Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

majka43
27. nov 2013

@stastenka42 A fotečka miminka je kde?

stastenka42
27. nov 2013

@majka43 no fotecka nieje☹☹☹☹nasa princeznicka sa tak mrvila a otocila vzdy tak ze ju nemohol odfotit...

majka43
27. nov 2013

@stastenka42 Co říkáš na moje nový botičky?

majka43
27. nov 2013

@stastenka42 Teď jsem našla v průkajdě Biochemický screening 11/1113 negativní. Rozumíš tomu?

stastenka42
27. nov 2013

@majka43 tak to je ok nie ? boticky su super,neuveris ale ja som si kupila podobne len cierne,a o jedno cislo vacsie lebo nejak mi puchnu nohy a potrebujem volnejsie...

majka43
27. nov 2013

@stastenka42 To jo, je to OK, ale proč je předtím ta jedenáctka. Ty jsi tam měla 1 ku několika ne?

majka43
27. nov 2013

@stastenka42 Kolik tě stály? Mě 1499Kč

stastenka42
27. nov 2013

@majka43 ano,mne dala cely vysledok..ale mozno ze to je nejaka skratka,hlavne ze to je v poriadku...

stastenka42
27. nov 2013

ja mam za 12,99 eur....to je skoro rovnako...malinkej som objednala dupky a pyzamka cez net 😀

majka43
27. nov 2013

@stastenka42 Já ještě nic nekupuju, hodně toho budu mít od švagrový, tak až uvidím co mám a taky až budu vědět jestli čekám holku, nebo kluka.

majka43
27. nov 2013

@stastenka42 Třeba tohle

stastenka42
27. nov 2013

@majka43 to si dobre kupila...ja chcem tiez kupit na prebalovanie komodu a na to prebalovaci..komodu potom vyuzijeme dalej..nechcem original cely prebalovaci pult lebo to mam zbytocne vyhodenych 100 €...to mas super ze mozes dedit vecicky...ja nemam pokom 😒 😒 😒 sice mam krstniatko 2,5 rocne ale jej mamina je tak pazrava na peniaze ze ona to radsej preda ako by mi to mala dat zadarmo...zatial mi ani neponukla ,a ani by som od nej nechcela 😠

majka43
27. nov 2013

@stastenka42 Já ho budu mít půjčenej a až ho nebudu potřebovat, tak ho vrátím. Taky mě půjčí další věci. Židličku, chůvičky, postýlku, košík na spaní do začátku, vajíčko atd..

stastenka42
27. nov 2013

@majka43 to je fakt super....

majka43
27. nov 2013

@stastenka42 Já ale taky dost nakupuju jejím dětem a přítel by pro ně udělal všechno, tak asi proto mě to nabídla.

stastenka42
27. nov 2013

@majka43 ved aj my nakupujeme,a nie len malej ale aj jej bratovi,ktory ma svojich krstnych...nikdy sme neurobili tak že jej ano a jemu nie....ale kazdy sme nejaky....

majka43
27. nov 2013

@stastenka42 Mě by moje švagrová taky nic nedala, tohle je sestra přítele. Vlastně jen potenciální (ZATÍM) švagrová.

zuzika72
27. nov 2013

ahojik, tak by som sa chcela babeny po tom nasom neuspechu s darovanymi vajickami sa
spytat na info ohladom darcovskych embryi ako to prebieha co vsetko treba uzivat prakticky cely postuop, nevyslo nam to s mojimi vajickami ani s darcovskymi vajickami a dokonca ani s darcovskymi spermiami sme nebolia uspeni, tak nam bolo doporucene darcovske embryo, a tiez som sa chcela spytat ci chodite niektora tu do reprofitu brno ku lekarke kurecovej potrebovala by som email na nu ak by ste boli take zlate a mohli mi ho dat. ☹

majka43
27. nov 2013

@zuzika72 Já ti nepomůžu, já mám embryjka ze Sanusu Jihlava, ale holky tady ti třeba info dají.

majka43
27. nov 2013

@zuzika72 Jinak já užívala od 2DC estrofen a estrahexal na sliznici a clexan na ředění krve. Před transferem ještě utrogestan. A měla jsem dvě infuze, aby tělo nebojovalo proti embryjkám. Jednu 4 dny před transferem a druhou 4 dny po transferu a ty se jmenovaly subcuvia.

zuzika72
27. nov 2013

@majka43 dakujem si zlata ze si tak rychlo zareagovala ale mozno by si mi mohla pomoct v tom ako to cele prebieha, lebo som pocula ze sa dava aj prednison , ale ja som napriklad nedostala vobec nic ani na sliznicu ani nic a mam to vsetko neuspesne, tiez je pravda ze sme mali zatial vzdy svoje ale naposledy sme sa rozhodovali aj pre darcovske a nic take som nebrala, a teraz nam uz bolo doporucene len darcovske tak by som sa chcela co najlepsie pripravit a vediet o tom co najviac, ak by si mi mohla nieco o tom popisat 😝

zuzika72
27. nov 2013

@majka43 ty si uzivala clexan este pred transferom alebo az v den transferu si zacala pichat

majka43
28. nov 2013

@zuzika72 Clexan jsem začala píchat 2DC. Mě ho doporučili na imunologii v Praze. Ty imuno máš? Jestli ne, bylo by určitě lepší, si ho nechat udělat.

majka43
28. nov 2013

@zuzika72 A jakou jsi měla před transferem sliznici? Já měla s estrofenem jen 5mm a tak jsem musela čekat další měsíc a ještě mě přidali estrahexal a to jsem měla nějak přes 7mm. Jestli nemáš problém, tak asi nemusíš estrofen brát. Mě už je 47, tak už to nejde jako u mladých.

sweetest
28. nov 2013

@majka43
@stastenka42
Teda holky, Vy jste se rozjely...člověk sem chvilu nekoukne a pak čte jak v knize 😀
@majka43 závidím takovou skoro švicu...u nás jsem jak v rodině své i manžela ta jedinná, kdo rodí děti...takže co si opět nekoupím, nemám ☹ Jinak botky jsou super!! Já mám tedy jinou představu, ale jsou fakt moc hezké 🙂 Mě by se líbily nějaké takovéhle : buď béžové nebo šedé

zuzika72
28. nov 2013

@majka43 imunologiu nemam ale mam poruchu krvi zrazanlivost a tiez si picham clexan, akurat ze mne ho dal v den vkladu teda mala som zacat pichat, sliznicu som zatial mala v poriadku bez liekov na 114 den 9,5mm a v den vkladu 8,8mm, len som zostala zaskocena ze nic take ako na prijatie embrya, ktore nie je vlastne moje mi nic nedali normalne som mala vklad s darcovskymi vajickami, ale dopadlo to este horsie ako s mojimi, som 4 den po vklade ale necitim nic, tiez je pravda ze mi vkladali morule na 5 den maju spomaleny vyvoj, takze neratam s tym, ale nechapem preco mne nepodali liecbu na uchytenie sa embrya, ktore nebolo moje a viem ze niekto berie prednison, niekto picha pregnyl a ja nic, akurat sa mi vytvorili hrcky pod pazuchov strasne to boli a vystupil mi herpes preto ma to zaujimalo, lebo ked to mam zopakovat tak by som radsej nic nezanedbala 😒

majka43
28. nov 2013

@sweetest No něco takovýho jsem sháněla, ale nesehnala. Jsme malý město a máme tady jenom dvě obuvi, jinak samý Wietnamce a od nich boty teda néééééééééééééé. Tak jsem ráda, že jsem koupila ty bílé. Ukazovala jsem je neteři od přítele a ta z nich byla nadšená a celý večer přemlouvala mámu ať jí je koupí taky. Byly to jediný boty, který mě padly do oka.

sweetest
28. nov 2013

@majka43 Jéé, 2 obuvi...co bych za to dala 😀 😀 Tady jen jedna a ještě prašivá...boty drahé, prodavačky na pěst a přitom výběr nic moc. Jedu 16.12. do Německa, tak hodím oko tam 😉

majka43
28. nov 2013

@zuzika72 Já měla zavedený dvě dvoudenní embryjka, jedno dvoubuněčný a jedno čtyřbuněčný a sliznici jenom něco přes 7mm. Vůbec jsem nepočítala s tím, že by to mohlo vyjít. Byla jsem naštvaná, že jsem měla jen tak malý embryjka a ono to vyšlo. Myslím, že hodně pomohly ty infuze.

majka43
28. nov 2013

@sweetest No tam by jsi mohla něco sehnat. Já bych taky mohla třeba do Jihlavy, ale já už ani nevím, jestli je to kvalitní obchod, nebo wietnam a tak radši jdu na jistotu u nás, kde vím, že koupím kvalitu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre