Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

evitaa
6. mar 2013

@hope222 Bez léků před transferem v přirozeném cyklu. Samozřejmě po transferu jsem zaváděla utrogestan do 12. týdne. Záleží na výšce endometria, pokud je ok, není třeba předtím brát estrimax. A bez utrogestanu si myslím, že to nejde nikdy a nikde. Akorát u Apolináře prý mají nějaké nestandardní postupy.

hope222
7. mar 2013

@evitaa Dakujem pekne za odpoved . Este raz ta pootravujem 🙂 a kedze vidim, ze to bolo uspesne , tak nativ bola dobra volba ,gratulujem . Otazka : skusala si to aj predtym anapriklad so stimulaciou ? ci toto bol prvy a uspesny pokus ?ja mam za sebou zatial len jeden pokus a neuspesny, tie hormony ma rozhadzali na 3 mesiace, ziadna mesntruacia 3 mesiace, vzdy zvysene hodnoty stitnej zlazy na maximum a tento x by som sa tomu rada vyhla .

evitaa
7. mar 2013

@hope222 Tři měsíce za sebou jsem absolvovala transfer - první dva měsíce s vlastními vajíčky, třetí měsíc s darovanými. Ty první dva vklady byly po klasickém IVF se stimulací Gonalem. Jinak jsem absolvovala 4 IVF na pojišťovnu. Tohle bylo páté jako samoplátce. Ovšem zamražená darovaná vajíčka nejsou hrazena pojišťovnou, takže i kdybych měla nárok od VZP, musela bych to zaplatit.

hope222
8. mar 2013

@evitaa Dakujem za odpoved .A ani ti nepichali tu injekciu na zastavenie ovulacie ? Mne sliznica maternice rastie v pohode,len nemam svoje vlastnevajicka, resp. velmi malo a zlej kvality a prve ivf s dar.vajickami nevyslo,len mi bolo strasne ,ale strasne zle z toho mnozstva liekov, co som uzivala ..

evitaa
8. mar 2013

@hope222 Pregnyl (Ovitrelle) se píchá, pokud je v děloze dominantní folikul, aby se uvolnil a nepřekážel. Já žádný neměla. Držím palce.

zeina62
9. mar 2013

@kerkyra ahoj moja ako sa mame? Co mas nove?

kerkyra
9. mar 2013

@zeina62 ahoj,taky nespis?Nastesti nic noveho.Je mi celkem fajn,hematom je v klidu,jen to rozhazeny spani nic moc-dam maximalne 3 hodiny a letim curat.Tak chodim spat i ve odpoledne.Dalsi ko mam 15.3. a pak me predaj k obvodnimu gynekologovi.Jeste nemam ani prukazku,to asi az u obvodniho dr.A co vy? Jak rostete?A kdy se ti prckove konecne ukazou?

zeina62
9. mar 2013

@kerkyra ahoj mam sa celkom dobre pohlavie este take nevieme na 100 precent, a par dni ma pali trochu pri moceni tak chcem ist s tym. Mojej doktorke, dufam ze to nebude nic vazne.

misha83
10. mar 2013

Ahoj, tak zitra jdu na utz na kontrolu sliznice, snad bude vse ok a pak za tyden uz opu.

sambuca
11. mar 2013

Ahoj holky, tak jak to tu vedete? Co je nového? Kerky krásně Ti to utíká, už 10tt to čučim teda!! Než se rozkoukáš budeš balit tašku do porodnice 😉 My se chystáme v Sobotu do Gennetu na 4D utz, tak jsem zvědavá jak se nám tam Max ukáže.. snad bude spolpracovat! Jinak už máme u rodičů zaparkovanej kočárek, jsme z něj totálně vyplesklá.. nejdřív jsem si říkala, že jsme utratili fakt hodně peněz a jestli to není zbytečný, ale co jsme ho přivezli, tak nelituju ani halíře!! Čekám prvního vytouženého drobečka, tak si to užiju se vší parádou.. 😀

pixie18
11. mar 2013

@misha83
ahojky, drzim palce 🙂 my tento mesiac vyskusame soft s vlastnymi, tak som velmi zvedava, lebo chceme mat PK (s vlastnymi sme nikdy nemali, vklad bol vzdy na 3.den). Inak sme zaradeni do poradovnika na DV, vychadza to na jun...

julinka87
11. mar 2013

@sambuca-Ahoj Sabinko 🙂 , jak si užíváš těhulkování s Maxíkem? My byli pro kočárek minulý týden, tak je složenej ve sklepě. Jinak mě to utíká jsem už v 7 měsíci 😀 , doufám, že se to do června krásně přehoupne 😉 .
A co chutě, jsou? U mě naštěstí jen občas. Ve čtvrtek jdu na ultrazvuk, tak jsem zvědavá kolik bude Kristinka měřit a vážit 🙂

misha83
11. mar 2013

@sambuca A jaky kocarek jste nakonec poridili?
@pixie18 Moc dekuju. Ja drzim moc pesti tobe na minimalku.

kerkyra
11. mar 2013

@sambuca Ahoj.Utika to docela rychle,na to ze se jen cely dny valim.Kdyz jsem vic v cinnosti,tak se ozyva hmatom a spinim.Jsou to nervy.V patek mam posledni kontrolu v CAR a preda me pak obvodnimu gyndari.K nemu se mi moc nechce,ale je tu jen jeden a zas nekam dojizdet se mi nechce.Snad mi taky vystavi prukazku,abych byla oficialne tehotna.Tasku do porodnice mam skoro sbalenou 😀 -teda spis do nemocnice,od ty doby,co jsem poprve zakrvacela,tak je radsi v pohotovosti.

sambuca
11. mar 2013

@julinka87 Ahojky, no ty si už skoro na porodním sále člověče 😀 😀 😀 Taky mi to celkem utíká, ale trošku bych to popohnala kdyby to šlo.. nemůžu se prcka dočkat!! Dnes jsme s mojí mamkou už zahájili výstavbu pokojíčku, vymalováno máme, umístění nábytku je taky jasný, zítra budeme dělat fabiony na strop a ve středu koberec.. Hodím sem pak finální foto, zařizování mě hrozně baví 😎 Jinak chutě ani moc ne, ujíždím stále na octu s pepřem, což je problém, páč mě potom šíleně pálí žáha a bábovku peče obden 😀 sladký taky můžu v jakýkoliv podobě. Zatím mám 2,5 kg navrch, tak snad se to pak nějak nerozjede!
@misha83 Ahoj, no nakonec jsem sehnala tu limitku Sahara od Bugaboo, pořád si ho chodím k našim prohlížet, jsem úplně posedlá.. V reálu je krásnej a to skládání je jedna báseň, no a to nutno podotknout, že když jsem ho viděla poprvé naživo, tak se mi nelíbil a chtěla jsem Joolz.. Ale osud tomu chtěl jinak 😀 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kerkyra
12. mar 2013

@twininky Ahoj.Moc dekuju za pesticky.Trochu me dvojky prekvapily,moc jsem uz po tom vsem nepocitala,ze se chytne aspon jedno,natoz dve 😀 .Snad uz to dotahnem do konce.Ted uz jsem docela klidna,ani nevolnosti neprisly,tak si to stesti uzivam.Jen uz bych chtela znat pohlavi a zacit porizovat vybavicku,na to se strasne tesim.Mejte se s Kristynkou krasne.

twininky
12. mar 2013

@kerkyra užívej si to, je to opravdu skvělá zpráva...zasloužíš si to ....čeká tě už jen to nejhezčí... 😉

pinkywinkie
12. mar 2013

Ahoj, nasla jsem si vasi diskuzi 🙂 Prosli jsme si 3 IVF a 1 KET. Normalne jsem mela 12 vajicek pri kratkem protokolu, zbyby dve pri PK a presto se neuchytily ☹ Ted pri 3IVF jsem mela dlouhy protokol a jen 6 vajicek. Prezily 4, bohuzel se nechytly a zbyly nam dve na KET.
Ted nevim co dal..... mame schovane dva mrazacky, ale pri predchozi konzultaci mi Mudr Rezacova v Podoli rekla, ze nevi, proc se moje embryjka rozpadaji..... Tak Premyslim o darovanych vajickach. Muzete mi prosim poradit? Co si o tom myslite?

kerkyra
12. mar 2013

@pinkywinkie Urcite vyuzij zamrazena embrya.Pokud se nezadari,pak premyslej,co dal.Chce to udelat hormonalni profil vcetne amh,abys vedela,jaka je ovarialni rezerva.Pak konzultuj v CAR dalsi postup,vcetne moznosti darovanych vajicek.Preju hodne stesti.

pinkywinkie
12. mar 2013

@kerkyra urcite nase embryjka vyuzijeme, to rozhodne ano. Uz jsme si uzili dost, tak by se to konecne mohlo povest 🙂 Delali nam imuno, mam zvyseny prolaktin a protilatky proti tehu. na to beru leky. Ale i pres to, se moje vajicka rozpadaji....

evitaa
12. mar 2013

@pinkywinkie Ona nemusí být chyba v tvých vajíčkách, ale v partnerovo spermiích Vždy jsem si myslela, že pokud se vajíčko oplodní, je vyhráno. Že spermie splnila svou úlohu a že byla dobře vybraná. Teprve až při 5. IVF mi dr. v Reprofitu vysvětlil, že první dva dny vývoje má embryo pouze mateřskou genetickou informaci a otcovská genetická informace nastupuje až 3. den. A při vývoji nejvíc embryí odpadá právě 3. den. Takže je pravděpodobně chyba na straně otce.

ny020
13. mar 2013

@evitaa Ahojky, chcem sa spýtať, že ako prebiehal transfer vajíčok?

evitaa
14. mar 2013

@ny020 No normálně. Bez narkózy, v podstatě jako prohlídka u gynekologa. Na monitoru vidíš embryo, v některých centrech ti dají i foto. Močový měchýř by neměl být prázdný. Pak se leží 15-20 min a pak domů i s miminkem 🙂

ny020
14. mar 2013

@evitaa Ďakujem za odpoveď...

pinkywinkie
14. mar 2013

@evitaa no to jsem vubec nevedela. Jak jste to vyresili?

evitaa
14. mar 2013

@pinkywinkie Měli jsme 8 zamražených vajíček, která se oplodňovala manželovými spermiemi. Ten den měl extra špatný spermiogram (0% progresivních spermií), zkrátka nejhorší ze všech, co se kdy dělaly. Přesto se oplodnila všechna vajíčka, ale ten 3. den začala embrya odpadat. Do 5. dne vydržela jen dvě - hatchující blastocysta a jedničková blastocysta. Ta HB se zavedla a naštěstí se chytla. Druhé embryjko se zamražovalo 6. den a za ten jeden den spadlo z jedničkového na trojkové. To, o otcovské genetické informaci, nám dr. řekl až při ETu a o tom špatném spermiogramu taky. Byla jsem docela naštvaná, protože jsme za DV vyplázli 88.000,- Kč a kdyby to mělo selhat kvůli špatným spermiím, byla bych naštvaná tuplem. Kdybychom tohle věděli, asi bychom neriskovali a šli i do darovaných spermií. A třeba by se povedla i ta vysněná holčička, protože manžel umí jen kluky 😉 Má dva dospělé syny z 1. manželství a teď čekáme dalšího pinďoura.

pinkywinkie
15. mar 2013

@evitaa hlavne, ze se to povedlo. Ja dnes byla na konzultaci, kde jsem se zminila o tom, jestli problem v manzelovo spermiich, ale byly mi ukazany vysledky a manzel ma luxusni spermiogram bez jakychkoliv problemu. Imuno nam vysla take dobre, jen mam zvyseny prolaktin a protilatky proti tehu, na ktere me leci presnisonem a dostinexem. Jeste jim anopyrin a listovku. Vloni se nam to chytlo, ale pak se prestalo vyvijet. takze to bude v necem jine, ale nemohou prijit na to v cem. Snad vyjde genetika tak, aby nam ukazala, kde je zakopany pes....

misha83
17. mar 2013

Holky zítra máme OPU, tak prosím držte pěsti 🙂 .

lynx19
17. mar 2013

@misha83 drzim palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre