Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

zeina62
12. dec 2012

@hope222 absolovala som 2X ket, prvy krat mi vkladali 2 embria bunkove ale neverim im ze to aj tak bolo!! a druhy krat mi vkladali 3 embria uplne zlej kvality max mali 4 bunky!! a k tomu nam zatajili ze muz ma zle spermie, no uplna katastrofa!! a v RF mi vkladali dve hatchingujuce blastocysty prvej kvality po predlzenej kultivaci

evitaa
12. dec 2012

@hope222 Pregnyl by ti měli píchat před KET, aby odešel vlastní dominantní folikul a "nepletl" se embryjku. Pokud tam žádný není, nepíchá se. Pregnyl je vlastně HCG a slouží k dozrání folikulu. Proto některá děvčata mají falešně pozitivní tt, protože ještě neodešel z těla.

hope222
12. dec 2012

@zeina62
@evitaa ...ja sa snazim zatial verit , ze teda vkladali naozaj to , co povedali .. popravde ,overit si to mylim , ze nikto z nas nema ako, jedine, ze by sme si nosili mikroskopy so sebou a rozumeli sa tomu 🙂) a tiez to vlastne nechapem, preco mi pichli ten pregnyl hned po ket ... ja som myslela, ze pichali puregon po vklade, ci ako sa to vola,ale mylila som sa , v papieroch stoji,ze po kete podali pregnyl 5000 IU ...tak nechapem, ze preco. kazdopadne , teraz budem musiet este aj cakat , pokial sa ro vyplavi a az potom mozem skusit testovat

zeina62
12. dec 2012

@hope222 no f RF ti ukazu embria presne ako vyzeraju tesne pred vkladom a daju ti k tomu aj odborny vyklad aby si to pochopila ze kde su tie bunky a kolko ich je a ak je hatchingujuca tak aj k tomu ti daju vyklad a hned ich potom pred tvojimi ocami zoberu so skumavky a vkladaju tak mas 100 istotu ze vies co ti vkladali🙂

hope222
12. dec 2012

@zeina62 .tak to je fayn, na to RF som pocula kopec pozit.ohlasov a pokial to takto robia,tak je to naozaj fayn .mne neukazovali tie embrya ,len ma informovali od mrazenia az po vklad,ako sa vyvijaju a tie najschopnjeise teda vlozili .. zatial som pozitivne naladena a teda rada to budem este zatial brat tak, ze nie za kazdu cenu ma prave v tej ba chceli oklamat a po vklade som dostala hned utz snimok,kde su krasne dve bodocky ,tak dufam, ze sabudu drzat zubami nechtami 🙂 kedze som bola na tom kete po prvy x , tak som len bola zvedava , ci po vklade pichali aj inym dievcatam pregnyl .kraasne tehulkovanie a dakujem za odpoved .

zeina62
12. dec 2012

@hope222 dakujem,velmi ti drzim palce nech ti to vyde🙂

lenusika
13. dec 2012

@kerkyra
daj si pauzu iba ako 1 cyklus menzesu a choď do toho neodkladaj to...si nabitá hormónmi a vyjde to ako mne

kerkyra
13. dec 2012

@lenusika ja menses nemam,ted budu akorat mit az vysadim leky a to bych mela zas zacit s estrofemem na sliznici a to nevim,jak jsou v car mezi svatky.Nebo dat nejakou pauzu a objednat se na konzultaci,ale stejne se mnou nic jinyho delat nebudou.Fakt nevim,nejak to uz psychicky nezvladam,za rok 5 neuspechu.
Az vycerpam mrazaky,budu muset poradne nasetrit a asi bych teda zkusila ten Reprofit,ikdyz nevim,co by mohli delat jinak nez v mem car.Proste jsem stara ramota(38),ktery uz ujel vlak 😢

evulatko
13. dec 2012

@kerkyra, stara nejsi, kdyz mas darovana vajicka, tak tam uz pak podle me vek az tak nehraje roli🙂 A Reprofit doporuuiji take🙂 Odkud jsi? Imunitu mas v poradku?

kerkyra
13. dec 2012

@evulatko vysetreni mi nedelali,ale dali po prvnim zamlklem tehu prednison a fraxiparin.Nebudu psat odkud jsem kvuli anonymite.Myslim,ze je to u me vazne jen otazka stesti,mimon se vyvijel pekne,bohuzel na spatnem miste.

evulatko
13. dec 2012

@kerkyra, tak to mas o sebe pekne postarano, kdyz Ti predepsali Prednison a Fraxiparin🙂 Urcite Ti to vyjde, moc drzim palce🙂 Kdybys chtela jeste kontakt na fajn imunolozku, tak napis🙂 Je ale z Prahy... Ale asi je to vazne otazka stesti a ani ona toho nic moc vic nez Prednison a heparin nevymysli...

luca77
13. dec 2012

@zeina62 moc děkuji 😉

lenusika
14. dec 2012

@kerkyra tak aby si vedela aj ja mam 38 a nevzdavala som to , na 8 pokus sa zadarilo, ale v Reprofite.....

sambuca
14. dec 2012

Ahoj holky, vkládám fotku z dnešní kontroly..

zeina62
14. dec 2012

@sambuca krasa🙂))

sambuca
14. dec 2012

@zeina62 však ty musíš mít stejné.. jen dvě!! 😀 Hrozně mě udivuje jak se takovej cvrček dokáže hýbat a mrskat! Uplně tam dělal akrobacii, mudr se divila stejně jako já.. 🙂 Kdy máš NT screening?

nika009
14. dec 2012

ahojte kocky, som v 6. tyzdni a dnes som mala slabunky hnedy vytok. Viem ze je to krv 😒 Dufam, ze to nic zle neznamena...Na UTZ idem az v utorok

sambuca
14. dec 2012

@nika009 ahojky, nic se neboj, je to v pohodě.. už to k tomu asi patří!! Hlavně po IVF to bývá téměř vždy.. já špinila od 5tt až do 9tt téměř denně. Takže buď v klídku a odpočívej!

kerkyra
14. dec 2012

zazrak se nekona,krev je negativni.V lednu jdu na 6.transfer.
@sambuca nadherna fotecka

nika009
14. dec 2012

@sambuca dakujem za podporu 🙂 Taketo veci velmi vystrasia 😒 Gratulujem k nadhernej fotecke!

zeina62
14. dec 2012

@sambuca to hej🙂 ja idem na nt screening buduci tyzden, taka som na to zvedava

zeina62
15. dec 2012

@kerkyra kocka uplne to s tebou prezivam☹(

misha83
15. dec 2012

Ahoj, ráda bych se zase přidala. V březnu nás čeká pokus s darovatky. Je to celkem už nas 8. pokus viz můj članek ve fotobloku. Všem přeji hodně štěstí.

luskacik16
15. dec 2012

@evitaa do kelu tak doufam ze vam to uz vyjde ja jsem na nervy doufam ze se nejako sladime skoda ze to takhle musi bejt och jo trvalo az sem se zmirila s tim ze nebude to muj oocyt skoda ☹

evitaa
15. dec 2012

@luskacik16 Zatím to vypadá celkem nadějně - 17. den po Et stouplo hcg na 1600. V úterý nás čeká první utz. 🙂

kerkyra
17. dec 2012

Preju hezky den.Dnes mi prisla MS,je to nejak brzo,v patek odpol jsem vysadila leky a me to vetsinou prijde tak 6.-7.den.Mam zacit dnes s estrofemem,ale transfer by vychazel uz na Silvestra,nebo driv a ja mam 1.1.sluzbu,tak nevim,co s tim.Zitra jdu do car,tak se tam snad domluvim.Nevite,jak dlouho muzu maximalne stimulovat sliznici pred KETem?

zeina62
17. dec 2012

@kerkyra tieto veci by si mala prebrat s centrom, ony by ti maly dat presne odpovede,to by si si mala s nimi presne dohodnut, a nie len tak ved to neni sranda

kerkyra
17. dec 2012

@zeina62 ja jdu zitra do car,tak se s nima domluvin.Jen jsem chtela vedet,co muzu ocekavat

zeina62
17. dec 2012

@kerkyra hej to chapem , ale kazda mame iny program a iny sposob stimulky a ony by mali vediet co je pre teba idealne a dalsia vec ze kedy by sa to s ich strany mohlo realizovat

kerkyra
17. dec 2012

@zeina62 omlouvam se,ze jsem se zeptala na zkusenosti ostatnich.myslela jsem,ze od toho diskuse je.asi jsem se spletla.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre