Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
12. máj 2009

Dobré ránko,
iwuska aj mne je nejak divne, asi dostanem mrchu ... jaj ja ju neznášam.

iwusa
12. máj 2009

no tak mrsku mam aj ja dostat, v priebehu dna sa urcite dovali, mne ked meska tak su z toho problemy a nie, ze tehotenstvo! tak ja som aj rada, ze mi chodi, po minulom roku, co som ju mala len parkrat, lebo ked jej nie je, tak som v strese, ze co sa zase pokaslalo.

mimka29
12. máj 2009

no tak ja ju mávam niekedy aj dvakrát do mesiaca a normálne každých 21 dní.

iwusa
12. máj 2009

zrovna som si citala nejake fora tuna na MK a je tu jedna debata o uspesnosti ivf, statisticky su vraj uspesnejsie druhe ako prve. dufam, ze v nasich pripadoch klapnu hned prve (mysllm s dar. vajkami), psychicky by som aj zvladala neuspech, urcite by ma to velmi velmi bolelo, ale tak co ine by mi zostalo ako pozviechat sa a ist dalej. len viac by mi bolo luto toho zabiteho casu, kym by sme nasporili korunky na dalsie ivf-ko, predsa nejde o malu sumu. musime byt hlavne pozitivne naladene, verim tomu, ze sa nam to podari!

dianan
12. máj 2009

dobre ránko prajem všetkým babuľkám....ano aj u nás je dnes chladnejšie...aspon v práci bude lepšie....

iwusa
12. máj 2009

bre ranko di 🙂
no u nas je zatial prijemne, nie su extra horucavy a nie je ani zima, zlaty stred 🙂
baby ale mne je nejak divne, rozmyslam, ci pojdu ranajky von zo mna, alebo ci to tam podrzim...

dianan
12. máj 2009

iwuša...a z čoho ti je tak.....??tak daj...von...a uľaví sa Ti... 🙂

iwusa
12. máj 2009

di ani sama neviem, mozno je to tym, ze mam dnes dostat mrsku a som taka slabucka dnes... a neboli to tazke ranajky - cerealny rozok a strasne dobra rajcinka + cajik, takze to tam musi zostat. najradsej by som sa vsak učičíkala do postele, pospala si a zobudila sa az v piatok 🙂

dianan
12. máj 2009

to ti verim...tak to bude z prichádzajucej mrchy....teda by bolo naozaj najlepšie v posteli

iwusa
12. máj 2009

presne takto 😔 chrrrrrrrrrrrrrrrr... 😀
di a ty mas kedy dostat mrsku?

dianan
12. máj 2009

iwuš..ja som teraz 22 DC,takže tak do 10 dní...by mala prísť

iwusa
12. máj 2009

tiez sa uz urcite tesis, ze? pohne sa ti to dalej, ja neznasam to obdobie, ked sa nic nedeje.

dianan
12. máj 2009

ani ja neznášam také odbobie....neviem kedy sa pohneme,ale aspon je tu nádej,že v priebehu pár mesiacov by to mohlo byť...
a ty ako????kedy to plánujete rozbehnut s didlinkou??

mimka29
12. máj 2009

Ja už rok a pól chodím po IVF-kách a nepodarilo sa. Dá sa to prežiť. Ja sa hneď nastavím na to ďalšie a proste musím stále pre to niečo robiť, potom sa ten neúspech lepšie zvláda.

Keď už píšeme o tej mrche, tak vika by už mala od dnes alebo zajtra začať stimulku a ani sa neozvala (netopierik náš)

dianan
12. máj 2009

mimka...aj ja som na tom...tak cca 1,5 roka...fuč...a nič sa nepodarilo....tak snád sa nám otvára lepšia kapitola ....

už aby sa niečo dialo,no nie mimka ????

mimka29
12. máj 2009

no veru, už nech sa niečo deje. Inak ja teraz keď dostanem mrchu, tak začínam brať antikomcepciu ... to mi príde také divné, keď sa snažilkujeme 😒

nelynka
12. máj 2009

Ahojte holky, pridavam sa k vam, ale ako potencionalna darkyna..
chodim do Gennet-u v Prahe a 29.5. mam konzultaciu a genetiku ohladne darcovstva..
ak by tu bola nejaka, ktora potrebuje vajka a chodi do rovnakeho centra, rada pomozem a posuniem vyssie 😉

mimka29
12. máj 2009

Ahoj nelynka - ty si nám tu už tušim písala, že? Parádička, už tu máme dve potencionálne dárkyne - didlinku a teba 🙂

nelynka
12. máj 2009

ahoj mimka, myslism ze som nepisala a ak ano tak som este nebola pevne rozhodnuta..
vcera soms i ale zasla do CARu a hned mi supli termin a genetiku co som myslela ze budem cakat dlhsie, bo baby co pisali tak ich pred mesiacom objednavali na konzultacie az na september xixi...
mali ist aj oni darovat 😀 😀 😀

tak uvidime ako dopadneme na genetike 🙂

mimka29
12. máj 2009

Keď sme boli my na genetike, tak nič nezistili a aj tak sa stále nedarí. Tam ti zoberú krv, popytajú sa na choroby, ktoré máte v rodine a za cca 6 týždňov budú výsledky. Ja si myslím, že pokiaľ nemáte v rodine nejaké postihnuté detičky, alebo násle úmrtia, alebo nejaké iné závažne defekty, tak genetika dopadne dobre a budeš môcť darovať vajíčka.
Neviem o nikom, kto by potreboval darkyňu a chodí do toho centra.

nelynka
12. máj 2009

tak ja osobne si myslim ze vysledky budu skorej, ked ma takto rychlo vedeli supnut aj na genetiku aj na konzultaciu..
a aj tak sa chcem este popritom objednat na genetiku aj s mm este raz, lebo vraj to nemozme ist spolu, aspon tak mi bolo povedane od sestricky, tak uvidime co povie doktorka...

iwusa
12. máj 2009

di - mala som vybavovacky v praci a potom aj obed, preto ta odpoved az teraz:
no v datumoch od 1 do 3 idem na kontrolu do martina (zalezi aky budu mat volny termin) ale dnes tam chcem volat a dohodnut sa s nimi, len teraz je tu este sef a nepotrebujem aby pocuval moje telefonaty (takehoto charakteru), takze mozno v juli? poviem ti, ze budem velmi rada, ak sa to do konca roka rozbehne, po dvoch rokoch nech sa posunieme trosku dalej. totiz mne je aj luto, ze ja nemozem vyuzit ani len klasicke ivf-ko, aby som nabrala nejake skusenosti, rovno sa musim vrhnut na darcovske... preto mam aj mierne obavy, ci sa to podari na 1-krat.

mimka29
12. máj 2009

nelynka - na genetike musia nechať tie vzorky 5-6 týždňov sa vyvíja a sledovať ich, preto to už potom nejde urýchliť ... teda aspoň mne tak povedali, keď som im tam stále vyvolávala, že či už sú výsledky 😀

iwuska - skúsenosti naberaj od nás a ty to musíš dať hneď na prvý krát ... nemôže mať každý takú smolu ako ja 😒

iwusa
12. máj 2009

ahoj nely - dalsia osobka, kt. robi nieco uzasne pre zufalky ako sme my tuna 🙂 je to od teba krasne gesto. tuna v tejto teme nechodi ani jedna kocka do gennetu v prahe, teda zatial, ale mozno je tu aj tema gennetu, neviem to na 100%, takze dobre by bolo aj tam hodit tento tvoj prispevok. ale je to od teba ozaj slachetne.

mimka - mas pravdu, najradsej by som bola ak by to vyslo na prvy sup, ale potom su tu tie obavy. viem o tom dost veci, ale vsetko iba teoreticky, chyba mi prax, ako sa hovori, kazda palica ma dva konce. aj v mojom pripade to plati.

mimka29
12. máj 2009

iwuska musí sa to podariť na prvý krát, lebo ja nemám až toľko sestier 😀
A teraz si celú stimulku prežiješ s vikou

mimka29
12. máj 2009

nelynka a ty už máš vlastné bábatko?

nelynka
12. máj 2009

iwus,ano je tu tema gennet - praha, s babami si pisem uz dlho a vedie o tom ze chcem ist na darcovstvo..
len co viem tak ani jedna nepotrebuje darkynu..tak keby nahodou som tu 😀

mimka29
12. máj 2009

nelynka - my čo sme tu, tak máme svoje darkyne, alebo ako ja ideme do Brna a tam majú tiež darkyne, tak tam nebudeme tak dlho čakať ... ale možno sem niekto nakukne čo ťa bude potrebovať a bude strašne šťastný, že existujú také úžasné baby ako si ty a didlinka a ďalšie darkyne 😉

mimka29
12. máj 2009

Tuším pracujete ako včeličky, keď tu nikto nebol. Ja už to v robote balím a hajde dom.

nelynka
12. máj 2009

mimka, dakujem si zlata ze si to cenite..
kazdy ma na to iny nazor, niekto by to nemohol urobit lebo by mal pocit ze stale beha po svete nejake jeho dieta, pre mna je to geneticky material a som mlada, mame za sebou uz 1. IVF tak viem co ma caka a co to obnasa, tak sa toho ani kusok nebojim..
budem raa ked niekomu pomozem k babetku a dufam ze nam to potom Pan Boh vrati ked to budeme potrebovat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre