Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dejna0412
10. sep 2014

@adkanr ahoj,ty si bolo u koho v Ba?no ved to,zbytočne vrážal peniaze a nic s toho len 1vajko :((presne radsej datovane ako ziadne🙂ved aj tak to bude naše🙂mne ani nehovor mne sa ms spustila ale az tak ze som myslela ze umrem:(v živote som take bolesti nemala ako teraz:(no ked budem mat kazdy mesiac taku ms ako teraz tak s pánom bohom:((kúpila som si gynex a infolic tak som zvedava co to somnou urobí🙂)

dejna0412
10. sep 2014

Ahojte bambule moje🙂co mate nove?dlho som tu nebola🙂))

ivka3901
11. sep 2014

@dejna0412 ahoj 🙂

ivka3901
18. sep 2014

ahojte baby nejak ste sa pominuly? 😒 je to niektorá,ktorá akurát stimuluje s estrofemom?

ivka3901
18. sep 2014

baby potrebujem poradiť ste tu niekto?

dejna0412
23. sep 2014

Ahojte🙂kde ste kto??ako tu je tichučko?kde ste sa podelí vsetky?🙂)

dejna0412
23. sep 2014

@ivka3901 ahoj,čo ty ako sa mas?co mas nove???uz sa ti to krati🙂jupi 🙂drzim silno palce🙂))

ivka3901
23. sep 2014

@dejna0412 ahoj no už papám estrfemík aj medrol a už to mám za pár vlastne okolo 10.10 by som mala ísť na vklad a najbližšie idem na ultrazvuk 29.9 a potom 6.10 má darkyňa odber vajíčok a moj drahý má odber spermií 🙂 a ty ako?

dejna0412
26. sep 2014

@ivka3901 no parada🙂tesim sa s tebou;))drzim silno palceky🙂)nech vsetko je oki;))tak dufam,ze budu čoskoro dve //na teste🙂kolko si budes dávať?dve ci jedno ?zaviest?

ivka3901
26. sep 2014

@dejna0412 dakujem pekne aj ja sa tesim,ale aj bojim ☹no praveze mame dilemu asi mi budu odporucat 1 kefze kedze mam vysoky tlak a neni som najmladsia🙂

dejna0412
26. sep 2014

@ivka3901 neboj, všetko bude ok, len sa nestresuj🙂 stes robi vela! Mysli na to ze budes mat krasne babenko🙂) ako si budes uzivat tehotenstvo a tak....len pozitivne mysliet aj ked to je tazke.Ok...ved kolko mas rokov ak sa smeim spytat? Akoze moja sefka mala 47r.a v pohode dali dve.

ivka3901
26. sep 2014

@dejna0412 no to mi hovor,aj tak sa budema báť kedže som už raz potratila 😒 do 3 mesiaca budem určite trpnúť ☹ no dúfam,že sa podarí hovoria,že s darcovským programom je vysoká šanca na úspech u nás bude už úspech,ked budeme mať HB alebo morulky 🙂 no mám 34 a preto som povedala,že nevieme lebo všetko záleží kolko budeme mať kvalitných embryií 🙂 zas je tam šanca väčšia na úspech,ked sa vložia dve,že sa aspom jedno ujme 🙂

wolfinka88
5. okt 2014

@malinka26 zdravim ,prosim ta ake mas skusenosti s tym ceskym centrom,bola si tam spokojna?

hubik6
6. okt 2014

ahoj baby, chcem sa spytat je tu niektora po neuspesnych ivf ktora otehotnela s darovanymi vajickami, mojim problemom je endometrioza takze moje embrijka sa neuchytili som zvedava na nazor a skusenost niekoho z vas vdaka

ivka3901
7. okt 2014

@hubik6 ahoj mňa čaká v sobotu ET s darovanými vajíčkami 🙂 dneska som volala do centra a darkyňa mala 13 vajíčok z toho 11 zrelých a 9 sa oplodnilo 🙂 a som zvedavá kolko bude embryjok do soboty len my máme dilemu vložiť 2 alebo 1 😀 a chcem ešte aby zostalo niečo na KET,ale to už ja neovplyvním 🙂

zuzika72
7. okt 2014

@hubik6 ahoj, my mame tiez darovane vajicka a sme v 9tt+4 cakame dvojicky , mali sme 12 cerstvych vajok oddarkyne zostalo nam 6 kvalitnych embryjok ackovej kategorie a dve sme vlozili a 4 sme si dali zamrazit 🙂

ivka3901
7. okt 2014

@zuzika72 ahoj čítam,že si tehotná gratulujem 🙂 a čakáš dvojičky 🙂 no ako v hore uvedenom príspevku si čítala tak hádam aj nám z tých 9 oplodnených zostanú aj na mrazenie 😒 chcem sa spýtať,ohladom tých dvojičiek no ja som skor za jedno,ale včera štelcl povedal,že kludne si možem dať vložiť dve,že by som nemala mať problém donosiť dvojičky a moj muž chce tiež dvojičky

zuzika72
7. okt 2014

@ivka3901 neviem ale co sa chces spytat ohladne dvojok ja som sa radila s mojou gynekologickou lebo nam tak kazal stelcl ze ona ma pozna lepsie a po konzultacii s nou sme sa rozhodli pre dve uz sme tolko bojovali a cas rychlo ubieha tak sme sli do toho a tesime sa uz su nich zelatinove medvediky a sme zatial v poho akurat to trochu rychlejsie vidiet ale tak predsa su v brusku dve 🙂 inak nejaky iny rozdiel zatial nepocitujeme ale pravda je ze sme len na zaciatku 🙂

ivka3901
7. okt 2014

@zuzika72 že či si nemala nejaké zdravotné problémy zaťiaľ samozrejme neprajem len zbieram info kedže štelcl mi odporučil,že kludne možme dať 2 já s mojími proporciami 😀 by som to mala zvládnúť len sa bojím komplikácií a mám skor počítať,že sa skor narodia 😒

zuzika72
7. okt 2014

@ivka3901 no mne zase prave kvoli proporciam som trosku utlejsia doporucil konzultaciu s mojou gynekologickou ale ona vie ze som byvaly sportovec a stale spm pomerne intenzivne cvicila 🙂 tak ze skusime a inak vraj dvojky sa bezne rodia aj o mesiac dopredu no budeme bojovat ja som vzdy vkladala dve a len raz sa nam ujalo ale vydrzalo len do 8 tt a kamoska vkladala dve uchytilo sa jedno a druha znama vkladala len jedno a uchytillo sa jej no za mna ja som rada velmi sice tak tisko este a rozdiel nepocitujem ale vravim sme na zaciatku ale stelcl je dobry lekar ja som mu verila vsetko co kazal bolo to opodstatnene no rozhodnutie je navtebe v kazdom pripade ti budem drzat palce 😉

ku_uk
10. okt 2014

AHOJTE,neviete mi poradiť , ak chcem darovať vajíčka, kam mám ísť, či budem volačo platiť a tak. Rada pomôžem.

krasneleto
16. okt 2014

@ku_uk to nie je len tak ze sup klobaska zjem ta... stimulujes normalne ako zeny ktore idu na ivf... to znamena ze ta caka aj cely ten kolobeh aj ako darkynu. musis do centra... musia spravit odbery, ci tvoris vajicka atd ci si fyzicky v poriadku... nastavia ta na protokol vyberies injekcie, potom pride k odberu... ja som sa pri druhom IVF kedze som sa uz rozvadzala stala nedobrovolnou darkynou- kedze nebola este v tom case moznost vajicka zamrazit... dostala som naspat 500 eur... ako kompenzaciu... tak vysli aj lieky... cize zarobkovu cinnost v tom nehladaj- nemyslim v zlom... chod do akeho kolvek centra ktore mas po ruke... tam ti poradia... inak klobuk dole... je to velmi slachetne

ivka3901
17. okt 2014

@ku_uk aj ja vzdávam hold k tebe sama som po ET s darovanými a ked to vyjde tak budem do smrti darkyne vdačná a ešte máme 2 mrazáčikov 🙂

scheflera
24. okt 2014

ahojte. mam 4 zmrazené embrijká z darovanych vajíčok,bez PK.budú to 2 pokusy,2 KETy. teraz beriem kyselinu listovú a prednison. 28.11.idem na konzultáciu,vklad vychádza niekedy začiatkom decembra.vajíčka sú od mladej darkyne,spermiogram mame vyborny,sliznica tiež byva dobrá a ten prednison vraj natiahneme na 8 tyždnov,aby sme mali istotu/mal by sa brať najmenej 6 týždňov/.čo myslíte,može sa to podariť?chvílu som skeptická,že so mnou vobec nejednali seriozne,chvíľu si vravím:a prečo nie,možu to byť kvalitné embrijká.teda všetky určite nebudú zlé.

ku_uk
27. okt 2014

@krasneleto dakujem za info, ja mam 20 rokov a doteraz som o tem nic nepocula, nejaky znamy mi to spomenul, ze ak chcem mam skusit pomoct aj hentakym sposobom...chodievam darovat krv aj plazmu a nehladam v tom zarobok, ja tieto veci mam zadarmo, preco ich nedat niekomu, kto ich potrebuje... 🙂

scheflera
29. okt 2014

kam sa podela ivka3901?

ivka3901
29. okt 2014

@scheflera Ahoj tu som 😉 no moja som psychicky na tom tak,že sa zas nepodarilo ☹ 😔 😔 😔 síce hcg bolo pozitívne 88,4 ale následne som začala špiniť a viac a viac až som začala krvácať a hcg kleslo na 22,4 ☹ ☹ ☹ tak teraz potrebujem od všetkého mať pauzu

scheflera
30. okt 2014

@ivka3901 tak uprimnú sústrasť.nedivím sa ti. ja som na tom tak,že takto za mesiac vlastne pojdem na kontrolu sliznice.pred vianocami sa dozviem,či to vyšlo alebo nie.takže,bud budú šťastné a veselé, alebo totálne na depku.už by to tu mohol niekto zlomiť. toto bude moj 1.pokus s DV a potom mám ešte jeden.ty sy aspon mala predlženú kultiváciu,ja idem naslepo.ale počula som, že PK je aj tak zbytočna,tak neviem.celé je to o tom,aký liek zaberie na sliznicu,a či to organizmus prijme alebo nie. Druhy KET vraj byva úspešnejší,tak poplačkaj a potom pomaly hlavu skús dať hore.možno moja cesta bude taká istá,aj ked to tak nechcem,ale to ja neovplyvním.

ivka3901
30. okt 2014

@scheflera no my by sme tiež mohli stihnúť ešte jeden KET,ale kvoli tomu že keby to zas nevyšlo boli by sme vemi smutný a musím si vyšetriť túr.imunologiu a aj hematologiu a hádam sa KET po novom roku podarí aj ked ..............neviem musí prejsť nejaký čas aby som bola pripravená po psychickej stránke na další pokus,lebo pri každom neúspechu padám na úplné dno a mám strašný stav úzkosti a bojím sa,že sa zbláznim od žiaľu ☹

scheflera
31. okt 2014

@ivka3901 aj ja mávam depky,hlavne ked vidím,ako sa niekomu zadarí na 1.pokus,alebo ked nejaky múdry sused povie:a čo nejdeš na materskú?to je problém narobiť si deti? BBBoDAJ HO PAROM PáRAL DO RáNA.slu3ne povedané.pRVé IVF mi nevyšlo,nemala som ani jedno vajíčko,takže nebol ani ET.Cítila som sa ako neplodná chudera.teraz mám 2 pokusy, aj to len zo zamrazených.keby ma zaujímalo,akú mám šancu,asi ani neodpovedia, na poslednej konzulke ich zaujímalo ako prvé,či už mám zaplatené.bola som z nich sklamaná.dúfam,že aspon pri vklade sa dudú snažiť.možno ich to nebaví,ale my si za to platíme,a tiež by sa mi zišla nová práčka a iné veci.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre