Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

anubis
26. jún 2012

@twininky
No dnes jsem byla s kamarádkou co rodila před 14dny v porodnici,kde budu i já,a jsem z toho docela v šoku ☹ v pátek ji praskla voda,45hodin byla bez plodovky,jen ji píchaly penicilin a porodila až v neděli,malej měl 4,2kg ale nerozkojili ji,tak půl kila shodil za dva dny a pak ji teprve dali klobouček a malej se přisál až třetí den...rodila někde v provizorním sále,neměly tam ani váhu,vůbec nic,pak ji nechaly spát ve sprše-asi zapoměly,no pocity nic moc ☹

twininky
26. jún 2012

@anubis ježiš fujtajbl, to je teda hnus 😖 , raději na to nemysli, to byla výjimka, ty budeš mít porod normální 😉

mala_agnes
27. jún 2012

@anubis Proboha, kde rodila?

mala_agnes
27. jún 2012

@zojaaa Ahoj Zojo, dekuji moc za odpoved. Muzu se zeptat, jake byly reakce okoli,kdyz jste jim to rekli? Vis, ja se bojim toho, ze by se to to dite jednou stejne dozvedlo. Tak, jako je dnes bezne a jednoduche znat svoji krevni skupinu, za par let muzou lidi znat svoji DNA. Vim, ze to zni jako sci-fi, ale pred 20-ti lety by jsme si pri zmince o mobilech , internetu nebo wifi tukaly na celo.... A predstava, ze cely zivot tajim(e) takovou velkou vec - no, nevim, jak by se mi s tim zilo. Vim, ze pro to dite, take nebude jednoduche zit s tim, ze "nezna pulku sveho genetickeho puvodu" ... ale pokud by bylo adoptovane, tak by to bylo take tak ....

brita
27. jún 2012

@anubis Mozno ti to robili a ani o tom nevies, lebo je to sucastou ultrazvuku 😉 Inak sa zajaciky maju dobre, vsetko sme mali v poriadku, tak uz treba vydrzat. Od buduceho tyzdna zacnem uz asi chodit k porodnikovi na kontroli a na to CTG - to su tie pasy, co sa davaju na brucho. A takisto ma budu uz odteraz sledovat kazdy tyzden, ci je vsetko OK, hlavne tie prietoky. Ty uz vies, ako ides rodit? Klasika alebo cisarak?

anubis
27. jún 2012

@brita
Je to možný,že mi to taky dělali,ale nic neřekli 😕 a při posledním utz v 31tt už byl ufoun pěkně hlavičkou dolů,tak snad tak vydrží a nebudu muset císařem-radši bych šla normálně...ale ty asi určitě císař,vid? a kolik už máš přes pupík?já 103cm a 11kg navrch 😝

anubis
27. jún 2012

@mala_agnes
V Mladé Boleslavi,ale prý byla narvaná porodnice k prasknutí,tak třeba to chytnu líp 😝 i když potkávám strašně moc těhulí...

anubis
27. jún 2012

@twininky
Taky se tím utěšuju 😀

brita
27. jún 2012

@anubis No ja jedine cisarskym. 😉 Cez pupik mam 106 a plus 13 kg. Ale ti moji su ulozeni tak po bokoch, vyzeram taka gulata ako sudok. 😀 Niekto ma brusko dopredu take spicate, ja ich mam polozenych tak nejak dookola celeho bruska 🙂 Uvidim, kolko este naberiem. Mali maju kazdy 1500g. Ty vies, kolko vazi ufounek?

anubis
27. jún 2012

@brita
Tak to nemáš o moc víc,na to,že tam máš dvě 😀 já ho mám dopředu a hlavně od shora-začíná mi hned s prsama a pořád tlačí,ale doufám,že už každou chvíli spadne a uleví se mi 🙂 a ve 30tt jsme měli 1551g-což je prý průměr 😉 a ted jdu 9.7 ale to nevím,jestli budou měřit a vážit...a jinak já přibrala úplně všude-ne jen na bříšku,tak jsem taková souměrná bečka 😀

brita
27. jún 2012

@anubis Veru moc som zatial nenabrala, ale ked ja neviem jest viac nez normalne 😉 Proste jem rovnako vela, ako predtym, len viac vyberam, ze co si dam alebo nedam. 🙂 Podla mna mam dost velke brusko, ale u lekara som videla zeny, co maju jedno a maju omnoho vacsie brusko. No neviem, cim to je. Kazdopadne aj toto brusko, co mam, mi dost zavadzia, pripadam si ako velryba 😀 Mna zatial krpci nejako netlacia, asi su dobre ulozeni, neviem 😕

anubis
27. jún 2012

@brita
Já taky nejím víc než před těhu a taky jsem strašně vybíravá-třeba bych ted nesnědla bůček,nebo něco tlustýho,a když grilujem,tak žádná krkovička,ale kotleta a spousta zeleniny 😉 pěkně si mě ufo diriguje a to ještě není ani na světě 😉 ted jsme přijely z veteriny,moje drahá si někde zapoměla ocásek,dostala inj.antibiotik,prášky a v pondělí další rtg a když to nebude lepší,budou ji ho muset amputovat....řvu jak blb ☹

zojaaa
27. jún 2012

@mala_agnes
Ja dna neriesim a ani nikto z mojej rodiny, zobrali to uplne normalne, ako kazdu inu medicinsku vec........nehovorim, ze ked stretnem kazdeho budem mu vykladat, ze moje deti su z darovanych vajicok, ale rodina a najblizsi....neviem si predstavit, ze by som im to nepovedala......a kolko deti je z darovanych spermii......vsak to je uplne jedno, ja ich nosim pod srdcom, mne rastie brucho, kupujem kocik....takze nikto to neberie tak, ze nie su moje, alebo zo mna....

brita
27. jún 2012

@anubis Joooj, moja, to ma mrzi s tvojou macickou. ☹ Vies, ze aj ja mam macicku a ked si raz zlomila labku a prisla dovnutra a strasne miaukala, ja som bola uplne na nervy, revala som nad nou a manzel chytro zobral mna aj macku a isli sme k veterinarovi. Lebo ja som to nemohla psychicky vydrzat, ako od bolesti miaukala. ☹ A tvoja macicka si niekde ten chvostik zachytila? Mozno do pasce na mysi alebo ju napadol pes? 😖

anubis
27. jún 2012

@brita
Jj vím,že máš kočičku,a jak se ji to stalo?já mám nahatou,a ta je furt jen doma,a jiné zvíře nemám-vypadá to,že špatně skočila ze zábradlí na balkoně,protože to má podlitý zespodu a né z boku,fakt dávám pozor a zajištuju dveře,aby se ji a nebo ji nepřivřely,a fakt nevím,jak jinak si to mohla udělat-ale papat byla,pít taky,tak aspon,že tak 😒 taky mnaučí,protože ji to bolí,ale dostala prášky na bolest,tak snad se vyspíme 🙂

brita
28. jún 2012

@anubis Nasa si zlomila zadnu labku tak, ze skocila z prilis velkej vysky. Mala vtedy iba rok, takze este asi nebola dost silna. Mala to zlomene pod kolenom. Ale rychlo sa jej to zahojilo.Tiez dostala okrem ineho aj injekcie proti bolesti a na druhy den sa tvarila, ze jej nic nie je. 😉 Na bolest je najlepsia nejaka inejkcia s analgetikom. Ak ju to bude boliet, chod radsej s nou, nech jej nieco pichne od bolesti.Ma to lepsie aj dlhsie ucinky nez prasky. Drzim palceky, nech sa rychlo uzdravi. 😉

anubis
4. júl 2012

@brita
Ahoj,tak hlásím,že kontrola na veterině ok,sice jsme dostaly další antibiotika a vápník asi na měsíc-ale ocásek nám zůstane 🙂 se mi ulevilo,mít kočku bez chlupů,fousků a ještě bez ocasu,to už by bylo asi moc 😎 jinak kontrola na gyndě v pondělí-snad bude ufo stále hlavičkou dole 😉 a co vy jak jste na tom?a jak snášíš ta vedra?

brita
4. júl 2012

@anubis Tak to je super, som rada, ze macicke ostane chvostik. 😉 Ja som bola dnes na kontrole, vsetko OK, krcok mierne skrateny - ale vraj to je OK, ale zatvoreny. V piatok idem na CTG. U nas je tak strasne horuco, ze je to hotova katastrofa. Strasne zle to znasam. Cez den horucava, to som schovana doma a v noci tiez teplo, nemozem spat, no fakt si zelam, nech sa uz konecne ochladi. Tak daj vediet, ako dopadla kontrola v pondelok. 😉

sonka43
4. júl 2012

Ahojte...chcem sa spytat,ako sa s oplodnenim darovanym vajickom vyrovnava,stavia vas partner...dakujem

slavka_2012
7. júl 2012

ahojjj zienky ,,,,,som po neuspesnom IVF a Ket sa asi tiez nepodaril ☹ som uz 9 den po vklade a test pozitivny 😢 priatel navrhol darcovske spermie,,,on tvrdi ze otec je ten co sa stara a vychovava 🙂 velmi tuzime po babetku ,ale normalne to asi nejde,,,,tak to skusime ,,,moze mi niektora poradit ako na to??? ci to musi byt IVF ale staci IUI? ja som samopladca a uz nas to stalo dost ☹ ale priatel je odhodlany aj auto predat len aby bolo nase vytuzene babo 😉

slavka_2012
7. júl 2012

opravujem test je negativny ☹ uz som z toho vsetkeho na nervy

carlik
8. júl 2012

Nějak holky neodpovídají @slavka_2012, takže ještě počkej do potvrzení z krve, jestli opravdu se nezadařilo.No a pokud je přítel rozhodnut, že jdete do darovaných spermií, tak určo bych napřed zkusila IUI. Pokud teda ty máš vajíčka OK. Spermijky moc penízek nestojí, takže zkúšať a určo to někdy vyjde. Taky záleží na CARu km chodíš.Hodně Slovenek šlo k nám do Reprofitu do Brna, a co vím, tak skoro už všechny mají mimča nebo bříško. Já jako samoplátce jsem se taky prohla, ale nakonec jsem se dočkala 🙂 Tak přeji moc štěstí.

slavka_2012
8. júl 2012

@carlik ahoj,pockam do utorka a potom pojdeme na to 😉 uz som vazne unavena a nestastna ☹ aj ja si myslim,ze by som skusila najprv IUI ,no necham to na lekara ako rozhodne,,,ja chodim do Gynkare do Kosic...pocula som uz o Brne ,len je to premna velmi daleko ☹ Blahozelam k babetku a verim ,ze aj my sa budeme tesit 😉

brita
8. júl 2012

@slavka_2012 Ahoj, neviem presne, aku ma tvoj partenr diagnozu, ale ak ma problem so spermijkami, najlepsie je IVF s metodou ICSI. Vtedy vyberu z jeho spermii tie najlepsie a vpichnu mikroinjekciou priamo do vajicka a tak ho oplodnia. Tato metoda ma velmi vysoku uspesnot. Do IUI by som v tomto pripade nesla, je tam velmi nizka uspesnost, ak mate problem so spermijkami. Do darcovskych spermii terba ist az vtedy, ak su tie vase uplne vsetky zle alebo nemate ziadne.Ale ak mate, aj ked malo, tak treba ist do IVF s ICSI.Drzim palce. 😉

slavka_2012
8. júl 2012

@brita ahoj....my sme mali IVF a ICSI a nepodarilo sa teraz som po Kete a v utorok idem na krv,,,,,,,ale ked sa to podarilo tak neviem ci by som vladala este jedno IVF...ja som samopladca a je to velmi nakladne a ked by sa to zase nechytilo asi by ma to polozilo ☹

carlik
8. júl 2012

@slavka_2012 no IVF je bohužel nákladné a IUI není až tak finančně náročný, sice úspěšnost menší, ale znám taky pár holek, co se jim to podařilo(jedné i napoprvý v 36letech). A nevím tedy, jestli máš i ty darovaný vajka nebo svoje. V Brně je možnost i darovaný embryjka na KET a to nevyjde taky tak finančně moc jako DV. A Brno pro někoho je dál, ale jezdí tam holky z celýho Slovenska, Čech, Irska, Anglie a kdoví odkud 😉 Tak třeba už další boje nebudou třeba a mimčo je na cestě, počkej na krev.

hope1
9. júl 2012

Ahoj holky,

chci se zeptat-je mezi vámi někdo, komu nevyšel ET s darovanými vajíčky, ale KET ano? Já s dárečky poprvé po několika letech marných pokusů s vlastními vajíčky otěhotněla, ale bohužel v 6.týdnu došlo k potratu. máme ještě tři "kousky" zamražené tou lepší metodou a už se bojím věřit.

carlik
10. júl 2012

@hope1 jo vím o jedné kočeně ze Slovenska, která je teď po KET těhule

zlatanka30
10. júl 2012

@hope1 nam vysiel KET s darovanymi 🙂

hope1
10. júl 2012

díky holky :-*

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre