Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

andydi
11. mar 2014

@stastenka42 dakujeme, nevzdavame to zatial 🙂

andydi
11. mar 2014

@martiina_k ahoj,drzim palce na dalsi pokus 🙂 , urcite je pravdepodobnost s vajickom od darkyne vysoka.To urcite ano, aj nam okolie praje, dokonca kamarati nas vedia podporit niekedy viac ako rodina.Mozno to tu riesim az prilis, len nechcem, aby sa to moje dieta dozvedelo napr.od svagrininho syna na pieskovisku.

andydi
11. mar 2014

@majka43 este by som sa ta chcela spytat, ako ste vyberali embryjko, ci zvlast darkynu a zvlast darcu alebo z nejakych, co mali v Reprofite zamrazene?Dik 🙂

misha83
12. mar 2014

@go rozhodnuti je jen na tobe. AMH mas jeste krasne, mne je 30 a mam nizsi nez 0,08. Otazkou je, jak moc te limituji sily, vek-cas a penize.

majka43
12. mar 2014

@andydi Mám zamražená darovaná embryjka, takže nic jsme nevybírali. Jestli bude blond, nebo tmavovláska, je u nás jedno. Přítel je černovlasý s hnědýma očima a má dvě sestry, kreré jsou blondýny s modrýma očima, tak se k nám hodí obojí. Budeme mít překvapení, hlavně už aby byl duben a miminko bylo s námi.

ivka3901
13. mar 2014

Ahojte.zablúdila som do tejto témy,lebo potrebujem a zbieram pomaly infošky okolo darovaných vajíčok na IVF.Moj príbeh je dlhší,ale zkrátim ho som po 5 IVF jednom síce úspešnom,ale v 9 týždnu MA ☹ tvoria sa mi málo a málo kvalitné vajká a z toho sa len nanajvíš 2 oplodnia,ale neudržia sa ☹ momentálne peniaze na IVF nemáme kedže sme ako samoplatci už tak zaťiaľ zbieram infošky okolo darovaných,že koľko také IVF celé stojí a koľko sa čaká a ktoré centrum okrem GYN-FIV ešte robí túto metodú a ktorú máte dobré skúsenosti budem rada za všetky infošky 🙂

duman
14. mar 2014

@baculiatko40 ahoj, take zijem v australii. jelikoz tvuj komentar je starsiho data. mohu se zeptat, jak to dopadlo? jsme teprv na zacatku a take budeme muset letet pres pul zemekoule.

misha83
15. mar 2014

@ivka3901 shanis informace o CAR v SR nebo i v CR?

mystery22
15. mar 2014

Ahoj holky, rozhodli jsme se po 5 neuspesnych IVF pro darovana vajicka a chtela jsem se vas zeptak jake centrum by jste mi doporucily,jake jsou tam cenove relace(jsem samoplatce) a jaka je uspesnost.Dekuji 🙂

misha83
16. mar 2014

@mystery22 tak nejprve preji hodne stesti 🙂 . Ja doporucuji Reprofit v Brne. Maji perfektne udelane webovky a prehledny cenik, tak mrkni tam. Zalezi jestli byste se rozhorli pro zamrazena vajicka nebo fresh.

mystery22
16. mar 2014

@misha83 No Reprofit se mi libi,myslis ze je to stejne i v Reprofitu Olomouc .Jaky je rozdil mezi zamrazenymi a fresh?

stastenka42
16. mar 2014

@mystery22 ja tiež odporucam Reprofit 🙂 My sme otehotneli aj s cerstvych a teraz cakame mrazacika 🙂 Drzim palceky..

misha83
17. mar 2014

@mystery22 ano, je jedno jestli Olomouc nebo Brno. Vysvetlen8 rozdilu najdes i na t3ch strankach. Nicmene zamrazene jsou levnejsi, nicmene nehradi to pojistovna, nevim, jestli mas jeste nejaky pokus na pojistovnu. Zamrazene maji vyhodu, ze muzes opakovane vyuzit jeenu darkyni, ale zase dostavas omezeny pocet vajicek myslim. U cerstvych vsechna co darkyne ma. Mrkni na to.
@stastenka42 ja nemyslela KET, ale metodu zamrazenych oocytu.

http://www.reprofit.cz/ivf-lecba-darovanymi-ooc...

ivka3901
19. mar 2014

@misha83 ahoj no skor já som rozmýšľala ísť na darované vajká,lebo mám ich málo zakaždým a ledvaj je na ET.na tie 4 pokusi sme chodili do GYN-FIV v bratislave kedže hu máme najbližšie,ale tam už nechceme ísť z mnoho dovodov tak rozmýšľame bud ešte ISCARE v BRATISLAVE alebo HELIOS MARTIN alebo REPROFIT brno tam sme už raz boli na konzultácií u pána dochtora štelcla a bol velmi príjemný a počula som,že čo sa týka darcovského programu tak je lepšie ísť do čiech ževraj s tým majú lepšie skúsenosti 🙂

misha83
20. mar 2014

@ivka3901 Stelcl je skvely! Urcite bych volila Reprofit. Moc drzim pesti.

janyc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mystery22
20. mar 2014

@janyc Me,kdyz rekli ze bych potrebovala darovana vajicka,tak jsem to hned odmitla.Po nevydarenych IVF jsem ale zmenila nazor a ted jsem presvedcena,ze do toho jdu a vubec mi nevadi,ze to nebude moje biologicke vajicko,vlastně bude moje já mu dam zivot!

janyc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martiina_k
20. mar 2014

Holky já jssem to ani nijak neřešila. Prostě jsem byla š'tastná, že můžu dát manželovi dítě, i když biologicky nebude moje. Že si budu moct prožít těhotenství, že ho budu v sobě cítit a mít ho od první chvilky. Občas mě přepadnou takové chmurné myšlenky, že po mě vlastně nic nezůstane, žádné moje geny nepůjdou dál, ale pak to hodím za hlavu a snažím se být pozitivní, aby se to embryjko u mě hahnízdilo 🙂

stastenka42
20. mar 2014

@mystery22
@janyc ja som na zaciatku tiež mala take myslienky ako vy,ale ked sme zistili ze sme tehu tak sme boli stastni,ale ked sme bambulku videli prvy krat na ultrazvuku a ked sa zacala mrvit tak som myslela ze sa zblaznim od radosti.. 🙂 odvtedy ma uz nikdy nenapadlo ze nieje moja...je moja,rastie v mojom brusku a nikdy to uz ine nebude..dokonca si vycitam ze sme to nepodstupili skorej..dievcata drzim vam palceky a uvidite ze vsetky pochybnosti zmiznu ked uvidite drobceka

ivka3901
20. mar 2014

Ahojte baby chodí tu niektorá do REPROFITU do Brna?rozmýšľame tam ísť na darované vajíčka zbieram informácie,lebo som rada,že som mojho muža prehovorila na túto možnosť 🙂

ivka3901
20. mar 2014

@martiina_k veľmi pekne si to napísala až sa mi vtisli slzičky do očí ☹

ivka3901
20. mar 2014

@misha83 no aj my sme mali z neho dobrý pocit len sa bojím že ako to budeme na tú vzdialenosť riešiť je to dosť veľká diaľka ☹

agneszka
21. mar 2014

@mystery22
@janyc
Ahoj holky,pročítala jsem diskuzi a čtu o těch genech..já se nerozmýšlela ani minutu,vlastně sem si oddychla,že už nebudu muset stimulovat...U mně to bylo jednoznačně pro...darované vajíčko. Důvod : Mám syna z předešlého manželství a bude mu 25 let,taky sem si celý život přála ,aby to byla má kopie ,moje geny..nemá ze mně absolutně nic,jen barvu očí.....všecko zdědil po svém otci,postavu,chování,pohyby rukou .nohou ,chůze i to přirození má po něm 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,hlas,vlasy,bohužel i povahově je to celý táta...jak se podívám na fotky bývalého a syna dnes je to absolutní kopie-pro moje geny bohužel 😀 😀 😀 😀 Takže sem se nerozhodovala ani minutu. Co je pro mně důležité,aby to bylo dítě mého nynější manžela,ale on na svých genech netrvá a pokud by to nešlo sním neměl by problém s dárcem. 😎

agneszka
21. mar 2014

@ivka3901 REPROFIT JEDNOZNĚČNĚ REPROFIT..MACHÁČ JE PROFÍK A KDYŽ ŘÍKAL,ŽE MI TO DÍTĚ UDĚLÁ TAK MU PROSTĚ VĚŘÍM 😀
UDĚLÁ HO I VÁM,LEPŠÍ KLINIKU JSEM NEPOTKALA A TO JSEM OBEŠLA UŽ 4 KLINIKY,NIKDE SE NIKDO NEZAJÍMAL O NÁŠ PROBLÉM,JEN DÁVEJTE PRACHY A POKUS ZA POKUSEM AŽ MUDR. SOUŠKOVÁ VYŘKLA ORTEL,ŽE MÁM NA HOUBY VAJÍČKA..CELÁ LÉTA NIKDY NIC ANI NENAZNAČILI,ŽE TO MŮŽE BÝT VAJÍČKAMA,VŠUDE NÁM ŘÍKALI,ŽE JSME ABSOLUTNĚ ZDRAVÍ 😢

mystery22
21. mar 2014

@agneszka Tak s tim souhlasim,me na jine klinece IVF stalo 70.000,- a penize pekne predem i kdyz se nevedelo jestli budu mit nejaka vajicka,jakmile jsem zaplatila,tak se chovaní radikalne zmenilo.Jsem stastna za Reprofit

agneszka
21. mar 2014

@mystery22 ano je to tak..my platili za vše až v den ET ..

amstelko
23. mar 2014

@ivka3901 keby som sa rozhodovala o darcovstve,určite nie v GF,sú oveľa kvalitnejšie centrá ako tam

amstelko
23. mar 2014

@agneszka toto isté hovoril Macháč aj mne,verím mu že on nás urobí najšťastnejšími rodičmi

amstelko
23. mar 2014

@ivka3901 veľká diaľka,to myslíš akože Nové Zámky-Brno,veď to nie je také hrozné,my sme zo stredného slovenska a diaľku vôbec neriešime,už sme sa na slovensku naplatili dosť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre