Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dianan
20. máj 2009

ja mám tiež ťažký týzden,čakám MS,je mi blbo,3DC si mam dať urobiť výsledky a ako naschvál vychádza víkend,aj 4DC..je víkend....takže je to na figu,som zvedavá ako to dopadne....ešte ja aj neznesitelne teplo...teda aspon u nás....tak dufam,že to v práci aspon rýchlo ubehne....

Vám prajem pekný a uspešný dník...

🙂

mimka29
20. máj 2009

dianan - veď je už streda, tak o chvíľočku bude víkend 😉

nelynka
20. máj 2009

ahojte

ja som sama zvedava ake vysetrenia budu robit mne, tiez sa mi zda ze len beznu genetiku, znama mala beznu geneticku iba, stery, odbery a imunologiu, isli na svoje IVF ale mali vela vajek tak polovicu z nich darovali a nebol problem...
tak som zvedava...o tyzden sa dozviem 😀

iwusa
20. máj 2009

sue a v ktorom meste si budes robit tu cysticku fibrozu?

iwusa
20. máj 2009

didi, snazila som sa ti napisat mail na adresu co si mi dala gro160@zsr.sk ale smerovac posty mi hlasil, ze ti mail neprisiel... ?? nevies, kde moze byt chyba?

didlinka3368
20. máj 2009

Ahojte kočandy.....akosi už spomaľujete v intervaloch písania si....to bude asi tým pracovným vyťažením a asi aj tým teplom čo je vonku, čo?!

Iwuška až teraz som skočila na koníka a pred chíľkou mi prišiel Tvoj email a už som Ti aj odpísala....neviem kde mohol byť zádrhel, ale hlavne, že už prišiel email....

Mimka dúfam, že už si nečítaš učivo, lebo ja som sa k tomu ani nedostal...ešteže v tomto prípade je viac termínov na opravnú....xixi /už chápeš?/

mimka29
20. máj 2009

didlinka - chápeš 😀

sue
20. máj 2009

...aby ste to mali komplet...

Absolvovala som:

Komplet vyšetrenia u svojho gynekológa - cytológia, UZV, výtery

Odber krvi - podľa vopred určených požiadaviek , jednalo sa o všetky pohlavne prenosné ochorenia atď atď - to vám každej dajú vo vašom centre presný zoznam

Genetika - bežná (na test som čakala cca 6 týždňv, na výsledky cca 8-9týždňov) + cystická fibróza (na test mám čakať 5 mesiacov, na výsledky cca 2 týždne)

Psychologické vyšetrenie - v každom centre je to inak, v podstate sa jedná o to, či je darkyňa psychicky spôsobilá na darovanie - nejedná sa ani tak o nejaké choroby ako o to, aby sa o pár rokov neutýrala kvôli tomu, že vajká darovala - na psychiku to nie je zrovna pohladenie pokiaľ to darkyňa berie tak, že jej niekde behá jej dieťa... napríklad...

Predoperačné interné vyšetrenia - či je darkyňa spôsobilá podstúpiť anestézu. EKG + ostatné bežné...

Hormonálny profil...

...to je asi všetko... myslím...

iwusa
20. máj 2009

sue - jednoducho uzasne 😀 palce hore za tvoj prispevok ak by som mohla tak davam oba palce hore!!! tomu ver! ale aj tak mam este jeden dotaz 😀 otravna som, ze??? 😀 tie vysetrenia u svojho gynekologa si si robila na vlastnu ziadost (cize bolo to nejako spoplatnene), este predtym ako si bola v care alebo si sla az po 1. navsteve spolu so sprievodnym listkom???

a tu cysticku si budes kde robit? nenapisala si, DAKUJEEEEEEEEEEEEEM 😀

didi - dnes uz nestiham, zistujem este infosky, zajtra by som mala dostat odpoved od jedneho doktora, takze zajtra mozes taktisto odo mna ocakavat mailik 😉

papa babenky a peknu stredicku vam prajem 😉

sue
20. máj 2009

Iwus, tie komplet vyšetrenia mi spravil môj gyndoš bez sprievodného lístka - myslím, že to tam nahodil nejak ako že to potrebujem kvôli buď preventívnej prehliadke alebo tak, takže to bolo plne hradené poisťovňou a nie v rámci darcovského programu.

Cystickú ešte neviem kde budem robiť - prichádza do úvahy MT, ZA a BA

🙂

mimka29
21. máj 2009

Dobré ráno bambuľky,

Konečne je štvrtok. Dnes idem ku kaderníčke, nech zo mňa urobí krajšiu ženu.
sue - dík za podrobný popis 😉

Baby pozerali ste včera modré z neba, hneď prvý príbeh bol o takých dvoch dievčatách čo majú cystickú fibrózu.

sue
21. máj 2009

Mimka, áno pozerala a veľmi som na to myslela... že tí rodičia vlastne ani jeden nevedeli, že sú nosičmi tohto onemocnenia ☹ ale sú nádherné tie dievčatká... kiežby mali čo najdlhší život...

didlinka3368
21. máj 2009

Kočandy krásny deň Vám prajem......

Sue - fakt paráda ten opis....aj ja veľmi pekne ďakujem, nakoľko sa ma to dosť týka 😉

Jáááj modré z neba milujem....je to vždy také dojímavé....ich ocino bol taký podarený, plakal viac ako oni tri dokopy, bolo vidno, že ho to neuveriteľne moc trápi, ale koho by nie....aj on by si zaslúžil nejakú odmenu, lebo máloktorý chlap vie urobiť niečo také krásne pre svoju rodinu.... 😵
A aj "ako som prežil" bolo včera dobré....bolo o mamičke, ktorej po pôrode zamenili dieťatko a ona to od začiatu cítila, no nikto jej neveril a považovali ju za blázna...mala pravdu a nakoniec si aj uvedomila, že nie je také šahké sa vzdať toho dieťatka o ktoré sa starala....miluje tieto príbehy podľa skutočnej udalosti...... 😅

majsan
21. máj 2009

aj ja ale zazit na vlastnej kozi by som to nechcela.nastastie moj muz bol pri porode 😀

vika34
21. máj 2009

ahojte ,moja Vika včera po filme tak plakala,veľmi ju to dojalo,aj sa pítala či ju nevymenili ,ale ked na ňu pozriem určite je naša 😀
V sobotu idem na opu

mimka29
21. máj 2009

vika - tak sme to dobre vyrátali, že by to mohlo byť v sobotu alebo v nedeľu. Takže dnes večer picháš choragon, zajtra voľno a v sobotu bude deň D. No a čo hovoril lekár, koľko folikov máš? Z teba to musí človek ťahať ako z chlpatej deky 😀

vika34
21. máj 2009

neviem 😀 ,prebehol to tak rýchlo a ked to meral,tak som ich rýchlo porátala,na jednej strane 7 a na tej druhej 3-4,čo ja viem,tak rýchlo sa to menilo

vika34
21. máj 2009

choragon pichnutý,bolelo to ako sviňa 😎 ,môj muž sa čím dalej tým viac tuším bojí a čím viac sa snaží,tým viac to bolí 😅 ,chvalabohu,že je to posledná

mimka29
21. máj 2009

choragon bolí to si pamätám. A čo bruško máš poriadne nafuknuté? Inak potom v sobotu musíš dať vedieť aká je úrodič. Ja budem asi celý deň doma, tak budem čakať 😉

mimka29
22. máj 2009

Dobré ráno 🙂

didlinka3368
22. máj 2009

Dobré ránko Maruš.....dlho sme sa nevideli a nepočuli, čo....tak ste ma ráno poháňali, že som zabudla aj ten ryžový nákyp, no Tomino mi ho donesie do roboty.....a nie že vyhodíte to čo som Vám včera doniesla....pekne všetko spapkať....!!!
😉
Ja už chcem byť doma..... ☹

mimka29
22. máj 2009

Ty kokšo ja to v robote dnes asi nevydržím. Tak sa mi krížia oči, že cítim ako škúlim 😀 Ja chcem spať ... pomóóóóc ...

iwusa
22. máj 2009

ahojte kocky,

ja som mala vcera tolko prace a vybavovaciek, ze som normalne nestihala zbehnut na konika! ale dnes by to malo byt lepsie, dufam 🙂

sue - dakujem za odpovede a aj za to, ze si dala fotky maleho do albumu, este raz musim povedat, ze malinky je uplne na spapanie 😉

vika - drzim paste!!! budem mysliet na teba a verit tomu, ze to dopadne dobre!

inak aj ja som pozerala aj modre z neba aj ako som prezil, co sa tyka modreho z neba - luto mi bolo dievcatiek, strasne boli krasne a ta mladsia bola silno viazana na ocina (ked sa rozplakal on, tak hned aj ona ale poriadne 🙂 ) no a ako som prezil - ty brdo, to bol silny pribeh!!! a chuda, este ju povazovali za blazna! inak nemohla som si pomoct, ale ten byt kde akoze byvali (ci podkrovie domu), tak pre mna to bolo strasne chladne miesto, aj ked tam bolo miminko absentovalo mi teplo domova.

no a aby som nezabudla, aj ked je teda este skoro, ale 3.jula ideme do heliosu a berieme so sebou aj didinku, takze sa velmi velmi tesime s manzelikom a dufam, ze aj didi 🙂 len skoda, ze krajko ma zrovna dovolenku a pojdem doktorke gatovej... dufam, ze bude fajn.

iwusa
22. máj 2009

no o spani mi nemusite vela hovorit, ja som sa ledva vygulala z postele a potom som samozrejme mala fofry, lebo som nestihala 😠 ved tak mi treba 😀 ale dnes sa uz tesim na kruzok, konecne budem mat lak a dokoncime nase diela zo servitkovej techniky, konecne!!!

dnes sme chceli opekat, ale teda neviem, este rano ked som sla do prace tak svietilo slniecko, ale teraz je pod mrakom, hadam len nebude prsat! vcera bolo uzasne pocasie!!!

mimka29
22. máj 2009

Tak ale so mnou je to fakt vážne 😀 Dnes som už rezignovala, nerobím nič čo nemusím a nejak to do 12.00 hod v robote vydržím. Už ma niekoľko dní za sebou bolí hlava a žalúdok ... ja neviem či to nemôžem mať z tej antikoncepcie čo teraz beriem, alebo som vyčerpaná. Cez víkend si oddýchnem a keď to neprejde, tak v utorok ideme do Brna a opýtam sa na to. Dúfam, že to bude iba únava, lebo nerada by som teraz menila antikoncepciu.

Iba som sa vám chcela posťažovať 😀

iwusa
22. máj 2009

mimka a ty zasa len do 12??? tebe je sveta zit 😀
a v pohodicke, ved ked ti je blbo, treba sa postazovat! sama uvidis ako dopadne vikend, treba vela pit aby ta hlava nebolela, treba si pospat, ale zasa to neprehanat zo spankom, ked clovek spi dlhsie ako 8-10 hodin, tak je viac unaveny ako by spal napr. 6, to je dokazane! a hlavne si oddychni, ziadne stresy a neboj, to prejde same! urcite to bude taka post-jarna unava, kedze uz mame skoro leto 😀 ty kokoz baby, teraz som si uvedomila, ved uz je tu skoro LETO!!! 😀

mam dotaz, nema niektora z vas informacie o cerpani z europskych fondov? chcela by som to vyuzit na nas kruzok, pripadne nieco ako detske centrum volneho casu + detske ihrisko. len v tejto oblasti som trochu lava, takze budem vdacna za kazdu infosku!

diiiiiiiiiiiiiiiiiiky 😉

sue
22. máj 2009

BABYYYYYYYYYYYYYYYY musím Vám sem napísať a podeliť sa s Vami o radosť, podarilo sa mi/nám vybaviť to vyšetrenie na cystickú fibrózu už na budúci piatok ráno o ôsmej 😵 😵 😵 jediné čím je to podmienené je, že musí byť dovtedy výsledok karyotypu a teda výsledky z genetiky...jooooooj tak sa teľšíííím...možno nakoniec stihneme ten júlový cyklus 😵 😵 😵

nelynka
22. máj 2009

sue to je supeeeer, gratulujem

ja tiez trpnem co mi poevdia a ako to dopadne a ako dlho budem cakat na vysledky a na samotnu stymulaciu ☹

mimka29
22. máj 2009

Baby ja už končím a idem si domov pospať, ale večer sa tu pozriem. Dúfam, že to je len jarná únava ako písala iwusa.

iwuska - neviem o tom nič a ani nikoho nepoznám, kto by to vybavoval 😒 ale na nete nájdeš všetko.

mimka29
22. máj 2009

sue až teraz som si to všimla ... supéééééér... a budeme tu mať ďalšiu stimulantku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre