjan
23. apr 2009

joooooj sue, to keby tak niekto vedel.....

nech ti to rýchlo ubehne 😉 ja som ich mala o 5 týždňov, tak možno aj u vás sa pošťastí 🙂

mimka29
23. apr 2009

my sme čakali na genetiku asi 10 týždňov. Stále len na niečo čakáme, len dúfam, že sa už konečne dočkáme 🙂

mimka29
23. apr 2009

sue - inak tú genetiku neurýchliš veľmi, lebo oni to musia nechať vyvýjať a sledovať nejakých 5-6 týždňov, len potom to zviknú u seba držať a neodoslať to hneď pacientom, tak jedine že si tam budeš potom volať.

barbora77
23. apr 2009

mimka - veď práve, keď z čerstvých je oveľa, oveľa väčšia šanca, že by to mohlo vyjsť

bobjan - no tak jasné, treba to ešte skúsiť, keď pôjdete cez poisťovňu a možno teraz už budú silné a vyjde to 😉 Ja som chodila do MT, ale kvôli strašne dlhej čakacej dobe pôjdeme do brnenského Heliosu, ináč by som MT nemenila, sú tam super ľudia 🙂

bobjan
23. apr 2009

Barborka, no keby to tak vyšlo....ďakujem ti🙂

ja som mala 1.IVF v MT...na dvakrát síce.....ale došla som len po OPU 😢

držím ti palce 😉 Koľko to tam výjde peňazí?

barbora77
23. apr 2009

cca 74tis. Kč
a ty si bola s prístupom v MT spokojná?

bobjan
23. apr 2009

S prístupom áno...len tie prachy boli neúnosné....vtedy tam bol ešte Tomáš s Krajkom a nebolo to prerobené, že vraj to tam majú pristavené a je tam žena miesto Tomáša a ten je v Ružomberku tuším....

barbora77
23. apr 2009

no Tomáš tam bol krátko, že tam mali nejaké nezhody 😒 Hej, teraz robí v RK pod Iscare BA, ale nefunguje to tam ako klasické centrum, zákroky sa robia v BA. Namiesto neho je tam Gáťová, teraz je to tam väčšie, aj čakáreň normálna a kabínky na prezliekanie, tak sa toľko nečaká, ako keď sa prezliekalo v ordinácii 😒

sue
23. apr 2009

Veď som si aj myslela, že to musia nejak nakultivovať a preto to tak dlho trvá 😔 joj len keď si predstavím, že vďaka tým výsledkom bude nejaká rodina snáď o dieťatko bohatšia tak mi todlho pripadá 🤐

iwusa
23. apr 2009

ahojte kocky, precitam si vas, popritom zjem veceru a hadam sa tu aj niekto objavi a pokecame.

mimka29
23. apr 2009

sue, takže ty chceš darovať vajíčka? To je úžasné. A Martinka ste splodili prirodzene?

iwusa - a čože ty robíš teraz večer pri počítač, či sa ti za nami zacnelo?

sue
23. apr 2009

Mimka, obidve odpovede sú áno 😅 😀

vika34
23. apr 2009

uff,ste sa nejako rozpísali,včera som zaspala a dnes to musím najprv prečítať ,aby som bola v obraze 😅 ,tak idem čítať

vika34
23. apr 2009

už som vás konečne dočítala
k tým peniazom :za liečbu nás ,je to obrovské zdieranie,ideme do FC aj kvôli financiám aj kvôli tomu ,že babi písali,že sú tam hrozne spokojné,do GF už ani nepôjdem aspoň zatiaľ nie,ja mám všetky papiere doma,lebo ja som mala už všetky vyšetrenia poroené,tak mi tam už aj tak nič nerobili
u nás frčia seriály ordinácia a občas panelák,ale premýšľam čo budem robiť,lebo včera v paneláku sa spomenul lubrigačný gel a dnes v ordinácii zase narezanie panenskej blany a moja dcera má priveľa otázok 😀 ,asi to budem musieť zatrhnúť,to je sranda ,že pri kriminálkach čo fičia poobede na Jojke sa nič nepíta/žeby tam všetkému rozumela?/
sue ,to je od teba šlachetné aj ja by som išla ,ale moje vajíčka by nikto nechcekl,lebo som už po vekovej hranici a ešte mám niečo ,nikto nevie čo a nedarí sa mi donosiť.
Ked som bola mladšia ,tak vtedy hádam ešte ani nerobili darcovstvo a priznám sa ani som netušila čo je IVF a že ho budem niekedy potrebovať 😕
idem už hajkať,zatvárajú sa mi už očká,pá

mimka29
24. apr 2009

Dobré ránko baby

sue - to si sa tak sama rozhodla, alebo poznáš niekoho s takým problémom ako sme my tu a preto.

vika - dnešné deti dospievajú oveľa skôr ako my, to asi preto tie otázky. Teda ja v jej veku som ešte skákala gumu a hrala vybíjanú. Ale zase je pravda, že vtedy ešte nechodili ani také seriály.

bobjan
24. apr 2009

Ahojky🙂

Sue, to je super, že chceš darovať vajíčka...aj ja by som dala, keby som mala dobré....jooooj...

mimka29
24. apr 2009

Aj ja by som dala, keby som nejaké mala ☹

sue
24. apr 2009

Mno robím to pre v podstate úplne cudzieho človeka - tu z MK 🙂 teda už úplne cudzia nie je, toto nás veľmi zblížilo 🙂 len teda niekedy už zúrim, čo všetko musí darca podstúpiť... niekedy dosť pochybujem, či mi tá finančná náhrada vôbec preplatí náklady...
Ono...ja som toto chcela vždy spraviť...darovať oocyty a vždy ma štvalo, prečo je darcov tak málo... až teraz tomu pomaly rozumiem... tie haldy dlhotrvajúcich vyšetrení a tak...
Každopádne dúfam, že tým niekomu pomôžem 🙂 (a aby ste rozumeli, tak tá kočka z MK nedostane moje vajíčka, len ju to moje darovanie posunie v poradovníku na prvé miesto)

mimka29
24. apr 2009

Chápem sue

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre