Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sue
17. máj 2009

Robili vám tu niekomu genetické testy na cystickú fibrózu? Ako dlho to trvá? Nikde som to nevygooglila a v téme o CF mi jedna kočka napísala,že pri diagnostikovaní u detí trvá ten test 9mesiacov...len dúfam,že nie aj pri genetike u dospelých 😕

vika34
17. máj 2009

ahojte,pokiaľ mne jedna kočka hovorila,trvalo im to v Blave cca 4 mesiace,ale mali s tým problémy ,lebo im to nechceli urobiť,
ja som bola na genetike najprv sama kvôli potratom, o rok aj s manželom ,ale nerobili nám asi úplne všetko iba tie veci čo spoôsobujú potraty a to trvalo cca 3tt.Viac ti asi nepomôžem

mimka29
18. máj 2009

Dobré ránko,
sue my sme boli na genetike a na výsledky sme čakali cca 8 týždňov, ale netuším čoho sa presne tie testy týkali. To ťa na to poslali kvôli tomu darcovstvu?

vika - zajtra ďalšie kontrola. Zlatino napíš ako sa cítiš ... vaječníky pracujú o 100 ... 200?

iwuska, nelynka, didlinka 🙂
barborka kde si?

iwusa
18. máj 2009

ahojte kocandy 🙂

moj vikend: piatok som prelezala doma, aby ta choroba co najskor zo mna vysla, ani kruzok sme nemali, nechcela som nakazit deticky. v sobotu sme urobili nakup do domacnosti, poobede som si sadila kvetinky na balkon (teraz je uplne nadherny), vecer napiekla cokoladove muffinky a mali sme prijemny vecer aj so susedovcami. no a vcera bolo uplne nadherne pocasie a kedze manzel nemal futbal (chvalabohu!!!), tak sme po obede zobrali korcule a sli sa vybesnit do piestan, potom sme sa opalovali na travicke a nakoniec sme si dali peknu prechadzku po meste a po kupelnom ostrove, takze fakt kraaaaaaaaaasna nedela 🙂
no a dnes rano sme zaspali, nemam sajnu, ze kedy nam zvonil budik ale zobudili sme sa o polhodinu neskor, to ste mali vidiet tie fofry 😀 este teraz sa spamatavam z toho 😀

vika - skvele, len tak dalej a hlavne nech su super kvalitne a silne 😉

mimka29
18. máj 2009

Ja som zabudla vo svojom pozdrave na dianan - prepáč ☹ a ešte bobjan ... a už neviem na koho

dianan
18. máj 2009

Ahojte.....pekný slnečný týžden vám prajem... 🙂
aj my sme mali pekný víkend....v prírode,v záhrade, proste oddych.....a teraz už makáme v práci... 🙂

nelynka
18. máj 2009

ahojte zienky,
prajem vam vsetkym pekny a prijemny dnik..

my sme tiez mali pekny vikend, grilovacka, bowling, spinkat, vcera nakupi s kamaratmi co im pomahame so svatbou, trosku sa odreagovat..drahy dostal novu kosacku tak konecne mame aj travnik pokoseny 😀
a ja som dneska chcela tahat foliu do bazena bo vcera som nestihla ale zacinalo trosicku prsat tak neviem, uvidime ci sa slniecko ukaze abo ne...

sue to ta poslali na taku genetiku, podla mna u dospelych to je ine ako u deti..mozno 6-8 tyzdnov, viac ani nepocitam a aj to je podla mna vela..

sue
18. máj 2009

Ahojte 🙂

Normálna genetika trvá cca 8 týždňov, toto je ešte test navyše, ktorý tu v BB nerovbia, preto ho musím absolvovať zvlášť, preto som sa pýtala ako dlho to trvá a či to neodsunie darovanie na neskôr...

iwusa
18. máj 2009

teda kocky, ja som pisala prispevok a vobec mi ho nehodilo do debatky... hmm... 😕

no ale to som vam chcela napisat, ze som pozerala stranku o slovenskych hercoch a musim povedat, ze take osobnosti ako kvietik, dibarbora, rajniak, mikulas huba a mnoho mnoho dalsich, to su pre mna pani herci a zboznujem klasicke slovenske filmy s nimi! tie "clebritky" co si hovoria, ze herci, tak by som im zobrala tento titul!!! ja viem, ze v podstate je tento moj prispevok o nicom, ale mala som chut sa podelit s vami o tieto pocity a dojmy?

vy ste ako na tom?

mimka29
18. máj 2009

babuľky dnes je tu nejak mŕtvo, ja mám dnes hrozný deň, od rána sa mi nič nedarí a samé zlé správy. Ešte aj poobede som utekala na skúšku a ted d.... ma nevyskúšal, lebo som nebola zapísaná. Nikdy im to nevadilo, že sme sa dopredu nezapisovali, ale keď sa darí, tak sa darí. No a teraz sa drvím na ďalšiu skúšku, ktorú mám v stredu ... bŕŕŕ 😝

iwuska - čo sa týka tých dnešných horcov tak máš pravdu, také herečky to môžme byť aj my 😀

dianan
18. máj 2009

ach mimka....to ma marzí ,že si mala taký den....ale z času na čas sa takému asi nikto nevyhne,...dnes sa dobre vyspi,a zajtra musí byť lepšie...

iwuška...suhlasím,ta predošlá generácia to boli ako píšeš..."páni herci"

vika34
18. máj 2009

ahojte ,zatiaľ sa mám fajn,nič extra nebolí,iba prsia začali,zajtra idem na druhú kontrolu,pá

iwusa
19. máj 2009

dobre ranko zienky,

v noci bola uzasna burka, na chvilu ma aj prebrala ale ten vzduch rano stal za to! uplne uzasne je dnes, teda zatial, lebo hlasia vysoke teploty a opat burky, tak som zvedava, ci sa nieco vyvrbi.

vika - skvele! nezabudni na nas, daj vediet ako dopadla kontrola.

vika34
19. máj 2009

ahojte,dnes ste teda asi nemali na MK asi čas,vajok mám ,že vraj dosť ,ale sú ešte malé ,takž epokračujem do štvrtka a uvidím,ale ja OPU vidím tak cez vikend,dnes som iba 9DC,takže mám ešte pár dní čas,pá

mimka29
19. máj 2009

Ahoj vika - jej ty si nám napísala tak skoro. Teraz som na teba myslela, že si bola na kontole ... pozriem na koníka a čo nevidím. Tak si už dávaj pozor na bruško, aby ti foliky nepopraskali 😉

vika34
19. máj 2009

akojky mimka,dnes som bola dokúpiť injekcie ,ani neviem aké veľké sú vajká a verím,že vedia čo robila ,minule som bola na OPU až 14DC,TAK MYSLíM ,žE JE TO V POHODE

mimka29
19. máj 2009

Pinter určite vie čo robí. U mňa naposledy na kontrole boli ešte malé, dokúpila som tiež inekcie a na ďalšej kontrole už mali 22 mm tak si myslím, že vo štvrtok to bude tvoja posledná kontrola v piatok pichneš choragon v sobotu bude voľný deň a nedeľu odber. Aj keby si pichala dlhšie, tak to sa dá vydržať 😉 A čo bruško tlačí?

sue
19. máj 2009

Ahojte 🙂

...tak ja som mala od rána zlý deň ☹ skúšala som vybaviť jediné vyšetrenie ktoré mi ešte chýba - cystickú fibrózu a čakačky sú vraj do októbra ☹ 😢 takže teraz o pár dní budú výsledky z genetiky, všetky ostatné mám a potom Krajko spraví horm.profil a mohli sme ísť na to ☹ a nemôžme, tak mi aj do plaču bolo ☹

vika34
19. máj 2009

moje brucho je už samá modrina,trochu ma ťahajú vaječníky,ale nie je to až také zlé,,tiež si myslím ,že cez víkend bude deň D.Strašne ma bolia prsia,ja ich mám malé a bolí to ako fras 😀

mimka29
19. máj 2009

sue - tá čakacia doba je hrozná ... to dnes keď nemáš niekde zmánych, tak nič nevybavíš. Ja mám už druhý deň úplne hrozný 😝 Stále si myslím, že sa z toho vyspím, ale asi sa už potiahne celý týždeň taký blby.

vika - aj malé prsia bolia, to dobre poznám 😀

sue
19. máj 2009

Vika, ja dúfam,že mne stimulka prsia zväčší 😅 😀 aspoň Krajko tak sľuboval 😝 😀 vieš...aby som mala v lete pekne čo do výstrihu 😀 😀 😀

Mimka, skúšam to cez kadekoho vybaviť.... snáď sa to nejak pohne...

vika34
19. máj 2009

ahoj,sue a na darovačku musíš mať genetiku na cystickú fibrozu,?
mimka vždy ked mi meškal menzes a boleli lentilky ,vedela som ,že som tehotná 😀

mimka29
19. máj 2009

Tak mňa bolia vždy pred menzesom, ale tak, že nemôžem ani na boku ležať a nie to ešte na bruchu.

sue - mne sa pri stimulke nezväčšili, ale boleli ma tiež ako viku. Lenže ja teraz beriem cilest, tak sa mi možno zväčšia aj o dve čísla 😀 😀 😀

sue
19. máj 2009

Vika, áno kvôli darovaniu...
...tak to s tými prsiami bol Krajkov planý sľub 😲 😠 iiiiiiiiha 😠 😀 😀 😀 😀

mimka29
19. máj 2009

Ja mám taký väčší noštek a to je môj druhý komplex. Ešte pred svadbou som mala vybavenú plastiku nosa, ale môj manžel mi to nechcel dovoliť a povedal mi, že to si mám dať za tie peniaze zväčšiť prsia 😀 Jasné, že to myslel zo srandy, ale ja som si nedala urobiť ani plastiku nosa ani pŕs 😀

mimka29
19. máj 2009

Dobrú nocku, mňa to už láme a zajtra mám zase ťažký deň.

vika34
19. máj 2009

DOBRú NôCKU

iwusa
20. máj 2009

bre ranko kocky,

no vcera sme mali asi vsetky namahavy den, ja som rano napisala prispevok a potom som sa dostala k pc az pred 15 a kedze nebol ziaden novy prispevok, tak som nepisala ani ja. mno a potom som sa uz k tomu nedostala.

vika - drzim paste aby boli silne vajka 😉

sue - to je neuveritelne, aby si musela cakat na vysledky jednych testov az 5 mesiacov!!! katastrofa, uz sa to mohlo posunut trosku vpred 😒 ozaj, neviem mozno si to uz pisala ale nie som si ista, ty darujes vajka tak, ze posuvas niekoho dopredu (tak ako posunie mna didinka) alebo "len" darujes vajka? vies co myslim, ze? a sue, aj som si myslela, ze pojdes do heliosu, ale nechcela som o tom hovorit, no ked si spomenula krajka, xixi 😀 😀 😀

mimka - aj ja mam vacsi nos, ja ho mam taky rovny a pride mi strasne prisny - nehodi sa k mojej tvari ale tak co mam s nim robit, manzel povedal, ze ma na plastiku nepusti! ale kebyze mam na to, tak si dam zvacsit prsia a liposukcia by to istila 😀 teda aj ked manzel povedal, ze on je nadmieru spokojny s mojimi proporciami (od kedy mam tie hormonalne problemy tak som dost nabrala a dost aj do prs, to je asi jedina vyhoda), ale tak zenska nie je nikdy spokojna 😀 a to som vcera nasla jednu fotku 3 roky staru a ked som sa zbadala, tak som sa normalne zlakla - ako anorekticka, fuj len kosti mi trcali! no ale teraz sa mi zda, ze je toho az moc, no ale uz sme zasa pri vahe a to som teda nechcela 😀 😀 😀

mimka29
20. máj 2009

Dobré ránko,

iwuska - to by bolo dobré zistiť v Heliose, či aj tvoja darkyňa potrebuje to vyšetrenie ako sue, lebo je to v podstate len jeden odber, ale dlho sa čaká na objednanie a potom ešte dlhšie na výsledky. Ja som si myslela, že darkyňa potrebuje len bežnú genetiku na ktorej som bola aj ja a tam trvá než ti dajú termín tak 2 mesiace a výsledky sú za ďalšie dva mesiace.

dianan
20. máj 2009

Dobre ránko...už som vam písala 2 príspevky a ani 1 mi nezobralo...nechápem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre