Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
13. aug 2009

Aha už si spomýnam 🙂

mimka29
13. aug 2009

Ty kokšo ja som dala spomínam s tvrdým y. A všimla som si to až keď som dala odoslať 😀

sue
13. aug 2009

Mimuš, to sa stáva 😀

Ešte, že si tu... ja sa už neviem dočkať pol piatej a odchodu za drobčekom 🙂

iwusa
14. aug 2009

ahojte babulky,

nahodou som objavila jednu temu, sue ty si do nej prispievala (rozumne, pravdive, skutocne prispevky) a fakt som sa zazrala do tej temy a zasla nad niektorymi zenami. je to tema o darovanych spermiach (protipol nasho problemu), zalozila ju jedna kocka, u kt. to vyzeralo tak, ze s manzelom budu musiet podstupit ivf s darovanymi spermiami a bolo na nej vidiet, ze s tym nie je stotoznena. vacsina z nich ju podporovala a ze aj oni by to toho isli atd. ale bolo par zien, typu: dieta predsa nebude manzelove, ja tam ina geneticka vybava, nebude sa na muza podobat, ake moze zdedit choroby a zle vlastnosti a zasla som nad vetou, ze sa HRAME na BOHA... akoze ako toto moze niekto povedat v dnesnej dobe? preboha, ved takto by museli pozatvarat vsetky centra, lebo aj to je proti bohovi! pride mi to divne, ze v dnesnej dobe ma niekto taketo nazory ale osobne si myslim, ze to su ludia, kt. nemaju problemy ale nie su psychicky na urovni nasich darkyn (ani sue nema problemy, ma svojho krasavca, ale pritom dokazala ist do tohoto procesu a didinka moja - este nema svoje vlastne a mohla sa na to pozerat z toho pohladu, ze najskor ona a deti a az potom bude pomahat druhym)... no proste je to smutne ☹

a k tomu plakaniu, ja som od malicka strasne precitlivela a rozprace ma hocico, ked sa nahnevam, ked sa mi nedari, ked som smutna ale aj vesela... takze ked ja budem mat v sebe hormonalnu bombu ako mimka, kokooooz, ja neviem ako to so sebou vydrzim. a vcera som pozerala bambiho - to ste mali vidiet tie moje slzy... 🙂

mimka29
14. aug 2009

Dobré ránko,
ja som dnes skoro vstávala, lebo varujem malého jorkšíra (má 7 týždňov) a stále plačká. Teraz sa mi tu šplhá po nohe, no je úžasná.

iwuska cirkev odsudzuje aj umelé oplodnenie, hovovrí, že je to hriech. Didlinka chodila na náuky pred svadbou a mali mať aj hodiny plánovaného rodičovstva (alebo také niečo) a presne tam to mali preberať, že umelé oplodnenie je hriech. Veď didi sa možno k tomu vyjadrí.

Malá niekde kňučí, idem ju pozrieť

sue
14. aug 2009

Bré ránko 🙂

...k tomu, či je to hriech... keďže ste si samy toľko toho preskákali, tak dobre viete, že ak Boh, vyššia moc alebo akokoľvek si to chceme nazvať, nechce, tak dieťatko proste nevznikne... my tu na zemi len robíme všetko čo je v našich silách, aby sme dosiahli vytúžený cieľ... ale ani umelé oplodnenie ani nič iné nám bohužiaľ 100% úspešnosti nedá... takže také slová ako hriech a hrabanie sa Bohu do remesla by som si do pusy nedovolila vziať... to dokáže asi len ten, ktorému sa bábätko zadarilo hneď ako naň pomyslel 😔

sue
14. aug 2009

...ta vy kde ste dnes? By som potrebovala trošku podporu... pravdepodobne hľadám prácu 😔

mimka29
14. aug 2009

Ako to myslíš sue 😕

sue
14. aug 2009

...tak sme sa presídlili do IP... ak by ste ale niekto o niečom vedeli, tak mi prosím napíšte...

iwusa
14. aug 2009

co sa stalo sue?

bobjan
14. aug 2009

Ahojte🙂

Sue, to hádam nie... to nejako narýchlo...prečo?

vika34
14. aug 2009

ahojte,ešte pred odchodom na sústredko sa vám ozívam,lebo hned ked sa vrátim ,idem do nemocnice,tak neviem ,kedy sa budem môcť ozvať,hádam ,ked budem musieť po operácii ležkať,pá a držte sa

sue
17. aug 2009

...fíííha, tu to teda cez víkend žilo 😲

Tak nech je babuľky tento týždeň lepší ako ten minulý a horší ako ten budúci 😵 😵 😵

mimka29
17. aug 2009

Ahojte babulky,

sue to si pekne napísala. A ako to vyzerá s tvojou prácou?

Ja som si dnes trošku prispala, lebo ráno mi nebolo dobre, ale už sa cítim lepšie 😉

sue
17. aug 2009

Mimka, hľadám a hľadám... zatiaľ nič nové 😔

mimka29
17. aug 2009

Tak ty si už naozaj bez práce a teraz si doma?

sue
17. aug 2009

Mimka nie, zatiaľ hľadám po večeroch a cez obed, som v práci ... zatiaľ a dúfam, že ešte nejaký ten týždeň tu budem 😝

bobjan
17. aug 2009

Ahojte🙂

Sue, držím palce, aby si čoskoro našla 😉

Ako sa tu máte?

mimka29
17. aug 2009

Ahojkiii bobjan 😉 ja nič moc. Som doma na PN-ke a dnes som bola ráda, že nie som v práci, lebo by som to tam nezvládla. Ráno mi bolo na odpadnutie, studený pot a také divné stavy som mala, ale pripisujem to utrogestanu, tak dúfam, že sa už nebude opakovať, lebo som sa vyplašila.
didlinka čaká na výsledky genetiky či je vhodná darkyňa a iwuska čaká na didlinku 🙂
O sue si čítala a ostatné babulky tu už dlho neboli. A ešte vika, tak tá je od soboty na sústrdení.

mimka29
17. aug 2009

sue, tak to je dobre, že nezaháľaš. Treba poposialať žiadosti všade, kde sa ti to len trošku pozdáva a ešte si budeš vyberať, neboj.

mimka29
18. aug 2009

Ahojte babulky, kde ste všetky? Našla som nás až na 3 strane. Ja idem teraz do mesta, ale pozriem večer 😉

iwusa
18. aug 2009

ahojte dievcence,

no zrekapitulujem moj vikend: hody doppadli naparadu! trosku boli malilinkate konflikty, medzi mojim muzom a svokrom, ale to nebudem rozoberat ale inak bolo fajn. samozrejme, ze mi liezlo na nervy cele obzerstvo a clovek aj ked si daval pozor, tak vsetky tie kolace, salat... fuuuha, no proste co som krvopotne zhodila, som dnes rano mala opat priratane na vahe, sakra! v nedelu sme mali hasicsku zabavu a ja som ju stravila v bufete iba jeden plouzak sme hodili s manzelom, ale aj ked to bolo narocne, bolo super a som rada, ze som mohla pomoct!

no ale to najhorsie co sa mi stalo: pocas vikendu sa mi postupne ale kvalitne vytvorila na tvari herpaticka infekcia, cize polovicu tvare mam zdeformovanu, nevidno mi oko, neuveritelne ma to cele boli a vyteka mi z toho rozny sajrajt! lieky budem uzivat az polroka... z coho som teda neni moc nadsena, ale co uz ked uz, mozno ma budu cakat aj imunologicke vysetrenia ale to uvidime casom. do konca tyzdna som PN a poviem vam, som rada, ze si ma nenechali na infekcnom, lebo tam by ma... hmm... dr.lo!!!

di - takisto si tu uz dllllho nebola, tak som zvedava na spravicky!

vika34
18. aug 2009

ahojte,som na tom tanečnom sústredení,nič som nečítala čo nové ,takže ani neviem ,dúfam ,že všetko o.k.
Mám sa fajn,počasie zatiaľ dobré,deti niekedy neposlúchajú,hlavne stále vymyšlajú ,že ich tu pichá a tam bolí,výmyselníčky sú to.
Ja chytám preležaniny 😀 ,dúfam,že si poriadne oddýchnem,aby som bola v poriadku a po operácii v úplnej pohode pred mojim posledným IVF.Je to moja jediná dovolenka tento rok,tak sa snažím si to poriadne užiť.
Držte sa
Iwuša skoré uzdravenie

mimka29
18. aug 2009

Ahojte zlatíčka,

iwuska to som ešte ani nepočula, že by to niekto mal. Chúďatko naše, prečo my musíme mať vždy takú smolu 😠 to je až neuveriteľné. Prajem ti skoré uzdravenie a dúfam, že to nebude mať vplyv na vaše IVF-ko.

vikuš - zlatúšik, ty na nás myslíš aj na sústredení (dovolenke) Tak si tam pekne oddýchni 😉

Dobrú nocku

dianan
19. aug 2009

Dobre ránko
ako sa tu máte???my sme boli na predlžený víkend v Prahe,tak sme si oddýchli....bolo super....Praha je naozaj taaka malebná... 🙂
ja už mam kramy,takže oddych....a ideme do dalšieho boja...dufam,že tentokrát do uspešného....

choručkým babenkám prajem skoré uzdravenie... 🙂
mimka.....tak vidíš....ako sa to vlečie s nami... ☹

sue
19. aug 2009

Ahojte babuľky 🙂

Di, výlet do Prahy by som brala aj ja 😵

Dnes máme fajn deň v práci, nik zo šéfstva tu nie je, tak myši majú hody 😀 😀 😀

kvata
19. aug 2009

Ahojte všetky,
čítam Vás už asi mesiac, až teraz som sa odhodlala pridať sa k Vám. Podstúpila som 4 IVF, vždy neúspešne, s malým počtom nekvalitných vajok, tak teraz skúsime darované vajká. Chodím do Reprofitu v Brne, vybrala som si ich, lebo na nich počujem len samú chválu a naozaj to prostredie a ľudia sú tam suproví a sú aj cenovo najpriateľnejší. Po mesiaci čakania sa uvoľnila darkyňa, (inak sa čaká 6-9 mes.) preto teraz čakám na menzes, začnem brať lieky a koncom septembra idem na transfer. 🙂 Čítam, že Mimka je na tom podobne ako ja, tak by som bola rada, keby som sa mohla s Vami deliť o nové skúsenosti.

dianan
19. aug 2009

ahoj sue.... 🙂
kvata vitaj medzi nami.....ano mimka,tiež čaka na transfer...ale ona Ti napíše viac,ked sem zavíta.....
kľudne sa zapoj k nám... 🙂

mimka29
19. aug 2009

Ahojte,

kvata vitaj, to máš pravdu sme na tom podobne. Ja som podstúpila 3xIVF a teraz bude štvrté s darkyňou. My už máme embryjka od konca júna zmrazené ale transfer ešte nebol, lebo mi nechce narásť sliznica ☹ Ale teraz to už musí vyjsť. Tak v Reprofite to ide tak rýchlo, to je super. A vaša darkyňa už mala OPU?

dianan ja som v Prahe nikdy nebola, ale keď nám to vyjde, tak si ju možno dáme za odmenu 😉

sue ako v práci?

kvata
19. aug 2009

Mimka, naša darkyňa má opu v polovici septembra, takže netuším ako to dopadne, či bude čo vkladať, príp.mraziť. Čaká sa dlhšie, ale príjemkyni nevyhovoval termín darkyne, tak nám ho ponúkli a bola som veľmi rada. S tou sliznicou to tiež nemám ružové, ale od vás som sa dozvedela o alchemilke, a teraz keď som bola na utz, bola 9 mm, čiže alchemilka zabrala. Dúfam, že aj vám to teraz vyjde, čítala som ako si dopadla minule. Môžem sa opýtať, koľko vajok ste dostali?

Držim palce všetkým ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre