Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

envy
7. feb 2011

jo a prý se počítá i den ET, což jsem nevěděla, takže dneska jsem 10tý den od ET 🙂

paja1
7. feb 2011

Ahoj holky,takže test negativní,bohužel,Ráno jsem testla a dotedka jsem nějak neměla náladu.Držím všem pěsti budu Vás sledovat.já už nejdu to bylo poslední,bohužel.Všem co testí přeju // a ostatním potom až začnou. 🙂

gabikri
7. feb 2011

@paja1 : ahoj beruško, tak to je mi moc líto 😔 Foukám na dušičku 😔 Co dál, už to nebudeš zkoušet?

@envy : den ET se nepočítá co já vím 😉 Ale to je jedno, už tam máš pěkné dálnice 😵

beruska64
7. feb 2011

@paja1 Ahoj Pajo, je mi to strasne luto ☹ Je to krute, verila som, ze budes tehulka. Netrap sa zbytocne, asi to tak malo byt.
@envy Gratulujem 😀 Testy vyzeraju super! Tak si zacni zvykat na fakt, ze si tehulka. Drzim palce, nech ide vsetko ako ma. Den ET sa nepocita, az ten dalsi. Ale za 14 den cyklu sa povazuje den odberov.

aja37
8. feb 2011

@paja1 : Ach jaj. Je mi to luto, moja. Uz nebudes dalej skusat? Nemas silu alebo dosli zdroje? Nechaj si este chvilku na rozmyslenie, mozno este niekde silu najdes. Drzim palce.

@envy : Vyzera to dobre! Blahozelam a len tak dalej.

@gabikri : Ty kedy zacinas? Ja mam dnes posledny den, co beriem ten Norethisteron na oddialenie menstruacie. Zajtra uz som bez liekov a do 3-4dni by sa mi mali spustit kramy. Potom uz nabehnem na prednison, anopyrin, estro-nieco (si to neviem zapametat) a este tie injekcie Clexane. Tesim sa! Velmi!

envy
8. feb 2011

ahoj holky, dneska je čárka stejná jako včera, tak já nevíííííím...snad to tak má být...????

@paja1 mě to mrzí...ale adopce je taky řešení...podívej na nás, taky jí máme rozjetou...Já asi budu muset odložit ty psychotesty, co máme ve čtvrtek...teď bych to nedala na 100% ☹ jsem vystreslá z těch testů, aby to fakt bylo těhu...takže se mi hlavou honí jiné věci ☹

paja1
8. feb 2011

Holky zdravím,už ne jsme rozhodnutí.Stálo nás to skoro půl mega,15let léčby a 13 transférů už ne.Mám Kačku a ted máme nějaké sterosti tak se musím odpoutat od pokusů a řešit jiné.Budu na vás čučet a držím pěsti.zítra mám kontrolu tak ještě povím na co na to ti mí zázrační lékaři. 🙂

monnn
8. feb 2011

@paja1 je mi to moc líto, 15 let léčby - sis tedy zkusila ☹ chjo ☹

mimka29
8. feb 2011

Ahojte,

@paja1 tak to je fakt dosť rokov a peňazí ☹ je mi to ľúto ☹

@envy ja som nemala ani takú silnú čiarku a už som bola tuším v 7 tt alebo v 8 tt (teraz neviem), tak len tomu ver. Ozaj a blahoželám, som si zaspomínala ako to bolo u mňa, keď som našla // ... krásny pocit ...

iwusa
8. feb 2011

@mimka29 majus, prepac, ze som nepisala skor. Je to taky maly zazrak, pred vyse 2 tyzdnami nam volali z martina, ze maju pre nas darkynu. Teraz sa len modlime, aby nenastali komplikacie, aby sme sa dockali prenosu a vsetko dobre dopadlo.
@envy pravidelne citam temicku, len uz tolko neprispievam, ale toto sa neda len tak obist. Neboj, urcite sa zadarilo a ciarka bude silniet,aj doktori ti to potvrdia, drzim pastiky.
@paja1 je mi to luto, neviem si ani predstavit bojovat 15 rokov... Podstatne je, ze mas Kacku a mas rozbehnutu adopciu, aspon pomozes nevinnemu drobcovi. Nestracaj silu na duchu 🙂

iwusa
8. feb 2011

@mircalla ahojky, vcera ma napadla jedna otazka, kt. mi urcite vies zodpovedat, kedze ty mas uz Filipka 🙂 prosim ta, pediatricka tvojho drobca vie, ze je z darovanych?

mircalla
8. feb 2011

@iwusa ano vie, jasne....pytala sa ma na rodinne choroby a tak, tak som spomenula, ze akosi to u mna moc nazavazi
je to starsia pani a pohoda
@paja1 ja by som to este skusila
@envy congratulations!!!!!

iwusa
8. feb 2011

@mircalla aj som si myslela, len som to chcela mat povrdene, dakujem 🙂

misha83
8. feb 2011

@envy Moc, moc držím pěsti i nadále a potichounku gratuluji.

misha83
8. feb 2011

@paja1 Je mi to hrozně líto, ani nevím, co na to víc napsat...☹.

mircalla
8. feb 2011

@iwusa to bolo pri prvej prehliadke, dako sme to uz nemali dovod riesit a neviem, ci mu to dala do karty....asi ani nie

veruncik
8. feb 2011

@paja1 To mě moc mrzí, umím si představit jak strašné, je to zklamání ☹ Můžu se jen zeptat, kolik z těch 13 transferů bylo na darované?

paja1
8. feb 2011

Na čerstvé darované byli 3pokusy, a jinak 3x moje,z těch nic nikdy nebylo a jinak zbytek byli celé darované embrya-mražáčky.

Jo mám káťu tak to zvládnem.Adopci teprve máme rozlítanou-a to papíry a pak je teprve ponesu na socku.to je na dlouho i 4-5 let a to nevím,jestli to ještě zvládnu.Uvidíme necháme to osudu.

Držím pěsti všem co čekáte na //.

zufalka
8. feb 2011

@paja1 moja ani neviem čo povedat,asi nič ,len fúkam dušičku ☹

paja1
8. feb 2011

@zufalka Díky,ale nejsem sama,jsme silné a uneseme hodně.Jak to tak vidím až neskutečně. 🙂

lenca78
9. feb 2011

@paja1 Pajo, je mi to moc lito, nevim, co napsat. Ani si to nedokazu predstavit, kolik zklamani jsi uz prozila. Preju hodne sil, at je brzy lip, Moc na tebe myslime.

lenca78
9. feb 2011

@envy tak uz potichoucku gratuluju, to vypada dobre. Moc drzim palce

envy
9. feb 2011

ahoj holky,

tak hlásím, že dneska jsou čárky už skoro stejně silné...už se to dá vyfotit i šlupka-mobilem 😀

každopádně nechápu, že mi nic neni...MS bolesti ustoupili včera dopoledne...žaludek na vodě je už taky o dost lepší...občas mě brní prsa, ale občas zase nebolí vůbec...takže já si řikám, nemít to na tom testu, tak tomu snad ani nevěřim...

zítra mi držte palce na tu krev, výsledky budou v pátek.

suezana
9. feb 2011

@envy 😵 super, neboj, ešte je skoro na tehotenské príznaky - nevoľnosť chodí tak od 6. týždňa/7 alebo vôbec - podaj by 😝 😉 veľmi držím palce 😵 tak už k nám neprídeš, však? 😉

paja1
9. feb 2011

Ahoj holky takže krev negativní.Doktor říkal co dál a já že už ne.A prý kdybych si to rozmyslele,tak at dojdu.Ne už ne a kdyby náhodou tak bych v létě skusila to Brno co garbiky,ale spíš ne.Fakt není už z čeho brát.a tak uvidím,večer vás dočtu a písnu.pa.Držím všem pěsti a zítra na krev tfuj,tfuj,tfuj, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

beruska64
9. feb 2011

@envy Bud rada, ze ti nic nie je. Mne na zaciatku tiez nic nebolo a nechcela som tomu verit ze som tehu, stale som sa bala, ze nieco nie je v poriadku. Ale ked to v 6-7 tyzdni zacalo, tak som spominala na to krasne neblinkacie obdobie. Mne byva zle este aj teraz v 17 tyzdni a skoro kazdy vecer objimam WC 😖 Bud budeme mat prudko inteligentne dietko alebo bude strasne vyberave v jedle 🙂

beruska64
9. feb 2011

@lenca78 Ako sa mate holky zlate? Uz ste sa vratili domov?

lenca78
9. feb 2011

@beruska64 Ahoj berusko, krasne ti naskakuji tydny 🙂 jen tak dal.
My se mame dobre, holky uz vyzaduji pozornost, tak se nezastavim. A taky obcas zlobi 😀 Chtely by se porad chovat. Rozmazluji je navstevy a prarodice 😠

envy
9. feb 2011

@beruska64 no koukám, že to možná teprve dorazí 😀 jsem to ráno zakřikla a dneska celej den žaludek na vodě...chci jíst, ale nevim co chci jíst a tak radši nic nejim, pač je mi pak z toho divně 🤐...a Beruško...jen ten záchod objímej, co bysme pro ty naše děti neudělaly...já klidně tuhle cenu zaplatím, abych měla za 9měsíců svůj zázrak u sebe 😉

@lenca78 a tobě vyšlo taky hned 1IVF s darovanýma vajuchama??? Daj se dvojčátka rozpoznat podle hodnot krve??? 😨

lenca78
9. feb 2011

@envy jojo, bylo to 1.ivf s darovanyma, kdy doslo k transferu, predtim jsem mela dva cykly bez transferu kvuli me mizerne sliznici.
A jestlise daji rozpoznat dvojcata z krve, asi jo, melo bybyt vyssi hcg, ale nebim, nektere holky s jednim mimcem mely hcg vyssi nez ja.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre