Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dianan
22. sep 2009

jasné....čakáme..a držíme prsty.. 🙂

bobjan
22. sep 2009

Mimka, myslím na teba a verím, že ráno nájdeš // 😵

Didlinka a Iwuska, držte sa zajtra 😉

mimka29
22. sep 2009

bobjan dík, ale nemyslím si, že budú //, keď do teraz nebol ani náznak, ale ty si netestovala a mrchu už máš?

bobjan
22. sep 2009

Mimka, nádej umiera posledná 😉

Ja som netestovala a mrchu nemám zatiaľ, ale brucho už na ňu bolí 😒
Inak termín mám cez víkend, ale po IVF mi chdí skôr...väčšinou na krvi už mrším....

mimka29
22. sep 2009

Bobjan tak to sme na tom rovnako, ja som mala dostať v pondelok, ale dnes ma už bolia kríže aj nohy, takže je za dverami. Čo budeš teraz robiť? Lebo ja nedokážem, len tak čakať a nič pre malé nerobiť. Keď mi už v Brne nedajú v tej cene žiadnu šancu, tak rozmýšlam, že pôjdeme do Martina, ale tam by som netlačila na pílu, nezháňala by som si svoju darkyňu, proste by som čakala, kedy mi ju nájdu oni a zatiaľ by som šetrila. Ale to ešte len tak medzi nami koníčkarmi lebo muž ešte o mojich plánoch nevie.

sue
22. sep 2009

Babule, tak ja som po dvoch tabletkách Provery a teda moc dobre mi nie je,dosť ma pichá v podbrušku,enveim či si to nahováram alebo sa čosi deje...

Mimuš, ach jaj...ja furt verím,žesa vám to podarí teraz 😔

bobjan
22. sep 2009

Mimka, no ja plánujem ísť na bud. rok do Brna do Reprofitu na minimálku...

Ale držím ti palce, nech ti to výjde 😉

Sue, ja už si nepamätám ako bolo mne....to veru bolo už pred tromi rokmi. 😢

mimka29
22. sep 2009

sue ak sú to hormóny, tak ťa v podbrušku pichať môže. Nezlakni sa, lebo, keď už budeš stimulovať a pichať si inekcie, tak ťa bude pichať vo vaječníkoch, ale to znamená, že reaguješ na inekcie a to je dobre, ale neboj nie je to vôbec taká bolesť, že by sa to nedalo vydržať.

sue
22. sep 2009

No ja asi budem dosť padavkovitá 😀

mimka29
22. sep 2009

bobjan aj ja som rozmýšlala nad Reprofitom, ale veď sa môžem ísť pozrieť aj tam aj tam. Ja potrebujem vždy darkyňu, takže nad minimálkou ani neuvažujem, tá je cenovo dostupná. Myslím si, že keď sa mi pri normálnom IVF urobilo iba jedno vajo, tak na minimálku by som asi vôbec nereagovala. Ja potrebujem do tela veľa hormónov 😀

mimka29
22. sep 2009

sue to zvládneš, taký chap by to nezvládol, ale my sme silné ženské 😉

sue
22. sep 2009

Mimuš,no to je pravda 😀 a tá minimálka to znamená čo?

mimka29
22. sep 2009

To znamená, že nestimulujú tak veľa vaječníky, nedostávaš tak veľa inekcií, ale snažia sa získať jedno, dve, tri zdravé vajíčka a nie také množstvo ako pri normálnej stimulke. Je to šetrnejšie pre vaječníky a oveľa lacnejšie. Inak všetko prebieha tak isto. Vajíčka ti vyberú, oplodnia a tak. Teda aspoň dúfam, že som to dobre pochopila, ale bobjan už mala tušim minimálku.

sue
22. sep 2009

Aha..a robí sa aj niečo také,že sa len pichajú hormóny a inak sa to necháva na prirodzenú cestu?

mimka29
22. sep 2009

Neviem sue, ale ak nie, tak môžeme také niečo vymyslieť 😀 Veď my sme už hotové odborníčky 😀

dianan
22. sep 2009

tak ja to tu dnes asi ukončím

ano sue existuje...napr.Clostylbegyt to su tbl na horm.stimuláciu...potom sa ešte picha pregnyl na ovulku...a necháva sa to na prirodzene oplodnenie...alebo na IUI..ked sa podarí...to je nízka uspešnosť..

sue
22. sep 2009

No dík za odborné info 😅
Ešte rozvešiavam prádlo a idem do hajan,dobrú noc všetkým 😵

dianan
22. sep 2009

ahoj...dobru nôcku 🙂

iwusa
22. sep 2009

jeeee baby dakujem, ze myslite na nas 😉

nehnevajte sa na mna, ze sa vam nevenujem v poslednej dobe tak ako dakedy, ale od kedy mam mierne zmeny v praci, tak nestiham! ale nastastie mame mimku, ta to vybavi za vsetkych 😀 a jasne, ze mozes dat info, ved aj ty nam rano zavolaj, ze co a ako test!!! budem na teba silno mysliet!

bobjan
23. sep 2009

Ahojte,

Mimka, veru je som už jednu minimálku mala...prebiehalo to presne ako IVF...
Mne sa zatiaľ vajka robia, ale myslím, že nie moc kvalitné...uvidíme, čo mi povedia v RF..zatiaľ mi nik nepovedal, že jedine darované, tak vyskúšam ešte to....

Inak už špiním, tak je to v háji... 😢

dianan
23. sep 2009

dobre ránko...
jájbobjan...to je škoda....že sa ta mrcha rozbieha...teda mala si dobre tušenie... ☹

sue
23. sep 2009

Bré ránko 🙂

Bobjan ☹ 😢
Mimuš, verím, že aspoň ty nám dnes prinesieš super správy 😵 😵 😵

mimka29
23. sep 2009

Dobré ránko,
tak test je negatívny. Keď sa dovolám do Brna, tak vám napíšem ako to dopadlo.

dianan
23. sep 2009

mimka ☹ je mi to veľmi ľúto...že to nevyšlo....hlavne nezufať...a ideme dalej...
všetky sme po neuspechoch....a musíme mať silu bojovať dalej....

bobjan
23. sep 2009

Mimka, je mi to ľúto... 😔

mimka29
23. sep 2009

Tak som sa dovolala do RM na 1.krát. Keď som povedala, že je test negatívny, tak sa ma pýtali ako sa cítim, že či sa mi dobre dýcha a či mám nejaké bolesti a že sa mi Dr. Hromadová behom dňa ozve. Tak uvidíme. Inak od včera večera mám hrozné bolesti v krížoch, nohách aj bruchu, celú noc som nespala. Vôbec som nemohla uležať, najlepšie mi bolo, keď som sa prechádzala po byte. Náš pes zase cítil, že mi niečo je, chodil za mnou a celú noc ma strážil. Už aby mi vysadili tie hnusné hormony, aby som dostala krámy, lebo mi asi utrhne celý spodok.

sue
23. sep 2009

😢 Mimuš, revem tu ako malé decko ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

mimka29
23. sep 2009

sue neplač, veď si už velká 😉 Ja to zvládnem.

sue
23. sep 2009

Mimka, to je voľajaké zúfalstvo. zúrivosť. bezmocnosť a pocit ťažkej nespravodlivosti...ale však čo tu píšem, asi to poznáš ☹ tak strašne mi je to ľúto 😒 ☹

mimka29
23. sep 2009

sue poznám to, ja som bola taká zúfala v pondelok. Tak som bola nahnevaná, bezmocná, že až mi na čele vystúpila žila. Ale potom som sa vyrevala a bolo dobre.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre