Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

1laura1234
7. mar 2016

@silvia545 ahoj tak pravdepodobne okolo 6.4 by malo byt OPU,ak vsetko pojde podla planu,menzes mam dostat teraz v sobotu.

1laura1234
7. mar 2016

@matusik6 do reprogenesis,davaju vačšinou z dvoch na výber ak spĺňajú aspo niečo z dotazníka,ktorý vypisuješ.

sisul_ka
9. mar 2016

@1laura1234 ahojte zenusky, ja chodim do reprogenesisu, a ano daju ti na vyber min. z dvoch darkyn. Mne koordinatorka poslala mailom popis dvoch darkyn s tym, ze ak si nevyberieme, tak bude hladat dalej, az kym nam nevyhovie 🙂 Nastastie sme si vedeli vybrat hned 😵 Citala som v prispevkoch, ze v niektorych klinikach je cakacia doba na darkynu aj 3-4 mesiace, to je prehnane dlhy cas, najma ked si za to platime!

matusik6
9. mar 2016

@sisul_ka
A prečo ides do darovanych?

sisul_ka
9. mar 2016

@matusik6 ja som tym uz presla a jedno embryjko mame este v mrazaciku. Ja nemam oocyty, tak som odkazana na darkynu.

matusik6
10. mar 2016

A to jedno embryo je tvoje či od darkyni?
Až aké máš Amh?

matusik6
10. mar 2016

@sisul_ka
To bolo pre teba

sisul_ka
10. mar 2016

@matusik6 nemozem mat vlastne, moje telo neprodukuje vajicka. Embryjko je zdarovaneho vajka. Co znamena Amh? V mojom pripade som sa este s takouto skratkou nestretla 😕

matusik6
10. mar 2016

Amh je ovarialna rezerva, že koľko máš ešte vajicok
Takže keď máš ešte 1 embryo,takze si uz po vklade?

matusik6
10. mar 2016

@sisul_ka
To bolo zasa tebe🙂

sisul_ka
10. mar 2016

@matusik6 bola som 22ho februara, no nevyslo to, mala som velmi nizke HCG, takze posledny zazrak v mrazaciku pouzijeme o par mesiacov 🙂

misaelka
10. mar 2016

@sisul_ka ja som v MT cakala 10mesiacov...

sisul_ka
10. mar 2016

@misaelka mohla by som ist uz zaciatkom aprila, no chcem si dat spravit este neake vysetrenia pred poslednym transferom

diadiana
autor
10. mar 2016

Ahojte, chcem vas dievčatá srdečne pozdraviť a zaželať nech vam splnia vaše sny. Ked pozeram že v 2008 som založila túto tému, 3 roky mi trvalo, kým sme sa dostali k IVF s darovanými vajíčkami a teraz moj syn oslavil 4 roky ... ešte raz nedalo mi nenapísať Vám ked som zbadala túto téme na boku vo fóre aj ked sa ma to už netýka, skutočne chce to len trpezlivosť a snáď trošku šťastia na ľudský prístup lekárov, aj ten je veľmi dôležitý ... silno držím palce.

sisul_ka
10. mar 2016

@diadiana dakujeme, takuto podporu potrebujeme, najma ked sa nedari, no bojujeme dalej 🙂

diadiana
autor
10. mar 2016

@sisul_ka ano, pamätám si ako som odišla od mojho vtedajšieho gynekológa v 2009 asi, ked som mu povedala, že to chcem riešiť darovanými vajíčkami a on sa na mňa osopil, že čo je to za blbý nápad, ve´d to dieťa nebude nikdy moje... no ve´d to ťažko vysvetliť niekomu, kto to nerieši ako my.

Naozaj je to beh na dlhú trať ale oplatí sa... celkovo snaha otehotnieť a špeciálne tieto darcovské. U mňa posledná šanca, kedže mám genetickú vadu, ktorá ma predurčuje k nekvalitným embryám, neotehotniu, nedonoseniu a ked donoseniu tak úmrtiu plodu v skorom veku ... no otras,keby sa povinne robila pred každým aj prvým IVF genetika, mohla som sa vyhnúť MA v 12 TT a snád aj niekoľkým neúspešným IVFkam...

matusik6
10. mar 2016

@sisul_ka
Tak ste mali len 2 embrya

sisul_ka
11. mar 2016

@matusik6 mali sme 3embryjka, pri prvom ET som otehotnela, no v 5tt som o malinke prisla, 2x to bolo ten februar, a 3tie je v mrazaciku 🙂 a ty? Ako ste pochodili, ake mate plany?

sisul_ka
11. mar 2016

@diadiana som rada, ze sa vam to podarilo 🙂 Ano, je to beh na velmi dlhu trat a financne velmi draha zalezitost. Nie kazdy si to moze dovolit, a ked si na to uz konecne nasetris, tak ti povedia, ze schopnych embryjok na transfer alebo zamrazenie je len par alebo vobec. Ak si dalsiu darkynu nemozes dovolit, tak ti ostanu len vyplakane oci a bolave srdce ☹ Ja tam'este nie som, no poznam zeny, ktore uz dalej nemozu, pretoze na to nemaju. Pri druhom IVF s darovanymi oocytmiy, by mohli dat 50% zlavu, no nie?! 😎 🙂

salaj
14. mar 2016

@misaelka Ahoj môžem sa spýtať prečo si išla preč Z MT. Mi stále zvazujeme túto možnosť len bas dosť brzdia peniaze

misaelka
14. mar 2016

@salaj preto sme odisli lebo som mala pocit, ze za tie peniaze neurobili pre nas maximum mozneho...bola som 3x neuspesne na vklade, absolutne neriesili, ze mam blbe vysledky stitnej zlazy (to zacalo riesit az centrum v brne). v brne som otehotnela na 2.vklad. ak ti mozem odporucit, skus reprogenesis alebo reprofit brno... s poistovnou aj ako samoplatca zaplatis podobne peniaze a sluzby neporovnatelne podla mna...

salaj
14. mar 2016

@misaelka Ďakujem za odpoveď ak sa smiem spýtať koľko tá to vyšlo V Brne a ako rýchlo si mala darkynu

karinuska22
14. mar 2016

@salaj Ahoj, plne suhlasim s Misaelkou a na 100% odporucam Brno. Taktiez som na Slovensku stratila 5 rokov kvoli nezaujmu. Vedeli, ze mam problem so zrazanlivostou a vobec to neriesili. Az som sa nahnevala a sla si za vsetkymi vysetreniami sama a s vysledkami z vysetreni som isla za poslednou nadejou do Brna. Uz som nedufala ale vyslo to dokonca na prvy pokus. Maju tam uzasny pristup. Ja som bola v Reprofite ale teraz je uz aj Reprogenesis, takze tiez odporucam. Bola som u doktora Stelcla, ktory presiel z RF do RG. Odporucam.

vivien391
16. mar 2016

Ahojte, dievcata my tiez uvazujeme nad vajíčkami od darkyne...ale, ked to tu citam, ze od darkyne nemusis mat embryjka, tak mi je az slabo!!! ja chodim do reprofitu Brno, ale tam ma uistovali, ze su to mlade darkyne a mavaju vela zdravych vajicok aj embryjok, ze darkyne prejdu riadnym sitom...ved podla mna tiez by si nemohli dovolit, ked zaplatis nemalu ciastku aby neboli ziadne embryjka, potom naco je ta darkyna...idem s tym do tohoho, ze bude mat dost zdravych vajicok...

karinuska22
16. mar 2016

@vivien391 Drzim palce

vivien391
16. mar 2016

@karinuska22 dakujem 🙂

sisul_ka
16. mar 2016

@vivien391 ahoj a vitaj v klube 🙂 neboj sa toho. zaruka je min.2 embryjka v Reprogenesise a my sme v den transferu, teda 5kultivacny den, mali 3 embryjka. 1morulku a 2blastocysty. Musis verit, ze ich budete mat aspon 3 🙂 Drzim palce a daj vediet. Spravili ti uz vysetrenie reprodukcnej imunologie?

stella25
16. mar 2016

@vivien391 ahoj, ja som tiež z Reprofitu tehu. Darkyna mala 8 vajíčok a vsetky sa krásne oplodnili. Jedno sme vložili a 3 super kvality máme zamrazene. Neboj sa toho. Pokiaľ si s tým stotoznena a vyrovnaná. Garantujú ti 2. Ak k ničomu nedohde, nič neplatis. Kľudne sa pýtaj, čo ta zaujíma. Na to sme tu.

apollienka
16. mar 2016

Ahojte dievčatá, ja som čakateľka na darované vajíčka.... chodila som do Iscare v Martine. Čakám už rok a nič sa nezmenilo. Dnes som mala cestu do Martina, tak som sa tam zastavila a osobne sa informovala. Žiadna zmena a žiadna vidina sa pohnúť z miesta. Rozhodla som sa teda, že navštívim Reprofit Brno. Viete mi povedať aká je tam čakacia doba?... som samoplatca.

matusik6
16. mar 2016

@vivien391
A prečo si sa rozhodla do darovanych?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre