Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
11. máj 2009

uplne ta chapem mimka, ja som takisto strasne velky citas, mna rozplacu aj dojimave filmy (napr. vzdy ma rozplace gladiator, nemozem si pomoct, ale mne je ho strasne luto) ale toto sa neda prirovnavat k filmom. osobne sa nepozname ale pritom vieme o sebe strasne vela veci a vzajomne sa podporujeme v nasom boji a takisto prezivame spolu aj sklamania... clovek by si myslel, ze ked mas potvrdene tehotenstvo aj od doktora, tak mrcha nepride len tak z nicoho nic, je ine potratit, ale tato mrcha... nechapem to a casto si kladiem otazku, kde je ta spravodlivost?

dianan
11. máj 2009

Ahojte...a dobre ránko Vám prajem,taktiež uspešný pracovný týžden....
aj ja som už v práci...a ťažko sa je rozbiehať po takom peknom víkende.... aj my sme nedelu grilovali.....takže pohoda.

iwuška....ano...tak ako si písala,prebiehalo to v Heliose uplne v pohode...,menzes mam dostať tak cca o 10dni,dnes som 21 DC,výsledky hormonov mu mam zavolať...vlastne pre nás je dôležitý hlavne FSH...a podľa
jeho hodnoty sa rozhodneme....

a...zaradil ma aj na tu čakaciu listinu,nie som prvá,posuniem sa,ak bude vyriešená moja darkyna....tak uvidíme... 🙂

mimka29
11. máj 2009

dianan - dobré ránko . . . ja viem, že si nám písala aké vyšetrenie musí mať darkyňa, ale ako musí postupovať, kam má najprv ísť a tak. Dík 🙂

dianan
11. máj 2009

mimka.....najprv k obvod,.gynekologovi-zákl.gynekol.vyšetrenie,odbery-zákl.hormonálny profiil ,testy na vírusy-CMV,E-B virus,
chlamýdie,ureaplazma,
genet.vyšetrenie,psycholog.vyš.

mimka29
11. máj 2009

Aha, takže začína sa u obvodnej a gynekológa, dík 🙂

dianan
11. máj 2009

nemáš za čo mimka... 🙂

iwusa
11. máj 2009

ozaj di a tvojej darkyni aj pisali aj nejake vymenne listky doktorom, alebo iba napisali zoznam vysetreni a kde si ich ma pobehat? aby som vedela, ze ako to bude fungovat medzi mnou a didinkou 😀

mimka29
11. máj 2009

Presne na to som myslela 😉

dianan
11. máj 2009

iwuša.....nie tie odbery su urobila sama,akurat výmenný lístok treba na genetiku,lebo je to hradené zo ZP a musi byť giagnoza myslim Z 005 -potenciálny darca tkanív,lebo ináč ak niekto chce vyšetrenia iba tak pre seba,tak platí cca 300 EUR

iwusa
11. máj 2009

a co sa tyka tych psychologickych, tam nevies ci potrebuje listok? takze v podstate musi ist na zakladne vysetrenia a odbery svojmu gynekologovi, psychologicke testy, genetika. zabudla som na nieco?

dianan
11. máj 2009

nie ivuša nezabudla..malo by to byť všetko.-...
ano,myslim,že aj na psycholog.vyšetrenie treba výmenný lístok

iwusa
11. máj 2009

jajha baby, uz aby to bolo, ze? aby sme si pekne kraaaaaasne tehulkovali 😀

didlinka3368
11. máj 2009

Mimka 30 - možno máš pocit, že ja nemám ani tušenie čo prežívaš, no chcem Ti vysloviť úprimné cítenie s tebou...podobné záležiosti prežívam s osôbkou, ktorú mám ohromne rada, čo je moja segrička mimka 29 a za spolutrpiacich musím vysloviť, že ani si neviete predstaviť ako veľmi s Vami trpíme, lebo keď máte niekoho radi, tak inak to ani nejde....človek by tak chcel neuveritšne pomôcť, no tá bezmocnosť je hrozná....treba sa poriadne vyplakať ako Ti radila minka 29, no potom zdvihnúť hlavu a skúšať a dúfať ďalej, lebo nádej umiera posledná!!!
Modlím sa za to, aby som bola zdravá, aby som mohla aspoň darovaním vajíčok pômôcť osobkam ako ste vy a pridať ruku k dielu, aby takých ako ste vy všetky bolo čoraz menej!!!

Iwuška - všetky inštrukcie týkajúce sa lekárov čo opisovala dia som si poriadne opísala, takže už mám obraz o tom čo treba robiť a budem čakať na ďaľšie intrukcie od teba... 😉 teším sa na to!!!

Dianan - ďakujem za infošky týkajúce sa darovania a neustále držím palčeky, nech sa na Teba a samozrejme aj na všetky ostatné usmeje šťastie a podarí sa Ti to po čom tak hrozne túžiš a nech všetky úžasné žienky ako ste Vy rodia detičky, nech je svet krajší!!!!

dianan
11. máj 2009

ahoooj didlinka....dakujeme všetky za krásne slová a povzbudenie.... a naopak....klobuk dole pre tebou...a ostatnými darkynami...bodaj by takých obetavých ľudí bolo čo najviac... 🙂

mimka29
11. máj 2009

didi ahoj . . . dlho sme sa nevideli 😀

didlinka3368
11. máj 2009

Tomu ver....už ani neviem ako vyzeráš.... a hlavne keď si ževraj krásne opálená 😀
Fúúúú idem na nákup z roboty. tak beží.....zatím pa!!!

mimka29
11. máj 2009

Tak mi niečo dobré kúp 😀

iwusa
11. máj 2009

didi aj di - obidve ste to napisali uplne krasne!!! baby tolko emocii hned tak z rana, ale fakticky obe mate pravdu. bodaj by sme mali viac stastia a tehulkovali a nemyslim len my kocky z tejto temy, ale aj ine snazilky a takisto, bodaj by bolo viac darkyn - takych uzasnych ludi, kt. chcu nezistne pomoct ako si ty didi!
inak didi pozerala som do kalendara ako my to vychadza s liekmi a na kontrolu do martina teda pojdeme dakedy medzi 1 az 3 julom. vtedy mam totiz 4 tyzden uzivania, cize doktor aj pekne uvidi ako rastie sliznica, co je straaaaaaaasne dolezite. tak aby si teda predbezne vedela 🙂

dianan
11. máj 2009

iwuška....ano....kiežby sa nám to všetkým podarilo...a aby sme konečne držali svoje bábatká v naruči... 🙂

iwusa
11. máj 2009

no baby uz odfukujem... bola som na obediku, moc som tomu nedala ale pridem si, akoby som zjedla cele prasiatko 🙂 teraz si tak na chvilku lahnut, takeho slofika si hodit 😔 dobre by mi padlo.

mimka29
11. máj 2009

No to by sa pekne priberalo ... že dobre sa najesť ... s potom šlofíka ... ešte že musíme makať 😀

didlinka3368
11. máj 2009

Tak už som z nákupu znova v práci...tak je vonku teplúčko, že pri vykladaní a nakladaní balíkov minerálok som dúfam schudla minimálne 2 kilečka... 😅

Iwuška - tak to znamená, že tie vyšetrenia čo opisovala di, ktoré by som mala absolvovať by som si mala urobiť dovtedy než pôjdeš na tú kontrolu a je potrebné, aby som už išla v tom júli do Martina s Tebou???
Pýtam sa len, aby som sa vedela zariadiť a niekedy mi to pomalšie páli...hlavne vtedy keď som poobede a spala by som ako muflón... 🙄

Mimka - Kačena práve zjedna 2 cesnakové uzle a má na bruchu obrátený lavor, ja som mala za hŕstku kapustového šalátu a idem rodiť!!! Ja to kašlem celý ten blbý kolobeh s jedlom 😠

Ale z niečoho mám predsa radosť....konečne mi došlo zo štúdia vzor mojho svadobného oznámenia a už po mojom odsúhlasení sa začínajú tlačiť....juchuuuuuu
😉 teším.......

mimka29
11. máj 2009

didi - ja som sa tak napráskala, že už viem ako sa cítia tehotné 😀 Ako ti došiel ten vzor oznámenia - poštou alebo e-mailom. Ak e-mailom tak nám ho sem hoď nech ti ho pochválime.
Inak tie vyšetrenie si podľa mňa môžeš začať robiť, lebo na genetiku sa čaká asi dva mesiace, tak urobiť si aspoň odbery a objednať sa na tú genetiku.

iwusa
11. máj 2009

didi, neboj ja ti dam este vediet, zajtra a mozno dnes ked to este stihnem, budem volat do martina aby som sa porozpravala s doktorom a tiez sa ho spytam, ci v juli mas ist s nami, neboj, vsetko ti budem referovat 🙂 ja som ta len chcela poinformovat, ze kedy nam vychadza kontrola v heliose, tak, ze ci nahodou sa nechystas vtedy na dovolenku mimo slovenska, alebo tak. xixi, mne ked to pomalsie pali, tak sa vyhovaram na to, ze som volakedy byvala blondina a zanechalo to na mne nasledky 😀
co sa tyka oznameni, tak juchuchu, tesim sa s tebou, z nich som mala aj ja velikansku radost a ako pysno som stala na poste, ked som ich sla rozposlat, teta za priehradkou sa ma pytala, ze ci organizujem nejaku stretavku 😀 a ja strasne pysno, ze nieeeeeeeeee, budem sa vydavat 😀
inak u nas je dost dusno, ja by som to odhadovala na burku, ale tie mam rada, super vzduch je po nich. baby, vikend bol suprovy, teplucky a ja som normalne zostala nakapata, chapete? hrdielko bolave, sopliky 🙂 a rano ma neuveritelne bolela hlava, davam si tabletky, lebo teraz fungujem, len tak na 50% a to je slabe cislo 🙂

didlinka3368
11. máj 2009

mimka - veď to Ti ešte zavolám poobede mojenko, lebo mám ešte pár otázok...veď ma poznáš!!!
Ten vzor mi síce prišiel emailom, ale to prišiel len text na odsúhlasenie, či tam nie sú gramatické chyby, či sedí text, ktorý som si vybrala, takže tam nemáte čo vidieť....ja Ti potom dám už hotové, to bude lepšie...... 😉

iwusa
11. máj 2009

mimka - len nevieme kde na genetiku nas posle moj doktor z martina a potrebuje tam aj vymenny listok, aby to slo cez poistovnu, takze to sa este nebude dat. musim tu spravit jeden list a ked budem stihat, volam do mt, aby som mala blizsie infosky, ked nestihnem, tak zajtra urcite!

mimka29
11. máj 2009

Veď toto práve nechápem ... že príde darkyňa ku svojmu obvodnému a povie mu, že chce darovať vajíčka a on ju pošle na vyšetrenia ... alebo ako ... Inak genetické vyšetrenie to nič nieje - iba vám zoberú krv a popýtajú sa na nejaké choroby v rodine. U mňa didlinka nič nezistili, tak by nemali ani u teba.
Inak to bude super, keď to pozisťujete teraz všetko, tak ja to budem mať potom ľahšie ... ak by nevyšlo to Brno ... ale nad tým ani nerozmýšľam, to musí vyjsť.

mimka29
11. máj 2009

didi - ja idem po robote pre Jurajove výsledky z krvičky a seba osobne objednať na vyšetrenie štítnej žľazy, tak ti budem k dispozícií akoli 17-tej.

didlinka3368
11. máj 2009

Miminka moja Brno musí vísť....nechcem sa rúhať, ale to už by som začala pochybovať o existencii Boha, lebo toľko smoly a hlavne v takýchto sitúáciách to by nebolo možné.....to by už o tebe fakt mohli nakrútiť film 😖
Ok micinka, ja budem doma až okolo siedmej, tak potom volám, lebo idem s kKetrin na kačfo....PA

iwusa
12. máj 2009

bre ranko kocky, dnes vyzeram ako skapacinka a slaba som ako lipovy caj a este aj zaludok mam ako na vode... napchavam sa liekmi a dufam, ze konecne zaberu.
mimka - verim, ze sa ti to v brne podari, musi ti to vyjst, neboj vsetky budeme drzat paste!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre