Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

luca77
26. feb 2013

@anubis U nás v CARu mrazí i po jednom embryu 😉 Já mám zamrazeny ještě 4kusy - 2x po jednom a 1x po dvou embryí.

ny020
27. feb 2013

@evitaa A to ti povedal doktor v sanatoriu o tej blastocyste či ako 🙂

alice31
28. feb 2013

Ahoj, tak bych se taky ráda přidala do debaty. Ono to pomůže si vzájemně předat zkušenosti.
S manželem se snažíme už přes tři roky...podstoupili jsme dvě ivf s mými vajíčky, ale ani v jednom
případě to nedošlo do fáze přenosu. Jednou byla vajíčka nekvalitní a podruhé bylo málo a i se
pak přestaly vyvíjet, takže taky přenos nebyl. Tak jsme přistoupili na možnost darovaných vajíček, protože
to doktor doporučil, vzhledem k tomu, že jich mám málo a i nekvalitní.... Takže se dárkyně stimulovala
a při odběru zjistili, že neměla žádné vajíčko, což nás neskutečně zklamalo a fakt jsme to nečekali, protože
to vlastně dopadlo ještě hůř než u mě. Ale sebrali jsme psychickou sílu a ted začínáme znovu s jinou dárkyní,
více vyzkoušenou a plně věříme, že teď už se na nás štěstí usměje....

misha83
28. feb 2013

@alice31 Ahojky, budu moc drzet pesti. Tedy to je skutecne velka smula s tou darkyni, ach jo. Tentokrat to urcite budenfajn!

darazv
28. feb 2013

Holky prosim vas o prosbu,kamaratke (33r) zistili PREDCASNE ZLYHANIE VAJECNIKOV tak su na cakaciej listine darkyn ☹
Otazka teda dve ako dlho ste cakali na darkynu a dalsia otazka kolko vas to celkovo stálo prosim iba ceny na SR .dakujem

alice31
28. feb 2013

@misha83 To ano, absolutně jsme to nečekali, to jsme se bavili s doktorem a on říká, že to
určitě bude lepší apod. a že to dopadne takhle hodně špatně, nás nenapadlo ani na chvíli.
Ale snad jsme si to špatné už v tomhle vybrali a ted to bude už jen dobré, lepší a nejlepší 🙂

muchotravka166
28. feb 2013

caute holky som z ba a chodim aj do iscare v ba ake mate skusenosti tu s DV?mala by som kazdu chvilu ist na et prave sa vzajomne stimulujeme, bojim sa ci to vide alebo nie

lacenda
1. mar 2013

@alice31 Nezoufej.Naše první dárkyně měla po odběru 2 vajíčka pouze na jeden pokus,na zamražení nic.Tento pokus nevyšel a CAR garantoval vajíček více.Takže jsme dostali novou dárkyni a od té 7vajíček.Všechny se zamrazili na tři pokusy.Při postupném rozmrazování se přestalo vyvíjet pouze jedno a těch krásných 6 se při třech pokusech zaváděli.Vyšel až ten poslední pokus.Mám problémy s imunitou atd.,takže se při každém pokusu upravovala léčba a poslední pokus jsem zkusila s akupunkturou.Je mi 37 a dárkyni bylo taky 30něco.Nyní začínám 5měsíc a i všechny screeningy na vrozené vady,hodnocené podle dárkyně dopadli zatím na výbornou.Dokonce mě minul i odběr plodové vody,přestože už v tomto věku se dělává.Dárkyni moc děkujeme....Držím palce,ať vám také vše dobře dopadne!

muchotravka166
1. mar 2013

ahojte chcem sa vas spytat, na kolkaty DC ste isli na odbery no vlastne manzel a darkyna pretoze mne to asi vychadza ze bude mat darkyna 19dc, to neni dost? zacala som od dnes brat prednison a anopyrin

kerkyra
1. mar 2013

Dnešní kontrola v 9.tt ok,jen mám hemtom,tak můžu občas zakrvácet.Za 14.dní další utz a pošle mě už k obvodnímu gynekologovi.Snad bude vše v pořádku.

kerkyra
1. mar 2013

Dnešní kontrola v 9.tt ok,jen mám hematom,tak můžu občas zakrvácet.Za 14.dní další utz a pošle mě už k obvodnímu gynekologovi.Snad bude vše v pořádku.

nika009
1. mar 2013

@kerkyra drzim palceky🙂 ja som mala takmer 5 cm hematom od 7.tyzdna s dvojickami, v 12. tyzdni tam uz nastastie nebol. Dovtedy som stale spinila. Takmer dva mesiace som si odlezala doma, odvtedy som na rizikovom, ale zatial je vsetko v poriadku🙂

kerkyra
1. mar 2013

@nika009 ja jsem 2x krvacela odchazely i kusy srazenin,ale vzdy to bylo po zatezi.kdyz jen lezim,tak ani nespinim.Tak budu radsi porad v posteli.

julinka87
2. mar 2013

@kerkyra- Kerky krásný miláčky máš u sebe 😵 😵 . Jen pěkně odpočívej 🙂. Paráda, za chvíli máte 1.trimestr za sebou 😉

kerkyra
2. mar 2013

@julinka87 děkuju.doufám,že mi dá hematom brzo pokoj a já si těhotenství začnu konečně užívat.zatím jsou to kvůli krvácení pěkný nervy.

oktavie
2. mar 2013

@alice31 Ahoj Ali, a ve kterém CARu a kdy jsi tam prosím byla?

zeina62
2. mar 2013

@kerkyra ahoj moja ako sa mas? Krasna fotka🙂) ako prezivas tehu? Ja uz itim zataz na krize a uz nedokazem dlho stat, a aj chodidla ma bolia, boze a to som este nebi u konca ☹ mame sa na co tesit🙂

kerkyra
2. mar 2013

@zeina62 nastesti me minuly nevolnosti,krom vetsi spavosti a obcasnyho paleni bradavek ani nevim,ze jsem tehu.jen me trapi hematom,jak vic funguju,tak krvacim,takze spis polehavam a hrozne se nudim.

zeina62
3. mar 2013

@kerkyra a s coho je ten hematom? Preco sa ti to vytvorilo?

kerkyra
3. mar 2013

@zeina62 Pri zvetsovani delohy praskaji drobne cevky a jak se krev nahromadi a srazi,je z toho hematom.Muze se sam vstrebat,nebo odejit.Je nebezpeci,ze sebou muze vyplavit i embrya,nebo na ne tlacit a ty pak nemuzou rust.Budu doufat,ze brzy zmizi a neuskodi.

zeina62
3. mar 2013

@kerkyra aha, tak dufam ze ti to rychlo zmyzne. Ja som iba raz spinila v 6 tydni ale bolo to velmi slabe a bolo to iba chvilocku

ny020
4. mar 2013

@evitaa Ahoj, môžem sa spýtať na koľký deň si išla na ultrazvuk a na koľký deň ti vkladali vajíčko?
Ďakujem

evitaa
4. mar 2013

@ny020 Transfer probíhal v nativním cyklu. Kontrola sliznice 12 DC, oplodnění 14 DC, vklad 19 DC.

ny020
4. mar 2013

@evitaa Lebo dnes som si tam volala a mne povedali, že na kontrolu sliznice mám prísť 17.3.(t.j.14 DC)

ny020
4. mar 2013

@evitaa A ešte sa chcem spýtať aký to je ten nativny cyklus...o tom som nič nepočula?

evitaa
4. mar 2013

@ny020 Nativní cyklus je běžný ms cyklus, bez stimulace sliznice, bez posunu ms. Je možný, pokud se nepotřebuje sladit cyklus s dárkyní.

ny020
4. mar 2013

@evitaa Aha,ďakujem....som zvedavá teda ako to všetko dopadne, už sa to pomaly, ale isti blíži...

ny020
4. mar 2013

@evitaa A robili ti aj genetiku vajíčok?

evitaa
4. mar 2013

@ny020 Ne, nemáme genetickou zátěž v rodině. Ani manžel.

hope222
6. mar 2013

@evitaa ahoj , citam tu diskusie a citam, ze ty si mala nativ, to znamena , ze ziadny estrimax, ziadny utrogestan a ostatne lieky ? pytam sa preto, ze aj ja by som to rada skusila bez liekov, od darkyne mame este jedno embryo zamrazene , takze bol by to KET s nativom , je to to ., co si mala aj ty ? vopred ti pekne dakujem za odpoved .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre