Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

erika3177
18. máj 2016

@sisul_ka dobre ranko! dakujem, si velmi zlata! Rano som bola na odbere, ale uz vcera som mala bolesti ako pri prichadzajucej menstruacii...Nasa darkyna mala 24 rokov a este mame 4 snehuliacikov.

Tvoje telo, asi teraz potrebuje 2-3 mesiace pauzu, aby sa dostalo spat do normalu a urcite sa coskoro umudri! Prednisol 10mg to je celkom zaujimava davka a ako dlho to mas brat?

pekny den! 🙂

erika3177
18. máj 2016

@sisul_ka
takze mam vysledky z krvnych testov, ktore tiez negativne...

Hm....tak teraz uvidime co bude dalej...

drz sa a pekny den!

sisul_ka
18. máj 2016

@erika3177 to mi je luto :( To, ze mas viac embryjok neznamena, ze otehotnies s kazdym jednym, no som si ista, ze to prave embryjko aj dve su urcite madzi stourkou 😵 Aspon ja tak uvazujem 😎 to ste mali celkom dobru urodu! 5 embryjok, mali ste vsetky blastocysticky? Asi ano, lebo normalne zamrazuju len blastocysty. Pocuvaj, daj me si rande a pojdeme do toho spolu o mesiac 😵 Do ktoreho centra chodis? Mne raz do roka takto blbne cyklus, tak som si to teraz vybrala, aspon dufam, a koncom maja pride normalna mrska 🙂

sisul_ka
18. máj 2016

@erika3177 v cechach predpisuju Medrol 6-12 mg, no u nas ho nemaju, tak ho nahradza prednisolon ktory je v 5 mg, 10mg atd, Prvy krat som brala len 5 mg, no koli stitnej mi zvysili davku na 12 mg cize v mojom pripade 10 mg 😵

salaj
20. máj 2016

Ahojte rozhodli sme sa pre darovane vajíčka do ktorého centra mám ísť a aká tam je dlhá cakacia doba na darkynu a cena samoplatca

gabika2015
20. máj 2016

@salaj ahoj, my chodime do Brna, do Reprofitu. Na vajka sme tam cakali asi pol roka a platili sme cca 3900 Eur, isli sme ako samoplatcovia. Na ich stranke najdes aj cennik, je tam aj rozpisane, konkretne co obsahuje ta suma. Vraj v druhom centre, Reprogenesis je cakacia doba asi 2 tyzdne. Tusim je na tomto fore aj skupina Reprogenesis, mozes sa aj tam poinformovat.

erika3177
20. máj 2016

@sisul_ka Ahooooj, o tej stitnej zlaze....no kamaratka akonahle dostala tabletky na stitnu zlazu otehotnela.... 🙂

no a s tym rande, ja by som chcela zacat po junovej menstruacii, teraz prave cakam po tom nevydarenom transfere, ze mi pride kazdu chvilku...a dam si jeden mesiac ocistnu pauzu....

A kolko rokov mala vasa darkyna?
pekny den! 😉

sisul_ka
20. máj 2016

@erika3177 nasa mala 21rokov, no z 8 vajicok sme mali len dve blastocysticky a jednu morulku. Som vdacna aj za to, len nech sa to posledne poriadne zavrta a uz sa nepusti 😵 Tak daj vediet ked uz budes pevne rozhodnuta 🙂

stella25
23. máj 2016

@salaj ahoj, my sme boli v Reprofite, na darkynu sme cakali asi mesiac od vtedy co sme zaplatili zalohu a potom dalsie dva mesiace trvalo, kym zosuladili moju a jej MS a sli sme na vklad, kedze sme chceli vkladat cerstve embria nie mrazene. Celkom to stalo cca tych 3700€, mali sme 8 embrii, jedno vlozili a tri boli vhodne na mrazenie. Takze uspesnost oproti mne, co som posledne dva roky mala 1 vajicko je uzastna. 🙂

gabika2015
30. máj 2016

ahojte, je tu medzi nami nejaka baba, ktorej sa podarilo otehotniet s darovanymi vajkami? Dufam, ze ano, velmi by som potrebovala povzbudit ☹

erika3177
31. máj 2016

@gabika2015
Gabika, pisala si dost neskoro vecer..., ked si prejdes tento forum natrafis na dievcata, ktore maju babenka z darovanych vajicok. Vsetko dobre! 😉

sisul_ka
3. jún 2016

tak dievcence pochvalte sa, ktora ste po ET alebo Kete? Prajem pekny zvysok dna 🙂

erika3177
3. jún 2016

@sisul_ka Ahoooooj, tak ja zatial iba cakaaaaam!!!!! a ty uz si? 😉

sisul_ka
3. jún 2016

@erika3177 aj ja cakam, pevne dufam, ze sa tento mesiac dockam 🙂

erika3177
4. jún 2016

@sisul_ka ok, tak čakáme obe! 🙂

aveeva72
13. jún 2016

@diadiana Ahoj diadiana, ja riešim tiež darované vajíčka, moje už nie sú kvalitné...keďže nie je iná možnosť, tak som si na začiatku poplakala, ale prijala som to ako fakt a som vďačná za to, že vôbec je takáto možnosť. To dieťatko, ak sa podarí, budem milovať rovnako ako svoje, som o tom presvedčená.

aveeva72
13. jún 2016

@sisul_ka Ahoj, my sme sa tu už stretli myslím🙂. Ja tiež čakám. Minulý mesiac som bola už počas stimulácie pred KET na kontrole výšky sliznice a zistili mi, že sa mi napriek stimulácii tvorí vlastný folikul, čo bolo nežiaduce, preto sa stimulácia prerušila, nechali ma odmenštruovať a teraz nemám žiadne stimulačné hormóny , len svoje vlastné a zajtra idem na ultrazvuk, či je výška sliznice dostatočná. Tak som zvedavá. Z tých hormónov mi o.i. začal rásť malý myóm, má asi 1 cm, tak dúfam, že nebude rásť. Mohol by zmiznúť, hnusák. Ak bude zajtra sliznica vysoká, budúci týždeň idem na KET. Bodaj by sa to podarilo! Ako si na tom Ty? Eva

sisul_ka
13. jún 2016

@aveeva72 ahoj, ja som dnes po transfuzii Intralipidu a buduci pondelok mam Ket 🙂 Sliznica takmer 9mm , takze vsetko v naprostom poriadku 😵 Drzim moooc palce aby myom uz zajtra nebol a sliznicu v spravnej vyske 🙂

erika3177
14. jún 2016

@sisul_ka
Ahoj, Tak som sem opat nakukla a zaujal ma tvoj koment o intralipide...., to ti lekár odporučil? Na co je to dobre? Drzim palce!!!!😀

sisul_ka
15. jún 2016

@erika3177 nech sa paci, tu je to pekne vysvetlene 🙂 :
Intralipid
Proč se používá?
Výzkumy prokázaly, že časné těhotenské ztráty (spontánní potraty, zamlklá těhotenství) a selhání implantace (uhnízdění embrya), které se projevuje neplodností, nebo opakovaným selháním léčby asistovanou reprodukcí, mohou být způsobeny nadměrnou aktivitou NK buněk („Naturall Killer“). NK buňky jsou specifickou populací bílých krvinek, starající se o obranyschopnost organismu, jejich aktivní forma však může napadnout i embryo, uhnizďující se do děložní dutiny a oslabit ho natolik, že dojde k jeho zániku. Bylo prokázáno, že včasné podání Intralipidu dokáže zabránit aktivaci NK buněk. Bez této aktivace pak NK buňky nepředstavují pro embryo žádné nebezpečí.

Co je to Intralipid?
Intralipid je sterilní tuková emulze, skládající se z frakcionovaného sójového oleje, pomocnými látkami jsou frakcionovaný vaječný lecitin, glycerol, voda pro injekce a hydroxid sodný (pro úpravu pH).

Kdy je nejlepší čas pro aplikaci Intralipidu?
Zhruba týden před přenosem embryí do dělohy, ev. cca 2 dny před ovulací. Hormony produkované po uvolnění vajíčka (progesteron) mají přímý vliv na aktivaci NK buněk. Optimální účinek Intralipidu je tedy možné očekávat, pokud se podá ještě před vzestupem hladiny progesteronu. Na již aktivované NK buňky nemusí být Intralipid účinný.

sisul_ka
15. jún 2016

@erika3177 mala som 2x potrat a raz biochemko, preto ten Intralipid a dakujem 🙂

erika3177
15. jún 2016

@sisul_ka ....dakujem za info. A to Ti poradili v Brne, ci u vas? Mne v Brne nie taketo nespominali.... ☹

sisul_ka
16. jún 2016

v Reprogenesise, nie kazda klinika to ponuka.

aveeva72
16. jún 2016

@sisul_ka Ahoj, tiez Ti drzim palce!!! Ja som vcera na kontrole dopadla dobre, sliznica vyse 9 mm na den 11, myom sa zmensil, uz ma len 9 mm🙂- to je v pohode. Od vcera uzivam Medrol, od zajtra Utrogestan a v stredu 22.6. mam KET. Budeme potom spolu cakat na vysledok, Ty budes mat naskok 2 dni🙂. Ja si tentokrat ziadne testy doma robit nebudem, musim vdrzat 2 tyzdne do krvneho testu.

sisul_ka
16. jún 2016

@aveeva72 super sliznica! ano, budeme to prezivat spolocne 🙂

erika3177
16. jún 2016

dievcata drzim vam palce! ja sa pripojim o dva-tri tyzdne ... 🙂 🙂 😉

sisul_ka
20. jún 2016

A uz sa moj zazrak pekne u mna zohrieva 🙂 Pevne dufam a verim, ze sa mu u mna bude pacit a spravi ma tou najstastnejsou pod slnkom 😵

aveeva72
20. jún 2016

@sisul_ka Určite áno! Ja idem v stredu pred obedom 🙂

sisul_ka
20. jún 2016

@aveeva72 budem na teba mysliet! Drzim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre