Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

beruska64
21. máj 2011

@jada1 Veľa šťastia! Nech už pokope ostanete celych devat nastávajucich mesiacov, alebo aspoň osem a pol. Tfuj tfuj!!!

beruska64
21. máj 2011

@mysycka Cauky, ako nazivas, ešte stale stihaš dve prace? Nova tehulka tu samozrejme je! Bonznem Ti, ze Bondy je v tom! 🙂

denda1301
22. máj 2011

Dobre ranko prajem vsetkym,mame krasny dnik tehule sup sup von,je jar vsetko kvitne tak nech aj vase 😵 😵 😵 😵 babulence kvitnu vo vasich bruskach 😉

jada1
22. máj 2011

@beruska64 , nika 832 ďakujem vám kočky.

nika832, Štelcl tam v piatok nebol a DR. Kuřecová je lekárka-gynekologička. Mala v sobotu službu. Dr. sa ma spýtal, či chceme ET vo štvrtok, to by robil on, alebo potom až v sobotu. Nechali sme to na sobotu, lebo sme chceli vkladať v štádiu blastocysty.

denda1301
22. máj 2011

@jada1 co su to tie hatchujúce blastocysty 😒 to som tiež ešte nepočula 😨 blastocysta viem,ale hatchujuca nie 😝 ty ma vždy prekvapíš s dákym novým výrazom si riadne nadupana vedomostami si aj VŠ medicinu možeš robit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jada1
22. máj 2011

@denda1301 😀. No to som taká múdra z toho letáčika, čo mi v Reprofite dali. Tam je pekne rozpísanéaj s obrázkami ako sa embryjká deň po dni vyvíjajú. Takže toď podrobný výklad 😀 : prvý deň po oplodnení vznikajú 2 prvojadrá(PN). Jedno PN-materská genetická informácia a druhé PN otcovská genetická informácia. Na druhý deň (po 36 hod) od oplodnenia majú 2bunky, po48 hod.4 bunky. Na tretí deň by mali mať embryá jednotkovej kvality 6-8b. Štvrtý deň (za 96 hod.) sú v štádiu kompaktnej moruly (CM), kde hranice medzi bunkami miznú a už sa nedá spočítať počet buniek. Piaty deň (po 120hod.) sa v centrálnej časti embrya hromadí tekutina- vzniká blastocysta(B). Na 6 deň (za 144 hod.) vzniká z blastocysty expandovaná blastocysta(EB) a ešte vyššie štádium hatchujúca blastocysta (HB).
My sme mali tieto hatchujúce už po 117 hod. po oplodnení, tak mi baby moje držte palec nech sa aspoň jednej bodke u mňa páči .

mysycka
22. máj 2011

ahojte, jj ještě stíhám dvě práce, ale už uvažuju o tom, že to ukončím nebaví mě být pořád pryč 🙂 tak to Bondy moc gratulujeme a přejem, aby probíhalo vše tak jak má 🙂

nali1
22. máj 2011

@jada1 ahoj , uz to tak vypada. 🙂) jak se daři, TEHULKO?

jada1
22. máj 2011

@nali1 🙂 zatiaľ dobre, dnes mám ničnerobiaci deň. Ležala som v záhrade na hojdačke a hojdala naše malé bodky 😎

denda1301
22. máj 2011

@jada1 Dik za vyklad zase som mudrejsia o cosi 😉 a neboj bodky uz sa ta nepustia a este k tomu ked boli na 1***a ty si aj maternicu mala super tak uz je to v suchu ako sa u nas hovori

rebo
23. máj 2011

Tak dnes idem na kontrolu ku svojej gyndoške. Držte palce. @[jada1 dúfam, že sa zaradíš medzi nás tehuľky. Moc držím palce a opatruj sa.

jada1
23. máj 2011

@rebo ďakujem zlatko, moc držím palce, aby bolo všetko v poriadku 😉

denda1301
23. máj 2011

@rebo
@jada1 drzim palce obom nech to dobre dopadne.Ja zacinam sa bat ani neviem preco ma chyta panika. A mm mi vcera povedal,ze ak by mal zly matros a genetiku tak si adoptujeme dieta.Ze on cele darovane embryjko nechce.Jaj som 😲 cela zmatena

nika832
23. máj 2011

Milé babuľky a tehulky prajem vám všetkým krásny deň 🙂 🙂 🙂

jada1
23. máj 2011

@denda1301 hlavne kľud a treba veriť, že vyšetrenia dopadnú super. Ono sa to ľahko vraví, ale chápem ťa, už keď sa to postupne blíži, tak je človek nervóznejší. Ale ako nás učí naša bondy, pozitívne myslenie je základ úspechu 🙂 . Proste si treba povedať, že všetko je úúúplne v poriadku a postupuje sa podľa plánu 😉 .

jada1
23. máj 2011

Tak prišla mi správa, že nám zamrazili ešte 3 blastičky. Morulka to asi vzdala a jednej blastičke sa tiež nechcelo do mrazničky. Myslela som si, že budú aspoň 4 ☹ , škoda, ale vďaka bohu aspoň za tieto.

misha83
23. máj 2011

@rebo Hodně štěstí na kontrole!
@denda1301 A odůvodnil to nějak? Vždyť celé darované embryjko byste si mohli odnosit a radovat se i z těhotenství.

misha83
23. máj 2011

@jada1 Já věřím, že to ani nebudete potřebovat, když teď budete mít dvě 😉 . Ale hlavní je, že bylo alespoň něco k zamražení 🙂 .

nali1
23. máj 2011

@jada1 ahoj,to super zpráva. 🙂 My jsme fakt hrozné,nejdříve se modlíme ať je aspoň něco a pak máme pořád málo. 😀 A jak píše@misha83 ,máš dvě a ty jsou tutovka.

nali1
23. máj 2011

@rebo taky držím palečky ať je vše v pořádku. 🙂

jada1
23. máj 2011

@misha83
@nali1 ďakujem vám kočky 🙂 , ja tiež verím týmto dvom šikovniciam v brušku 😎 , ale predsa len tie mrazené sú ešte taký zicher. Aj keď pri mrazených je naozaj malá šanca, vraj len 20%.

jada1
23. máj 2011

@denda1301 ty už prosím ťa takéto hrôzostrašné scenáre nezostavuj. Proste výsledky bude mať dobré a auguste idete na to! A tiež súhlasím s Miškou, že je iné si dieťatko sama vynosiť a porodiť.

rebo
23. máj 2011

Nemám síl ani písať. Obidve embryjká sa vstrebali. Muselo sa niečo stať, keď som začala krvácať. Vôbec ma v tejto chvíli nebaví ani žiť.

jada1
23. máj 2011

@rebo nie, bože tak som ti držala palce a tešila sa, že ti to konečne vyšlo ☹ .Aké lieky si mala? Brala si aj prednison? Ja viem, že je to strašne ťažké, ale sprav si niečím radosť. Choď si kúpiť niečo pekné a potom, keď sa usporiadajú myšlienky, tak ešte porozmýšľajte nad nejakou alternatívou. Trebárs darované embryjká, ale čerstvé, nie mrazené, tam je vyššia šanca úspechu. Drž sa .

nali1
23. máj 2011

@rebo to ne! Co na to napsat.... Drž se.

misha83
23. máj 2011

@rebo Je mi to strašně líto a vím jak se cítíš. Vyplakej se, vyvztekej se, nepomůže to, ale uleví se ti. Tvoje pocity naprosto chápu a přesto, že vím, že bude líp, nemá cenu to teď psát... Drž se zlatko, posílám Ti spoustu sil!!!

rebo
23. máj 2011

@jada1 ja som prednison nebrala, my sme v poriadku. Boli sme na vyšetrení v Prahe.

misha83
23. máj 2011

@rebo A co jsi brala za léky?

denda1301
23. máj 2011

@misha83 Aj to ofovodnil ze ked by to nemalo byt aspon ciastocne nase,tak ze aspon dake dieta bude stastne u nas,ale ja som neni stotoznena s tym ja by som brala radsej embryjko.
M
@rebo moje chuda viem ako ti je je mi to hrozne luto 😢
@jada1 ja viem som hrozna,ale vidis aky je ten zivot a js som neveriaci tomas neviem co mi je uz 3dni som daka smutna

misha83
23. máj 2011

@denda1301 Rozumím Ti a hrozně moc vám přeji, aby jste to už nemuseli řešit a tento pokus vyšel!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre