Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

rosalu
1. mar 2012

@zojaaa všechno bude v pořádku, miminka máš hezky u sebe, tak se nestresuj 🙂

Já dnes volala znova do caru, protože mi to nedalo a řekli mi, že takové informace po tel. nedávají, tak nevím nic, ani kolik měla dárkyně vajíček, ani kolik se vajíček oplodnilo ... musím vydržet do zítra.

zojaaa
2. mar 2012

@rosalu
ahoj, tak dnes mate aj vy velky den 😵
drzim palce, daj potom vediet ako si dopadla 🙂

rosalu
3. mar 2012

@zojaaa Ahojky, tak mám u sebe 2 broučky a 3 v mrazáčku. Dárkyně měla při OPU 12 vajíček, 10 se jich oplodnilo, 9 jich bylo kvalitných a nakonec jich zbylo 5 nejkvalitnějších. Měli jsme metodu ICSI.

anubis
3. mar 2012

@rosalu
Tak tfuj tfuj at se zakousnou a pustěj až v zimě 😵

zojaaa
3. mar 2012

@rosalu
tak to sme na tom rovnako 😀 😀
tiez dva u mna 😵 a tri v mrazaku 😵 😵
drzim palce

rosalu
3. mar 2012

@anubis moc ti děkuji 😉
@zojaaa já tobě taky držím palečky, děkuji ... kdy budeš testit ? Ty jsi o 4 dny napřed, že ?

zojaaa
3. mar 2012

@rosalu
hej, ja som bola v pondelok a ty v piatok....ja som strasne nedockava, tak uvidim ako dlho sa mi podari odolavat.... 🤐
no rozmyslala som, ze prvy by som vyskusala v pondelok rano 😵 len ci neni skoro a ci to nebude sklamanie..... 😖 😠 stale nic necitim 😠 😠

julinka87
3. mar 2012

@zojaaa a @rosalu držím pěstičky a těším se na pozitivní zprávičky 😉, ať ste brzy spokojené těhulky 🙂 🙂

zojaaa
3. mar 2012

@julinka87
Dakujeme 😵 😵

rosalu
4. mar 2012

@zojaa já se taky bojím testovat, zatím jen polehávám, nic necítím neobvyklého, ještě je brzo.
@julinka87 moc děkujem 😉

koudelinda
4. mar 2012

@evulatko děkuji ,ale to je pro mě z ruky .

koudelinda
4. mar 2012

Ahoj holky,jsem po 1,IVF které se nepodařilo . ☹ Chci se zeptat po jaké dlouhé době jste pak absolvovaly 2.IVF ?
Jdu tedy tenhle týden k doktorovi tak uvidíme co s náma dál.A taky bych chtěla zkusit mezitím cvičení metodu Mojžíšové .

brita
4. mar 2012

@koudelinda Ahoj, ja som tych pokusov mala vela, celkovo 9 a casovy rozdiel bol od pol roka do roka medzi jednotlivymi pokusmi. Drzim palce.

kerkyra
5. mar 2012

@zojaaa zloušela jsi testík?Já měla ještě 9.den sněhobílo,až 11.den slabou čárku.

zojaaa
5. mar 2012

@kerkyra
dnes mam presne tyzden od transferu, zajtra chcem testovat 😅
prosim, prosim, nech je tam aspon maly naznak druhej ciarky 😀 😀

belle_rose
5. mar 2012

Ahoj holky, můžu se zeptat, jaká je příprava před ivf s darovaným vajíčkem? Mám vajíček mraky i zralých, ale při spojení se spermií se do 5 dnů přestanou embryjka vyvíjet, tak už nám asi nezbývá než zkusit darované spermie a darovaná vajíčka, ach jo.

lacenda
5. mar 2012

Ahojky!Jsem týden po KET s dárcovskými vajíčky.Je to můj druhý pokus s dárcovskými vajíčky.Předtím jsem podstoupila 4x s vlastními a neůspěšně.Doufám,že už to bude tentokrát naposledy.Zobu 15prášků denně a ob den injekce.Zatím se cítím dobře až na pobolívání v břichu a tlaku v prsou.Jak jste se cítily po KETU?Měly jste podobné pocity a vyšlovám to?Nebo se mám opět bát neůspěchu?Ach jo.

lacenda
5. mar 2012

@belle_rose Ahoj!Já jezdím do Gennetu.Před IVF s dárcovskými vajíčky mi dělali v CARU hormonální profil a zjistili,že už mám vaječníky vyčerpané a vajíčka už asi i nekvalitní.Řekli mi procentuelně šance se svými a s dárcovskými.Ve 36ti jsem prý už jakoby v přechodu.Protože si pokusy už platíme,tak jsme se rozhodli pro dárcovský program,kde ty šance jsou podstatně vyšší.Přesto se léčba vystoupala až na 100tis Kč.Se svými bych šanci měla,ale opravdu minimální.Rozhodování bylo těžké,ale teď mi to vůbec už nepříjde a beru to jako oplodňování s vlastními vajíčky.

belle_rose
5. mar 2012

@lacenda Ahoooj, no tak to jsme na tom hodně podobně, já taky byla už 4x na ivf se svými, je mi 36 a a také jsem teď v Gennetu 🙂 . Bohužel nám nikdo není schopen říct, čím to je, že se nevyvíjí, kdyby aspon řekli je to mnou nebo manžou, ale to ne. prý to nechápou, že nemáme děti. Takže jsme se sami rozhodli zkusit obojí jak dárcovskou spermii, tak dárcovské vajíčko.

lacenda
5. mar 2012

@belle_rose Já mám po operacích pouze dělohu a jeden vaječník.Vejcovody už nemám vůbec.Takže přirozeně už neotěhotním.Jediné povzbuzující je,že tu dělohu mám v pořádku a sliznice mi vždy dobře naroste.Ale proč se to nechytne,to nikdo neví.Je to prostě příroda.Embryologové mi řekli,že kolikrát zavádí pěkná embrya,všechno v pohodě a nechytne se a naopak jedno nic moc embryo,u ženské taky podmínky nic moc a zrovna se krásně ujme.Je to prostě záhada.

zojaaa
5. mar 2012

ahojte, hlasim po 7 dnoch od transferu dva pozitivne tehotenske testy!!!! 😀 😀 😀

asi SOM TEHOTNA 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

rosalu
5. mar 2012

@zojaaa potichonku gratuluji, jupíííí ... moc ti to přeji 🙂

zojaaa
5. mar 2012

@rosalu
dakujeeeem, o tyzden 12.3. mi to dufam potvrdia aj z krvi 😵

julinka87
5. mar 2012

@zojaaa taky tiše gratuluju 😉 , jen tak dál!! 🙂 🙂

zojaaa
6. mar 2012

@julinka87
Dakujem, volala som svojmu gyn a on povedal, ze k nemu mam prist az o 2 tyzdne.......boooze to je zasa doba......dalsich 14 dni......... 😎

kerkyra
6. mar 2012

@zojaaa gratulace a moc držím palečky,co mi síla stačí,ať to dobře pokračuje..Mě čeká za týden UZ,včera mi začala rýma,tak zas vyšiluju,že se něco stane.

zojaaa
6. mar 2012

@kerkyra
dakujem, a ty vies ci cakas jedno, alebo dve mimi???
inak ja som bola prechladnuta hned to transfere asi take dva dni.....strasne som kychala, soplila, naparovala sa, vyplachovala slanou vodou......

kerkyra
6. mar 2012

@zojaaa právě čekám na UZ,až nám řeknou,kolik je embryí.Vkládali jsme 2.O tý rýmě jsem někde četla,že lehké nachlazení při ET může být i lepší-tělo bojuje s infekcí a zapomene bojovat s embryem a líp ho přijme.Říkám si,jestli na tom něco není.

studentkakarolina
6. mar 2012

Ahoj
jsem studentka VOŠ zdravotnické, oboru všeobecná zdravotní sestra. Jako téma absolventské práce jsem si vybrala "psycho-sociální problematika asistované reprodukce". Tímto bych Vás chtěla požádat o pomoc s vyplněním dotazníků. Vše je anonymní. Ráda Vám koncem dubna pošlu výsledky mého průzkumu. Pokud máte zájem mi pomoct, napište prosím na email vodickova.karol@gmail.com.
Přeji krásný den 🙂

rosalu
6. mar 2012

@zajaaa jaký test si použila ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre