Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
14. máj 2009

iwuska dobrý článok si našla ... si šikula 😉

dianan
14. máj 2009

jeej iwuš....super článok... 🙂

sue
14. máj 2009

Iwus, len to je asi článok staršieho dáta. Ja mám list,kde sú mnohé z týchto vecí upravené...

dianan
14. máj 2009

ahoj sue 🙂

iwusa
14. máj 2009

myslim, ze tak na zakladne objasnenie problematiky to staci, su tu zaujimave info aj pre darkynu aj pre prijemkynu a pozerala som datum, je to z marca tohto roku, urcite blizsie info davaju doktori az priamo darkyniam, nemusia predsa vsetko vysypat na web. presne ako s cenami za ivf s darkynou, na web nedavaju ceny ani do telefonu ti nepovedia az na osobnom pohovore sa dopracujes k cene. vynimkou su iba ceske centra, tie zvacsa davaju aj kompletne cenniky na web.

sue
14. máj 2009

Iwus, tak to je pravda 🙂

Ahojte všetci 🙂 😅

nelynka
14. máj 2009

dobre ranko

baby ste zlate, dakujem..
ale stale si hovorim ze to nebolo nic, ze mohlo byt aj horsie...
😉

Iwus, dobry detektiv z teba..
no nastastie uz mam vecsinu vecu za sebou, tak viem ako to moje telo priblizne bude znasat..
jedine co som nevedela aka je priblizne kompenzacia na SVK.. 🙂

iwusa
14. máj 2009

nely - drzim ti paste! precitala som si tvoje prispevky, mala si to tazke ale ved co ine nam zostava nez sa s tym popasovat a ist dalej. a mas super pristup, niekto by sa mozno dostal na psychiatriu, ale je vidiet, ze ty si silna osoba! len tak sa nedas 😉 a je super, ze si si spravila plany, zaplnila si si cas a neubijas sa myslienkami na dieta. a dokonca po tomto vsetkom este aj pomahas inym! skvele!!!

baby, boli ma cele podbrusko a krize, trpim, trpim... ☹

didlinka3368
14. máj 2009

No ahojte žienky podarené....!!! 😉
Dlhšie som Vám nepísala, mali ste dosť svojich tém, ku ktorým by som Vám nevedela čo napísať, ale poctivo som Vás sledovala a všetulinko čítala a aj mimka ma poctivo o všetkom informuje... našla som tu nejaké nové tváričky ako hrdinky, ktoré obdivuhodne bojujú so svojím osudom ako nelynke, ale aj nejaké pesimistky....domyslite si 😔
Iwuška si fakt šikula a vidno, že nemáš v robote šéfa, lebo toľko čo si toho popísala, to sa v množstve oveľa líši od obdobia keď v robote šefa máš... 😉 ale je to samé perfektné, inteligentné, vtipné a zároveň emocionálne čítanie... 🙂 Super článok si našla, ďakujem, zase som o niečo múdrejšia a konečne si viem predstaviť celý ten priebeh....
Vidím, že sú tu aj "informovanejší " ľudia, tým myslím sue, no hlavne tí by tu mohli poskytnúť nejaké bližšie informácie a hlavne vo forme takéhoto doktorkého článku keď kritizujú tých šikovných, ktorý sa snažia,tým myslím iwušku, za staré informácie - ale stále lepšie staršie ako žiadne!!!

nelynka
14. máj 2009

iwus, ja som toho nazoru ze dieta pride ked to samo uzna za vhodne...
budem mat len 22rokov, takze este maam koopu cas 😀 😀

a ie plany su vsetko co som kedy chcela, mas skveleho manzela, domcek so zahradkou, psikov, cicusky..a nakoniec babo...a vsetko ide po poradi, a pomedzi to este vela drobnosti co si prajem...
🙂
a pride aj babo

ahoj didlinka..
tak zase taka hrdinka nie som, to len tak vyzeram..vies niekedy nie je dobre byt pesimista naokolo lebo potom sa tak citia aj ostatny, treba drzat hlavu hore a smiat sa, usmev urobi dobre kazdemu 😉

mimka29
14. máj 2009

Ahoj didlinka - dlho si tu nebola miláčik. Sue nám určite poradí, keď nebudeme vedieť ako ďalej.

Ja stále neviem, ale kde treba začať. Najprv asi musí darkyňa navštíviť centrum, kde to chce absolvovať a oni už povedia bliššie info ... ale ja si myslím, že sa to môže v každom centre líšiť, tak ako sa líšia aj bežné IVF-ka.
Čo vy na to skúsenejšie 😉

nelynka
14. máj 2009

mimka, darkyna musi ist do centra tak ako pises, tam ju objednaju na bezne gyn.vysetrenie a na genetiku, popripade imunologiu..,
na beznom, gen, vysetreni ju posle dokina na krv a robi sa to presne tak ako pri IVF..
zltacka, AIDS, hormonalny profil, nastavia jej lieky a stymulaciu (bud dlhy alebo kratky protokol) a od noveho cyklu zacina stymulovat ked ma vsetky vysledky vporiadku..
medzitym ked je potrebne zacina sa prijemkyna pripravovat, cize lieky na sliznicu pokial to potrebuje..
ked prebehne odber vajok, darkyna ma vsetko zasebou a nastupuju prijemci..oplodnia sa vajka spermijkami a o par dni ich prijemkyni vlozia spet a uz sa len caka ci sa chytia alebo nie, zvysne samozrejme zamraziana pripadne KET..
a toto vsjo 😀

mimka29
14. máj 2009

Dík ... supiš všetko chápem 😉

nelynka
14. máj 2009

mimi to je super potom, keby nieco, kludne sa pytaj 😉

iwusa
14. máj 2009

didinka moja, ahooooooooooooj 🙂
ked zbadam na monitore tvoj prispevok, hned sa mi dvihne nalada! ja som ten clanok prekopirovala hlavne pre teba, predsa len pisal to krajko - moj skvely doki a aspon som si vedela spravit obraz o tom, ze ako to bude prebiehat, tak som si myslela, ze takym istym spôsobom to pomôze aj tebe 🙂 vobec som to nebrala ako kritiku od sue, ved ked chce napisat info napise, ked nie, tak nie. nic sa nedeje 😉

sue - preco si si zrusila album? tvoj malinky bol fakt zlatucky, skoda...

nely - pekne planiky, aj ja by som chcela domcek, stacil by mi taky malinky ale nas. ale urcite by som potrebovala malu dielnicku na moje vymyslanie, tvorenie a majstrovanie 🙂 ja by som chcela strasne domcek v nasej dedinke, teraz tam byvame v najomnom byte, ale vsetky domy su bud obsadene domacimi alebo ich vyuzivaju z mesta ako chatu a pozemky na stavbu nie su, teda zatial.

ozaj babule, dnes bol skvely obed, teda neviem ci to lubite ale ja hrozne - bryndzove halusky a este ako dezert boli sisky s dzemikom, takze dnes som si naozaj pochutnala, mnam mnam, este teraz sa oblizujem 😝

didlinka3368
14. máj 2009

Jeeej, to som rada, že som aspoň niekoho potešila svojím príspevkom...
Ja som to ani tam nemyslela ako hlúpo to vyznelo v tej mojej zle sformulovanej vete na osobu sue...len nemusela písať, že pozná aj aktuálnejšie vysvetlenie ako si dala ty iwuška, ale mohla ho tam hneď hodiť...

Mne ani domček nechýba, teda samozrejme, že domček je domček, ale ja mám svoj malý bytík vďaka mojej mimke a domček a jeho prostredie si úžívam cez víkendy, keď chodíme k nastávajúcim svokrovcom...som pyšná na svoj prvý bytík a nemenila by som ho....

Hmm ja som mala na obed celozrnúú tyčinku, ale dnes nemám bossa, tak o druhej utekám domov a dám si ešte nedeľnú polievku plnú kalerábikov, to je pre mňa pochúťka...ale iwuška bryndzové halušky ja aj mimka fakt zbožňujeme, no musí ich urobiť fakt dobrá kuchárka....., že mimi?!

iwusa
14. máj 2009

no didi - tak ked pojdeme niekedy z martina, tak sa stavime na haluskach, predsa tam hore ich robia na kazdom kroku 😉 a k tej tvojej nepodarenej formulacii, no ja si myslim, ze to pochopi 🙂
ja som vyrastala v byte a aj teraz mi je fajn v byte a hlavne ked sme si ho skraslili malovkou, je paradny, ale za posledny rok som sa strasne zmenila a to co sa mi volakedy neuveritelne pacilo, teraz nemusim, zmenil sa mi vkus, priority, no proste ostala som ina. a domcustek s malou zahradkou, kde by sa nase drobatko hralo na zelenej travicke... jaaaaj, som ja ale snilko 🙂 ale hadam raz sa podari...

a to, ze koncis o 14, tak to zavidim!!! 😀 ale, ze si mala k obedu celozrnu tycinku, moja tak to teda nie! pekne papkaj, nerob drahoty 🙂

nelynka
14. máj 2009

ja som v dome vyrastala a ked som odisla za drahym do Prahy tak mi oznamil ze on odtialto nechc odist tak som sa zariadila aj ja, povedala som ze chcem dom, ja by som v byte nevydrzala...Praha mi dost vadila, strasne uponahlany zivot, tu mam klud pokoj radost, vjdem na dvor a som v prirode, tam som musela cestovat minimalne 20minut autom aby som sa dostala aspon do parku...
takze ja si ho nedam nech sa deje co sa deje.. 😀 😀

tak ja neobedujem, ked je mm v praci ale dneska an vecru planujem taky mnam mnam gulasik..

skocim este zatriet dieru v stene co som omylom vyrobila ked som padala z okna strhla garnizu zosebou 😀 😀
a potom zafarbit prilbu nech nejako vyzeram konecne a potom huuuraaa pride drahy domkov a nieco vymyslime co podnikneme kym bude vidno 😀 😀

mimka29
14. máj 2009

Jaj baby ja mám zase dnes hrozný deň v práci ... ľudia sú podráždený a zlí, tak sa prišla ku vám trošku rozveseliť.

sue ten príspevok od didlinky určite nezobrala zle, že sue 🙂 Ja niekedy tak skomolím vetu, že minule som spôsobila taký faos, že iwuska si myslela, že ideme ešte skúsiť IVF z naších vajíčok.

... zase niekto otravuje. Ozvem sa potom z domu ...

iwusa
14. máj 2009

mimka a kde robis? teda nemusis davat nazov aby si nerobila reklamu ale tak priblizne oblast, alebo ked nechces tuna do temy, tak napis do ip, teda ked sa ti chce 🙂

no a to s tym chomolenim viet, tak sranda bola ked som si myslela, ze mimka ide opat na klasicke ivf, normalne som ostala v soku 😀

no uz sa tesim domov, este cca 45 min a padla, juchuchuuu, doma navarim kapustnicu a inak neviem co budem robit, lebo budem sama - muz ma trening... to bude nuda, ani ziadnu knizku nemam rozcitanu... jaaaaaaaaaj, nuda bude zasa.

mimka29
14. máj 2009

Robím v štátnej správe ... normálne vybavujem stránky, takže je to robota, kde som stále v kontakte s ľuďmi a pomaličky sa zo mňa stáva celebrita 😀 Ľudia ma poznávajú a oslovujú na ulici, v hypermarketoch ... no sranda ...didlinka by o tom mohla rozprávať. Mám rada tú robotu, ale niekedy je to vyčerpávajúce 😝

mimka29
14. máj 2009

No tak ja keď prídem domov, tak urobím večeru ... pravdepodobne kuracie pečienky a ryžu ... a potom sa plánujem učiť, ale to ešte nie je isté 😀 to učenie

iwusa
14. máj 2009

kocky, je tu niektora z vas???
😕

nelynka
14. máj 2009

iwus ja som tu

iwusa
14. máj 2009

ahoj nely, no co ako dopadli plany s poobedim? 🙂

nelynka
14. máj 2009

ahojky
no nijak, vlasy nafarbene, gulas uvareny, diera zasadrovana...a neviem co s nacatym vecerom 😀

iwusa
14. máj 2009

nooooo... ja mam kapustnicku uvarenu, kvalitne kysla - mnamka, muza este nemam doma s treningu, takisto bez vecernych planov, tak asi pojdem pomahat s kupanim malinkateho suseda 😉

nelynka
14. máj 2009

tak moj uz doma je ale telka to isti, ten bez nej nevie zit, jak o siedmej pride, tak o polnoci lahne do postele a zadrichme 😀

iwusa
14. máj 2009

tak moj velakrat zaspi pri nej 🙂 u nas ked bezi telka pod vedenim muza, tak sportove kanaly su vytazene na 120%

nelynka
14. máj 2009

tak chvalabohu u nas nie, to by som ho zabila, ja neznasam tych komentatorov poondiatych, lezie mit o na nervy jak orgazmuju ked dakto da gol, boze je to otras,fuj!

a u nas to je tak, ze m pri telke a ja pri PC..
malokedy ze ja idem pred TV to musi fakt dobry film ist..co je malokedy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre