Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

carlin
9. dec 2010

@paja1 😀 😀 Tak to jsi me dostala, mas pravdu ! Ale je to fuk, tajne nebo verejne, hlavne, kdyz to vyjde 😉

lenca78
9. dec 2010

Holky, moc dekuju za gratulace. Mam novinku, Stepanka jde zitra do postylky a ja se vracim do spitalu. Cca na 14 dni. ROzhodla jsem se totiz, ze Zuzka hodne pribere, abychom mohly domu na stedry den 🙂. Tak se tu mejte hezky a drzim vam vsem palce.

paja1
9. dec 2010

@carlin Já chtěla napsat ty tajně a my veřejně. 😀

paja1
9. dec 2010

@lenca78 tak holky hodně baštěte a ať jste na vánoce doma.Ale upřímně nejdůležitější je ,že je máš,a týden sem -týden tam?No né?Hlavně ať jsta v pohodě a zdravoučké.Tvůj bude chudák,doma babinec. 😀 Moje švagrová pořad chtěli kluka-má 4 holky,(23,14,10,6,)To ja teprve slet. 😀

maakovaa
9. dec 2010

@lenca78 Lenčo, Zuzanko, Štěpánko - pěkně se mějte, ať jste brzo doma! Těšíme se tady na Vás, holky naše statečný! 😵 😵 😵 Posílám tři pusy 😉

minka051
10. dec 2010

@gabikri jasné 😀 😀

gabikri
10. dec 2010

Holky paráda, čeká nás rozmnožovací rok!!! 😵 😵 😵 : http://www.novinky.cz/zena/styl/219179-pozor-na...

zufalka
10. dec 2010

@gabikri anoooo,aj ja som čítala že rok s dvomi 11 je plodný 😀 takže hor sa baby do toho! Ja som už pripravená,lieky nachystané,kyselinu listovú papam už mesiac..... 😉 aj ty papaj je to dobré na obnovu a tvorbu buniek,teraz to potrebujeme 🙂 koniec januára to istí....

gabikri
10. dec 2010

@zufalka : já mám doma biofem to je taková lepší listovka, ale teď jsem to přestala brát, tak mám raději zase pokračovat? 😉

paja1
10. dec 2010

🙂 @gabikri Určitě to ti jenom prospěje.

aja37
10. dec 2010

Baby, som spat a v Iscare ostali 2 vajicka! Mam radost Dufam, ze sa uspesne oplodnia. 🙂 Mala som 3folikuly. 1 bol nejaka folikulova cysta alebo co, ale 2 boli vajicka. Huraaaa!

gabikri
10. dec 2010

@aja37 : ajo to je skvělé, tak ať to ti dva bojovníčci vybojují 😵 Držím pěsti 😉

aja37
10. dec 2010

@gabikri : dakujem Gabi. Snad sa to podari. Brucho trosku boli, ale nech. Ja to vydrzim!

zufalka
11. dec 2010

@gabikri ano,papaj tu kyselinu,čím dlhšie to pred otehotnenim berieš,tým lepšie."buniek nieje nikdy dost" 😀 😀 😀
@aja37 držím palčeky nech vydržia bojovníci 😉

paja1
12. dec 2010

Ahojky děvčata.Pěknou adventní neděli.Nějak nám to tu vymřelo-asi jsme všechny v depresi.U nás i to počasí si dělá co chce.První krásně bílo,roztálo to,předevčírem napadalo hodně sněhu nádhera jsem se kochala a dnes už zase taje a je tam hnusně deštivo.chjo.

aja37držím pěstičky,bylo by na čase ať se někomu zadaří.Je to opravdu nějaké zakleté.Co čtu i jiné diskuze nikomu velice se nedaří.A to mají být vánoce,mělo by se nadělovat,no né?

Já jsem už napsala Ježíškovi a dala jsem mu to na to okno,ale jak to tu sleduju,asi nejsme hodné-nebo co. 😀
A kdo jiný je hodnější než my?Snad už by měl začít nadělovat -a spravedlivě. 😀 😀

gabikri
12. dec 2010

Ahojky vespolek 😵

pěknou adventní neděli také přeji 😵 Jaké je u vás počasí? V Praze to všechno taje a na ulicích strašný nepořádek..........hrůza 😒

@paja1 : ty jdeš v pondělí na krvičku, že? 😉 Tak držím palečky, aby jsi měla Ježíška do bříška 😵 😵

@aja37 : tak jak se bobci oplodnili? 😉

@lenca78 : co mlíko, už se to zlepšilo?

Jinak já si dneska ze srandy dělala test a čárka tam pořád slabá je......no je už to týden.........někde jsem četla, že HCG odchází z krve 14 dní, tak snad v pondělí na UZ bude všechno o.k.. Krvácení už přestalo.

paja1
12. dec 2010

@gabikri Díky moc,už mi haraší-mám strach a nervíky pracují.Dám vědět..A ty se ozvi jak jsi dopadla.No nějak dlouho máš test pozitivní,to je divné? 😲

paja1
12. dec 2010

holky dnes jsou v televizi střepiny a má tam být něco o umělém oplodnění.

aja37
13. dec 2010

@gabikri : Oplodnilo sa. Jedno sa oplodnilo 🙂 a vydrzalo. Dnes idem na transfer. O 12hod, tak mi drzte palce, aby sa tam poriadne zahniezdilo! Tesim sa jak male mača.

Btw, robili mi AMH, je to dalsi indikator toho, aka je zasoba vajicok. A mam 0,4, co nie je vela. Je to vlastne druha najnizsia hodnota. Norma je 1-5. Takze o to viac som rada, ze to vyslo. Teraz este aby sa udrzalo 🙂

maakovaa
13. dec 2010

Ahoj děvčátka, moc Vás všechny zdravím.
@lenca78 - Co holčičky??? Myslím na Vás všechny 😵
@gabikri Ono to klesá asi postupně.....jinak Ti napíšu něco do IP 🙂
@aja37 Tfuj tfuj tfuj - stačí jediný embryjko ke štěstí, tak ať se pěkně chytne 🙂
@paja1 Dej nám hned vědět, jak jsi dopadla...taky tfuj tfuj
Tak papa holky, držte se. Já půjdu na další pokus s darovanými leden/únor, tak moc pro nás všechny doufám, že to bude veleúspěšný rok a budou prcínkové 😵

carlin
13. dec 2010

Ahojky vespolek, moc Vas vsechny zdravím. My vcera malem nedojeli domu, byli jsme na vanocnich trzich v Krusnych horach a pocasi bylo opravdu "vanocni", misty nebyla ani videt silnice 🙂. Byla jsem tam vzorna a odpustila si oblibeny svarak 🙂.

Aja + Paja - moc drzim palce !

U nas snad vse na dobre ceste, carka sili. Za tyden v pondeli jdu na ultrazvuk, moc se bojim. Moc moc.

maakovaa
13. dec 2010

@carlin Neboj, neboj, neboj 😵 Čárka vypadá krásně! Hezky se hýčkej a věř! To máš darovaná vajíčka?

carlin
13. dec 2010

@maakovaa Jasne, ze darovana 🙂 . Mam vysoke FSH, nedostali ze me nic, ani pri konskych davkach Puregonu.

maakovaa
13. dec 2010

@carlin Jasný, já se zeptala, protože než bych to někde dohledala v historii, tak bych vyrostla.... 🙂 Moc přeju štěstí, ať tady prolomíš ledy a sdělíš nám za týden dobrou zprávu! 😵 😵

carlin
13. dec 2010

@maakovaa To je jasny, na to by sis musela vzit dovolenou 🙂 🙂 . Dekuju moc, je to nas posledni pokus, tak je to bud a nebo. Drzim Ti palce na pristi rok !

beruska64
13. dec 2010

@carlin Ahoj Carlin maš krásne dve čiarky, gratulujem 🙂 Hlavne si na seba teraz dávaj veľky pozor. Neoplati sa riskovať, radšej buď v klude, aby sa miminko/-a dobre zavrtali. Koľko ti vkladali??
@paja1
@aja37 holky zlate držte sa!
@lenca78 ako sa vam dari holky?

maakovaa
13. dec 2010

@beruska64 Krásná fotka - nejkrásnější 🙂 😵 Beruško, Ty máš mimi taky z darovaných? Z čerstvých nebo mražených? A můžu se zeptat, jestli Ti dávali Prednison? Nebo co jsi k transferu užívala? PromiŇ za tolik otázek... 😕

carlin
13. dec 2010

@beruska64 Ahoj Berusko, dostala jsem dva rozmrzliky. Meli jsme sice zmrazenych 5, ale 3 bohuzel neprezili rozmrazovaci proceduru.
Drzim Ti palce, opatruj mimiska !!

carlin
13. dec 2010

@beruska64 Chodis taky do Pronatalu ? Videla jsem na te nadherne fotce totiz "Pronatal Spa" . Ja chodim do Pronatal Nord v Teplicich.

beruska64
13. dec 2010

@maakovaa Ahoj, dakujem moc za pochvalu fotecky 😀 Ano, bude to mimi z darovaneho vajicka. Ja mam vysoke FSH, tak to bola jedina možnosť. Toto bol naš druhy pokus, aj prvy sice najskor vyšiel, ale bolo to dake komplikovane už od začiatku a prisli sme o to. Teraz to už snad bude dobre. Ale citim sa omnoho lepsie ako pri minulom pokuse. Vtedy som mala stale dake křeče, a teraz tam je klud 🙂 Teda až na rannu nevolnosť, tu mam stale ☹ Ale som za ňu rada, aspoň viem, že je zatial všetko tak ako ma byť. Užívam Prednison rano pol tabletky a večer celu. Prednison je určite dobre užívať, sice ma veľa vedľajších učinkov, ale miminku pomaha. Jedla som aj chilli papricky, je to taky maly pomocnik prednisonu, lebo obsahuje podobne latky. Okrem prednisonu mam ešte Estrofem 4x1 a Duphaston 3x1 - je to to iste ako Utroš ale vraj sa lepšie znaša a nema toľko vedľajších učinkov. Davali mi čerstve 5 dnove. Dve a uchytilo sa jedno. Ale už nám neostal žiadny snehuliačik. Oplodnilo sa ich sice 5 ale do toho piateho dna to dobojovali iba dve. Tak je určite lepšie, keď ich nechaju kultivovať tych 5 dni.
@carlin ahojky, dik 🙂 Davam na drobečka pozor, ako len možem. Ano chodim do Pronatalu ale v Karlovych Varech. Sme tam veľmi spokojni, a aj keď za to cvakame riadne peniaze, nemam z nich pocit že im ide iba o peniaze. Su hodne mily, starostlivy a ľudsky. Dufam, že v Nord to tiež tak je. Držim moc všetko čo mam, nech sa drobcom u teba páči.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre