Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

vika34
22. máj 2009

pri prvom IVF nám to museli robiť kvôli PIGD,tak to neviem posúdiť ☹ ,vtedy sme mali z 18 sa oplodnilo 14 ,ale cez ICSI,tak som zmetená

nelynka
22. máj 2009

vika opytaj sa na to v centre co ti doporucia oni..
my sme ISCI nechceli ale koli tomu ze mm mal slabi spermio sme ho mat museli..

mimka29
22. máj 2009

Opýtaj sa ráno Pintera. Ja neviem - oni tvrdia, že je lepšie nechať oplodňovať vajka prirodzene, le teraz máš asi nejakých 10-11 folikov, tak by som chcela ICSI, nech sú aj mrazáčikovia. Ty keď im povieš, že chceš ICSi, tak ťa nebudú odhovárať, len sa ich na to dopredu opýtaj.

vika34
22. máj 2009

asi sa teda budem musieť spoľahnúť na embriologa ☹ ,ja som po tom všetkom čím som si prešla,dosť nedôverčivá,ale kedže sa za to neplatí,tak myslím,že ma nebudú nahovárať na blbosti 😅 ,teda dúfam

mimka29
22. máj 2009

nelynka 10 cm vody, tak tam sa vážne meutopíš. A máte ten bazén aj zakrytý, lebo ak nie, tak ti tam možno niečo naprší 😀 😀 u nás v BA sa teraz prehnala búrka

nelynka
22. máj 2009

mimka sibnuta nie si, aj ja si ho obcas spravim ked sa necitim dobre len pre istotu, lebo istota je gulomet a aj napriek tomu ze chlap somnou nespal ten cas tak nahoda je blbec 😀
a ja samozrejme na nahody verim, ved taku nahodu mam doma 😀

vika34
22. máj 2009

dík,ved sa potom ozvem ako sme dopadli

nelynka
22. máj 2009

mimka, nemame ho zakryty, a sak nech prsi aj tak tam plava nafukovacie koleso to velke a nafukovacka - moje hracky
ale je tam bordelu a chlorovat a zakryvat budeme az ked bude plny a to bude najskorej tak za nejaky tyzden mozno 😀

no a ata burka bola u nas cca pred 5hodinami 😀 😀 😀

mimka29
22. máj 2009

Ale určite sa ich na to opýtaj, lebo keď sa mne raz zázrakom urodilo jedno vajíčko, tak sme boli šťastný, ale iba do druhého dňa, lebo nepoužili ISCI, lebo sme si ich vraj nepýtali, ale ja som si myslela, že pri jednom vajíčku je to samozrejme, tak som o tom ani nehorila a vidíš. Jasné že sa neoplodnilo, lebo to by bol pri manželovom spermiograme zázrak a to by boli už dva zázraky za krátky čas ... to u nás nehrozí 😒

nelynka
22. máj 2009

tak u nas automaticky ked mas trosku zly spermiogram navrhuju ISCI, a samozrejme ked ho nechce tak ho jedoducho domietnes alebo to nechas na posudeni embryologa ako su silne tvoje vajka a manzove spermie...

mimka29
22. máj 2009

vika to predtým čo som pýsala bolo pre teba, dúfam, že si si to prečítala.

dianan
22. máj 2009

babuľky tak vam prajem pekný víked,oddych,relax a pohodu...aj v bazéne...
ja idem spinkať,lebo sa mi celkom zatváraju oči
dobru nôcku 🙂

mimka29
22. máj 2009

nelynka ale pri jednom vajíčku nepouži ISCI nevieš si predstaviť ako som bola nahnevaná a to som nebola jediná, ktorej to urobili. Tu na koníkovi o tom písali viaceré.

mimka29
22. máj 2009

bambuľky aj ja už budem končiť, lebo teraz mi volali moji rodičia, že sú na ceste ku nám. Oni sú ako pubertiaci, doma sa nudia, tak sa dojdu nudiť ku nám 😀

mimka29
22. máj 2009

Dianan - dorú nocku a zajtra nakukni 😉

nelynka
22. máj 2009

dobru dianan 😉

nelynka
22. máj 2009

mimka tak to ich treba na to upozornit dopred ze ak by to bolo menej ako 5vajok poviem priklad, tak zakonite nech vam daju ISCI, ale ked pises ze to robia zadarmo tak by som si to davala stale..
u nas sa doplaca do 10vajock 7000 a nad 10vajok 9000kc..

mimka ta ich pozdrav od nas 😉

mimka29
22. máj 2009

Už som trošku uprata, tak som sa prišla rozlúčiť. Našmu spíkovi som poveda, že príde mamina a tatin, tak už kňučí pri dverách 😀

Pekné sníčky 🙂

nelynka
22. máj 2009

hehe zlaty hafan

tak mama mimka

vika34
23. máj 2009

ahoje,už som sa ako tak prebrala,mala som 12 folíkov,ale iba 6 vajok,tak som bola z toho dosť smutná,ale vedela som, že ich nebude po merionale veľa ale rátala som tak o 1/2 menej,no hlAVNE nech budú o.k.
3 sme dali na ICSI A tri obyšajne ,tak zajtra majú volať,bolí ma dosť bruško,tak ležkám,ale už sa mi nechce

nelynka
23. máj 2009

vika gratulujem k urodicke, aj ked nie velkej ale verim ze o to kvalitnej.. 😉

vika34
23. máj 2009

dakujem

petragalbi
23. máj 2009

pekný večer čítam forum a niekto sa pýtal kde na slovensku robia IVF s darovanými vajíčkami odporúčam Martit sanatorium helios sú fantasticky je to pobočka brna mám od nich babetko na prvy krát ale vlastne vajicka cakam na 2 schvalenie ziadosti su fakt perfektný hlavne mudr. Krajkovič Petra

mimka29
23. máj 2009

vika až teraz som sa dostala k počítaču ... super úrodička. Ja som vždy za to, že nech je vajok 5-6, ale dobrej kvality a to je presne tvoj prípad. Zajtra ti zavolajú, že sa krásne oplodnili a ešte aj mrazáčikovia budú. Zlatinko budem silno myslieť na vás, nech vám zajtra embriologička zavolá čo najväčšie číslo.

vika34
23. máj 2009

ahojky,dakujem za povzbudenie,tiež čakám nejaké pozitívne správy,bolí ma dosť brucho,som zdutá ako koza,ale dúfam,že to do zajtra prejde,všetci boli milí ,môj muž tam dokonca vydržal celý čas 😀

mimka29
23. máj 2009

zajtra to už bude lepšie. Ja som mala naposledy iba 4 foliky a hrozne ma bolelo brucho, tak teba musí bolieť 3x viac to si viem predstaviť. Ale vždy je to na druhý deň oveľa lepšie. Daj si prípadne tabletku od bolesti, aby si sa dobre vyspala.

vika34
23. máj 2009

mimka spať asi moc nebudem,lebo som prespala už celý deň,tak dúfam,že aspoň program v TV bude nejaký

mimka29
23. máj 2009

Vôbec neviem čo dávajú, lebo sme boli od obeda až do teraz vonku. Dali sme si cigánsku pečienku a vypila som 3 veľké kofoly, tak som tiež zdutá ako koza a to ma muž nahovára aby sme to išli rozcvičiť 😀 veď vieš ako. Ozaj ale v utorok dávame spermie na zmrazenie, tak by nemala byť predtým nejaká sexuálna abstinencia?

vika34
23. máj 2009

máte mať aspoň tri dni,tak to stíhate 😀

mimka29
23. máj 2009

Tak dobru nocku, ráno daj vedieť, odbehnem sa pozrieť od šporáka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre