Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

beruska64
8. jún 2011

@mimka29 jejda tak to mam sklz, to ju asi radsej zacnem zajtra balit. Ale my zijeme v Norsku a tu toho moc netreba, skoro vsetko nam daju. Pozerala som ten ich zoznam a je tam napriklad aby sme si hlavne nezabudli nabijacku na telefon, fotak alebo kameru a samozrejme oblecenie na cestu domov. Skoro vsetko maminam davaju, tak su zlati. Skoda ze to aj na slovensku tak nie je.
Tak mala je riadny certik 🙂 Ta nasa je zatial take lenivensie mimco. Obcas musim do nej stuchat aby sa pohla. Ale vsetci mi hovoria, ze tie mimca so su v brusku kludne, tak ked sa narodia, tak to dvestonasobne vynahradia. Pustame jej baby mozarta-pre babetka v brusko a na to velmi reaguje. Vzdy sa tam roztancuje, len dufam ze stastim 😀
Je to super, ze je tu tolko novych tehuliek, konecne sa to tu trochu rozbehlo a uz to nie je taka stranka smutnych pribehov. A dufam, ze ostatne sa tiez coskoro pridaju!

marca22
9. jún 2011

@beruska64 to máš pravdu,nevim co bych dělala kdyby ta možnost darovaných nebyla. že se to zlepší vyloučené není,ale asi by to byl zázrak,i když mi paní Dr. říkala že tam měla teď ženu která měla fsh přes 30 a nakonec jí to kleslo po nějaké akupuntuře a otěhotněla sama 😨

jada1
9. jún 2011

@marca22 stáva sa aj to, hlavne u mladších žien. Túto tému si kukala?:https://https://www.modrykonik.sk/forum/tema/je-tu-nekd...

marca22
9. jún 2011

@jada1 jj tam už jsem několikrát byla

jada1
9. jún 2011

@marca22 tak vidíš aj tam kočky písali rôzne prípady. Každopádne tehotná budeš či už so svojími alebo s darovanými 😎

denda1301
9. jún 2011

@jada1 Nemala si dnes mat utz?

jada1
9. jún 2011

@denda1301 áno,áno, o 13,00 idem. Bojim, bojim 😕

denda1301
9. jún 2011

@jada1 neboj budes mat krasny pocit uvidis bublinky a srdiecka bijuce 😵

nali1
9. jún 2011

@jada1 neboj,myslíme na Tebe
@denda1301 ahoj,jak jsi na tom Ty,jsou nějaké novinky,nebo taky jen trpělivě čekáš? 🙂

jada1
9. jún 2011

Tak kočky máme jednu 10mm bublinku so žĺtkom 😵 😵 😵 😵 . Kontrola o 2 týždne. Už len aby to pokračovalo ako má 🙂

jada1
9. jún 2011

@denda1301 na srdiečko je ešte skoro, ešte som len cca 5+4tt.

nali1
9. jún 2011

@jada1 gratulace veliká,dávejte na sebe pozor. 😉

gammaray
9. jún 2011

@jada1 gratulace !!! krásný pocit,že jo.....opatruj se,pa

markiivo
9. jún 2011

@diadiana Pěkný den dia, já mám z darovaných vajíček dvě krásné holčičky byl jim v pondělí rok.IVF probíhá úplně normálně jako by jsi měla vlastní vajíčka jen jsou delší čekací lhůty já na první darované vajíčka čekala 6 měsíců,ale to nedopadlo dobře měla jsem ZT v 8 tt,ale druhé vajíčka už dopadly na jedničku🙂))čekala jsem dalších 6 měsíců.No myslím si,že se to vyplatilo máme krásné dvojčátka a milujeme je .Není rozhodující čí je vajíčko,ale rozhoduje touha po dítěti a vlastně jsem je nosila v bříšku já.Není eho se bát.Přeji tiaby jsi se rozhodla spravně a řídila se sebou ne radou druhých,každý má na to jiný pohled.Markéta a holky

markiivo
9. jún 2011

@jada1 Veliká gratulace úplně cítím ten pocit co jsem měla já jen já měla bublinky dvě🙂)

markiivo
9. jún 2011

Jé já reaguji na dotaz starý 3 roky no nejsem já tele🙂))

jada1
9. jún 2011

@nali1
@markiivo
@gammaray ďakujem kočky 🙂 Ano, je to pekný pocit, aj keď ešte o tie dva týždne to budú zasa nervičky, ale dúfam, že bude všetko ok. 😵

jada1
9. jún 2011

@markiivo máš krásne bambuľky 😵 😵 😵

astrid55
9. jún 2011

ahojte baby, pozeram vasu temu darovane vajicka. Ako som sa nedavno dozvedela, asi sa tyka aj mna. Mate alebo mali ste niektora diagnozu predcasneho zlyhavania vajecnikov, ze ste sa rozhodli pre darovane? Chcem sa aj opytat ako dlho sa caka a ci je tu nikto z Kosic, kto to absolvoval. Dakujem velmi pekne za odpovede

markiivo
9. jún 2011

@jada1 držím všechny palce co mám🙂ať všechno klape jak má a všechno se podaří

beruska64
9. jún 2011

@jada1 obrovska gratulacia 🙂 Davaj na bublinku pozor

jada1
9. jún 2011

@markiivo
@beruska64 ďakujem kočky. 🙂 Nateraz som kľudná, o 2 týždne idem na kontrolu, tak to zasa budú nervy. 😒

jada1
9. jún 2011

@astrid55 s čakacími dobami na Slovensku to nevyzerá ružovo- cca 2 roky. Odporúčala by som ti do Čiech. Čakacie doby sú ako kde, niekde nie sú, niekde 3 mesiace. Ja chodím do Reprofitu v Brne, tam je to cca 6 mesiacov. Popíš si do centier maily a vyberieš si. 😉 Neviem ako veľmi ťa to súri, koľko máš rokov. My sme sa rozhodli pre darované kôli môjmu zvýšenému FSH.

astrid55
9. jún 2011

@jada1 dakujem pekne za odpoved..ak sa este mozem opytat, tym, ze si v Brne, tam podstupujes aj cele IVF? alebo si doma a do Brna pojdes len na vklad? Ja mam tiez zvysene FSH, predcasne zlyhanie vajecnikov a mam 34 ☹ ..vdaka za odpoved

misha83
9. jún 2011

@marca22 Minimálku jsme nezkoušeli, nereagovala jsem pořádně na stimulaci, tak tam ta šance byla malá. Hned při prvním pokusu s darovanými se podařilo, ale bohužel jedno dvojčátko se zatoulalo a bylo z toho mimoděložní s dramatickým průběhem a smutným koncem pro oba prcky.
@mimka29 Jsi moc hodná, že se na nás sem tam přijdeš podívat 🙂 .
@jada1 Gratuluji k bublince, huráááááááá 😀 .

jada1
9. jún 2011

@astrid55 podstupovala som tam celé IVF. Ale dá sa to . V podstate je to 3 cestách. Prvý krát ideš na konzultáciu, 2 krát manžel odovzdať spermošky a 3 krát na vklad. Výšku sliznice ti zmeria aj tvoj gyn. Rokov ešte nemáš veľa, tak fajn. No bohužiaľ ovariálne zlyhanie majú aj mladšie kočky ☹ , ale vždy je tu šanca darovaných vajíčok, pokiaľ je maternica v poriadku. 😉

jada1
9. jún 2011

@misha83 ďakujem 🙂

beruska64
9. jún 2011

@astrid55 Ahoj ja mam tiez predcasne ovarialne zlyhanie. Zistili mi to ked som mala 25 r. Teraz mam 27 a onedlho budeme traja. Urcite chod radsej do Ciech. U nas je ifv s darovanymi este v plienkach. A tie cakacie doby su strasne dlhe. My sme cakali na darkynu asi 4 mesiace, ale my sme boli v Karlovych Varoch. To by si mala daleko. I ked z Kosic to budes mat daleko vsade. Ake mas vysoke FSH?

astrid55
9. jún 2011

@beruska64 jeej, blahozelam a drzim palce do konca...dakujem za info, som novacik, oboznamujem sa..FHS mam 10, 4 (ale v papieroch tu mam viac udajov, stred cyklu a tak sa v tom nevyznam,kt. udaj je vlastne smerodajny)...vdaka a vsetko dobre

jada1
10. jún 2011

@astrid55 to FSH nemáš také katastrofálne, určite by som to na tvojom mieste skúsila ešte so svojimi. Treba sa ale poponáhľať, lebo to zvykne rásť. Ja som mala napr. v apríli 10,5 a v novembri už 15,6. Smerodajný údaj FSH je, keď ti ho namerajú v 2alebo3 deň cyklu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre