Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

anubis
17. sep 2012

@twininky
Už to máte za pár 🙂 taky už se těším na Vaši malou princezničku 🙂 škoda,že jsme od sebe tak daleko 😒

twininky
17. sep 2012

@anubis no to jo, jsme na tom skoro stejně co??? 🙂 i skoro stejný věk, tak snad nám ty mimča budou dělat samou radost, ale toho konce se bojím 🙂

anubis
17. sep 2012

@twininky
Neboj,bolí to,ale stojí to za to a vše dobře dopadne 🙂 už jsme si smůly užily dost 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
17. sep 2012

@twininky
Já nevím,zatím mi stačí jedno... 😀 ale hormony neberu,manžel si pozor nedává,tak třeba se mi tělo splaší po porodu-prý se to stává, a jelikož nemáme žádný mrazáčky,znovu se mi do dárkyně moc nechce.....a vy máte ještě nějaké embryjka v záloze?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
17. sep 2012

@twininky
Tak mě se do toho nechce právě kvůli tomu,že by byla jiná dárkyně,ale není to co bych mohla říct stoprocentně,zatím mi dává mrnous docela zabrat,je to takovej malej otesánek,v noci chce co,hodinu a půl...dudlíka nechce a jinak neusne 😀 už máme i takový faldíčky na nožičkách-mišelinka moje 😀 a kdy do toho chcete jít po druhý?aby byly hned po sobě?

twininky
17. sep 2012

@anubis já bych taky ráda, aby byl sourozeneček stejnej, ale zase celej život toužím aspoň po 2 dětech, takže já zkoušet budu, jo ale nejdřív tak za 1,5 roku ale kdyby se povedlo tak bych ráda aby byly od sebe tak 2,5 až 4 roky, chtěla bych mít sourozenečky věkem blíž k sobě 😉
No je mi jasný že po porodu na druhý většinou myšlenky nejsou, budu určitě říkat to samé.... 😀
jůůůů faldíčky 🙂 🙂

anubis
17. sep 2012

@twininky
Jooo faldíčky...dnes jsem vážila a má už 4.5kg,papá krásně akorát někdy neví,kdy má dost a pak se mi dokáže ublinknout už u prsa 😎 ted už jedl po třetí a snad usne aspon do půlnoci 😀 si to maluju a už vidím,jak za hodinu brejlí 😀

twininky
17. sep 2012

@anubis takže vpohodě kojíš??? to je dobře, taky bych ráda 🙂

anubis
17. sep 2012

@twininky
Jo plně kojím a je to super,malýmu chutná,krásně po tom přibírá,tak kdyby to chtělo vydržet co nejdýl budu moc ráda 🙂akorát jsem si dnes byla pro vitamíny-abych neskončila plešatá a bez zubů 😀 tak uvidíme 😉

twininky
17. sep 2012

@anubis tak držím palečky ať pije co nejdýl, taky si to přeju... jinak valím na kutě... zase se nevyspim, už mě ráno všechno bolí a v noci nespim... ten 9tej měsíc už bych zakázala 😀

anubis
17. sep 2012

@twininky
A počkej až bude krasavice na světě-se taky moc nevyspíš 😀 i když malej začíná zlobit až ted-skoro dva měsíce to byl andílek 😀 aspon vím,že ho mám 😀 tak dobrou noc 😉 já čekám na manžílka až přijde z odpolední 😎

kerkyra
21. sep 2012

Konecne se mezi vas vracim.Darkyne bude mit v nedeli nebo v pondeli OPU,tak se tesim,jak budu zas tehotnet,doufam,ze konecne uspesne.@zeina62 kdy se ke me pridas?

sonka43
22. sep 2012

ahojte..mna by zaujimala psychicka stranka...ako to beriete kocky po psychickej stranke?predsa...nemate zmiesane pocity?

kerkyra
22. sep 2012

@sonka43 ten prvni pocit byl hrozny-nikdy nebudu mit sve vlastni dite,spoustu slz,ale ty presly uz prvni den,a pak jsem si uvedomila,ze to mimo,ktere si odnosim bude stejne moje a ted uz o tom ani premyslim a o ivf pre
myslim stejne jako s vlastnim 😀

jitu27
23. sep 2012

@sonka43 já jsem dlouho odmítala se s tím smířit,hodně jsme s manžou o tom přemýšleli, ale po 2. UPT jsem se rozhodla, že než se takhle trápit a týrat tělo s výsledkem nejistým, raději půjdem do darovaných. Od té doby, jak píše kerkyra už jsem to brala jako svoje a zrovna tak to i cítila. Teď jen občas na mímo kouknu a říkám si komupak je asi podobné 🙂 , ale geneticky své bych určo už nemohla víc milovat než tohohle broučka.

sonka43
23. sep 2012

@jitu27 dakujem,pekne ste to kocky napisali...ja mam buduci tyzden 44 :(, nemame uz cas,hoci mame este vo stvrtok termin na IVF (prve dve sme museli prerusit,mala som len jedno vajicko,aj to taky chudenec🙂).Potom som spontanne
otehotnela,ale bohuzial potratila(pred 2 mesiacmi).Takze ak to po tomto pokuse zase nejyjde,ja uvazujem o darovanom vajicku,hoci moj partner nechce zatial o tom ani pocut.Hovori,ze by male nemalo take captave nohy ako ja ked stojim🙂)))
Takze neviem...

sonka43
23. sep 2012

@jitu27 a miminko sa urcite podoba na Teba!🙂 Ved je Tvoje🙂

zeina62
24. sep 2012

@kerkyra strasne ti drzim palce 🙂

kerkyra
24. sep 2012

@zeina62 moc dekuju.OPU ma darkyne zitra,budem mit prodlouzenou kutivaci,tak transfer nejspis v sobotu.A kdy se chystate vy 😉 ?

zeina62
24. sep 2012

@kerkyra ahoj tak strasne drzim palce, my ideme az v oktobry . daj vediet ako dopadnes zajtra 🙂

sambuca
25. sep 2012

@kerkyra
@zeina62
@jitu27 Ahojky holky, chtěla bych Vás poprosit o radu, jste už zběhlé... 😉 Stalo se Vám některé, že by ste špinily, či dokonce krvácely v době, kdy jste braly antikoncepci z důvodů synchronizace cyklu s dárkyní? Mě dali HA Logest, beru jí od 6.9.2012 a včera sem začala špinit až lehce krvácet. Vysadit jí mám příští pondělí, pak už budeme stimulovat.. tak já nevím teď co s tím. Koordinátorka mi napsala ať jedu na gyndu, ale moje DR. má 14 dní dovolenou...

Díky za jakékoliv rady. 😠

saxana99
25. sep 2012

Ahojte, uz velmi dlho vas citam a dviham si sebavedomie. Az som sa nakoniec rozhodla vam napisat.
Mam 26 rokov a pred rokm mi urcili diagnozu - predcasne ovarialne zlyhanie.
Najprv som to nebrala ako holy fakt a zavcala patrat a skusat a liecit atd. Svoju put za vytuzenym dietatkom som zacala v ISCARE, kde sme aj napriek velmi nizkemu AMH a ozaj vysokemu FSH vyskusali stimulaciu - zialbohu nic 😢 sa neudialo...Nevedela som sa s tym zmierit a tak som patrala po dalsich centrach. Po niekolkych tyzdnoch snorenia na internete sme sa rozhodli pre Reprofit, kde mi najprv dali malicku iskierku nadeje, no testy ukazali, ze to s vlastnymi vajickami asi nepojde (ked citam niektore vase hodnoty, je mi do placu, pretoze FSH 150 a AMH 0,08 v 26 rokoch som nenasla u ziadnej zene na idnej stranke 😢 😢 😢 ) ...vela vecerov, dni, hodin som preplakala, trapila sa, pytala sa preco ja??
No nakoniec som sa spolu s manzelom rozhodla, ze ideme do toho - budeme mat vytuzene babo a to pomocov darkyne...Avsak stale vo mne prudia rozne cierne myslienky, ktore sa snazim akymkolvek sposobom odohnat...No velmi sa mi nedari.... Stale rozmyslam nad tymako bude babo vyzerat, na koho sa bude podobat, ci ta geneticka informacia nebude taka silna, ze ked bude dospele, tak bude uplne ineko my dvaja...Proste ma trapia zrejme klasicke otazky, ako kazdu z vas....Stale rozmyslam aj nad roznymi vysetreniami, ked sa ma budu pytat na moje choroby, na priebeh liecby, ze nebudem vediet odpovedat... (chceme si to s manzelom totiz nechat uplne pre seba)...
Dievecence, dakujem za kazdu jednu odpoved, ktoru mi napisete, je to pre mna velmi tazke a verim, ze mi pomozete 😉

anubis
25. sep 2012

@sambuca
Ahoj,já neporadím,mě ani HA nezkoušely,nemám MS,tak mě nasadily rovnou hormony na růst sliznice atd..ale když má dr.dovolenou,jela bych rovnou do caru... 😉

anubis
25. sep 2012

@saxana99 Ahoj,myslím,že tímto si tady prošla každá z nás...pro nikoho není lehké se s tím srovnat,mě to trvalo víc jak dva roky,přesně jako ty,zkoušela jsem léčitele,hormony,nechtěla jsem se smířit s tím,že ze mě žádné vajíčko nedostanou,ale bohužel...a ted,když se podívám vedle sebe-na gauči mi leží dvouměsíční Honzíček,z darovaných vajíček,tak děkuji za to,že tady ta možnost a šance být těhotná je a vím,že bych ho nemohla milovat víc,než kdyby se mi povedlo otěhotnět přirozeně a bez jakékoliv pomoci...Ale jestli máš ještě pochybnosti,nikam nepospíchej,dej tomu čas 😉 třeba k tomu potřebuješ jen dozrát,jako já 🙂 podívej se mi do alba na malého,třeba ti to pomůže 😉

zeina62
25. sep 2012

@sambuca a ako si ju brala po menstruaci, alebo si predlzovala?ja som zvykla niekedy krvacat cez HAK ked napr som mala menzes a nasadila som si HAK na osmy den , a par dni som ju brala po menzes teda uz som prestala spinit a asi tak tyzden nato som trochu spinila s naznakom krvy a mne povedali ze to moze byt hormonalneho dovodu, ze to sa obcas stava, ale ja zase vobec nedostavam bez HAK menzes, som ako keby v prechode bez nich

jitu27
25. sep 2012

@saxana99 ahoj, přesně takové pocity jak píšeš, jsem měla i já. Komu bude podobné, jakou bude mít povahu... Ale jakmile jsme se rozhodli, byly tyto myšlenky pryč. Ale jak píše anubis, musí to v tobě uzrát. U mně je to trochu jinak, já otěhotnět můžu, ale jsem nositelkou chromozomální vady a moje vajíčka jsou vadná. Teda ne všechny, ale čekat, jestli někdy natrefím na to správné jsem už neměla sílu. 2x jsem otěhotněla a pokaždné to skončilo umělým ukončením z genetických důvodů. A věř mi, že není nic horšího, než když si mimi velmi přeješ, doufáš, že tentokrát to bude v pořádku a pak se někdy ve 13.tt dozvíš, že není.

jitu27
25. sep 2012

@sambuca tak s tímhle ti tedy neporadím, to se mi nestalo, ale myslím, že když antikoncepce nesedne, špinění může být. Když tvůj doktor má dovolenou, tak skoč k nějakému zástupu nebo do nemocnice.

sambuca
25. sep 2012

Tak jsem to nakonec holky vyřešila skrz lékaře mojí mamky, napsal mi Norethisteron, který mi po mailu doporučila moje koordinátorka. Takže už poctivě zobu 😉 Díky za reakce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre