Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bobjan
7. okt 2009

Iwus, no my si dávame pauzu do jari.. 😔

sue
7. okt 2009

Didli, pichám sama,samotné pichanie je OK,ako každá injekcia a je fakt pravda,že je výhoda,keď si to picháš sama,pretože sama si vieš najlepšie určiť ako rýchlo tekutinu vtlačiť a podobne... No a čo sa týka vplyvu. Moja inak pekná pokožka sa zmenila na puberťácku čo ma maximálne štve + brucho je dosť nafúknuté + musím strašne veľa piť,inak s mi točí hlava. Toť vsjo čo ma teraz napadá 😅

kajka39
7. okt 2009

iwusa- myslis tym, ze to bude uz len horsie a ze vlastnymi vajickami sa mi uz nemusi podarit otehotniet? Mne sa zatial tvoria vajicka, ale ich kvalita po stimulke bola asi mizerna. To znamena, ze uz 4-5den kultivacie na IVF to vzdali a prestali sa vyvyjat.

bobjan
7. okt 2009

Kajka, u mňa je to tak isto ☹

kajka39
7. okt 2009

bobjan- a da sa s tym nieco robit? nemam zatial ziadne info. len dnes som mala mat transfer, ale neostali ziadni bojovnici, tak sa to muselo zrusit. Na konzilraciu, ako dalej mam ist az o mesiac...to je ☹ doba 😒

bobjan
7. okt 2009

Kajka, myslím, že nie... a to si mala 1.IVF? Koľko si mala vajok odobratých??

kajka39
7. okt 2009

bobjan- mala som stimulku pred 1IVF, vajok bolo 12ks po 4ks z kazdej kvality 1,2,3 takze na oplodnenie ich islo 8ks. Dnes sanca na transfer skoncila uplne, vraj pricinou je ich kvalita proste nemaju dostatok energie na vyvin atd... Moze to byt aj tou stimulkou, mala som kratky protokol a samozrejme vysoky vek39r. 😠 Alebo mam skor mysliet na dochodok, ked je mladost vtatam.......

bobjan
7. okt 2009

Kajka, ja som mala 1.IVF s dlhým protokol a mala som 12 vajok, ostalo tiež 8 a na 5.deň nezostalo nič na ET. Povedal mi dr., že sa to stáva a že na ďalšie IVF to môže výjsť.... ale akosi sa tom stáva pri každom IVF, že nikdy nič na mrazenie nie je a som rada, že je čo na ET. Ten vek tam hrá rolu.... ale možno ďalšie IVF by vyšlo lepšie, to človek nikdy dopredu nevie....
Boli sme aj na genetike a nič..všetko o.k. a embryologička mi povedala, že proste je to zlou genetickou informáciou spermie, tak teraz si vyber....

kajka39
7. okt 2009

bobjan-kolko IVF si absolvovala? U nas to spermie vraj zvladli v pohode ale vajka nie. Kolko mas r. ak to nie je tajomstvo? 😉

bobjan
7. okt 2009

Kajka, ja mám 32r. a mne sa to nezdá, že by boli spermie na vine, lebo manžel má 2 deti z 1.manželstva a vždy je spg na výbornú....tak som z toho jeleň...
Mám za sebou 4IVF...

kajka39
7. okt 2009

bobjan- to ta teda obdivujem 4IVF...... Tak preco by mali byt na vine jeho spermie, ked su na vybornu? Tiez nerozumiem.. hmm
Neviem ci by som to zvladla, uz to nevydarene prve ivf so mnou mava (aspon dnes to tak je)

bobjan
7. okt 2009

Kajka, ja som to prvé zvládala najhoršie... takže viem ako ti je....

no veď ani mne nejdú tie spermie do hlavy...ja už neviem, kde by som mala pátrať... 😨

kajka39
7. okt 2009

bobjan-no, ale ked generika ani spermiogram neukazali ziadnu konkretnu chybu, preco potom je vraj zla genet.informacia? Ved nejaku vadu by ti potvrdili uz na genetike aj spermiogram sa vyhodnocuje... Ako k takemu zaveru prisla embriologicka?? hmm 😒

mimka29
7. okt 2009

Ahojte,
kajka aj ja si myslím, že na tie vajka asi nič nezaberie. Asi rozmýšlaš o darkyni keď si sem nakukla, že? Mne sa netvoria vajka, alebo iba málo a mám za sebou už 4 neúspešné IVF, ale dúfam, že do Vianoc stihnem ešte 5. 😉

Babulky utekám z roboty, ale z domu sa ešte s vami spojím.

dianan
7. okt 2009

ahojte..
🙂
kajka...je to tak ako pišu dievčatá,bud su vajka kvalitné,alebo nie....
Pre vývoj vajíčka je najdôležitejší 4-5 den vývoja...a tie nekvalitné...hlavne v tomto čase strácaju energiu a odumieraju...
ale neda sa s tým nič robiť... ☹ škoda,v tejto téme sme skoro všetky s takým problémom....

pozdravujem ostatné kočky... 🙂

kajka39
7. okt 2009

mimka,dianan - veru ste ma nepotesili, tak trocha som cakala na maly ,,zazrak,, este stale tomu nemozem uverit, ze sanca je minimalna. Ked vas tak citam, tak sa mi viac a viac vyjasnieva a vychadzam z hmly...... Nikdy doposial som neuvazovala o darcovskych vajkach, tak nad tym budem musiet este premyslat aj s mmm...
dianan -presne tak ako pises u mna sa zastavil vyvoj asi 4-5den aj to ostatne je tak ....
dakujem aj za tieto infosky 😉

mimka29
7. okt 2009

kajka ja som sa rozhodla po 3. IVF pre darkyňu. Lekári mi hovorili, že sa už nemám trápiť stimulkami a že sa skôr dočkame malého, keď pôjdeme do toho s darkyňou. Síce nám nevyšiel ani prvý pokus s darkyňou, ale konečne som zažila po dvoch rokoch transfer emryjok a cítim, že nabudúce sa to už podari.

iwuska áno v pondelok idem do Martina. Už som zvedavá čo mi tam povedia, ale nebudem si robiť zatiaľ žiadne nádeje.

Inak baby na rozdiel od vajok, tak spermie naších drahých sa môžu zlepšiť. Keď sme začínali chodiť do centra, tak mal manžel asi 90%-nú patológiu spermií a teraz na poslednom spermiograme má až 34,5% pravdepodobnosť oplodnenia prirodzene. Len mne sa urobia možno 3-4 vajka za rok, ale šanca tam je, keď sa budeme veľmi snažiť 😉
Takže baby nevzdávame sa a bojujeme ďalej.

didlinka3368
8. okt 2009

Dobré ránko želám všetkým kočandy.... 😉 Tak už sme v tej lepšej polovici týždňa a zajtra je piatok..juchúúú 🙂
Je to hrozné, keď si človek aspoň raz za rok neodýchne na nejakej tej dovolenke, lebo prvý rok robím bez dovolenky a normálne to pociťujem na tele na hlave i v hlave, no skrátka všade....už v pondelok po víkende sa cítim tak unavená akoby som robila dva týždne v kuse a ten stereotyp je fakt na pipinu... 😝 Nuž každé zlé je na niečo dobré, takže teraz sa normálne teším na novú skúsenosť ohľadne darcovstva a aj to, že budem aspoň chvíľočku na PN.....

Ďakujem sue za tvoje infošky a sama som zvedavá ako sa to odrazí na mne....s tou pleťou si ma nepotešila 😖 , lebo v poslednej dobe si chválim svoju pokožku, ktorá sa po mnohých rokoch a kopu kozmetických prípravkov spamätala, no a keď sa zase vrátim do puberty , tak ani z domu nevídem.... 😒 S tým nafúknutým bruškom to nejako prekúsnem, lebo ten pocit dobre poznám zakaždým ako do niečoho zahryznem...ja mám také "úžasné" trávenie a čo sa týka pitia, tak to ja pijem každý deň akoby som bola po opici 😀 , takže to určite zvládnem....
No sama som zvedavá, lebo ja len od utorka začínam brať proveru a na injekcie si ešte počkám.....

Babuľky dúfam, že už o hvíľku tu bude každá jedna z vás vypisovať len samé dobré správičky....držím palčeky a budem sa tešiť s vami.... 😵

Tak si užite asi posledný teplučký dník......

bobjan
8. okt 2009

Ahojte🙂

Kajka, to práve neviem, prečo mi to embrylogička povedala...ja som ja jej na to zabudla opýtať, lebo som mala plnú hlavu toho, že nám zasa nič nezostalo na mrazenie a tak som ronila slzičky 😢

Ja som chorá, tak beriem dnes pol dňa voľno, idem pre nejaké ATB a ľahám do postele 😝

Prajem peký deň.

kajka39
8. okt 2009

bobjan, tak prajem uspesne kurirovanie sa, ja musim ist do prace a pridem az vecer !!!! 🙂 🙂
Musis verit, ze raz sa to podari a budes maminou, velmi ti to prajem aj vsetkym ostatnym. 😉
pekny dnik vsetkym..... 🙂 🙂

mimka29
9. okt 2009

Ahojte zlatíčka,
boli sme až na 4. strane, tak nás posúvam dopredu a zase sa tu asi celý víkend neukážem, lebo budeme mimo domova. Zajtra ideme do Žiliny a v pondelok rovno odtiaľ do Martina, tak potom vám podám raport.

Pekný víkend 😉

dianan
9. okt 2009

AHOJTE....aj ja vám prajem pekný víkend.,mimka pondelok na teba myslíme.....potom daj vedieť.... 🙂
ja zajtra celý den pracujem,takže u nás víkend pracovný....čo už....aj to treba... 🙂

sue
9. okt 2009

Mimuš, kedy idete do Martina? Aj ja idem 😅

sue
10. okt 2009

Baby,prosím Vás,je to súrne,ak ste si niektorá pichala Gonal,tak sa ozvite ☹ prosím,do IP 😔

iwusa
12. okt 2009

mimka, daj vediet co a ako dnes v martine, som zvedava 😵

minka051
12. okt 2009

ahojte
Trochu sa ku vám pridám.
Dnes mi stopli druhú stimulku a odporučili mi darované vajíčka. Ešte som trochu mimo ale už som na to pristúpila. Ale ako to tu čítam tak čakacia doba je hrozná a pre mňa obzvlášť lebo ja mám 43 rokov a o je veľa. Tiež chodím do Martina. 20.10. mám pohovor ohladne darcovstva. Ale už teraz mám z toho hrôzu.

mimka29
12. okt 2009

Ahojte zlatíčka,
píšem neskoro, ale dnes sme boli preberať nový byt čo didlinka kúpila, tak sme tam zdržali.
Takže doktor v Martine bol úplne úžasný. Ešte sme sa na ničom konkrétnom nedohodli, lebo musím ísť na tretí deň cyklu na hormonálny profil a potom ešte na ďalšiu konzultáciu aj s výsledkom a potom bude vedieť, čo ďalej.

Babulky zajtra sa vám ozvem, lebo som úplne mŕtva, že ani nevidím.
Dobrú nocku.

iwusa
12. okt 2009

minka - vitaj medzi nami 🙂 urcite pre kazdu z nas je to sok, ked sa dozvie, ze sa to neda s vlastnymi vajkami, ale zober si, napr. ja by som sa bez darovanych nikam nepohla. mam 24 a prechod za sebou... drzim palce, v heliose je uzasny pristup! a aj mas svoju darkynu, ci este si to neriesila?

mimka - som rada, ze mas takyto dobry pocit z martina, ved ja ich chvalim stale 😀 kedy ti vychadza ten 3. den cyklu? ozaj a pre didlinku mali pripravene tie liecky?

sue
12. okt 2009

Ahojte,tak ja vás tiež pozdravujem...
Zajtra mám 4.deň pichania Gonalu. Takže sa to kráti...veľmi to ubieha 🙂 v stredu idem na kontrolu, tak som zvedavá čo bude 😵 dúfam,že to bude dobréééé...cesta k bábätku je pre moju príjemkynu (alebo viaceré 😅 ) už reálnejšia 🙂

iwusa
12. okt 2009

fuha, sue a to ides na prvu kontrolu? to je to, kedy ti budu merat foliky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre