Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

julinka87
7. nov 2012

@sambuca-byli vidět dva váčky-doufám, že to píšu dobře-právě ta doktorka Kosová mě okamžitě brala na ultrazvuk, já jsem se tenkrát divila, že co tam bude vidět, ale bylo, a další týden byli žloutkové váčky a další týden byli srdíčka.
Já jsem ted na nervy z toho že další ultrazvuk-tedy sreening budu mít 26.11. a pak budou kontroly po třech až čtyřech týdnech. Bojím se, aby bylo s mimísem všechno v pohodě. Strašně trpím na ty nevolnosti. Hlavně večer. Pak v noci. Ráno před snídaní,po snídani, během dne, ted taky-dneska jsem akorát umyla nádobí a odfuněla jsem vyřízená do postele 😀
Doufám, že jak je mi zle,že mi mimouš dává najevo,že tam je a že je mu u mě fajn-povim ti, ty věčný obavy jsou šílený!
A co ty kočičko a tvoje pocity?

zeina62
7. nov 2012

@julinka87 to je dobra spravicka drzim velmi palce🙂

sambuca
7. nov 2012

@julinka87 no vidíš, taky si myslím, že by už mělo být vidět jak na tom jsme.. Jinak mě atakujou bolsti hlavy, přesně obden a večerní nevolnosti taky přicházejí s železnou pravidelností. Taky nesmí úplně vytrávit, to mám okamžitě žaludek v krku, neustále musím něco jíst, jinak je zle.. přítel se tomu směje, že prej sem opravdu těhotná, protože dřív jsem tolik nejedla. Taky uz mám 1,3 kg na víc! 😠 😠 A další věc která slaví úspěch hlavně u partnera jsou moje nalitá prsa velikosti D 😀 😀 podotýkám, že mám prsa udělaná před 4 lety na velikost B-C, takže teď si libuju! Jo a bolesti v podbřišku jsou teda taky pořádný, občas mě to úplně na chvilku paralizuje, než ta křeč odezní. Jen mě mrzí ten UTZ no, chtěla bych už vědět víc.. představa dalších 14ti dní mě zabíjí..

julinka87
7. nov 2012

@sambuca Ani tvůj gyndař by tě nevzal na ultrazvuk? Ty nevolnosti jsou fakt šílený,to ti dávám za pravdu,vždycky se začínám děsit jak nastává večer-docela se mi daří to zaspávat. To mi povídej-já mám prsa taky obří 😀 Manža je blahem bez sebe,já jsem hrůzou bez sebe,protože se nevejdu do podprsenky,jsou mi těsný trička,no radost 😀 .
Jak jak jsem přešla ke svýmu gyndařovi, tak mě docela dostal-protože ty ultrazvuky-ve 12,20 a 30tt nehradí pojišťovna
tak mě to bude stát 3 500kč- už mám toho placení plný zuby, no ale co naděláme,viď? Vám, ale taky těch 14 dní pěkně uteklo. Přibíráš? Já přibrala asi 4kila po prednisonu a svýma chutěma 😀

sambuca
7. nov 2012

@julinka87 počkej Julí to je blbost! Právě že pojišťovna hradí 3 základní UTZ za těhu a to je ten první do 12 tt (ne NT screening), potom ve 20tt a ve 30tt. Mě teda můj mudr dělá UTZ vždycky když tam přijdu, ať sem byla těhule nebo ne.. je to super mít pečlivého doktora. Myslím, že dnes už je to standart mít ultrazvuk kor v těhu každou návštěvu. Je teda pravda, že si mudra platím 1000-, Kč na rok. Ale dost uvažuju o té variantě co nabízejí v Gennetu, chodit k mudr. Záhumenskému, je to fakt kapacita!! Stojí to 7 200 na celé těhotenství.. tak nevím, asi do toho půjdu. Hele Julí a kdy Tě Gennet předal k Tvému doktorovi?

julinka87
7. nov 2012

@sambuca Sabí-ted mě předali minulou středu-skoro v 9 týdnu, ale ještě se chci právě Pavli zeptat,jestli se v genetu za ten screening a ty velký ultrazvuky platí,já u svýho gyndaře platím taky1000kč ročně a teď právě přišli s tím, že si budu hradit ty tři ultrazvuky-je v tom i ten screeningový a dotoho mi zahrnuli konzultace s jejich porodní asistentkou a vyplázli na mě celkovou cenu 3.500kč-ale mě se to zdá moc..
Jo a k neschopence,v gennetu mi to jedna mladice-sestřička zvrtala a já furt koukám na účet že jsem od 18.září v neschopnosti a pořád nic a včera mi volaj ze sociálky,že mám v neschopence chyby a zaškrtnuto, že pobírám důchod-a ptala se-to vám nikdo ze sociálky nevolal? No byla jsem na mrtvici,tak jsem to hned zařizovala abych nebyla bez peněz-no radost,co ti budu povídat..

zeina62
7. nov 2012

@julinka87
@sambuca baby v ktorom tyzdni ste?

sambuca
7. nov 2012

@julinka87 fakt jo? Tak to jsou dobrý trubky, teda!! Já si tu neschopenku hlídám.. protože vím, jak to je! Zrovna dnes jsem odesílala lístek na peníze za říjen zaměstnavateli, a to mi ho v gennetu měli vystavit k poslednímu, dnes je 7.11. a musela jsem je 2x upomínat, aby mi ho poslali, nakonec jsem si ho jela vyzvednout osobně.. kde pak, člověk se musí spoléhat jen sám na sebe! 😀
@zeina62 ahojky!! Hele já jsem dnes dle MS přesně 5+0 tt a ty? Už si měla svůj první těhu UTZ?

sambuca
7. nov 2012

@julinka87 Julíí a kam chodíš na gyndu? Jo a prosím Tě co to předání na obvod všechno zahrnuje, dávají nějaké papíry a zprávy pro obvodního? Uvažuju, že půjdu zejtra rovnou ke svému mudrovi a budu chodit už tam.. pak bych si od nich vzala jen papíry s neschopenkou a bude.

zeina62
7. nov 2012

@sambuca ahoj ja idem v piatok na svoj prvy ultrazvuk, a mala by som byt asi v 6 tyzdni, kedy ti robili vklad? mne 20 oktobra

sambuca
7. nov 2012

@zeina62 a já byla 4 dny po Tobě.. 24.10.2012.. to se máš.. závidím, já čekám ještě 14 dní 😠 ☹

julinka87
7. nov 2012

@sambuca Sabí chodím do Jindřišský, k doktorovi Kačerovi, ale jak píšeš,že máš dát v gennetu 7 200kč tak těch mých 3 500kč je brnkačka 😀 . A z gennetu mi akorát napsali na papír, že mě předávají k mému gyndaři.
@zeina62 mně to sice tady píše že jsem v 10tt-ale jsem 9+4tt a v 10tt budu v sobotu 🙂
Ted jsem si dala k véče polívku a manža vařil halušky a mně je snad poprvé dobře večer-snad to nezakřiknu 😀

zeina62
7. nov 2012

@sambuca a preco tak dlho mas cakat?

ciglianova
7. nov 2012

ahojte som tu nová 😉 na budúci týždeň idem na prvé sedenie do ferticentu.chcem sa spýtať ako prežívali vaši mužíčkovia prvé vyšetrenie,ten môj je plne klbko nervov ako bude prebiehať spermiogram či ako sa to volá.ešte nemám nacvičené tie Vaše skratky 🙂 ja idem na ivf z darovanými vajíčkami ako dlho ste čakali na vajíčka?

sambuca
7. nov 2012

@zeina62 to já fakt vůbec nevím.. přijde mi to jako někoho rozmar, nebo já nevim.. kašlu na to, zítra si cinknu ke svýmu gyndaři a stavím se u nich ať na mě mrknou! Zítra budu 5+1 tak snad už tam bude alespoň bublinka vidět..

kerkyra
8. nov 2012

@ciglianova vitej.Manzel byl ze spermio hrozne nervozni,celou cestu (40km) nepromluvil.V male mistnosti mu dali nadobku,bylo tam par casopisu.Pak dal kadinku do okynka a mohli jsme jit.Podruhy uz to bylo lepsi.At se maza neboji,urcite to zvladne.Na darkyni jsem v mem car necekala,jen jsme sladily cyklus a cca za 6tydnu uz byl transfer.Budu drzet pesti.Ja se ted davam do kupy po mimodeloznim tehu a pak jdu na KET(transfer mrazenych embryii).Mame jich jeste 6 u ledu,tak se snad zadari.

zeina62
8. nov 2012

@sambuca ja si myslim ze uz by to malo byt vidiet, tak skus 🙂

ciglianova
8. nov 2012

@kerkyra to mi je ľúto ☹ toho sa aj ja najviac obávam,že ked sa už náhodou zadarí a potom bude musieť isť von alebo to jednoducho babo nevydrží.držím palce 😉 strašne som zvedava čo mi povedia či vôbec budem môcť isť na ivf.Vaječníky nemám od 18-rokov ako som mala rakovinu vaječníkov.to by ani možno nebol problém len mi vtedy zistili na genetike že mam niečo s chromozomami.už si nespomínam či jeden Y alebo X naviac.Vlastne sa mi nikdy poriadne ani nevyvinuli koli tomu tie zhubné nádory.Nízka hladina hormonov.tie som brala od puberty.

kerkyra
8. nov 2012

@ciglianova mas toho taky dost za sebou ☹ .Ale nesmis myslet pesimisticky.Optimismus je polovicni uspech 😉 Me kazdy neuspech vzdy nastartuje k dalsimu pokusu.Snad se zadari.
@sambuca byla jsi na ultrazvuku?Jak jsi dopadla?
@zeina62 tobe drzim pesticky na zitra.
@sambuca @zeina62 jsem zvedava,jestli nebudou dvojcatka 🙂

zeina62
8. nov 2012

caute baby dnes som sa strasne rozculila a pohadala som sa s jednou osobou az som plakala od nervou, myslite ze som mohla tym ublizit miminku? nedokazala som sa ovladat

sambuca
8. nov 2012

@kerkyra ahoj Kerky 🙂
beru nebyla jsem, volala jsem ke svýmu mudrovi a sestra mi řekla, že si mám počkat na Gennet, tak jak mi řekli.. Bych se fakt pos.....!!! Nechápu proč mě takhle trápěj, už bych chtěla vědět víc, tohle je na palici!

zeina62
8. nov 2012

@sambuca to je faft divne ze ta tak dlho trapia, a ty si mala PK? ci nie?

zeina62
8. nov 2012

@sambuca myslis ze ked som sa dnes velmi rozculila ze som nieco tym posrala?

sambuca
8. nov 2012

@zeina62 nemohla neboj!! Jen se to nesmí opakovat nějak často.. měla by si být v klidu, ale pro jednou se nic neděje myslím! Uvař si meduňkový čaj a relaxuj! A co se stalo, že Tě to tak rozhodilo.. pokud o tom chceš teda mluvit.
jinak jo, měla jsem PK 5 dní.. ty jdeš kdy na UTZ?

zeina62
8. nov 2012

@sambuca to je na dlhe rozpravanie a ani sa k tomu ani nechcem vraciat ,anby som zase nemala nervi, chcem uz iba sa ukludnit, zajtra idem na ten ultrazvuk do brna, tak som zvedava aj som s toho nervozna ze co mi povedia 🙂

sambuca
8. nov 2012

@zeina62 tak to držím palečky!! Budu tu zítra sondovat jak jis dopadla a kolik je miminek.. 😀

zeina62
8. nov 2012

@sambuca az vecer napisem lebo kym pridem domov bude aj vecer ☹

adella1
8. nov 2012

@zeina62 Hodně štěstí na zítřek,ať máš zítra mooc hezký den a krásný UZ 🙂

zeina62
9. nov 2012

@adella1 dakujeeem

kerkyra
9. nov 2012

@sambuca bud v klidu.v mym car taky delaji utz az 4 tydny po transferu.aspon maji jistotu,ze je miminko(a) dobre videt 😉 .neboj,ono to utece a pak zas budes cekat na dalsi utz 🙂 .Ja jedu dnes na stehy, k dr.az za tyden.taky mi to pripada dlouho.chtela bych uz vedet,kdy budu moct na ket.potrebuju mit vsechno naplanovany.
@zeina62 tfuj tfuj tfuj,hodne stesti na dnesni ultrazvuk 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre