Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sue
2. okt 2009

Iwusa, pretože u darkýň sa postupuje inak, toto čo si ty našla je dlhý protokol ale normálne pre babu ktorú čaká KET.... jej vlastných vajíčok oplodnených mimo tela...

sue
2. okt 2009

Mimuš, ešte si tam zabudla, že 36 hodín pred odberom pichnú Didlinke na pohotovosti v mieste jej bydliska injekciu, ktorá zabezpečí popraskanie folikulov...

... a tiež,že kontroly nemusia byť obdeň, ale stačí aj raz za tri dni, záleží všetko od individuálnych výsledkov.

mimka29
2. okt 2009

Jasnačka sue u každej sa postupuje inak, ale v princípe ide o to isté. Užívate si s malým doma, že? Nemáš zatiaľ žiadne problémy z tých hormónov?
Mňa dnes bolí podbruško, tak ma ťahá ako keby kŕč od pupka dole do pravej strany. Dobre, že ma obvoďáčka ukecala aby som ostala ešte doma, kým nebudem mať výsledky z krvi.

sue
2. okt 2009

🤐 Mimuš a nie si ty naozaj tehotná? 😕 presne toto, čo si teraz opísala, ten akoby kŕč si pamätám zo začiatkov tehu 🤐

A inak áno, užívame si, fajne nám je...aj sme sa kúpať boli a aj pôjdeme 🙂 síce len v rámci vychádzok zatiaľ, ma to štve,že mi to nechceli dať neobmedzene... však mi nič nie je...

A inak nemám zatiaľ žiadne problémy, cítim sa super 🙂

mimka29
2. okt 2009

sue tak to je super, to až keď začneš brať inekcie, tak budeš cítiť vaječníky ako pracujú o 100-200. Tie vychádzky to je nafigu. Ja si dávam vypísať PN-ku u obvoďáčky a tá je hrozne zlatá a hrozne mi fandí, tak tá mi stále tie neobmedzené vychádzky ešte aj sama navrne.
Tehotná nie som určite, ale to ma možno ťahá ta zväčšená maternica, len dúfam že mi gynda nejak pomôže. Ja neviem, že mi pichne vyvolávačku, alebo niečo, nech sa mi tá krv uvolni a vyčistím sa. Objednávala som sa na sono prsníkov a ako prvé sa ma pýtali, či nie som tehotná, tak som sa úsmiala a strašne rada by som povedala, že áno som, čo povedala, ja bysom to zakričala .... ach jo mám bujnú fantáziu 🙂

iwusa
2. okt 2009

diky baby, tak myslim, ze uz to konecne chapem 😉 bolo by aj na case 😀

mimka - dnes budes mat tie vysledky?

mimka29
2. okt 2009

iwuska dnes, alebo zajtra doobeda, tak dúfam, že dodrží lekárka slovo. Inak didi mi ukazovala, v ktorej budove v BA robíš a je to kúsok od nášho bytu 🙂 Vždy keď idem okolo, tak si na teba spomeniem.

iwusa
2. okt 2009

to fakticky? tak blizucko? dobre vediet, aspon viem, kam mam chodit na kavicku 😉 za chvilku to bude kusok aj od didinkinho bytu, vsakze? uz to vybavili na kompletku, myslim ten predaj. a mamina, co ako?

didlinka3368
2. okt 2009

Ahojte kočandy 😉 .....vidím, že tu maturujete nad tým tým braním liekov, tak vám len chcem povedať, že to má asi každá naozaj inak.....Ja mám mať presne taký postup ako opísala mimka až na to, že ten 21. deň cyklu si začnem pichať injekcie ten Diphe...niečo /ako ty sue/ a nie brať liečky.....no a po ďalšej mrche si budem pichať ďalšie injekcie počas ktorých by som mala chodiť na kontroly aby sa predišlo tomu hyperstimulačnom syndróme....Dúfam, že som to nedoplietla, lebo pravdu povediac som si to ešte ani nestihla poriadne preštudovať a keď vravíte, že ste spomínali, že si nás v tých centrách čítajú, tak ma budú mať za blbečku... 😅
A sue čo sa týka tej injekcie čo má zabezpečiť popraskanie folikov, tak o tom v tom mojom dlhom protokole nemám ani zmienku a nič také mi ani v centre nehovorili..... No uvidíme ako to bude naozaj.... 😒
No a čo sa týka tých kontrol v Martine, tak tam mi spomínali, že by sa malo chodiť na kontrolu každý druhý deň, no v prípade, že nebudú žiadne komlikácie, tak budem stačiť aj každý tretí......

Takže tak....Veď preto je na svete toľko týchto špecializovaných centier, lebo každý to robí inak a každý si myslí, že to robí najlepšie a aj tak to nikto nemôže 100% ovplyvniť, lebo ľudské telo je nevyspytateľné....no nie?!

Jáááj babule dnes mi to ide tak pomaly, no už iba pol hodinku a utekám sa troška vybujačiť na Interbeauty....kozmetika a vizážistika je pre mňa taká menšia droga, tak dúfam, že sa ovládnem a nenechám tam celé svoje živobytie.... 😉

Tak krásny víkend všetkým .... 😵

didlinka3368
2. okt 2009

Jéééééj ale som porobila chybičiek a hlavne som to písala ako maďar 😅 Ale pointa ostala a to je hlavné..xixi..

mimka29
2. okt 2009

iwuska kľudne môžeš prísť, pôjdem ti na proti 😉 S bytom je to trošku zložité ale určite to zvládneme a didi bude moja susedka, jaj to bude super. Maminka má z rany vývod a asi ju to dosť bolí. Výsledky ešte nemá, tak sme z toho nervózni, ale naša maminka je hrdinka.
Ja varujem celý víkend susedovcom psíka, lebo išli preč a nechceli ho brať so sebou, tak sa nenudím. Ja tu sesedom každú chvíločku strážim zvieratá, alebo varujem detičky, ale nesťažujem si 😀 Mne sa to vráti na deťoch 😉

mimka29
2. okt 2009

Ja som to pochopila didi. A tá inekcia čo písala sue pred odberom vajíčok sa pichá vždy, či je krátky alebo dlhý protokol, ale neboj ja to ustrážim.

sue
2. okt 2009

Mimuš, ja už injekcie beriem... takže mne už vaječníky o 106 makajú - keďže pichám vlastne od polovice cyklu - teda odvtedy ako som mala po ovulácii a malo začať zrieť nové vajko (ktorého ovulácia bude vlastne v deň odberu) tak nebude zrieť jedno ale snáď niekoľkonásobne viac.

Didli tá injekcia sa pichnúť musí, inak by ti folikuly nepopraskali v presnýčas a tým by sa ohrozil odber vajíčok.

No ideme sa my kúpať, len čo sa drobec zobudííí, teším teším na kúpalisko 😅 😀

mimka29
3. okt 2009

Ahojte zlatíčka,
ráno mi volala lekárka a HCG je 0, od včera zase krvácam, síce iba slabo, ale ide to von, tak dúfam, že bude všetko vporiadku, aby sme sa mohli pustiť do ďalšieho boja. Baby tentokrát to vyhráme všetky 😉

Krásny víkend

dianan
3. okt 2009

aj ja vám všetkým prajem krásny víkendík...

ano mimka....tentokrát sa nám to musí všetkým podariť... 🙂

slanina
4. okt 2009

Ahojte chcela som sa opytať či ma niektora skusenosť s darovanymi vajičkami v gyn five?

mimka29
4. okt 2009

Ahojte krásky,
Ako víkendujete? Ja čakám na didlinku, dnes príde aj s mužom ku nám spať a budeme pozerať DVD z ich svadby, až sa teším na pekný večer 🙂

slanina z nás tu ani jedna nechodí do gyn fivu, ale bola tu chvíľu jedna kočka Mahuliena a tá absolvovala IVF s darkyňou tam. Teraz ale neviem na ktorej témičke je.

iwusa
5. okt 2009

ahojte babule moje,

fuuuha, pracovny tyzden sa nam pekne zacal, vysoke pracovne vykony su nasadene ale na konika si tych 5 minut proste musim najst 😉
ako ste vikendovali? my sme boli navstivili taku skvelu rodinku, teraz maju mesacne babatko a to vam bol hotovy andelicek, fakticky len papkal a spinkal a este sa mi aj pacilo, ze ked zaspal na rukach, tak ho dali do kocika, proste aby nebol zvyknuty na ruky, lebo neskor by si s nim nepomohli. no ale ich starsi syn, to vam je teda riadny gulovy blesk, co narozpraval vtipov, rozne srandy predvadzal... strasne vela energie ma chalanisko jedno, ale zlaty je strasne! take bohovske dieta, ktore vycerpa celu rodinu 😀 ale fakt uzasny je, nech ma vela energie ale podstatne je, aby bol zdravucky, no nie?

musim si ja zavolat do heliosu, posielala som im jeden fax a potrebujem vediet ci presiel, teda mne vyplulo infosku, ze OK 😀 ale clovek nikdy nevie 😀

mimka29
5. okt 2009

Ahojte zlatíčka,
ako sa dnes máte? vidím, že iwuska pracovne 😀 Ale aj mňa to už čaká. Dnes som bola u lekárky si dať ukončiť PN-ku a od zajtra idem do práce.

sue
5. okt 2009

Mimuš a ako sa cítiš? 😕 už sú nejaké výsledky?

My sme boli teraz poobede na vychádzke a zbierať gaštany,takže zajtra doobedu ideme vyrábať figúrky 😵 😵 😵

mimka29
5. okt 2009

sue cítim sa celkom dobre, len brucho ma pobolieva ako na mrchu. Teraz som ju zase mala 2 dne takú slabu a dosť. Lekárka mi volala výsledky, ale robili mi len HCG a to bolo samozrejme negatívne.

iwusa
6. okt 2009

ahojte lasky, to co toto??? dnes nikto nic? ja som v praci nestihala, robotky je hojne a zostalo mi aj na zajtra, ale nevadi, aspon sa nenudim! no a po praci som sa ponahlala na cvicenie, dnes nam dala zabrat, no a teraz, ze mrknem na vas trosicku, ake infosky ste hodili a prosim pekne, nic nic nic... co to?

iwusa
7. okt 2009

babule, volala som do heliosu, len som si chcela overit, ci im presiel fax (posielala som potvrdenie z poistovne) a hovorila, ze ano, ze ho tam maju. tak som rada. inak baby, ja som to trosku ratala (riadim sa podla didinky) a vychadza mi to, ze cca okolo 12. novembra by mal byt odber. super, no nie? dufam, ze sa vsetko podari a ze nam to vyjde!

mimka29
7. okt 2009

Ahojte,
ja som včera nastúpila do práce, tak som nemala ani chíločku čas.
iwuska ja som to ešte nerátala, ale môže byť a je to super, že sa konečne dočkáš aj ty 😉

kajka39
7. okt 2009

Ahojte dievcata, vedel by mi niekto poradit ci sa da zlepsit kvalita vajicok?
Cyklus mam pravidelny,ovu a hormony v poriadku ale kvalita-vitalita-schopnost vyvoja vajok je uz mizerna.
Budem rada ak mi napisate aspon nejake info.Dik 🙂

bobjan
7. okt 2009

Ahojte 😉

Mimka, škoda, že to bolo negatívne...som myslela, že by to mohlo byť pozit....

Pekne sa to tu rozbieha, držím vám palce 😉

iwusa
7. okt 2009

mimka, to sa ti ani necudujem, po takej dobe sa vratit do prace... fuha, vcera si musela byt zasypana papiermi 😀 ja som to vcera len tak z nudy ratala, ze aby som vedela, kedy priblizne pojdeme na to, no a baby, ved ono je to za chvilocku tu! 🙂 ozaj mimus, ty ides v pondelok do martina, ze? som zvedava, ze co ti povie!!!

bobjan a ty cooo??

kajka - osobne si nemyslim, ze sa da nieco robit s kvalitou vajicok, pride mi to ako taky zlom, s ktorym sa neda uz nic robit. ako v mojom pripade, proste sa mi netvoria vajka a nic sa s tym neda robit...

sue
7. okt 2009

Iwus, u mňa by mal byť odber cca 20-22.októbra 🙂

vika34
7. okt 2009

ahojte,nehnevajte sa ,že sa neozívam,ale nemám vôbec čas,ozvem sa hned ako to bude možné,pá

didlinka3368
7. okt 2009

Zdravím všetky babule.... 😉

Sue ako zvládaš tie injekcie? Aj ťa to nejako obmedzuje....? A picháš si ich sama, alebo niekam chodíš na pichania ... lebo ja si to budem musieť robiť sama /teda pichať si injekcie 😉 /, tak dúfam, že to zvládnem....Nie že by som mala s injekciami problém, ale príjemné to určite nie je...... 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre