Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

majka43
4. jan 2014

@nanenka Určitě to bude v pořádku, podívej na Megí, jak jí vystresovali a čeká zdravé miminko. Mě s mým věkem taky řekli pozitivní a když to přepočítali na věk dárkyně, tak je to v pořádku.

nanenka
4. jan 2014

@stastenka42
@misha83 Ďakujem moc za podporu.

nanenka
4. jan 2014

@majka43 No môj doktor mi odpísal, že vraj by to malo byť už s vekom darkyne, ale aby som sa na genetike ešte radšej spýtala na to, lebo aj v 13. týždni mi to počítali s mojim vekom, hoci na žiadanke mali napísané že ide o darované vajíčka a keď to potom prepočítali na základe telefonátu doktora, tak to bolo ok. Aj NT merania v 13. týždni boli úplne v poriadku, tak aj ja sa upokojujem, že je to len planý poplach.

stastenka42
4. jan 2014

@nanenka presne tak..nenervuj sa..o chvilu Ides na morfologicky ultrazvuk a tam vsetko presne uvidis..my ked sme boli na genetike tak sam dr nam povedal ze su to zbytocne testy ktore stresuju mamicky a morfo ukaze vsetko..

nanenka
4. jan 2014

@stastenka42 Prtesne to isté si myslím aj ja, ak by tam niečo bolo zlé, tak morgologický ultrazvuk by to ukázal. Tie testy sú ozaj asi veľmi nepresné, lebo veď akému veľkému počtu vychádzajú pozitívné a pritom je mimi v poriadku. Mali by to zrušiť.

megie4
4. jan 2014

@nanenka Vůbec se hlavně nestresuj,já vím,že se to lehko řekne,ale mě vyšly testy na Downa 1:32,tudíž vysoce pozitivní,včetně hraničního NT 2,5 mm a čekáme zdravého chlapečka.Takže ne vždy jsou tyto testy přesné.Akorát jsem byla 3 týdny vystreslá,než přišly výsledky Prenascanu úplně zbytečně.

megie4
4. jan 2014

Koukám,že nás tu všechny postupně čeká test na cukrovku 😝 Já jdu 23.1.Kamarádka mi radila,že jestli to chci rychle a v pohodě zmáknout,můžu si tam právě vymačkat půlku citronu a hlavně tam mám jít hodně žíznivá,abych to tam vysrkla najednou 😀 Tak nevím,ale zkusím to. 🙂

stastenka42
4. jan 2014

@megie4 ja to mam za sebou a vymackla som dva cele citrony...naplo ma na grc....ale dala som to...

megie4
4. jan 2014

@stastenka42 Celé 2????To muselo být ale zase hrozně sladkokyselé,ne?Blééééééé,netěším seeeeee! 😀 😀

stastenka42
4. jan 2014

@megie4 vobec..bolo to akurat..je to riedena glukoza,cisty cukor a ja celkovo nemusim ani tie sirupy a sladke malinovky..tak preto..

nanenka
4. jan 2014

@megie4 Veď ja som si spomenula aj na Teba a preto sa naozaj nestresujem. A to museli byť u Teba iné stresy. Verím , že naše mimi je v poriadku a zdravé!

rokytka11
5. jan 2014

Holky těhulky, kdy jste začali cítit první pohyby? Já dnes začínám 20, týden a zatím nic.

misha83
5. jan 2014

@rokytka11 tomje hrozne individualni, ja citila pohyby brzo, ale mas jeste cas. Pockej, az bude kopat tak, ze se nevyspis 😀 .

stastenka42
5. jan 2014

@rokytka11 to je v pohode..mas do 23tt cas..u prvorodiciek je to aj neskor..hlavne zalezi ako je drobcek otoceny,moze ta kopkat do vnutra a to necitis...mne zacali v 18tt..ale mala bola aj je o tyzden dopredu tak to mozno preto...

majka43
5. jan 2014

@rokytka11 Já někdy ve dvacátým.

majka43
5. jan 2014

@stastenka42 Ty máš dneska krásný kulatiny. 😉 😉 😉

stastenka42
5. jan 2014

@majka43 ake?

majka43
5. jan 2014

@stastenka42 Za 100 do porodu.

stastenka42
5. jan 2014

😀 😀 chapem....no ja som akurat dnes pozerala ze buduci tyzden zaciname 7 mesiac....

majka43
5. jan 2014

@stastenka42 To to letí.

megie4
5. jan 2014

@rokytka11 Já už v 19.tt,ale byly to jen takové bublinky,šimrání.Teď už to jsou bouličky 🙂

carlik
5. jan 2014

@agneszka teda ty těch léků budeš mít, ale když to zkombinuješ s tím přírodním, tak v tom by byl čert, aby to už konečně nevyšlo 😉
@nanenka a to jsi měla darovátko jo? Někdy to opravdu zkresluje věk maminy, tak snad to dobře dopadne. Kamarádka je na tom podobně, ale se svám vajem a dala 14 tis. za ty nový testy Prenacan a stejně musí čekat skoro 3 tádny na výsledk potvrzení 😒 děsný nervy ☹

nanenka
5. jan 2014

@carlik Ano, mám darované vajíčka. Len si musím na genetike v utorok overiť, či to bolo naozaj počítané s vekom darkyne. Lebo v 13. týždni to najskôr vypočítali tiež s mojim vekom , hoci to mali na žiadanke napísané, že sa jedná o darované a bol tam aj vek darkyne.

stastenka42
5. jan 2014

@carlik ta kamaratka si dala prenascan? No urcite to dopadne dobre..aspon bude vediet co caka...

fidorka33
5. jan 2014

Dnešní testík 20DPO,už omu začínám pomalu věřit 😀 😀 😀 😀 😀

carlik
6. jan 2014

@stastenka42 jo, jo,mamka jí na to dala ty šílený prachy a včera jsem s ní zrovna mluvila a výsledek až 17. 1., a to že o je chklapeček jí už řekl genetik, přesně jak bondy předvídala 😉
@fidorka33 ty věř a neboj! Hele už jsme zdravý, tak snad se brzo ukážeš 🙂

stastenka42
6. jan 2014

@carlik jej..tak ale to bude urcite v poriadku...moc budeme na nu mysliet..ani sa necudujem ze je niekedy hystericka po tom vsetkom co ma za sebou..my sme tiež mali nachystane prachy na ten prenascan keby nieco...snad to bude ok a holka si konecne zacne uzivat tehu..

fidorka33
6. jan 2014

@carlik jasně domluvime se ,v pátek jdu k Machačovi na 12,45 tak se nemužu dočkat 🙂 Jinak ještě máme jeden testík tak ho uděláme 9.1.a končíme s testománii 😀 😀 😀

megie4
6. jan 2014

@fidorka33 to je jasné těhu 😀

fidorka33
6. jan 2014

@megie4 Jééé děkuju 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre