Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
18. sep 2009

mimka, neviem mozno to, ze by si zacala chodit do prace, mozno by to aj bolo lepsie... lebo pozri takto si cely den doma, sama, urcite hladas info na konikovi a mozno prave toto nie je dobre. ja viem, ze sa bojis, ze co ked sa nieco stane v praci, ale osobne si myslim, ze to tak bude lepsie, lebo takto sa vlastna ty sama tyras 😔
ja viem, lahko sa mi hovori, takisto neviem ako budem reagovat ja, ked budem prezivat toto co ty, snazim sa ti pomoct, tak sa nehnevaj na mna prosim ta.
mimka, mozem sa spytat, o adopcii ste nerozmyslali?

inak, uz ked ste pri tych testoch, ja osobne som zrovna nemala dobru skusenost s mamatestom (comfort), pretoze som ho pouzila 2x a v oboch pripadoch boli // aj ked teda, ta druha bola slabucka ale bolo ju vidiet, pretoze som to ukazovala aj jednej osobe a videla ju takisto. a tehotna som nebola ani nahodou, cize ja som za tie peniaze nebola spokojna (u nas je dost drahy, nad 130 korun, teda to bolo este pred euracmi).

mimka29
18. sep 2009

Iwuska ja denne v robote vybavím okolo 70 stránok a vieš ako je to na úrade, ľudia sú na úradníčky zlí a môžem ti teda povedať, že v robote sa zviknem tak rozčúliť, že drobci by nechceli byť v takej zlej mamine. Pre mňa je určite lepšie doma, ja som doma rada. Ale dík, že máš starosť 😉

dianan
18. sep 2009

jasné mimka...doma je doma...
bobjan...aku si mala hodnotu progesteronu??a nedali ti nízke dábky po ET??

dianan
18. sep 2009

dávky

nelynka
18. sep 2009

iwus, myslim ze pises o tom co sa ocurava, s tym skusenost nemam, ale mam vynikajuce skusenosti s tymi co sa namacaju, klasike pruzky 🙂

mimka29
18. sep 2009

Baby tak teraz vám napíšem čo sa stalo babe v druhej téme kde som.
Babe meškali krámy 14 dní, tak sme jej písali nech skúsi test, že čo keď bude tehu. Babulka test skúsila a nie jeden, ale boli sneho-biele a keďže jej lekár mal dovolenku, tak zašla do Centra, aby sa na ňu pozreli. Lekár (konkrétne ten, ktorého neznášam) jej urobil ultrazvuk a dal jej lieky na vyvolanie krámov, lebo vraj na ultrazvuku nič nevidel a s ich výsledkami by bol skôr zázrak aby bola otehotná. Babulka lieky brala 9 dní a keď ich vysadila, tak mala prísť mrch, ale mrcha nikde, tak si dnes znova urobila test a boli tam //. Zašla si pre istotu ešte na krv a tam jej potvrdili tehotenstvo. Teraz sa aj teší aj bojí, pretože lieky ktoré jej predpísal lekár v centre sú v tehotenstve prísne zakázané, lebo môžu spôsobiť potrat.
Tak čo na to poviete, tí lekári nám pomáhať a nie, že keď stane zázrak, tak to ešte aj pos...

nelynka
18. sep 2009

mimka, pokial tie lieky sposobuju potrat a ona nepotratila, tak myslim ze embrysko je poriadne silny ked toto zvladol...
a ze graulujem 🙂
ale bohuzial, kazda jedna by mala vediet ze pokial chce nasadit nejake lieky lekar a neurobi predtym HCG na vylucenie tehotenstva, tak je poriadny debil a urco by som to ziadala uz len pre svoje dobro...
a az tak nasadila lieky

bobjan
18. sep 2009

Dia, mala som 27-28?? Teraz ani presne nevie, ale tuším 28, lebo mi to povedali len do telefónu...beriem utroš 3x2 a to je vraj maximum....ale dnes mi došiel poštou jeden agolutin, tak pichem pre istotu...teda manžel pichne, ja nie 🙂

bobjan
18. sep 2009

Inak, Mimka, ten dr. z toho CAR, bol riadny chuj....toho teda by som dala nejako postihnúť za to....to akože nech mi nikto nehovorí, že dr. v CAR nevie čo je HCG v krvi??????????????????????????????????????????????
Že sa v rannom štádiu tehotenstva riadi ultrazvukom, keď to už aj my dobre viem, že tam najprv nič nie je vidno.....????? Dement.... to sa fakt môže stať len na SR...

mimka29
18. sep 2009

bobjan už viem na čo je ten agolutin, keď nie si tehu, tak vyvolá mrchu a ak náhodou si tehu, tak to neublíži ale skôr tiež pomôže 😉

mimka29
18. sep 2009

No a práve ten mal službu, keď som bola na KETe a tak som ho odmietla, že ja nechcem aby mi to robil on a tak sme tam čakali dve hodiny, kým sa uvoľnila iná lekárka. Ja som mu od začiatku neverila, ale mala som na neho šťastie iba 2x.

dianan
18. sep 2009

jasne,ten dr.mal hned zobrať krv na HCG
ak si dobre pamatam,tak progesteron by mal mať hodnotu aspon okolo 30 na uchytenie embrya...

iwusa
18. sep 2009

no tak to je silna kava s tym doktorom... velmi nezodpovedne sa k nej zachoval. dobre, momentalne je tehotna, ale co ak sa nieco stale s jej plodom? ta chyba sa moze vyvinut neskor, ked si ona nebude ista a bude si chciet spravit testy z plodovej vody, tak kto si to zaplati? no samozrejme, ze ona! ja osobne by som podala na nu taku staznost, az by sa otriasli zaklady celeho pos.aneho centra!!!

bobjan
18. sep 2009

dia, dobre si pamätáš 😉 ale myslím, že u mňa to progesterónom nebude, aj keď ho dnes podporím a dej sa vôľa božia.... 😵

Mimka, presne tak 😉

bobjan
18. sep 2009

Mimka koľko si čakala na darkyňu??

mimka29
18. sep 2009

bobjan čakala som iba 2 mesiace.

bobjan
18. sep 2009

Mimka, ďakujem 😉

mimka29
18. sep 2009

bobjan, nemáš zač 😀

vika34
18. sep 2009

ahojte bobjan,mimka 🙂 ,verím a držím palce,mne testy tiež na 10 deň nič neukázali až na 13 a Vika má už 12 rokov,tak nezúfaj

vika34
20. sep 2009

babulky sme až niekde na tretej stranev ,tak nás posúvam,aby ste to dlho nehľadali,pá

mimka29
20. sep 2009

Ahoj vika 🙂

vika34
20. sep 2009

no ako sa máš,?,tob si čakala dokiaľ postúpime na prvú stranu? 😀

mimka29
20. sep 2009

Nie ja som akurát písala do druhej témy, lebo tu cez víkend nik neni a milo ma prekvapilo, keď som ťa zbadala 🙂 Mám sa až moc dobre, necítim už žiadnu bolesť v podbrušku, ani žiadne pichanie. Iba keď si napríklad kýchnem, alebo zakašlem, tak to tam dole zabolí. Zajtra budem 12 deň po KETe, tak budem robiť test, ale veľkú nádej tomu nedávam, keď 9 deň, som na teste nemala ani náznak druhej čiarky.

Ty sa pochváľ, ešte nemáš presný dátum, kedy začínate?

vika34
20. sep 2009

MIMKA NESTRESUJ,MNE NIKDY TEHOT.TEST NEUKAZUJE TAK SKORO,JA CHODíM čASTO nas WC a ani prvý ranný moč mi nič neukázal,tak nehádž flintu do žita.
Ja ešte nemám scválenú žiadosť,ale nechávame to až na novembrový czklus,vychádza mi to niekedy okolo 15.11.

mimka29
20. sep 2009

Stále ešte veľa odpočívam a hladkám bruško a ešte som to nezabali, ale určite by sa mi čakalo lepšie, keby som mala v piatok aspoň náznak druhej čiarky. Tak vy si nechávate takto na predvianoce, jaj to by ste mali aký krásny darček 🙂

dianan
20. sep 2009

ahojte.....ako sa máte po víkende???mimka...jasné,že nestresuj...a treba vyčkať....

vika34
20. sep 2009

mimka ja ked som čakala malú ,robila som si test,lebo som išla na oslavu a to bolo v sobotu ráno a ani ťuk,bol to 32 deň cyklu tak som veselo fajčila a pila a v utorok ráno som si robila zase lebo som nedostala na čas a boli tam dve,to bol 35 DEň,tak je to individuálne a otehotnela som na 13 deň cyklu,takže DRž SA ,takže to čo som písala pred tým o tých testoch bolo nepresné,teraz som vytiahla starý menštruačný kalendárik 😅

DIANAN,my sme včera boli na Pezinskom vinobraní,no to už na mňa neni,moc ľudí a dcéra chcela všetko čo zbadala,takže to aj dosť stálo ,asi už starnem

mimka29
20. sep 2009

Ja viem, že nesmiem stresovať, iba v piatok som trošku vybuchla, ale inak som kľudná ako baránok.
Ahoj dia

vika34
20. sep 2009

mimka a kedy by si mála normálne dostať mrchu,ktorú dúfam,že nedostaneš

mimka29
20. sep 2009

vika zajtra by mala prísť to bude presne 28. deň

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre