Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

janikajanka
23. sep 2015

Baby taka priama otazka, kolko mate prosim vas rokov? Ja mam 38, mam darovane vajko darkyna 20 rokov. Prve sono a krv vysli v poriadku, len moj lekar stale spomina amniocentezu. Objednala som sa v 18. Tyzdni na utz do martina a v brne povedali ze ak su vysledky ok amnio neodporucaju... dakujem za vase rady

helenka12
25. sep 2015

@janikajanka ahoj mozem sa opytat kedy ti povedali o darkyni nam pri podpisovani hovori dr ze nam povie vek ,vahu,vzdelanie,farbu oci,vlasov a zatial nic nepovedali a mame ist 8.9na punkciu tak teraz neviem 🙂

stella25
16. okt 2015

@janikajanka Ahoj, ja mam 36 a darkyna 24. Tak verim, ze bude mat lepsie vajicka ako ja 🙂

salaj
4. nov 2015

Tak ahojte aj mi S mužom chceme ísť na darovane vajíčka. Chcem sa spýtať chodíte niektorá do Martina Ak tam je čakacia doba ba darkyn. A koľko vás to stálo keď ste išli cez poisťovňu dakujemmmmn

wodanka
4. nov 2015

@salaj ahoj my chodime do Brna a tam je cakacia doba cca 3 mesiace...a s platbou neviem, nakolko my si hradime vsetko sami

salaj
4. nov 2015

@wodanka ahoj dakujem za odpoved a drzim vam palce aby sa vam to podarilo.

wodanka
4. nov 2015

@salaj dakujem...aj ja Ti prajem vela stastia 😉

bellabelluska
5. nov 2015

ahojte baby, mozem sa spytat ci ste boli na darovane cerstve vajicka alebo na mrazene embryjka? lebo sa chystame tiez na darcovsky program ale najprv chceme skusit darovane embryo a az potom cerstve- ide hlavne o cenu lebo uz doteraz nas to stalo dost penazi tak aspon zistujem ci sa niekomu podarilo aj z darovaneho embryjka po kete otehotniet. dakujem
chystame sa do reprogenesis.

wodanka
5. nov 2015

Ahoj @bellabelluska nam bolo odporucene ist do toho s cerstvymi, nakolko je tu vacsia sanca na to ze sa ujme a hlavne je tu aj moznost oplodnenia manzelovymi spermiami (teda neviem, ci je to mozne aj u Vas). A ako to dopadne budem vediet cca o mesiac. 24. by som mala ist na vklad...

bellabelluska
5. nov 2015

@wodanka ahoj 😊 tak ti budem drzat palce 😊
my musime mat aj darkynu aj darcu ( nakolko spermie ma partner po chemo nepouzitelne 😞 a ja nemam vajeccniky) a chceli sme skusit mrazene embryjko aj ked lepsi pocit mam z cerstvych vajicok.. ale je to strasne drahe , my sme uz par tisicok do ivf dali a menej nas bude boliet tisicka za embryjko ako 3000-4000 za cyklus s darkynou... no uvidim co nam este na konzultacii buduci tyzden doporucia . a na aku kliniku chodis ?

wodanka
5. nov 2015

@bellabelluska dakujem 🙂 aj nas uz IVF vycerpali financne a aj psychicky. Teraz chodime do Reprofitu a ten cyklus s cerstvymi stoji 97 tis ceskych

bellabelluska
5. nov 2015

@wodanka aha rf je aj nasa klinika , tam sa nam podarila na 1 x malinka (zial nedopadlo to dobre) este ked som mala vajecnik a teraz ked nemam ani jeden nas dali do poradovnika na darkynu... pre mna je to velmi dlha doba a preto chcem skusit vedla reprogenesis kde sa tolko necaka...

wodanka
5. nov 2015

@bellabelluska neviem aku dlhu cakaciu dobu Vam dali, ale u nas to nebolo viac ako 3 mesiace. Boli sme tam tusim v juli a uz vtedy sme sa dohodli na november. Preco to predtym nedopadlo dobre?

bellabelluska
5. nov 2015

@wodanka nam povedali ze darkynu maju pre nas koncom marca/aprila co je 5 a viac mesiacov... v decembri som po operacii vajecnika (v 23 tt -4 dni po op ) o malinku prisla... odvtedy som bola 4 x na ket nasich vlastnych embrii a nic . teraz som v prechode , mam uz 33 a cakat dalsi polrok uz nezvladnem. preto pozeram po inej klinike kde sa necaka. najprv mi v RF doktor povedal (v septembri) ze ma nezavazne da do poradovnika na darkynu a v januari by mohol byt vklad a teraz mi zasa napisal ze darkynu mam az v marci/aprili...

stella25
5. nov 2015

@bellabelluska ahoj. My chodíme do RF. Šali sme s čerstvými vajickami a našimi spermiami. Síce máme slabý spermiogram no riskli sme to. Teraz som v 6 tt 🙂
Čakali sme 3 mesiace. Myslím, že preto ti dali taký dlhý termín, že idú sviatky.

bellabelluska
5. nov 2015

@stella25 aha to ma nenapadlo ze mozno aj kvoli sviatkom ale aj tak... tazko mi je ked si predstavim tolke cakanie a nicnerobenie...
tebe s bublinkou drzim palce 😊♥️

stella25
5. nov 2015

@bellabelluska mne keď povedali 3 mesiace, tak to bolo strašne. Ale ušlo to veľmi rychlo. Snažila som sa dať ja do poriadku, aby nechýbal žiadny vitamín, dala som si detox organizmu a zrazu to bolo tu. A ja som rada, že som ostala verná RF. Ja im verím a určite majú najlepšie skúsenosti s embriami. Ja by som v takomto prípade neriskovala kvalitu.

wodanka
5. nov 2015

@bellabelluska to ma mrzi, ze si prisla o babo 😒 a tiez chapem, ze cakanie je na prasky, ale niekedy je lepsie pockat, trocha sa zotavit psychicky a aj fyzicky a potom ist na to. My mame za sebou 4 cykly IVF, vsetky neuspesne. Teraz sme mali pauzu viac ako tri roky a az teraz sme sa rozhodli skusit to s darovanymi vajickami. Za tie tri roky sme si spravili pripravu na adopciu, kde sme sa posunuli v poradovniku uz na popredne miesta, tak dufam ze ak to nevyjde s vajickami, tak sa dockame babatka z adopcie.

wodanka
5. nov 2015

@stella25 gratulujem 😉 a dufam ze u nas to bude podobny scenar 🙂 tiez mame blby spermiogram, tak ideme s tym ze polku oplodnime manzelovymi a druhu darcovskymi

bellabelluska
5. nov 2015

@wodanka verim ze vam to vyjde s darovanym vajickom a vynosis zdrave babatko😊 je to krasny pocit citit ho v brusku, pohyby a kopanceky ❤️ drzim palceky

6.12. to bude u nas rok a cas mi nejak nepomaha , verim ze dalsie babatko pomoze trosku zacelt tu ranu na dusi ... 🙏

bellabelluska
5. nov 2015

@stella25 ja mam v nich tiez doveru, nemozem jedno krive slovo na nich povedat ,nam sa podarila malinka dokonca na 1 x ako som pisala vyssie ... len ten cas ... proste skusame , a bojujeme ❤️
musim si to este nechat prejst hlavou , blizi sa nam vyrocie tak asi mi z toho troska zasibava a som smutna ...

stella25
6. nov 2015

@bellabelluska to ti verím. Dosť si tento rok podstúpila. Hlavne ty musíš byť na to pripravená. Fyzicky ale najma psychicky.

wodanka
6. nov 2015

@bellabelluska kedy chces ist do toho?

bellabelluska
6. nov 2015

@wodanka ja by som najradsej isla na vklad na dalsi cyklus ale asi mi daju na mesiac antiku na cyklus a na ten dalsi by to mohlo vyjst,tj koncom decembra... ale to zasa neviem ci pracuju. presne o tyzden mame konzultaciu tak uvidime co mi navrhnu... uz sa neviem dockat, veelmi tomu darovanemu embryjku verim ❤️

wodanka
7. nov 2015

@bellabelluska no koniec decembra to je co chvila 😉 po vianociach budes aspon oddychnuta a s novym rokom, sup na to 🙂

stella25
1. feb 2016

@bellabelluska
@wodanka baby no ako pokračujete?

wodanka
2. feb 2016

@stella25 no u mna pokracovanie zatial nic - moc ☹ v decembri som bola na vklad, embryo sa uchytilo ale v 6tt som potratila... a Ty ako?

bellabelluska
2. feb 2016

@stella25 ahojky, no ja som bola v decembri tiez na vklade... hcg krasne a potom bum krvacanie a koniec 😞 je to na nervy .

aaale zaciatkom marca idem na dalsi vklad tak verim ze to konecne vyjde 🙏
ako sa mas ty ? 😊

stella25
2. feb 2016

@wodanka a mas este nejake embria?
@bellabelluska no ja som inak tiez od zaciatku asi od 5 dna spinila. Zvysili mi davky utrogestanu na 4-4-4 a estrofemu na 2-2-4. V 11 tyzdni som zacala riadne krvacat, ale do rana to asi ten utrogestan zastavil alebo neviem co sa stalo. Ja som bola aj na obycajnej prechadzke a prisla som a spinava intimka.
No nakoniec si to moje telo rozmyslelo nastastie.
Teraz som uz v 19 tt. Ale som na PN, nenamaham sa vôbec, takmer nic nerobim. A najma sa snazim nestresovat.

A aj vam nieco povedali na to v centre? ci ani nic? a kolko mali vase darkyne rokov?

Je to na nervy, presne ako pises. Ale tie nervy ja mam stale a asi budem mat az kym sa to nenarodi.

Drzim palce, nech je marec stastny mesiac. Ved predsa kuriatka sa liahnu a tak 🙂...

wodanka
2. feb 2016

@stella25 tak to su super spravy, drzim palce, nech to dotiahnes do uspesneho konca, to najkritickejsie obdobie uz mas za sebou 😉
My mame este 3 embrya, ale uz nie nase...lebo sme davali oplodnovat nielen mm spermiami, ale aj darcovskymi. S mm spermiami sme mali jedno a s tym to nevyslo...
V centre nam nepovedali nic, len ze ich to mrzi. A darkyna neviem kolko mala rokov, nepytala som sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre